Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Informacja
    Do 14 czerwca 2016r. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie prosi o składanie ofert ubezpieczenia dzieci w roku szkolnym 2016/2017. Oferty należy złożyć w sekretariacie szkoły, mailowo na adres psp3grodkow1@gmail.com, lub przedstawić ją osobiście na spotkaniu Rady Rodziców 14 czerwca 2016 o godzinie 16.30.

  • „Chcemy lepiej niż rodzice chodzić pieszo przez ulice”, czyli Gminny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym
    19 maja 2016r. o godz.9:00 w Publicznym Przedszkolu  nr 2 w Grodkowie odbyła się już XII edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym pod hasłem „Chcemy lepiej niż rodzice chodzić pieszo przez ulice”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Pani Małgorzata Czaniecka oraz pani Roksana Gwoźdź. Uczestniczyło 10 zespołów dwuosobowych z opiekunami, nasz a szkołę reprezentowała Zuzia Górska oraz Piotruś Białek wraz z opiekunem Panią Agnieszką Wenda z oddziału przedszkolnego grupy 0a, a nad przebiegiem konkursu czuwała specjalnie powołana komisja w składzie, przedstawiciele Straży Miejskiej przedstawiciel Rady Rodziców, przedstawiciel kadry pedagogicznej z przedszkola. Dzieci podczas konkursu wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego. W trakcie trwania konkursu uczestnicy recytowali wiersze o tematyce ruch drogowy, którego autorem były dzieci z danej grupy. Był bardzo wysoki poziom wiedzy i  umiejętności dzieci. Przez cały czas trwania konkursu panowała miła i radosna atmosfera. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. (zobacz:Fotogaleria)
    Agnieszka Wenda

  • Kolejne Mistrzostwo Województwa w piłce ręcznej łupem naszych chłopców!
    Drużyna chłopców grodkowskiej „trójki” po zdobyciu Mistrzostwa Województwa w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych oraz wygraniu Ligi Wojewódzkiej , ruszyli po swoje 3 trofeum w tym sezonie. Złote medale w „Szczypiorniaku Na Orlikach”
    Do turnieju Finału Wojewódzkiego przystąpiło 6 najlepszych drużyn w województwie opolskim. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rozgrywano mecze każdy z każdym. W 1 grupie dominowali gospodarze z grodkowskiej „trójki” , a druga grupę wygrali ich dobrzy znajomi z brzeskiej „trójki” ( obie ekipy rywalizowały ze sobą w tym sezonie kilkukrotnie). Obie szkoły nie straciły punktu w rywalizacji grupowej. Przy pięknej i słonecznej pogodzie drużyna z Kolonowskich pewnie pokonała rywali z Krapkowic w meczu brązowe medale 10-5. Nadszedł czas na wielki finał. Doping publiczności pomógł gospodarzom i po wyrównanym meczu ale mocnej końcówce Grodków pokonał Brzeg 14-9.
    Zwycięskie drużyny otrzymały medale z rąk Pani Dyrektor PSP 3 Grodków – Katarzyny Tęlęgi – Romian oraz sędziego głównego zawodów – Stanisława Pobisa.
    To piękny sukces – 3 złote medale w 3 rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa. Chłopcy wykonali kawał dobrej roboty!
    Skład zwycięzców z PSP 3 Grodków:
    Kudzia Filip, Stroński Jędrzej – Studziński Patryk, Kuka Bartłomiej, Dębowski Michał. Górny Kamil, Witos Dawid, Zawadzki Piotr, Bernat Bartosz, Sobstel Karol, Pietak Michael, Woszczyna Maciej, Kubicki Kamil, Garncarz Łukasz
    Trener – Roman Smoliński
    Z przykrością muszę dodać, że nie możemy jechać na Finał Ogólnopolski tej imprezy do Katowic, gdyż w tym samym czasie walczymy w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Chłopców ( 9-12 czerwiec).(zobacz:Fotogaleria)

      Klasyfikacja końcowa:

    I

    miejsce.

    PSP 3 Grodków

    (nazwa drużyny)

    II

    miejsce

    PSP 3 Brzeg

    (nazwa drużyny)

    III miejsce

    PSP 1 Kolonowskie

    (nazwa drużyny)

    IV miejsce.

    PSSP 5 Krapkowice

    (nazwa drużyny)

    V miejsce

    PSP z OS Dobrzeń Wielki

    (nazwa drużyny)

    V miejsce

    PSP 1 Opole

    (nazwa drużyny)

     

     

  • Koncert Młodych Talentów
    31 maja 2016r. uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w odbywającym się w ramach Grodkowskich Dni Kultury Koncercie Młodych Talentów. Na scenie grodkowskiego Domu Kultury  wystąpił chór INOX  oraz soliści m.in. Maja Jóźków, Maja Boruszek, Wiktoria Maciąg, Diana Złota, Zuzanna Błaziak, Anastasija Yanchyshyn (Zdjęcia w Fotogalerii, filmy na Naszym Kanale YouTube)

  • Zielona Szkoła w Górach Sowich
    Pierwszego dnia uczestnicy Zielonej Szkoły w klasy IIa i IIb zdobyli szczyt Wielkiej Sowy (1015 m.n.p.m.) oraz zwiedzali  zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. Pogoda, humory i apetyt dopisują. Wszyscy są zdrowi i bardzo dobrze znieśli trudy pierwszego dnia.
    W drugim dniu uczestnicy Zielonej Szkoły zwiedzili Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz weszli na Szczeliniec Wielki – 919 m.n.p.m. - największe w Polsce "skalne miasto". Pogoda była super co dało możliwość oglądania przepięknych widoków. Humory i apetyty w dalszym ciągu dopisują. 
    Trzeciego dnia przed południem udaliśmy się na lekcje do Explora park w Wałbrzychu, gdzie uczniowie poznają świat w atmosferze nauki i zabawy, korzystając przy tym z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Po południu udaliśmy się do Jedliny Zdrój na zajęcia prowadzone pod opieką instruktorów w parku linowym kompleksu „Czarodziejska Góra Relax”. Wieczorem bawiliśmy się na super dyskotece. (zobacz: Fotogaleria)

  • „Grodkowiacy”  -  Noc Kultury
    Od godz. 18.00 zespół taneczny „Grodkowiacy” był uczestnikiem wydarzeń w Pedagogicznej Bibliotece WojewódzkiejwOpoluprzyul. Kościuszki 14. W tym roku Noc Kultury przebiegała pod hasłem: „Zamki, wieże i rycerze – w kręgu powieści historycznych Henryka Sienkiewicza”.
    Można było zobaczyć sławnego pisarza Henryka Sienkiewicza i posłuchać wywiadu w jaki sposób zostaje się sławnym pisarzem. Uczniowie z PSP nr 10 w Opolu zaprezentowali kabaret i tańce do utworów H. Sienkiewicza. Następnie „Grodkowiacy” zaprezentowali się w tańcach dworskich i rycerskich. Od godz. 19 wszyscy uczestniczyli w warsztatach: pisania gęsim piórem, czyli lekcja kaligrafii, malowania na tkaninie, malowali sakiewkę na dukaty (warsztaty prowadziła p. Beata Sikorska-Żyrek) oraz wznosili budowle zamkowe. Za wykonane zadania otrzymywali dukaty i zamieniali je na nagrody. Ostatnim punktem atrakcji było spotkanie z Opolskim Bractwem Rycerskim. Posłuchaliśmy o obyczajach średniowiecznych, zobaczyliśmy w jaki sposób ubiera się do walki rycerz, jak wygląda walka rycerska. Ponadto mieliśmy możliwość przymierzania strojów i innych akcesoriów rycerskich. Cennym doświadczeniem była nauka tańców średniowiecznych. Na pewno wykorzystamy je w naszym zespole. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie i Pani dyrektor Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej wOpolupodziękowała zespołowi za wspaniały występ i aktywne uczestnictwo w Nocy Kultury.
    Pragniemy szczególnie podziękować wszystkim Rodzicom  za pomoc podczas występów, a zespołowi „Grodkowiacy” za godne reprezentowanie PSP nr 3 podczas Nocy Kultury w Opolu.
    Dziękujemy także panu burmistrzowi Markowi Antoniewiczowi za sponsorowanie wyjazdu  nimbusa podczas Nocy Kultury w Opolu.(zobacz: Fotogaleria)
    Opiekunki zespołu: B. Sikorska-Żyrek i J. Kuś

  • SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZO-ORTOGRAFICZNY
    dla trzecioklasistów

    20 maja 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczo-Ortograficzny dla trzecioklasistów przygotowany przez panie: Magdalenę Górak i Ewę Wójcicką. Nad przebiegiem konkursu czuwała wicedyrektor Jadwiga Tyc.
    Celem konkursu było:
    - Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
    - Podniesienie poziomu ortografii i estetyki pisma.
    - Wyłonienie uczniów, którzy będą reprezentowali szkołę na etapie gminnym.
    Wyniki przedstawiają się następująco:
    I miejsce
    Kinga Woroniecka
    III a
    II miejsce
    Marta Maruszewska
    III b
    III miejsce
    Emilia Szczepek
    III a
    Pozostali uczestnicy:
    Julia Katarzyna Dereń III c
    Maria Siubiś III c
    Julia Dereń III b
    Kinga Woroniecka, Marta Maruszewska i Emilia Szczepek będą 18 czerwca 2016 r. reprezentowały naszą szkołę na konkursie gminnym w Kopicach. (zobacz: Fotogaleria)
    GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!

  • Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Literacki „Zwierzaki”
    21 maja 2016r. w  Zespole  Szkół Leśnych w Tułowicach miała miejsce uroczystość podsumowania, wręczenia nagród i wyróżnień oraz otwarcia wystawy pokonkursowej XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Zwierzaki”, w którym uczniowie  naszej szkoły zostali laureatami:
    Maja Srebrniak – klasa1e -  nagroda w kategorii plastycznej (nauczyciel: E.Wójcicka)
    Sara Kręcichowska – klasa 3c -  nagroda w kategorii plastycznej (nauczyciel: M.Wojdak)
    Julita Dziuba – klasa 2a -  wyróżnienie w kategorii plastycznej (nauczyciel: G.Jakubowska)
    Szymon Warowy – klasa 4c -  wyróżnienie w kategorii plastycznej (nauczyciel: E.Gielas)
    (zobacz: Fotogaleria)

  • Zielona szkoła w Górach Sowich…
    W dniach od 17 do 20 maja uczniowie klas 2c i 2d uczyli się, odpoczywali i poznawali malownicze zakątki Dolnego Śląska. Pełna historii, tajemnic i atrakcji turystycznych kraina Gór Sowich otworzyła przed nami całą swoją krasę.
    Pierwszym i obowiązkowym punktem wizyty było zdobycie Wielkiej Sowy – najwyższego szczytu tego masywu górskiego o wysokości 1015 m n.p.m. Na Wielką Sowę prowadzi długi, łagodny, żwirowo-kamienisty czerwony szlak od Sokolca. Nie było łatwo, ale udało się. Trud 3-kilometrowego podejścia nagrodzony został niezwykłym widokiem z 25- metrowej wieży. Wystarczyło pokonać 128 schodów, aby naszym oczom ukazała się jedna z piękniejszych panoram sudeckich. Pierwsze emocje ochłodził rześki wiatr i płatki śniegu.
    Następnie udaliśmy się do rezerwatu „ Góra Choina” utworzonego głównie dla ochrony naturalnego lasu mieszanego porastającego wzgórze Choina i zachowania ruin zamku piastowskiego "Grodno". Lasy liściaste porastające grzbiety góry zawierają ciekawe okazy starodrzewu dębu, lipy i buka. Po krótkim spacerze serpentynami doszliśmy do jednej z większych atrakcji środkowej części Sudetów- zamku Grodno
    Zamek Grodno - Wzniesiony najprawdopodobniej w XIII w. przez Bolka I, księcia świdnicko-jaworskiego. W XIX w. zwany był perłą romantyzmu. Na tle innych zamków wyróżniają go niewątpliwie bogate zdobienia zwane – sgraffito.
    Jest to technika dekoracyjna malarstwa ściennego polegająca na nakładaniu kolejnych, kolorowych warstw tynku i zeskrobywaniu fragmentów warstw wierzchnich w czasie, kiedy jeszcze nie zaschły. W ten sposób poprzez odsłanianie warstw wcześniej nałożonych powstaje bardzo trwały wielobarwny wzór.
    Drugiego dnia odwiedziliśmy ExploraPark – edukacyjny program wystaw przygotowanych przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Głównym przesłaniem tych wystaw jest stworzenie dzieciom i młodzieży warunków do interaktywnej edukacji. Mają one przyczyniać się do tego, by młodym ludziom, poprzez kontakt z nauką i techniką, ułatwić zrozumienie świata i pokazać, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.
    Po południu udaliśmy się na krytą pływalnią, gdzie zabawom i uciechom nie był końca. Szczególnie interesował nas podwodny świat, zjeżdżalnia i masaże w jacuzzi.
    Trzeci dzień przyniósł wiele atrakcji związanych ze zwiedzaniem muzeum papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Muzeum to jest jedyną prowadzoną w sposób profesjonalny placówką muzealną w Polsce, zajmującą się szeroko pojętą tematyką papiernictwa. Gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory z zakresu dziejów papiernictwa, drukarstwa, historii Dusznik Zdroju. Mieliśmy niepowtarzalną okazję czerpać papier i poznawać tajniki z tym związane.
    Największą atrakcją Zielonej Szkoły okazało się zdobycie Szczelińca Wielkiego. – jest to najwyższy szczyt Gór Stołowych- 919 m.npm. i wspaniały punkt widokowy. Na szczyt prowadzi droga zbudowana z ponad 600 kamiennych stopni . Płaski wierzchołek to ogromny labirynt powstały w naturalny sposób z oryginalnie uformowanych form skalnych. Nazwy nadane najciekawszym formom pochodzą od ich charakterystycznych kształtów: Wielbłąd, Słoń, Wiewiórka czy stanowiący wręcz symbol tych gór Małpolud. Ciekawostką są skały tzw. Chybotki, które pomimo znacznej masy można przy niewielkim wysiłku poruszyć- oczywiście dokonaliśmy tego. Wewnątrz licznych korytarzy panuje swoisty mikroklimat, a w Piekiełku nadal leżał śnieg. Z punktu widokowego na szczycie oglądaliśmy całą Ziemię Kłodzką, a także pasmo Sudetów wraz z Karkonoszami. Bardzo podobały się nam widoki, pozostaną na długo w naszej pamięci.
    Ostatni dzień wyprawy to zwiedzanie zamku Książ trasą bajkową pełną tajemnic, ciekawostek i atrakcji. Lekcja przeniosła nas do czasów, kiedy na Śląsku panowały potężne dynastie, a zamkiem w ich mieniu zarządzali rycerze. Historia zamku została  przedstawiona przez panią przewodnik w sposób niezwykle interesujący, zbliżyła  nas  do opowieści o niezwykłych dziejach Książa: od jego początków, aż do panowania ostatnich przedwojennych właścicieli – niepokornej Księżnej Daisy i jej męża Jana Henryka XV. Zwiedziliśmy komnaty, podziemia i  tarasy królewskie. Później udaliśmy się do stadniny koni, gdzie oglądaliśmy te piękne zwierzęta i ich małe potomstwa.
    Na tym zakończyliśmy pobyt w Górach Sowich. Było pięknie, pouczająco i radośnie. Cali
    i zdrowi wróciliśmy do stęsknionych rodziców. Cała wyprawa została przygotowana i odbywała się pod opieką pań: Doroty Ryby, Wiesławy Kujawińskiej i Magdaleny Szafraniec. Może za rok znowu wyruszymy poznawać nieznane…(zobacz: Fotogaleria)

  • „Złote Pasmo” dla chóru INOX
    22 maja 2016r. chór INOX z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie  zdobywając „Złote  Pasmo” zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych na Międzywojewódzkim Przeglądzie Chórów Regionów Opole i Śląsk Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska”, który odbył się w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest to największe osiągnięcie chóru Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie w jego 30 – to letniej historii. Ponadto chór INOX otrzymał wyróżnienie specjalne za szczególną wrażliwość muzyczną. Chór INOX działa w programie „Akademia Chóralna  - Śpiewająca Polska”, której tegorocznym tematem jest „Improwizacja i ruch w śpiewie”, nieprzerwanie już od kilku lat dzięki ścisłej  współpracy Urzędu Miasta w Grodkowie i Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
    Chór pod dyrekcją Wiesława Jakubowskiego zaprezentował się w utworach: „Dokąd idziesz Polsko” (utwór a’capella), „W góry” (w układzie na trzy głosy) oraz utworze obowiązkowym współczesnego polskiego kompozytora Jana Krutula pt. „Ping Pong”. 
    Ponadto w trakcie przeglądu członkowie chóru INOX wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach rytmicznych „Muzyka plemion indiańskich”, a na zakończenie wysłuchali bardzo energetycznego koncertu w wykonaniu Grupy Perkusyjnej złożonej ze studentów Katedry Instrumentów Perkusyjnych katowickiej uczelni. Tegoroczny przegląd stał na bardzo wysokim poziomie i był podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy chóru w kolejnej edycji programu „Akademia Chóralna  - Śpiewająca Polska” oraz realizacji innowacji pedagogicznej „Od chórzysty do solisty
    ”.(zobacz: Fotogaleria oraz Nasz Kanał Youtube)

     

  • Wycieczka do Brzegu
    9 maja 2016r. uczniowie klasy 1a, 1c i 1e razem z nauczycielkami: Agnieszką Nawrocką- Pałką, Magdaleną Górak, Ewą Wójcicką, Teresą Laszkiewicz i Ludmiłą Rudnicką wybrali się na wycieczkę do Brzegu. W Brzeskim Centrum Kultury uczniowie wzięli udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych „Wesołe dźwięki filmowej piosenki”. Dzięki przedmiotom codziennego użytku dzieci tworzyły efekty dźwiękowe do ujęć z filmu rysunkowego, wykonały piosenkę oraz podkładały głos pod filmowe postaci. Następnie pierwszaki udały się na Komendę Policji. Dzięki uprzejmości p. Urszuli Piechoty oraz brzeskich policjantów uczniowie szczegółowo zapoznali się z pracą policji, mogli usiąść na policyjnym motocyklu oraz w radiowozie. Pierwszaki zobaczyły jak wygląda pobieranie odcisków palców, a także dowiedziały się jak pracuje przewodnik ze swoim psem. (zobacz: Fotogaleria)

  • Pasowanie na Świetlika
    Tradycją naszej szkoły jest organizowanie ważnej uroczystości ,jaką jest ” Pasowanie na Świetlika” - dla mniej wtajemniczonych dodam, że jest to pasowanie na członka braci świetlicowej.
    W tym roku szkolnym uroczystość ta przypadła na dzień 29 kwietnia. Duża sala gimnastyczna stała się -dzięki pomocy rodziców-  bajkową krainą, w której  piękne dekoracje radosnych dzieci i tajemniczych duszków leśnych wypełniły to miejsce po brzegi, a ogromny szybowiec, wiszący nad zgromadzonymi  gośćmi, obwieszczał swoim napisem, że dziś odbędzie się oficjalne Pasowanie na Świetlika.
    Dzieci bardzo przeżywały swój występ. Do wspólnej zabawy Świetliki zaprosiły  dyrektora szkoły, panią Katarzynę Telęgę-Romian, wicedyrektora szkoły, panią Jadwigę Tyc, nauczycieli i wychowawców klas pierwszych wraz z uczniami oraz obecnych na uroczystości rodziców Świetlików. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną, (przygotowaną z niemiecką precyzją przez Magdalenę Szafraniec), ukazującą najważniejsze wydarzenia z życia świetlicy - slajdy ilustrowały, jak poprzez zabawę zdobywamy wiedzę i umiejętności . Prezentowały też liczne zabawy ruchowe, integracyjne, wspólne zainteresowania, które rozwijamy w świetlicy, kultywowanie tradycji i obrzędów (Dzień Poczty Polskiej, Andrzejki, Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, Święta , konkursy, piosenki i pląsy spotkania z ciekawymi ludźmi  - integrujące całą grupę świetlicową, przyczyniają się do rozwijania umiejętności współżycia w grupie, zaufania, postępowania zgodnie z zasadą fair-play i jednoczą całą społeczność świetlicową. Podczas uroczystości Świetliki oraz zgromadzeni goście wysłuchali legendy o Duchu Ciemności w wykonaniu pana Tomasza Róży, który swoim pięknym, niskim głosem zahipnotyzował wszystkich i stworzył atmosferę pełną zaciekawienia i tajemniczości. Aby pokonać Legendarnego Ducha Ciemności, który  rozproszył Świetliki we wszystkie strony świata, dzieci musiały się wykazać odwagą, wyobraźnią, kreatywnością i pokonać własną nieśmiałość, wykonując poszczególne zadania. Konkurencje były bardzo różnorodne, skrupulatnie przygotowane przez panią Ludmiłę Rudnicką oraz panią Agnieszka Popielę, więc każdy Świetlik miał okazję zaprezentować swoje umiejętności. Świetliki z duszą badacza odgadywały litery po konturach, odkrywały różne egzotyczne smaki, rozpoznawały owoce i warzywa. Dzieci z  kulinarnym talentem przygotowały zdrowe i wesołe kanapki, rozbawiając i wprawiając w zaciekawienie publiczność. Uczniowie z duszą artysty zaprezentowali się w  licznych piosenkach poznanych w świetlicy. Urozmaiceniem utworów muzycznych był występ karawany w osobach samorządu uczniowskiego. Matematycy świetnie poradzili sobie w przeliczaniu ilości perypetii Czerwonego Kapturka i wilka. Ta matematyczna bajka została znakomicie przedstawiona przez panią Monikę Tomaszewską, która jest nie tylko doskonałym matematykiem, twórczym wychowawcą świetlicy, ale i  świetnym mówcą. Pani Sabina Błoch zaszczepiła w Świetlikach chęć sportowej rywalizacji, pełniąc opiekę nad wyścigami rzędów. Wszyscy goście głośno dopingowali  młodych sportowców- nie tylko dzieci, ale i wychowawców. Do sportowej rywalizacji włączyły się również wychowawczynie :pani Agnieszka Nawrocka-Pałka oraz pani Magdalena Górak, które bardzo entuzjastycznie podeszły do wykonywanych przez dzieci konkurencji, świecąc dobrym przykładem. We wszystkich konkurencjach uczniów dopingowały wychowawczynie poszczególnych klas: pani Sylwia Gajewska, pani Danuta Ułasewicz, pani Ewa Wójcicka, pani Czesława Michałków pani Agnieszka Nawrocka-Pałka oraz pani Magdalena Górak. Na koniec wszyscy zgromadzeni- rodzice, nauczyciele, starsi uczniowie zgodnie orzekli, że nasi najmłodsi członkowie braci szkolnej zasługują na miano Świetlika.
    Uroczystego pasowania najmłodszych Świetlików dokonały: pani dyrektor szkoły, Katarzyna Telęga-Romian oraz pani wicedyrektor Jadwiga Tyc. Na pamiątkę tej ważnej uroczystości Świetliki otrzymały dyplomy przygotowane przez panią Ewę Wróbel i każdy spałaszował słodki przysmak.
    Na zakończenie spotkania wręczono dyplomy za udział w konkursie świetlicowym „Eko – Zabawka”, czyli mój sposób na nudę”. Wszystkie prace były bardzo oryginalne i nietuzinkowe, wychowawcy świetlicy mieli nie lada dylemat, komu przyznać pierwsze miejsce. Ostatecznie po burzliwych naradach jednogłośnie stwierdzono, że pierwsze miejsce otrzymują Maja Godek i Nazaar Yanchyshyn.
    Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości. (zobacz: Fotogaleria)
                                                                                                  Agnieszka Popiela

  • Grodków, w którym żyję
    W kwietniu w Domu Kultury odbyła się pokonkursowa wystawa, ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców otwartego Konkursu Rysunkowego dotyczącego miasta Grodków pt.: „Grodków, w którym żyję”. Z pośród 61 prac konkursowych, aż 8 uczniów naszej szkoły odebrało główne nagrody. A oto laureaci:
    I miejsce    
    Aleksandra Warowy  kl I b
    Dominik Raczkowski III f
    Maja Martynowicz  kl V b
    II miejsce   
    Katarzyna Dendys kl II b
    Zofia Jurasz kl IIb
    Natalka Sajdutka  kl III c
    Szymon  Warowy  kl IVc
    III miejsce    
    Edyta Calów kl IIb
    Jakub Menzel kl IIIa
    Rafał Kopaniecki kl IIIa

  • Wycieczka do Straży Pożarnej w Grodkowie. 
    W dniu 5 maja 2016 roku, zerówkowicze oraz klasa I a pod opieką pań: Agnieszki Wenda, Agnieszki Pałka – Nawrocka, Aleksandra Kraszkiewicz oraz praktykantki Ani Bawer wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Grodkowie. Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy o swojej pracy rozpoczęli opowiadać w dyspozytorni, gdzie wszystkie dzieci mogły zobaczyć wezwanie o pożarze lub wypadku i usłyszeć alarm dla strażaków. Po czym wszyscy udali się na plac do ćwiczeń dla strażaków, gdzie specjalnie dla dzieci został przygotowany pokaz pracy strażaków. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda wspinaczka oraz zjeżdżanie na linie z bloku mieszkalnego, gaszenie pożaru, czy też ratowanie rannych ludzi w wypadkach samochodowych, kiedy to strażacy muszą piłami przecinać samochód, aby dostać się do rannych. Dzieci miały możliwość lania wodą z węża strażackiego w obrotowe lusterko, zobaczyć pełne wyposażenie wozu strażackiego, siedzieć  na kładzie strażackim używanego tylko w sytuacjach poszukiwawczych. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość bycia, jak strażak i stać w wysięgniku strażackim i w wnosić się ku niebu.
    Dzięki wizycie dzieci z zerówki i uczniowie klasy Ia dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały i podarowały strażakom pamiątkową książeczkę z wytworami plastycznymi o pracy dzielnych strażaków. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, odwiedzimy naszych grodkowskich  strażaków jeszcze raz!  (zobacz: Fotogaleria)


  • XVII Wojewódzki Festiwal Artystyczny „Liść Dębu”
    W ramach XVII Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego „Liść Dębu” - Dąbrowa  2016 odbył się konkurs  plastyczny: „ZIELONO MI
    Wojewódzka Komisja Konkursowa wyróżniła pracę Nikoli Gajewskiej, uczennicy klasy 6 c. Gratulujemy!

  • OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
    225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była okazją do wyjątkowych obchodów tego święta w naszej szkole. 28 kwietnia 2016r. uczniowie klas I-VI mieli możliwość poznania okoliczności i przyczyny ustanowienia dnia 3 maja narodowym świętem. Uczniowie klas 5c,5d i 5a przedstawili w Domu Kultury program artystyczny poświęcony  uchwaleniu Konstytucji 3 Maja  . A wszystko to ubarwione zostało prezentacjami multimedialnymi, przedstawiającymi historię naszego kraju oraz nastrojowymi, przepięknymi piosenkami, których brzmienie powodowało wzruszenie u wielu oglądających. Opiekę nad całością sprawowali: Jadwiga Leszczyńska, Barbara Sikora – Pondo, Ewa Gielas, Ewa Wróbel, Magdalena Szafraniec i Wiesław Jakubowski. (zobacz: Fotogaleria)
    Również z okazji narodowego święta uczniowie klasy VI b wykonali na lekcjach plastyki gazetkę w holu szkoły.


  • British Day
    26 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się Dzień brytyjski, w ramach którego uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl „British Day” przygotowany przez uczniów klasy IIa oraz zespół wokalny True Lady, a na szkolnym korytarzu pojawiły się informacje na temat Wielkiej Brytanii.
    Spektakl, który miał formę wycieczki po Zjednoczonym Królestwie zawierał sporą dawkę wiedzy o Wielkiej Brytanii, jej krainach, symbolach i tradycjach. Nasza podróż rozpoczęła sie oczywiście od Londynu. Fascynującego miasta pełnego zabytków. Jednym z nich jest Pałac Buckingham- londyński dom prawdziwej i bardzo szanowanej głowy państwa królowej Elżbiety II i jej rodziny.
    W Liverpool wysłuchaliśmy zespołu wszech czasów- The Beatles. Następnie przyszedł czas na Oxford i Cambridge - dwa znane na całym świecie miasta uniwersyteckie.
    Literaturę brytyjską reprezentowali znani bohaterowie: Detektyw Sherlock Holmes i Harry Potter. Trudno byłoby ominąć takie miejsca jak Stonehenge - największy w Europie kamienny krąg sprzed około 5000 lat i znajdujące się w Szkocji jest jezioro Loch Ness.
    W trakcie spektaklu znalazła się również chwila dla fanów brytyjskiego footballu.
    Jedną z wielu tradycji brytyjskich jest obchodzony we wtorek przed Popielcem Dzień Naleśnika (doping uczniów podczas wyścigu nauczycieli z naleśnikami na patelniach przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania)  oraz święto obchodzone 31 października - Halloween.
    Naszej podróży po Wielkiej Brytanii towarzyszyły wykonane w języku angielskim piosenki w wykonaniu zespołów Iskierki i True Lady, angielskie i irlandzkie tańce oraz występ szkockich dudziarzy. Podsumowaniem przedstawienia był quiz na temat Wielkiej Brytanii. Dzień brytyjski przygotowali nauczyciele języka angielskiego G. Jakubowska, J. Walorska i M. Popecka. O oprawę muzyczną zadbał p. Wiesław Jakubowski, a scenografię przygotowały panie E. Gielas i L. Rudnicka. (zobacz:Fotogaleria)



  • To już XIX Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas III
    22 kwietnia 2016r. w „Grodkowskiej Trójce” odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny
    pod hasłem:„ Ochrona środowiska każdemu dziecku bliska”.
    Wzięło w nim udział sześć dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Oto uczestnicy i ich opiekunowie:
    PSP Gałązczyce – opiekun p. Monika Latocha
    uczestnicy:  Bartosz Zajączkowski i Kornelia Hutnik
    PSP Gnojna – opiekun p. Justyna Łoza
    uczestnicy: Oliwia Widziak i Wiktoria Łaska
    PSP 3 Grodków – opiekun p. Małgorzata Wojdak i p. Grażyna Ostręga
    uczestnicy: Julia Fieszak i Matra Martuszewska
    PSP Jędrzejów – opiekun p. Katarzyna Pszon
    uczestnicy:  Anna Pelc i Oliwia Ukleja
    PSP Kopice – opiekun p. Danuta Drzymała
    uczestnicy:  Aleksandra Kondysiak  i Cyprian Gwóźdź
    PSP Lipowa – opiekun p. Joanna Siubiś
    uczestnicy: Magdalena Ryłko i Michał Procajło
    Głównym celem konkursu było rozwijanie szacunku do przyrody i umiejętności harmonijnego współżycia z nią. Konkurs miał charakter pisemno - praktyczny. Uczniowie rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących ekologii, ochrony środowiska i otaczającej przyrody. Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą o ochronie środowiska, ale również integrowali się i świetnie bawili rozwiązując rebusy i zagadki przyrodnicze oraz układając puzzle z kwiatów chronionych. Ciekawie zaprezentowały się śpiewając piosenkę o ochronie środowiska. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. wicedyrektor Jadwiga Tyc, p. Beata Duda, p. Sylwia Gajewska oraz gość p. Danuta Drzymała. Podczas pracy komisji dzieci udały się na zasłużony słodki poczęstunek oraz uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi przygotowany przez klasy II d   i  II e pod kierunkiem p. Wiesławy Kujawińskiej, p. Renaty Woronieckiej i p. Agnieszki Wolny. Podczas  apelu wyłoniono zwycięzców konkursu.
    Oto wyniki:
    Laureatami XIX Gminnego Konkursu Ekologicznego zostali :
    I miejsce PSP Kopice
    II miejsce PSP Jędrzejów
    III miejsce PSP 3 Grodków
    Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
    Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie, a nauczycielom - opiekunom za przygotowanie dzieci.  Zapraszamy za rok.!(zobacz: Fotogaleria)
    Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: wicedyrektor Jadwiga Tyc, Beata Duda i Sylwia Gajewska.

  • Szkolny konkurs dla klas 2- Sobieradzik
    29 kwietnia 2016r. odbył się pierwszy szkolny konkurs wiedzy i umiejętności- Sobieradzik. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Grażyna Ostręga, Agnieszka Nawrocka- Pałka i Beata Sikorska- Żyrek. Reprezentantów klas drugich przywitała pani wicedyrektor Jadwiga Tyc, życząc wszystkim powodzenia i dobrej zabawy. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z różnych dziedzin: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, plastycznej, a także z zagadkami muzycznymi i zadaniami praktycznymi. Gratulujemy wszystkim drużynom i dziękujemy za wspólną zabawę! (zobacz: Fotogaleria)
    Wyniki konkursu:
    I miejsce- klasa 2b
    II miejsce- klasa 2a i 2d
    III miejsce- klasa 2f

  • Aktywna sobota- Duszniki- Jamrozowa Polana
    24 kwietnia 2016 r. w ramach Programu Przeciwdziałania Wadom Postawy zorganizowano aktywną sobotę dla dzieci i rodziców. Wybraliśmy się dwoma gimbusami i autokarem na Jamrozową Polanę w Dusznikach Zdrój. Jamrozowa Polana to rozległa polana położona na Wzgórzach Lewińskich blisko Dusznik-Zdroju, w płytkiej dolinie pomiędzy szczytami Gajowej a Jeleniem, pół kilometra do drogi krajowej nr 8 wiodącej z Wrocławia do Pragi. Rozciąga się wśród lasów świerkowych na południowy zachód od zbocza Gajowej na wysokości 650–675 m n.p.m.W miejscu tym wielokrotnie organizowano ważne imprezy w biathlonie, takie jak Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwa Polski i Puchary Polski.Jamrozowa Polana to na chwilę obecną najbardziej kompleksowo wyposażony obiekt do uprawiania narciarstwa biegowego i biathlonu w kraju czego m.in. dowodem są organizowane imprezy od zawodów regionalnych, przez imprezy rangi ogólnopolskiej, aż do imprez rangi światowej - Mistrzostwa Świata w letnim biathlonie (2001 i 2010), Pucharu IBU (2007, 2012) czy Pucharu Świata w rowerowej jeździe na orientację. Swoje pierwsze kroki na nartach na Jamrozowej Polanie stawiali duszniccy olimpijczycy: Anna Stera-Kustusz, Grzegorz Bodziana i Weronika Nowakowska-Ziemniak
    To miejsce stworzone dla osób biegających na nartach - sportowców i amatorów. Zimą dostępne są tam przynajmniej dwie pętle o różnym stopniu trudności. Latem można korzystać z najlepszego w Polsce toru nartorolkowego.Asfaltowy tor nartorolkowy składa się z dwóch pętli o różnej długości i stopniu trudności. Łatwiejsza pętla mierzy ponad 1300 m i prowadzi wokół Centrum Polskiego Biathlonu i Turystyki Aktywnej - Jamrozowa Polana. Trudniejsza jest dłuższa, ma długość 2250 m, pokrywa się z łatwiejszą trasą na odcinku aż 1100 m i dodatkowo „odbija” w góry.Obie pętle pokryte są gładkim asfaltem. Szerokość toru to około 3 m, a w niektórych miejscach nawet więcej. Trasę zaprojektowano dla sportowców wyczynowych. Wymaga od jeżdżących po niej osób dobrej kondycji i sporych umiejętności technicznych. Obie pętle mają wiele podbiegów i zjazdów, jest też sporo zakrętów. Połowa dłuższej pętli to stromy podbieg przechodzący w szybki i kręty zjazd.
    W naszej aktywnej sobocie brało udział 130 osób. Dzieci i rodzice jeździli na rolkach, na hulajnogach, chodzili z kijami po trasach biegowych. Z Jamrozowej Polany zeszliśmy do Dusznik i degustowaliśmy wodę w Pijalni Wód Mineralnych.
    Aktywne soboty cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i dzieci. Dlatego w tym miejscu dziękujemy panu burmistrzowi Markowi Antoniewiczowi za sponsorowanie wyjazdu dwóch  gimbusów.
    Pragnę też podziękować pani dyrektor Katarzynie Telędze-Romian za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu, a p. Joli Kuś, p. Danusi Ułasewicz, p. Renacie Woronieckiej, p. W. Kujawińskiej, P. A. Wolny i wszystkim rodzicom za udział w aktywnej sobocie (zdjęcia w Fotogalerii).                                                
    Koordynator programu p. Beata Sikorska-Żyrek


strona: