Szkoły dla Ekorozwoju 2010

„Szkoły dla Ekorozwoju 2010”

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2010/2011 w PSP nr 3 w Grodkowie ruszyła realizacja Programu Dotacyjnego „Szkoły dla Ekorozwoju 2010”.

Projekt ma na celu zagospodarowanie nieużytku, znajdującego się przy boisku ORLIK, na Zielony Ogród Nauki. Chcemy poprzez aktywizację środowiska szkolnego, społeczności lokalnej oraz instytucji gminnych stworzyć atrakcyjny teren dydaktyczno-rekreacyjny, przystosowany do różnorodnych działań praktycznych, dających możliwość obcowania          z przyrodą i poznania otaczającej fauny, flory  oraz  aktywnego spędzania czasu wolnego.

Mamy do zagospodarowania teren o powierzchni ok.650m2, który będzie mógł być wykorzystany do prowadzenia zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu i zajęć pozalekcyjnych. Planujemy obsianie, zadrzewienie i zakrzewienie terenu, zamontowanie ławek i wyposażenie go w bezpieczne, atestowane urządzenia do zabawy.

Projekt został pozytywnie zaopiniowany i przyjęty przez Fundusz Partnerstwa w Krakowie, który będzie partycypował w jego kosztach. Pozostałe fundusze planujemy pozyskać              z wkładu własnego oraz od sponsorów. Osobami odpowiedzialnymi za realizację projektu są: Czesława Michałków, Grażyna Ostręga, Monika Tomaszewska i Danuta Ułasewicz. Osobą kierującą projektem jest dyrektor szkoły – Jolanta Szuchta.