Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III
    26 lutego 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie  odbył się  Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III
    Celem  konkursu było:
    Opanowanie poprawnej pisowni wyrazów:
    - w odpowiedniej formie;
    - z „ h” , „ ch”, „ż”, „rz” , „ó” , „u” ;
    - ze spółgłoskami miękkimi,
    - pisownia liczebników.
    Uzasadnienie pisowni wyrazów.
    Rozwijanie logicznego myślenia, umiejętności czytania ze zrozumieniem.
    Kształtowanie zainteresowań, uzdolnień i umiejętności samodzielnej pracy dzieci.
    Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego
    I miejsce – Milena Haczek - Kl.IIIb
    II miejsce – Marta Kaleta - Kl.IIIc
    III miejsce – Oliwia Bugajska- Kl.IIIc
    Pozostali uczestnicy:
    Kl.IIIb 
    Martyna Ilów
    Kl.IIIa
    Michał Błauciak
    Nikodem Kotas
    Zadania przygotowały i konkurs przeprowadziły panie Małgorzata Antoniewicz i Grażyna Jakubowska. (zdjęcia w Fotogalerii)

    Zdjęcie:

  • Przedstawienie "Księżniczka Gburka" w wykonaniu Świetlików
    Zapraszamy Was do krainy bajki, gdzie w pewnym królestwie króluje kapryśna Księżniczka Gburka- tymi słowami przywitał wszystkich gości przybyłych do Domu Kultury w Grodkowie dostojny paź, Maciej Wisła – przedstawiciel świetlicy  PSP nr 3 w Grodkowie. Asystowali mu dwaj trębacze – Oskar Kulczycki i Michał Korczewski. Każdą scenę obwieszczał poważny i jakże reprezentacyjny Klapser Błażej Kicak. Jak w każdej bajce szarmancki książę szuka żony, lecz nie jest to prosta sprawa, bowiem księżniczka -Gburką zwana - jest niemiła i niegrzeczna. W rolę zatroskanego księcia wcielił się Tymon Hebda, który swoim talentem aktorskim oczarował publiczność. Kapryśną księżniczkę zagrała Róża Adamowska, której  gesty, mimika twarzy i sposób prezentacji postaci na scenie w pełni oddawały charakter kapryśnej księżniczki. Oburzone damy dworu w osobach: Antoniny Sobstel, Emilki Szachniewicz i  Moniki Martynowicz z wielkim przerażeniem wypowiadały się na temat zachowania księżniczki Gburki. Lecz jak to w bajce (i w życiu) bywa na miłość nie ma lekarstwa... Książę zakochał się w Gburce od pierwszego wejrzenia. Nawet oddani rycerze w pełnych zbrojach, z tarczami i mieczami przy boku, z groźną miną nie zdołali  odwieść młodzieńca od podjętej decyzji. W rolę wojowników o dobre maniery wcielili się: Maciej Romian, Aleksander Mazur, Nazarii Yanchyshyn, Kacper Ćwik, Kryspin Maćkowski oraz Alan Serwata. Rycerze z powagą, dostojnością i charyzmą zaprezentowali swój kunszt aktorski. Na szczęście para królewska (stanowcza Maja Godek i arcymiły Arkadiusz Kózka), czarodziejską różdżką przywołali dobre wróżki, które pomogły księżniczce stać się miłą, grzeczną damą. Tanecznym krokiem i w świetle kolorowych reflektorów wbiegły na scenę (Zuzanna Matuszewska, Zuzanna Krupa, Milena Staruch, Kinga Żydczyk, Zuzia Hoheisel i Hania Góral), które swymi magicznymi chustami, falującymi do muzyki Piraci z Karaibów zaczarowały księżniczkę. Magii używały również ich młodsze koleżanki- wróżki (Julia Solska, Emilka Karnaś, Maja Gawryś, Marcelina Piechota ), niosąc w darze czarodziejską księgę, w której zapisane były niezwykłe i magiczne słowa: proszę, dziękuję, przepraszam. Zwieńczeniem metamorfozy księżniczki był ślub z pięknym księciem, ku radości wszystkich dworzan. Marsz Mendelsona rozbrzmiewał na scenie, para książęca z radością przechadzała się po deskach teatru, choć nieraz dama dworu, Emilka Szachniewicz, sypnęła zakochanej parze w oczy ryżem. Po zaślubinach młodzi aktorzy zaprosili gości na wielki bal, podczas którego przepiękny taniec z błękitnymi szarfami zaprezentowały Monika Martynowicz, Zuzia Matuszewska, Zuzia Krupa, Zuzia Hoheisel, Milena Staruch i Kinga Żydczyk, do wzruszającej piosenki L. Cohena Alleluja.
    To nie pierwsze spotkanie dzieci ze świetlicy z teatrem. Uczniowie bardzo chętnie wcielają się w bajeczne postacie, poszukując swojej „życiowej roli”. Zabawa w teatr pozwala wyrazić im emocje, uczy empatii, spojrzenia w głąb siebie, pokonania nieśmiałości, dając tym samym wiarę we własne możliwości. Spotkanie z teatrem poprzedzone było wesołymi zabawami oddechowymi, fonacyjnymi, artykulacyjnymi. Jednakże radość dzieci z możliwości zaprezentowania swojego talentu przez szerszym gronem jest bezcenna. (zobacz: Fotogaleria)

    Zdjęcie:

  • Śniadanie daje moc
    Laureaci konkursu  Śniadanie daje moc uczniowie klasy IIIa otrzymali  zestawy śniadaniowe, a szkoła i nauczyciel bon upominkowy na zakup w Media Markt.(zobacz: Fotogaleria)
    Zdjęcie:

  • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Sporty lotnicze w harmonii z naturą”
    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Sporty lotnicze w harmonii z naturą” zajmując czołowe miejsca w edycji wojewódzkiej.
    W klasach I – III:
    I miejsce – Otylia Wojas  kl.IIc
    II miejsce – Julita Conio kl.IIa
    III miejsce – Katarzyna Dendys  kl.IIb
    W klasach IV – VI:
    I miejsce – Pola Grzybowska  kl.Vc
    II miejsce – Marta Markiewicz  kl.Via
    III miejsce – Anna Dyrbusz  kl.Va
    Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się prace: Otylii Wojas, Julity Conio, Poli Grzybowskiej i Marty  Markiewicz  

  • „DBAMY O NASZE ZDROWIE NA CO DZIEŃ”
    – to hasło tegorocznego quizu dla klas I-II

    26 lutego 2016 r. odbył się quiz dla klas pierwszych i drugich w ramach „PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA WADOM POSTAWY U DZIECI I MŁODZIEŻY”.  Przygotowany przez panie: B. Sikorską-Żyrek i R. Woroniecką. Podczas zabawy pomocą służyły panie: S. Gajewska i dietetyk M. Konieczna. Dzieci z poszczególnych klas przygotowały plakaty dotyczące zdrowego stylu życia, które przed komisją omawiały. Zadania konkursowe dotyczyły: umiejętności pakowania tornistra, rozpoznawania warzyw i owoców po smaku, rozpoznawania czynności pomagających w zdrowym stylu życia oraz ułożenia z puzzli „talerzowej piramidy żywieniowej”. Wszystkie klasy spisały się znakomicie i wykazały się wspaniałą wiedzą stosowaną w praktyce – (przykładem były dobrze spakowane tornistry, odciążone ze zbędnych rzeczy)- zdjęcia w Fotogalerii.
    Pamiętajmy zdrowa dieta, regularna aktywność, odpowiednia dawka snu – o tych aspektach musi  pamiętać każdy, kto na co dzień chce być zdrowy - koordynator programu B. Sikorska-Żyrek

    Zdjęcie:

  • Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Opolu
    25 stycznia 2016r. Szkolne Zespoły Muzyczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie uczestniczyły w jubileuszowej dziesiątej  edycji Wojewódzkiego  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Śpiewajmy razem" w Opolu.  Celem Festiwalu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych poprzez śpiew.  W tym roku zaprezentowaliśmy program złożony z czterech utworów w języku angielskim i jednego w języku ukraińskim. Grand Prix festiwalu w kategorii klas I – III zdobył prowadzony przez p. Grażynę Jakubowską zespół wokalny ISKIERKI, który zaprezentował się w utworze „It’s so cool”. W tej samej kategorii I miejsce zajął chór INOX, pod dyrekcją  p.Wiesława Jakubowskiego, który wykonał piosenkę „I Have A Dream” z repertuaru szwedzkiego zespołu ABBA. Duet Anastasiia Yanchyshyn i Diana Złota w swoim debiucie na scenie festiwalu zaprezentowały utwór „Czerwona ruta” zdobywając I miejsce w kategorii duety. Zespół wokalny True Lady, który wykonał piosenkę z repertuaru amerykańskiej wokalistki Madonny pt. „Like A Prayer” zajął I miejsce w kategorii klas IV - VI. Brawurowym wykonaniem utworu „Shake It Off” trio RYTMIX podbiło serca festiwalowej publiczności, a Jury festiwalu przyznało im I miejsce za własną interpretację utworu. Specjalne wyróżnienie za ruch sceniczny odebrała z rąk Jury Anastasiia Yanchyshyn.  Wszystkich zapraszamy do oglądania filmów i zdjęć z naszych występów na Kanale YouTube Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie: Psp Grodków, Fotogaleria
    Zdjęcie:




  • Klasowy wernisaż IIIa
    25 lutego 2016 roku klasa III a pod kierunkiem p. Beaty Sikorskiej-Żyrek pokazała różne klasowe talenty. Klasowe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a wychowankowie wykazali się dojrzałością w przygotowaniu prezentacji swoich pasji, hobby, zainteresowań. W naszej klasie mamy fanów sportów, zwierząt, tańca, recytacji, filmów, rzemiosła artystycznego (zdjęcia w Fotogalerii).
    Zdjęcie:

     

  • „ Nie zmuszaj dzieci do aktywności,
    lecz wyzwalaj ich aktywność.

    Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia.
    Nie żądaj, lecz przekonuj.

    Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego    
    umysł tak, aby samo chciało wiedzieć…”
                                                 Janusz Korczak

    Ferie w Zakopanem
     Od 30 stycznia do 7lutego 2016r. uczniowie gminy Grodków podczas ferii zimowych przebywali w Zakopanem wraz z opiekunami Beatą Dudą, Lucyną Maciejowską, Joanną Siubiś i Miłoszem Krokiem.
    Organizatorem wyjazdu była Publiczna Szkoła  Podstawowa nr3 im. Józefa Lompy w Grodkowie.

    Mieszkaliśmy w Pensjonacie „U Kasi” położonym na Olczy, malowniczej dzielnicy Zakopanego. Na miejscu mieliśmy do dyspozycji stołówkę, świetlicę, duży ogród z widokiem na Tatry. Cisza, spokój oraz pyszna domowa kuchnia pozwalały uczniom wspaniale wypoczywać  po całodziennych wędrówkach górskich.
    Każdy dzień pobytu w Zakopanem przynosił wiele wrażeń.
    W pierwszym dniu uczestniczyliśmy w pięknej lekcji poświęconej  życiu  Jana Pawła II.
    Odwiedzając Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach, mieliśmy niepowtarzalną okazję poznać miejsce, w którym rozpoczęła się historia przyszłego papieża Jana Pawła II. Właśnie tu stawiał on swoje pierwsze kroki, poznawał świat i ludzi. Dzięki multimedialnej ekspozycji rozmieszczonej na ponad 1000 m2 powierzchni, zapoznaliśmy się z całą drogą życiową św. Jana Pawła II. Uczniowie odbyli również  piękną lekcję katechezy i poznali historię Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo na  Olczy os. Piszczory. W pamięci wszystkich pozostanie  występ  ZESPOŁU GIEWONT, który wzbogacił  uroczystość kościelną oraz  przedstawił nam JASEŁKA i zaprezentował  muzykę, formy taneczne, śpiew, stroje oraz obrzędy góralskie w najczystszej, dawnej formie. Obecnie GIEWONT składa się z dzieci, młodzieży i dorosłych w liczbie 120 osób, a instruktorką jest Katarzyna Stachoń- właścicielka pensjonatu, w którym gościliśmy.
    Następnego dnia rozpoczęliśmy wspaniałą wycieczkę od przejazdu jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych w Polsce. Stacja dolna znajduje się na wysokości 823 m n.p.m., a stacja górna - 1122 m n.p.m. Już sam przejazd nowoczesnym wagonikiem na Gubałówkę dostarczył niezapomnianych wrażeń. Później wspaniały widok na Tatry i znajdujące się u stóp Gubałówki - Zakopane. Spacerkiem, dogodną drogą, mijając stylową góralską kapliczkę, Polanę Szymoszkową oraz liczne domy wybudowane w stylu zakopiańskim, doszliśmy do górnej stacji KL Butorowy Wierch. Ku zdziwieniu wszystkich  zastaliśmy tam  piękną zimę i zaczęło się białe szaleństwo. Dzieci bezpiecznie i do woli mogły zaznawać zimowych uciech. Rzucały się kulkami i lepiły bałwany.
    Spacer grzbietem Gubałówki był nie tylko wspaniałym relaksem, ale dał również możliwość oglądania przez cały czas zimowej panoramy Tatr.
    Jazda na łyżwach to świetna forma wypoczynku na świeżym powietrzu. Większość dzieci  próbowała swoich sił na lodowisku, warto więc było odświeżyć dawne umiejętności. Postanowiliśmy odwiedzić nowe lodowisko w samym centrum Zakopanego. Dzieci całkiem dobrze radziły sobie na łyżwach. Mogły korzystać z udogodnienia  nowoczesnego lodowiska np.:  z pingwinek.
    Wieczorem  odbyła się zabawa  karnawałowa w rytmach tanecznej muzyki, serwowanej przez  zespół góralski. Królową i Królem balu zostali Patrycja Bielamowicz i Szefer Brian.
    Byliśmy w kinie Giewont na filmie „Alvin i wiewiórki”. Dzieci spędziły niezapomniany wieczór pełen kinowych emocji z głównymi bohaterami filmu. Do plusów Wielkiej wyprawy można więc zaliczyć pochwałę przyjaźni i pouczającą lekcję, że mając szczere chęci, da się zdobyć serce nawet największego pozera. 
    Odwiedzając Zakopane właściwie nie sposób nie odwiedzić Krupówek. Krupówki są reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum. To najbardziej znana  i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta. Spacerując głównym deptakiem Zakopanego udzieliliśmy wywiadu dla polskiej komercyjnej  stacji telewizyjnej TVN. Dziennikarze zadawali nam pytania związane z pobytem oraz pytali o nastroje związane z brakiem śniegu w Zakopanem. W tym roku pasjonaci białego szaleństwa nie mieli wielu powodów do radości. Długo wyczekiwana zima w Zakopanem odeszła, zabierając ze sobą śnieg z gór. Jednak magia Tatr i atrakcyjny program zimowiska sprawił, że na twarzach dzieci ciągle panowała radość.
    Ferie zimowe  najlepiej spędzić szusując na nartach i snowboardzie. Wysokie temperatury i deszcz sprawiły, że na prawie wszystkich stokach śnieg był  mokry i ciężki, co skutecznie odstraszało narciarzy i snowboardzistów. Odwiedziliśmy jednak OŚRODEK NARCIARSKO REKREACYJNY HARENDA W ZAKOPANEM. Tam  nieliczni uczniowie pod okiem instruktora na bieżąco korygowali błędy i uczyli się  prawidłowych technik jazdy na snowboardzie, pozostali korzystali z atrakcji lodowiska.  

     Wieczorem wybraliśmy się na  kulig z pochodniami po  największej i najstarszej dzielnica Zakopanego- OLCZY.
    Byliśmy również w Białce Tatrzańskiej - Terma Bania. To jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów termalnych w Polsce. Niezwykła architektura i wkomponowanie w ukształtowanie terenu robiło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach.
    Odbyliśmy całodniową wycieczkę z przewodnikiem górskim Szlakiem Architektury Drewnianej.  Odwiedziliśmy kaplicę Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce.

    Kaplica jest typowym przykładem stylu zakopiańskiego. Drewniany ołtarz główny przypomina góralską chatę. Wnętrze zdobią witraże projektowane przez S. Witkiewicza przedstawiające M.B. Częstochowską i Ostrobramską oraz herby Polski i Litwy.
    Następnie odwiedziliśmy  największą skocznię narciarską w Polsce - Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza. Atrakcją dla dzieci, był wyjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi. Rzut oka znad rozbiegu pozwolił wyobrazić sobie, co czują przed skokiem zawodnicy siedzący na belce startowej np. podczas zawodów Pucharu Świata. Udaliśmy się w dalszą drogę  zwiedzając Pęksowy Brzyzek. To jedna najważniejszych polskich nekropolii, gdzie nagromadzono mogiły kilkudziesięciu wybitnych osób zasłużonych dla Zakopanego.
    W tym dniu  odwiedziliśmy też Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej  na Krzeptówkach.

    Gościliśmy również w Ochotniczej Straży Pożarnej na Olczy. Komendant OSP udostępnił uczniom  do obejrzenia nowoczesne samochody bojowe. Przeprowadził wśród uczniów warsztaty  z pierwszej pomocy medycznej. Dzieci popisały się olbrzymią wiedzą. Gratulujemy.
    Wyjazd ten stanowił nie tylko wypoczynek, oderwanie od realiów codzienności, ale również dobrą zabawę, lekcję integracji, regionalizmu, przyrody, geografii i sportu. Zakopane swym urokiem zachwyca o każdej porze roku. Spędzony w ten sposób czas stanowił  niezwykłą przygodę  i niezapomniane wrażenia. DZIĘKUJEMY!!!
    Pragnę szczególnie podziękować wszystkim Rodzicom ucz. za  wzorowe przygotowanie dzieci do spotkania z  najwyższymi górami Polski. Dzieciom za dyscyplinę, rozwagę i bezpieczeństwo.
    Nauczycielom p. Lucynie Maciejowskiej, p. Joannie Siubiś i p. Miłoszowi Krokowi za zrealizowanie projektu, ciężką pracę, wytrwałość  i odpowiedzialność, czyniąc to wszystko   w ramach wolontariatu. 
    Pragnę  również serdecznie podziękować:
    Burmistrzowi Grodkowa p. Markowi Antoniewiczowi, Prezesowi Banku Spółdzielczego p. Zdzisławowi Wojdakowi za dofinansowanie wyjazdu dla tej grupy uczniów. To dzięki Waszemu współudziałowi, uczniowie mogli spędzić piękne chwile i zachować niezapomniane wrażenia. (zobacz: Fotogaleria)
                                                                                       Kierownik Białej Szkoły
                                                                                            Beata Duda
    Zdjęcie:

  • Gminny Konkurs  Wiedzy O Przepisach Ruchu Drogowego  dla klas I-III
    19 lutego 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jędrzejowie odbył się gminny konkurs. Naszą szkołę reprezentowała  3- osobowa drużyna z klas trzecich: Julia Jasińska, Julia Dereń i Maciej Bujak.  Uczniów do konkursu przygotowywały panie: B. Sikorska-Żyrek, Grażyna Ostręga i Małgorzata Wojdak. Uczniowie podczas konkursu rozwiązywali test, który zawierał wiadomości z przepisów ruchu drogowego,  budowę i wyposażenie roweru, rolę policjanta w utrzymaniu bezpieczeństwa na drodze. Ponadto uczniowie musieli wykazać się umiejętnością postępowania jako świadkowie wypadku. Nasza drużyna zdobyła II miejsce (zdjęcia w Fotogalerii).
    Zdjęcie:

  • Zimowisko 2016 - Duszniki Zdrój
    Jak co roku grupa dzieci z gminy Grodków spędzała ferie w Dusznikach pod opieką pań: B. Sikorskiej-Żyrek, J. Kuś, A. Białowąs, M. Wojdak i A. Galli. Podczas pobytu od 7 do 13 lutego dzieci uczestniczyły w zajęciach w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, gdzie zapoznawały się z technikami graficznymi takimi jak linoryt, batik. Ponadto czerpały papier i stworzyły kartki w kształcie serduszek. Dzieci i młodzież korzystała z zabiegów leczniczych w grocie solno-jodowej „Galos” oraz degustowała wody w Pijalni Wód Mineralnych o nazwach: Pieniawa Chopina, Jan Kazimierz, Zdrój Zimny i Agata. Jednak główną atrakcją były wyjazdy na narty i snowboard do Zieleńca. Tam instruktorzy ze szkółki „Mieszko” prowadzili zajęcia według stopnia zaawansowania poszczególnych osób. Byliśmy też na wycieczce w Kudowie i korzystaliśmy z aquaparku. W trakcie pobytu bawiliśmy się wspólnie w różnego rodzaju zabawy, gry integracyjne oraz wykonywaliśmy kwiatki z bibuły na zbliżające się Walentynki. W ostatnim dniu doskonaliliśmy celność na kręgielni. Przerywnikami w wycieczkach były spacery po Parku Zdrojowym oraz różnego rodzaju  konkursy. Ferie zaliczamy do udanych!!! (zdjęcia w Fotogalerii)
    Zdjęcie:

  • Warsztaty perkusyjne
    4 lutego 2016r. w grodkowskim Domu Kultury odbyły się Warsztaty Perkusyjne, które przeprowadził nasz nauczyciel Muzyki p.Wiesław Jakubowski. Warsztaty zgromadziły grupę miłośników gry na instrumentach perkusyjnych zainteresowanych odkrywaniem tajników gry na perkusji. W początkowej fazie zajęć uczestnicy zapoznali się z podstawowymi wartościami rytmicznymi oraz wzięli udział w ćwiczeniach poprawiających koordynację ruchową i usprawniających poczucie rytmu. W programie warsztatów znalazły się również ćwiczenia rozwijające umiejętność improwizacji oraz pracę nad właściwym time’em i frazą. Celem warsztatów było rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży oraz promocja gry na instrumentach perkusyjnych jako aktywnej formy spędzania czasu łączącej doskonałą zabawę z dużą dawką energii. (zobacz: Fotogaleria)
    Zdjęcie:

  • Laureat wojewódzkiego konkursu – maska karnawałowa
    Uczniowie z klasy IIIa PSP nr 3 w Grodkowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem p. Beaty Sikorskiej-Żyrek na konkurs  „maska karnawałowa”, który zorganizował Teatr Lalki i Aktora w Opolu. 110 prac, które wpłynęły na konkurs można było oglądać od 7 stycznia w holu teatru.  Jury wyłoniło 9 zwycięskich prac i wśród nich znalazła się maska  Kamila Migonia. W dniu 4 lutego 2016 r. zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu. Jednak największą nagrodą była możliwość oglądania prapremierowej sztuki  Marty Guśniowskiej w reżyserii Mariana Pecki  „Smacznego, proszę Wilka…”. (zdjęcia w Fotogalerii).
    Zdjęcie:

  • Apel podsumowujący dla klas I-III
    W czwartek 28 stycznia odbył się apel podsumowujący wyniki dydaktyczno- wychowawcze za I półrocze w roku szkolnym 2015/2016. Wychowawcy klas 3a, 3b i 3c  przedstawili uczniów, którzy osiągnęli wspaniałe i bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Gratulacje złożyła pani wicedyrektor Jadwiga Tyc oraz wszyscy wychowawcy uczący w młodszych klasach. Podsumowano również konkurs na stroik bożonarodzeniowy.
    Następnie uczniowie klasy 1a, pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Nawrockiej- Pałki, zaprezentowali krótki program artystyczny dotyczący bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Dzieci przypomniały, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, a także, by szczególną ostrożność zachować podczas pobytu w domu: nie wpuszczać obcych, nie rozmawiać z nimi, nie przyjmować od nieznajomych słodyczy, prezentów i nieznanych substancji. (zobacz: Fotogaleria)
    Bezpiecznych i spokojnych ferii zimowych!

    Zdjęcie:

  • Matematyka inaczej
    Uczniowie klasy VIb, zmęczeni konkursami przedmiotowymi, rozgrywkami w piłkę ręczną, mogli wykazać się działaniem praktycznym na lekcji matematyki. Po rozwiązaniu wielu zadań dotyczących pól i objętości brył, rysowaniu siatek graniastosłupów i ostrosłupów, sklejaniu modeli przyszedł czas na wykonanie makiety osiedla. Uczniowie w grupach przygotowywali makietę, wykorzystując przyniesione pudełka i materiały papiernicze. Kształtowali sprawność  manualną  oraz   wyobraźnię  geometryczną, uczyli  się  współpracy w zespole, podejmowania wspólnych decyzji. Pracowali sprawnie, wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem.
    Efekty ich pracy można oglądać na zdjęciach. (zobacz: Fotogaleria)
                                                                                    Lucyna Hoszowska

    Zdjęcie:

  • "Czy chcemy, czy nie chcemy, matematykę stosujemy"
    Od stycznia 2016 r. w klasach czwartych realizujemy innowację  "Czy chcemy, czy nie chcemy, matematykę stosujemy".  Celem innowacji jest: nabywanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji, kształtowanie wyobraźni geometrycznej, dostrzeganie zastosowania matematyki w różnych dziedzinach życia, zdobywanie umiejętności pracy zespołowej, komunikowania się, podejmowania decyzji i oceniania, poszukiwanie różnych, nietypowych rozwiązań, realizowanie własnych pomysłów i przedstawianie ich na forum klasy.
    W ramach zajęć uczniowie w praktyczny sposób obliczali różnymi jednostkami pola wyciętych prostokątów, mierzyli obwody prostokątów przy pomocy tasiemki, wyszukiwali prostokąty o zadanych polach lub obwodach. Poznane wiadomości dotyczące kół wykorzystali do tworzenia prac plastycznych. Dzieci były bardzo zaangażowane i zadowolone z efektów swojej pracy. (zobacz: Fotogaleria)
                                                                                  Irena Gorczyca i Lucyna Hoszowska

    Zdjęcie:

  • Finał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych
    Dnia 22 stycznia 2016r. na hali im. Zdzisława Zielonki w Grodkowie odbył się Finał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. Gospodarzem zawodów była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Grodkowie. Gościliśmy ekipy z : PSP ZOS Dobrzeń Wielki, PSP Zawadzkie, PSP 1 Brzeg. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym.
    Broniliśmy złota z tamtego roku, także apetyty były duże.. Na początek rozprawiliśmy się z rywalem zza miedzy, zespołem „ Jedynki” Brzeg 17-13. Łatwo nie było, ale dobrze rozpoczęliśmy turniej. Następnie pokonaliśmy bez problemu szkołę z Dobrzenia Wlk. 17-7. W swym ostatnim meczu spotkaliśmy się z niepokonaną ekipą z Zawadzkiego. Mecz stał na wysokim poziomie i obfitował w wiele pięknych zagrań. Do przerwy prowadzimy 10-9. Ale rywale tanio skóry nie sprzedali, a właściwie rywal, gdyż w zespole z Zawadzkiego wszystkie bramki  rzucił ... jeden zawodnik. U nas gra zespół i to była nasza siła. Odskoczyliśmy rywalowi i ostatecznie wygrywamy 21-17 i zostajemy Mistrzami Województwa! Na twarzach chłopaków pojawiają się łzy radości. Wraz z licznymi kibicami – uczniami i nauczycielami naszej szkoły – obserwujemy taniec radości naszych chłopców.
    Każda drużyna otrzymała z rąk Pani Dyrektor Katarzyny Telęgi-Romian okazały puchar i dyplom, a pierwsze 3 zespoły również komplet medali.
    Dziękujemy rodzicom chłopców, nauczycielom i uczniom naszej szkoły, bez dopingu których, byłoby ciężko o końcowy sukces.
    Nasi piłkarze ręczni będą reprezentować województwo w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, które odbędą się w czerwcu.

    Zdjęcie:

    PSP 3 Grodków

     

    PSP 1 Brzeg

     

    17-13

     

     

     

     

     

    PSP ZOS Dobrzeń Wielki

     

    PSP Zawadzkie

     

    18-20

     

     

     

     

     

    PSP 1 Brzeg

     

    PSP Zawadzkie

     

    20-25

     

     

     

     

     

    PSP 3 Grodków

     

    PSP ZOS Dobrzeń Wielki

     

    17-7

     

     

     

     

     

    PSP ZOS Dobrzeń Wielki

     

    PSP 1 Brzeg

     

    19-18

     

     

     

     

     

    PSP Zawadzkie

     

    PSP 3 Grodków

     

    17-21

     

    1. PSP 3 Grodków
    2. PSP Zawadzkie
    3. PSP ZOS Dobrzeń Wielki
    4. PSP 1 Brzeg

    PSP 3 Grodków: Kudzia Filip, Stroński Jędrzej – Dębowski Michał, Studziński Patryk, Górny Kamil, Witos Dawid, Kuka Bartłomiej, Woszczyna Maciej, Kubicki Kamil, Bernat Bartosz, Zawadzki Piotr, Garncarz Łukasz,  Cygan Szymon, Piętak Michael. Trener – Roman Smoliński

  • Książki naszych marzeń
    Biblioteka szkolna bierze udział w programie „Książki naszych marzeń”. Program  realizowany jest w roku szkolnym 2015/2016. Przede wszystkim umożliwi on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.
    Zapraszamy do wypożyczania nowości wydawniczych

    Zdjęcie:

  • I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
    21 stycznia 2016r. szkolne zespoły muzyczne (Iskierki, True Lady i INOX) wzięły udział w I Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się na scenie grodkowskiego Domu Kultury. Celem konkursu była pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, promocja twórców i wykonawców oraz  rozwijanie talentów oraz twórczych zainteresowań młodego pokolenia. Jury przeglądu przyznało zespołowi True Lady III miejsce, a zespół Iskierki zdobył wyróżnienie. (zobacz: Fotogaleria)
    Zdjęcie:


  • Dzień Babci i Dziadka w klasie III B – zajęcie otwarte
    21 stycznia 2016 roku w klasie III B odbyło się zajęcie otwarte, w których wzięli udział: dziadkowie i babcie zaproszeni przez uczniów oraz wychowawcę klasy Grażynę Ostręgę.  Wychowawczyni wprowadziła swoich uczniów w świat baśni. Zamieniając się we wróżkę wyczarowała Królewnę Matematycję, która  uczestniczyła w zajęciach. Pojawił się również rycerz: Rysik, Grafik i Drzewko.Babcie i dziadkowie mieli okazję zobaczyć jak pracują ich wnuczęta. Jak sobie radzą z techniką czytania, wypowiadania się, wyodrębnianiem wydarzeń w tekście oraz z rozwiązywaniem zadania tekstowego.  Uczniowie opisywali babcie i dziadków, zdradzili co lubią, czym się zajmują, jakie mają pasje. Ustalono również jaką rolę w życiu każdego człowieka odgrywa rodzina i tradycje rodzinne. Na koniec przedstawili krótki program artystyczny oraz wręczyli zaproszonym gościom skromne upominki, które wykonali samodzielnie. (zobacz: Fotogaleria)
    Zdjęcie:

  • Jasełka w oddziale przedszkolnym O „a”
    W środę, 20 stycznia w Domu Kultury w Grodkowie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez  oddział przedszkolny O „a”. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Dzieci ku uciesze swoich rodziców oraz dziadków, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.  (zobacz: Fotogaleria)
    Zdjęcie:

strona: