Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Zwyczaje świąteczne
    W dniu 21 grudnia klasa I a wraz z wych. p. Beatą Sikorską-Żyrek uczestniczyli w zajęciach świątecznych w Izbie Pamięci w Grodkowie. Oglądaliśmy wystawę „Dzisiaj w Betlejem”, gdzie również znalazły się eksponaty wykonane przez p. Beatę. Następnie pani Ania opowiadała o zwyczajach świątecznych, potrawach, strojeniu stołu, o drzewkach świątecznych oraz o  wysyłaniu kartek. My także przystąpiliśmy do wykonania swoich kartek. Na koniec składaliśmy życzenia oraz częstowaliśmy się słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Dziękujemy za przybliżenie magii świąt  i też życzymy wszystkiego najlepszego!!! (zdjęcia w Fotogalerii)
    Zdjęcie:

  • Wspólne czytanie oraz wspólne ćwiczenia
    Ostatnio grupę zelówkową 0 c odwiedza wielu gości. Jednym z nich była mama Antka – Katarzyna Budziar, która miała „tylko” przeczytać opowiadanie „Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń” Wioletty Piaseckiej. Jednak Pani Katarzyna przygotowała dzieciom coś jeszcze. A mianowicie były zagadki sportowe, w których przodowali chłopcy trenujący piłkę nożną, było kalambury – pokazywanie różnych dyscyplin sportowych, no i co najważniejsze były różnego rodzaju ćwiczenia z aerobiku i ćwiczeń porannych. Uwieńczeniem wspaniałych zajęć był słodki poczęstunek oraz piękne kolorowanki sportowe, które dzieci otrzymałaby od Pani Kasi. (zobacz: Fotogaleria)A.W.
    Zdjęcie:

  • Spektakl świąteczny „Przy wigilijnym stole”
    W sobotę 17 grudnia 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie odbył się się spektakl świąteczny „Przy wigilijnym stole” przygotowany przez uczniów klasy IIIa i członków ze szkolnych zespołów muzycznych. W trakcie spektaklu uczniowie przedstawili polskie tradycje Świąt Bożego Narodzenia, a szkolne zespoły muzyczne „Iskierki” i „True Lady” oraz chór „INOX zaprezentowały polskie i kolędy pastorałki i piosenki świąteczne (zobacz: Fotogaleria)
    Zdjęcie:




  • Kiermasz świąteczny
    W sobotę 17 grudnia 2016r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie odbył się Kiermasz Świąteczny. W ramach Kiermaszu każda klasa przygotowała stoisko z przedmiotami wykonanymi własnoręcznie przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
    Celem tegorocznego Kiermaszu, organizowanego po raz trzeci we współpracy z Radą Rodziców,  było  pozyskanie funduszy  na doposażenie szkoły w sprzęt multimedialny. (zobacz: Fotogaleria)

    Zdjęcie:

  • Informacja
    Zimowa przerwa świąteczna od 23.12.2016 do 31.12.2016. Do szkoły wracamy 2 stycznia 2017r.

  • Aktywna sobota
    W sobotę 17 grudnia podczas jarmarku świątecznego odbyła się na małej Sali gimnastycznej kolejna aktywna sobota. Tym razem upłynęła pod kątem zespołowych gier sportowych przeprowadzonych przez panie: B. Sikorską-Żyrek i p. R. Woroniecką.  Rodzice z dziećmi grali w dwie gry zespołowe: „przeprawę” oraz „dwa ognie”. Dzięki aktywności wszyscy świetnie się bawili a także podnosili umiejętności interpersonalne oraz uczyli się współpracy w grupie i przestrzegania obowiązujących w grach zasad. Następna aktywna sobota już w styczniu. Zapraszamy na super zajęcia rodziców i dzieci. (zdjęcia w Fotogalerii)
    Zdjęcie:

  • Projekt kartki świątecznej
    Klasa 2e pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Wójcickiej wzięła udział  w wojewódzkim konkursie plastycznym w Opolu.
    I nagrodę zdobyli:
    Jakub Kubik
    Katarzyna Hankus
    Julia Solska
    Gratulujemy nagrodzonym!
    (zobacz: Fotogaleria)

    Zdjęcie:

  • Grupa 0 c poznaje symbole i zwyczaje bożonarodzeniowe
    Dzień wigilijny bogaty jest w zwyczaje, które jak wierzono posiadały magiczną moc, dlatego też warto znaleźć chwilę, by zastanowić się, jaką symbolikę mają różne elementy Bożego Narodzenia. W dniu 13 grudnia 2016 roku grupa z oddziału przedszkolnego 0 „c” miały możliwość poznać kilka z tradycji nadchodzących świąt. Spotkanie w Bibliotece Miejskiej i w Izbie Pamięci Ziemi Grodkowskiej na pewno zbliżyło dzieci do poznania obyczajów świątecznych. Wyjątkowe spotkanie skończyło się zajęciami plastycznymi w bibliotece. Wystawę prac dzieci można oglądać w Bibliotece Miejskiej. (zobacz: Fotogaleria) A.W.
    Zdjęcie:

  • XXVII Konkursu Recytatorski Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara
    14 grudnia 2016 roku w Klubie Wojskowym w Brzegu, odbyła się 27 edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Lwowskiej i Kresowej. Pani prezes Alicja Zbyryt i Pani Alicja Heflich od lat są sercem związane z organizacją tego konkursu. Jak co roku przedstawiciele szkół powiatowych spotkali się, aby zaprezentować swoje recytatorskie umiejętności, a także aby wspólnie słuchać poezji, która mimo lat nie utraciła swojego ducha i magii. Naszą szkołę w kategorii uczniów klas I-III reprezentowały uczennice z klasy 2a Zuzanna Matuszewska i Zuzanna Hoheisel ( opiekun p.A. Nawrocka-Pałka), a z klasy 1b uczeń Jan Zagórski (opiekun p.G. Ostręga)
    Uczniowie naszej szkoły pięknie się zaprezentowali i otrzymali wyróżnienia za swoją recytację i nagrody książkowe. (zobacz:Fotogaleria)

    Zdjęcie:

  • PLEBISCYT NA 10 NAJLEPSZYCH UCZNIÓW -  SPORTOWCÓW WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2015/2016 DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH
    Dnia 13 stycznia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie odbędzie się Plebiscyt na 10 Najlepszych Uczniów - Sportowców Województwa Opolskiego za rok szkolny 2015/2016. Plebiscyt obejmuje trzy kategorie- szkoły podstawowe  szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
    Zgłoszenia sportowców prosimy przesyłać listownie ( e-mailem tylko zdjęcia) na adres SZS Opolski w nieprzekraczalnym terminie do 30.12.2016r.
    Zgłoszenie powinno zawierać poniżej załączony formularz oraz wymienione załączniki:
    - zdjęcie w formie elektronicznej o bardzo dobrej rozdzielczości [ e-mailem , w temacie e-maila musi się znaleźć: słowo-plebiscyt , poziom edukacji ( szkoła podstawowa, gimnazjalna, ponadgimnazjalna)]
    – imię i nazwisko kandydata
    Formularz__zgloszeniowy_do_plebiscytu_na_najlepszego_sportowca.docx
    Regulamin_plebiscytu_na_10-ciu_najlepszych_sportowcow.doc

  • Biała Szkoła w Tatrach
    KRAKÓW- ZAKOPANE- CHOCHOŁÓW
    PENSJONAT ”U KASI”
    Termin: 11.02. - 18.02. 2017r.
    Narty, kulig, lodowisko,termalne baseny i dobra zabawa
    Kraków jedno z najpiękniejszych polskich miast.
    Zakopane – słynna  zimowa stolica Polski.
    Tereny narciarskie:  najbliższe tereny narciarskie to słynna PARDAŁÓWKA.
    CHOCHOŁOWSKIE TERMY – największe na Podhalu. U stóp Tatr Zachodnich.
    Zakwaterowanie to nowy obiekt o dobrym standardzie, położony jest w cichym i spokojnym miejscu w dzielnicy Olcza. W okolicy obiektu rozpościera się piękna panorama na Tatry. Budynek położony jest w odległości ok. Pensjonat " U Kasi":
    2 km od Nosala i 3 km dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch. Pokoje 3, 4, 5 osobowe, na miejscu  sala rekreacyjna, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy.
    Wyżywienie: 3 x dziennie na terenie pensjonatu, pierwsze świadczenie: ciepły posiłek po przyjeździe,  wieczorem kolacja, ostatnie świadczenie: śniadanie i suchy prowiant na drogę powrotną.  Ramowy program zimowiska:
    - Zwiedzanie KRAKOWA z przewodnikiem. Najnowocześniejsze muzeum w Polsce- Podziemia Rynku Głównego i Sukiennic.
    - Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tatrzańskim Parku Narodowym.
    - Wyjazd do CHOCHOŁOWA na wody termalne.
    - Wyjście na lodowisko.
    - Wycieczka Butorowy Wierch-Polana Szymoszkowa- Gubałówka.
    - Kulig z pochodniami.
    - KINO

    - Dwa dni zajęć na stoku  PARDAŁOWKA:  narty i snowboard. ( wypożyczenie nart, wyciąg   i instruktorzy płatni indywidualnie
    ).
    Cena: 680 zł
    Cena obejmuje: 7 x nocleg w pensjonacie, 7 x pełne wyżywienie, program opisany powyżej, ubezpieczenie NW SZKOŁA, transport komfortowym autokarem Biuro Podróży OPAWA   na trasie Grodków - Zakopane - Grodków.
    Uwaga! Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą kieszonkowe, legitymację szkolną. Rezerwację miejsc prowadzi:
    Pani Beata Duda  Tel. 606 39 52 90     ZALICZKA : 100 zł

    Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty


  • BĄDŹ OSTROŻNY NA DRODZE
    „Od obuwia aż do głowy, cały jestem odblaskowy,
    więc na luzie jeżdżę, chodzę, wszyscy widzą mnie na drodze…”

    W ramach prowadzonej  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3  im. Józefa Lompy w Grodkowie akcji o bezpieczeństwie, 17 listopada  2016r. dla uczniów klas 1-3  odbył się apel pod hasłem:
    „Bądź ostrożny na drodze”.
    Celem apelu było propagowanie zasad i przepisów ruchu drogowego oraz popularyzacja wiedzy na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych.  Mali aktorzy z klasy 2b i 2g  pod kierunkiem p. Sylwii Gajewskiej i p. Beaty Dudy  recytowali wiersze, pięknie śpiewali piosenki i przedstawili  scenki o ruchu drogowym. Ubrani w odblaskowe kamizelki i inne elementy zachęcali do ich noszenia.  Młodzi artyści w bardzo wesoły, zabawny  sposób przekazali swoim rówieśnikom  wiele ważnych informacji i przestróg dotyczących poruszania się po drogach pieszo, rowerem i samochodem. Największy aplauz od publiczności otrzymała grupa uczniów przedstawiająca Odblaskowy Pokaz Mody. Uczniowie przy dźwiękach  rytmicznej muzyki reprezentowali swoje odblaskowe stroje niczym zawodowi modele i modelki.  Pokaz mody niósł  bardzo ważne przesłanie - zwiększenie bezpieczeństwa na drodze oraz  zachęcenie wszystkich do noszenia elementów odblaskowych
    . (zobacz: Fotogaleria)
    Już wszyscy wiemy, że odblaski są nie tylko
    BEZPIECZNE , ale i MODNE!

    Autor: Beata Duda
    Zdjęcie:

  • Koncert Mikołajkowy
    6 grudnia 2016r. szkolne zespoły muzyczne – ISKIERKI, INOX i True Lady wystąpiły na Koncercie Mikołajkowym w ramach corocznego Spotkania z Mikołajem, podczas którego została oficjalnie rozświetlona choinka na grodkowskim rynku. (zdjęcia w Fotogalerii, filmy na Naszym Kanale YouTube)
    Zdjęcie:




  • „Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
    Kierując się myślą Wisławy Szymborskiej, w grupie 0 c od października 2016 roku  zorganizowano cykl spotkań z dziećmi z sali nr 4 z wychowawcą Panią Małgorzatą Wisłą z Przedszkola Publicznego w Grodkowie oraz z Naszą Panią Bibliotekarką Panią Ludmiłą Rudnicką, mających na celu promowanie głośnego czytania wśród najmłodszym.
    Wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozwijanie zainteresowań czytelniczych u małych dzieci. Częste czytanie bajek, baśni, opowiadań czy legend znacząco wpływa na rozwój ich wyobraźni i aktywności intelektualnej, wzbogaca wiedzę o świecie, jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.
    Ostatnie nasze spotkanie, które miało miejsce w Naszej Szkole maluszki nasze nie tylko słuchały legendy o Mikołajku czytanej przez Pania Małgosię, ale także w związku ze zbliżającymi się świętami wspólnie kolędowały.
    Serdecznie dziękuję nauczycielom, którzy przyjęli moje zaproszenie i włączyli się w działania mające na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych zerówkowiczów. Chętnie zapraszamy chętnych rodziców oraz nauczycieli do wspólnego czytania w naszej grupie. (zobacz: Fotogaleria)  A.W.

    Zdjęcie:

  • Klasy I a i I b w teatrze Lalki i Aktora w Opolu
    W dniu 7 grudnia klasy pierwsze wraz z wych. p. B. Sikorską-Żyrek i G. Ostręgą wybrały się na spektakl pt. „Smacznego , proszę wilka…” do Opola. Wspaniałe teksty p. M. Guśniewskiej oraz perfekcyjna i mocna reżyserska osobowość p. M. Pecki sprawiły iż powstało urocze, inteligentne przedstawienie. Podczas przedstawienia dzieci żywo reagowały na sytuacje w jakich znaleźli się bohaterowie spektaklu wilk i zajączek (zobacz: Fotogaleria)
    Zdjęcie:

  • XXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny
    2 grudnia 2016r. w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka”.
    Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz promowanie bezpiecznych zachowań dzieci w gospodarstwach wiejskich.
    Prace naszych uczennic jury oceniło wysoko przyznając Poli Grzybowskiej z klasy VIc III miejsce, a Kalinie Chudzik z klasy Vb wyróżnienie. Laureatki otrzymały piękne dyplomy i tablety.
    Gratulujemy artystycznych osiągnięć. (zobacz: Fotogaleria)

    Zdjęcie:

  • Zabawa Andrzejkowa w grupach zerówkowych
    „Andrzejki" to ludowa tradycja związana z magią wróżb.  Jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. W przedostatni dzień listopada wszystkie panny chciały się dowiedzieć o swoim losie.  Pannom we wróżbach pomocne były woda, ogień i zwierzęta. 30 listopada nie tylko panny, ale także i kawalerowie z grup zerówkowych wróżyli i świetnie się bawili. Dziewczęta oraz chłopcy wróżyli z butów ustawionych jeden za drugim, losowali włożone pod poduszkę kartki z imionami chłopców, rzucali skórką z jabłka za siebie, rzucali kostką oraz wybierali jeden z pięciu kubeczków, czy też z sylwetek gwiazd dowiadywali się jaki wykonywany w przyszłości będzie ich zawód. Zdradzę tajemnicę, że z tych będą same gwiazdy filmowe, piosenkarze, gwiazdy piłki nożnej, ale także trafił się nam taksówkarz oraz księgowy czy rolnik. W przerwie między wróżbami dzieci świetnie się bawiły przy muzyce oraz odpoczywali przy słodkim poczęstunku. (zobacz: Fotogaleria)  A.W.
    Zdjęcie:
     

  • Dzień Pluszowego Misia w grupie 0 „c”
    Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci.  25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grupy 0 c  w ten wyjątkowy dzień do szkoły przyniosły swoje Kochane Misie. Każdy Miś jest wyjątkowy i mający inną historią. Dzieci opowiadały o swoich misiach, skąd je mają, od kogo dostały, jak wpadły do kałuży czy też jak na noc zostały w przedszkolu oraz jak dobrze jest przytulić się do Misia wieczorem, gdy kładą się już spać. (zobacz: Fotogaleria) A.W.
    Zdjęcie:

  • Andrzejki  w klasie III f i I a
    30 listopada sala gimnastyczna została zamieniona w „salę wróżb”. Wyspecjalizowane wróżki i wróżowie, przygotowani przez p. Jolantę Kuś, prowadzili stoiska wróżbiarskie. Przepowiadano wszystkim chętnym przyszłość z kart, karteczek, cukiereczków, a także kubeczków. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości oraz to co może się wydarzyć. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom również przepowiednie z butów. Swoje wróżby przygotowały też super wróżki p. Jola Kuś i p. Beata Sikorska-Żyrek.
    Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać poinformowali organizatorzy- klasa III f (klasa I a bardzo dziękuje za wspaniałą zabawę (zobacz: Fotogaleria)

    Zdjęcie:
     

strona: