Chór INOX Grupa teatralna - CHOCHLIKI & zespół taneczny GRODKOWIACY

Zespoły artystyczne

Chór INOX

Działalność szkolnych zespołów muzycznych koncentruje się na rozwijaniu uzdolnień muzycznych uczniów poprzez organizowanie prób i występów chóru INOX.

1. Organizowanie imprez i uroczystości szkolnych oraz dla lokalnej społeczności.

- Dzień Edukacji Narodowej

- Program artystyczny podczas Opolskiego Biegu Belfra

- Narodowe Święto Niepodległości

- Ogólnopolska akcja śpiewania hymnu państwowego – „Rekord dla niepodległej”

- Spektakl „Tajemnica Bożego Narodzenia”

- Koncert Mikołajkowy na grodkowskim rynku.

- Spektakl „Jasełka” w ramach kiermaszu bożonarodzeniowego

- Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w grodkowskim Domu Kultury

- Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców szkoły i województwa opolskiego

- Program artystyczny na grodkowskim rynku w ramach Jarmarku Wielkanocnego

- Polsko – Czeski Koncert „Połączyła nas muzyka”

- Międzynarodowe Warsztaty Plastyczne – „W świecie baśni”

- Koncert „Dzieci – dzieciom” z okazji Dnia Dziecka w ramach Dni Grodkowa

- Wyjazd chóru „INOX” do miejscowości Červenka  w Republice Czeskiej w ramach zadania publicznego „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami - współpraca międzynarodowa, w tym realizacja projektów z udziałem miast partnerskich”.

2. Udział szkolnych zespołów muzycznych w programach i projektach

- utworzenie i koordynacja  międzynarodowego projektu eTwinning „Christmas cards exchange”

- koordynacja  międzynarodowego projektu eTwinning „Music has brought us together”
- przystąpienie i realizacja międzynarodowego projektu eTwinning „Christmas poems/songs/carols and cards

- przystąpienie i realizacja międzynarodowego projektu eTwinning „These are our colours!

- przystąpienie i realizacja międzynarodowego projektu eTwinning „100 kodów dla niepodległej"
- przygotowanie i realizacja projektu „Santa Claus Children’s Choir

- utworzenie i koordynacja  międzynarodowego projektu eTwinning „ Our Christmas Time”

- przystąpienie i realizacja międzynarodowego projektu eTwinning „My calendar, the calendar of the year

- przystąpienie i realizacja międzynarodowego projektu eTwinning „Deer, Santa, Elves & Others

- utworzenie i koordynacja  krajowego projektu eTwinning „Dzyń, dzyń, dzyń, dzwonią dzwonki sań”

- przygotowanie oferty, realizacja i rozliczenie zadania publicznego „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami - współpraca międzynarodowa, w tym realizacja projektów z udziałem miast partnerskich”.

- przygotowanie oferty, realizacja i rozliczenie zadania publicznego „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego - wspieranie i propagowanie działań w zakresie ochrony dóbr kultury, dziedzictwa narodowego i lokalnego dorobku artystycznego ”.

- przygotowanie oferty, realizacja i rozliczenie zadania publicznego „Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej - wspieranie inicjatyw i przedsięwzięć popularyzujących tradycje narodowe, historię i dziedzictwo kulturowe wśród dzieci i młodzieży”.

- przygotowanie oferty zadania publicznego „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych - Wspieranie działań dotyczących rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych”.

- przygotowanie oferty, realizacja i rozliczenie zadania publicznego „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym - organizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, propagującego ideę trzeźwego oraz zdrowego stylu życia”.

2. Uzyskiwanie przez uczniów, bardzo dobrych osiągnięć dydaktycznych potwierdzonych udziałem i sukcesami w konkursach, olimpiadach, festiwalach:

- Współpraca z dziecięcym chórem „Červeňáček” działającym przy Základní škola a Mateřská škola Červenka w Republice Czeskiej
- Polsko – Czeski Koncert „Połączyła nas muzyka”

- XIII  Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Opolu

- I miejsce – chór „INOX”

- VGminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

- I miejsce – chór „INOX”

- XIV Festiwal Muzyczny „Mikrofon i ty”

- II miejsce – chór „INOX”

- VIII Festiwal Piosenki Wakacyjnej

- I  miejsce – chór „INOX”