Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Bożonarodzeniowy konkurs plastyczny – Pińczów 2014
    Klasa 3c pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Wójcickiej wzięła udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury w Pińczowie.
    W kategorii  klas I-III - „Kartka do świętego Mikołaja”  uczniowie klasy 3c zajęli trzy pierwsze miejsca.
    miejsce I – Aleksandra Czyżewska
    miejsce II – Oliwia Gortowska
    miejsce III – Wojciech Wróbel
    Gratulujemy!



     

  • Kiermasz świąteczny
    W sobotę 13 grudnia 2014r. w szkole odbył się kiermasz świąteczny. Każda klasa przygotowała swoje stoiska. Piękne przedmioty wykonane przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców cieszyły oko, a pomysłowość twórców zachwycała licznie zgromadzonych gości.
    O godz. 10.30 uczniowie ze szkolnych zespołów artystycznych pod kierunkiem: Państwa Grażyny i Wiesława Jakubowskich, p. Beaty Sikorskiej-Żyrek i p. Jolanty Kuś przygotowali program świąteczny składający się z kolęd, pastorałek oraz przedstawienia „Chodzimy po kolędzie”. Na scenie zaprezentowały się zespoły „ISKIERKI” i „True Lady” oraz chór „INOX”, a zespołowi teatralnemu „Chochliki” podczas śpiewania kolęd i pastorałek akompaniował ks. Zbigniew. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem przez artystów i publiczność pastorałki „Gore gwiazda”.  Podziękowania i życzenia świąteczne pani dyrektor Katarzyny Telęgi-Romian zakończyły część artystyczną.
    Po uczcie dla ducha wszyscy udali się na dalszy ciąg poszukiwania prezentów na święta. O godz. 12.00 w ramach „Aktywnej soboty” dzieci z rodzicami rozegrały świąteczny turniej w „dwa ognie” oraz rywalizowały w konkurencjach szybkościowo-sprawnościowych. Organizacją turnieju zajęły się panie: B. Sikorska-Żyrek, B. Sobieraj, E. Pietruniak – Posłuszny, R. Woroniecka.
    Składamy szczególne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w Kiermaszu świątecznym. (zdjęcia w Fotogalerii)






  • Szlachetna paczka
    Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się nią dzieli” – Albert Schweitzer
    14 grudnia odbył się finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej SZLACHETNA PACZKA. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tak wspaniałej inicjatywie, której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym.
    Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwanie. Uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz rzesza przyjaciół grodkowskiej „Trójki” bardzo szybko zareagowali i odpowiedzieli na apel. Zebrano żywność, środki czystości, słodycze, odzież i obuwie zimowe, ręczniki, zabawki...., których z dnia na dzień przybywało. Ten zwykły, a jakże czysty odruch serca sprawił, że obdarowani będą mogli poczuć magię cudownych świąt Bożego Narodzenia. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy spełnić marzenia najmłodszych członków rodziny. A nie były one wielkie, wręcz skromniutkie: laleczka – niemowlak, samochód, zestaw klocków „Lego”... i trochę słodyczy.
    W niedzielę pięknie zapakowane i opisane paczki zostały zawiezione do magazynu w Brzegu, a następnie przekazane rodzinie.
    Możemy być dumni, że udało się nam sprawić radość „milusińskim” i ich mamie, która potrzebowała naszego wsparcia i pomocy.
    Wszystkim tym, którzy podzielili się, czym tylko mogli i uznali za słuszne sprawić radość potrzebującym, w imieniu obdarowanej rodziny, serdecznie dziękujemy. (zdjęcia w Fotogalerii)



  • Mój wymarzony zawód-konkurs plastyczny
    Gminny konkurs plastyczny „Mój wymarzony zawód” został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Grodkowie. W kategorii szkoły podstawowe nagrodzono prace aż czterech naszych uczennic.
    klasy I-III
    I miejsce
    Marlena Fudali, klasa 3c – nauczyciel Ewa Wójcicka
    III miejsce
    Kalina Chudzik, klasa 3a – nauczyciel Danuta Ułasewicz
    klasy IV-VI
    I miejsce
    Maja Martynowicz, klasa 4b – nauczyciel Ewa Gielas
    III miejsce
    Aleksandra Ciach, klasa 5b – nauczyciel Ewa Gielas
    Dziewczyny! – Gratulujemy!


  • PLEBISCYT NA 10 NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO ZA ROK 20014 DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH
    Dnia 16 stycznia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie    odbędzie się Plebiscyt na 10 Najlepszych Uczniów - Sportowców Województwa Opolskiego za rok 2014. Plebiscyt obejmuje dwie kategorie- szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne. Zgłoszenia sportowców prosimy przesyłać listownie lub elektronicznie na adres szkoły podany niżej w nieprzekraczalnym terminie do  31grudnia 2014r.
    Zgłoszenie powinno zawierać:
    Nazwisko i imię ucznia
    Datę urodzenia
    Dyscyplinę sportową
    Kategorię ( szkoła podstawowa czy gimnazjum)
    Dokładny adres szkoły z numerem telefonu
    Osiągnięcia sportowe ucznia w roku 2014, prosimy o podawanie osiągnięć od szczebla wojewódzkiego
    Potwierdzenie osiągnięć ( ksero dyplomu lub inne poświadczenie)
    Wyniki w nauce
    Imię i nazwisko nauczyciela/trenera , numer telefonu lub adres e-mail
    Jeśli macie Państwo zwycięskie drużyny (gry zespołowe) prosimy o wybranie osoby, która zdaniem Państwa, powinna być nominowana, w plebiscycie nie mamy kategorii drużynowej (FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_DO_PLEBISCYTU_NA_NAJLEPSZEGOUCZNIA_(2).doc)
    ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
    Adres szkoły:
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grodkowie
    im. J. Lompy
    ul. Morcinka 2
    49- 200 Grodków           tel.(77) 415 53 56 
    e- mail   psp3grodkow1@gmail.com
    osoby odpowiedzialne
    Sabina Błoch   tel. 698 910 282
    Roman Smoliński tel.  660 618 984

  • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY
    „MEINE WEIHNACHTSKARTE” – „MY CHRISTMAS CARD”

    Zasady konkursu: uczniowie z klas I-III wykonają kartkę świąteczną z życzeniami bożonarodzeniowymi w języku niemieckim lub angielskim. Format pracy po rozłożeniu to A4. Technika dowolna.
    Podpisane na odwrocie prace (imię i nazwisko ucznia oraz klasa) przynosimy do dnia 15.12.2014 r. do pani Ewy Wójcickiej lub pani Magdy Szafraniec.
    Ogłoszenie wyników nastąpi 17.12.2014 r.
    Prace zwycięzców obejrzeć można będzie na wystawie obok biblioteki szkolnej po zakończeniu konkursu.
    Dodatkowych informacji o konkursie udzielają panie Ewa Wójcicka i Magda Szafraniec.
    Udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych ucznia – umieszczenie danych i publikacja prac na stronie szkoły oraz na wystawie szkolnej.


     

  • Projekt "Mein Brieffreund"
    Uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią - panią Ewą Wójcicką i nauczycielką języka niemieckiego - panią Magdą Szafraniec we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 4 we Wrocławiu biorą udział w międzyszkolnym projekcie językowym "Mein Brieffreund". Uczniowie będą korespondować ze sobą w języku niemieckim. Wymiana listów trwa od 14 listopada.
    Celem projektu jest między innymi rozwijanie umiejętności językowych oraz nauka języka obcego przez zabawę.
    Uwieńczeniem całego projektu będzie spotkanie młodzieży w czerwcu we Wrocławiu.
    Na zdjęciu dzieci z pierwszymi listami, które właśnie zostały wysłane do naszych Przyjaciół we Wrocławiu.


     

  • Koncert Mikołajkowy
    6 grudnia 2014r. szkolne zespoły muzyczne – ISKIERKI, INOX i True Lady wystąpiły na grodkowskim rynku na Koncercie Mikołajkowym w ramach corocznego Spotkania z Mikołajem. Dla uczniów z klasy Ia śpiewających w zespole ISKIERKI był to bardzo udany debiut sceniczny.  (zdjęcia w Fotogalerii, filmy na Naszym Kanale YouTube)







  • Malujmy bombki
    03 grudnia 2014 roku do naszej szkoły przyjechała firma Warsztaty Edukacyjne z
    Inowrocławia zajmująca się nauką malowania bombek. W warsztatach wzięły udziały wszystkie grupy przedszkole 0 a, 0 b, 0 c z wychowawczyniami oraz klasa 2 b oraz klasa 1 e wraz z wychowawcami. Gościem w naszej szkole, którzy także brali udział w warsztatach bombkowych byli pięciolatkowie z Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie z wychowawcami Paniami Małgorzatą i Agnieszką. Dzieci otrzymały szklane bombki, które malowały według własnego uznania. Na bombkach pojawiły się choinki, bałwany, domki, gwiazdki i inne ozdoby świąteczna. Z pomocą wychowawców niektóre dzieci miały podpisane bombki z własnym imieniem. Wykorzystywały do tego specjalne farby, kolorowy brokat oraz klej. Na koniec zajęć bombki zostały przez prowadzących zakapslowane oraz zapakowane do ozdobnych pudełek. Dzieci zabrały swoje piękne bombki do domów, aby przyozdobić nimi swe świąteczne choinki. W czasie warsztatów było wesoło i kolorowo. (zobacz: Fotogaleria)



     

  • Czerwony Dzień z Mikołajem
    5 grudnia 2014r. uczniowie  klas 0- III wraz ze swoimi paniami  w ramach Kolorowych Dni w  naszej  szkole obchodzili „Czerwony Dzień z Mikołajem”. W tym dniu zrobiło się naprawdę czerwono i mikołajkowo. Każdy miał czapkę mikołajową i wyglądał  prawie jak św. Mikołaj. Dzieciaki spisały się doskonale i wykonały  piękne mikołajowe  plakaty. Prace można podziwiać w holu szkoły na gazetce. Na zakończenie każdy dostał  słodki upominek – czekoladowy mikołajek. Po tak wspaniałym  czerwonym dniu z całą pewnością prawdziwy św. Mikołaj przyjdzie do wszystkich dzieci. Życzymy dużo prezentów!! ( zdjęcia - FOTOGALERIA).

  • Mikołajki w klasie 3d
    5 grudnia, jak co roku gość z Laponii odwiedził naszą klasę   wraz ze swoimi aniołkami. Tym, którzy na to zasłużyli Święty rozdawał łakocie.
    Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez uczniów.  Po rozdaniu słodkości, Mikołaj w pośpiechu wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery, a aniołki odleciały razem z nim. Wśród uczniów panowało zdziwienie że nikt w tym roku nie dostał rózgi.
    Kończąc tym akcentem, serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej klasy  za rok!

    Głównym celem mikołajek była integracja uczniów poprzez wspólne gry, zabawy i konkursy oraz dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowanie ich słodkimi prezentami. (Zapraszam do Fotogalerii).


     

  • Mikołajkowe szaleństwo w klasie 3c
    W klasie 3c u pani Ewy Wójcickiej od rana było cicho i spokojnie, bo dzieci nasłuchiwały dzwoneczków... Wcześniej pisaliśmy listy do Mikołaja. Były one bardzo wzruszające, bo dzieci prosiły o róże rzeczy: zabawki dla siebie i rodzeństwa, upominki dla rodziców i dziadków, zabawki dla kotka, kości dla pieska, pokój na Ziemi, zdrowie dla całej rodziny, pieniążki na remont domu, upominki dla dzieci z domów dziecka... Jedna dziewczynka napisała, że się nie zezłości, jeżeli nie dostanie tego, o czym marzy. Zakończyła list słowami „Gdy się tylko spotkamy, mocno Cię Mikołaju przytulę i brodę siwą utulę...” 
    W końcu ktoś zapukał do drzwi – otrzymaliśmy w tym roku paczkę, która przyniósł listonosz...
    Dzieci nie potrafiły opanować radości. Skupić się na zajęciach też było jakoś trudno... (zdjęcia w Fotogalerii)



     

  • Andrzejki w zerówkach
    Jak co roku 6-latki z zerówek świętowały w swoich salach Andrzejki. Grupa 0 b bawiła się w czwartek 27 listopada, natomiast grupy 0 a i 0 c- w piątek 28 listopada. Tradycyjnie dzieci lały z wosku, wróżyły układając buty, przekłuwając serca z imionami przyszłych wybraków serca, losowały przepowiednię na najbliższy rok, wróżyły z kleksów oraz sprawdzały swoje szczęście rzucając grosze do miski z wodą. Nie mogło również zabraknąć słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Zabawa była udana i gdyby mogła, trwałaby do białego rana! (zdjęcia w Fotogalerii)


     

  • XVIII GMINNY KONKURS
    WIEDZY O PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO
    DLA KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

    26.11. 2014r. w Publicznym Zespole Szkół w Jędrzejowie odbył się konkurs pod hasłem:
    „ Na drodze – zawsze rozważnie i bezpiecznie”.

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3c  Jakub Szymankiewicz, klasy 3d Andrzej Seremet i Miłosz Szczurek. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu.
    Test zawierał zadania dotyczące:
    Wybranych wiadomości  z przepisów ruchu drogowego.
    Przyczyn i skutków wypadków drogowych, w których uczestniczą dzieci.
    Roli policjanta w utrzymaniu bezpieczeństwa na drodze.
    Roli służb ratunkowych
    Budowy i wyposażenia roweru.
    Postępowania w sytuacjach, w których uczeń jest świadkiem wypadku drogowego.
    Uczniowie wykazali się olbrzymią wiedzą z zakresu ruchu drogowego zdobywając                       w konkursie  3. miejsce. GRATULUJEMY!!!  
    J
    Do konkursu uczniów przygotowywała wych. klasy 3c p. Ewa Wójcicka oraz wych. klasy 3d p. Beata Duda.

  • Konkurs plastyczny „Kolorowa jesień”
    W listopadzie dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole w Gałązczycach. Do konkursu zgłosiło się 21 przedszkolaków z 6 przedszkoli. W kategorii wiekowej 5-6 latków wysokie noty zajęły dzieci z naszych grup:
    Miejsce I: Zuzanna Hoheisel- grupa 0 a
    Miejsce II: Patrycja Włoch- grupa 0 c
    Miejsce III: Jan Wieczorek- grupa 0 b
    Miejsce III: Natalia Krupa- grupa 0 b

    Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! (zdjecia w Fotogalerii)


  • Tak się bawi, tak się bawi 3d!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     ANDRZEJKI!  A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!
    Wszystko z przymrużeniem oka i "przecież to tylko zabawa", ale… Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat. (zapraszam do Fotogalerii).

  • Andrzejkowe wróżby w klasie IIa
    28 listopada klasa II a wraz z wych. Beatą Sikorską-Żyrek starym obyczajem świętowały ten dzień różnymi wróżbami. Pomysłów na andrzejkowe wróżby jest całe mnóstwo! Kiedyś zaszczytu wróżb andrzejkowych doświadczały tylko panny, a przepowiednie dotyczyły wyłącznie miłości. Teraz wróżą wszyscy niezależnie od wieku, płci i stanu cywilnego i na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne „przewidywania”. Uczniowie przygotowali wróżby związane z przyszłymi zawodami, imionami. Były też wróżby związane z datą urodzin oraz tradycyjna z butami.  Wszystko traktowaliśmy z przymrużeniem oka  „przecież to tylko zabawa”, ale z pewnością… Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat (zdjęcia w Fotogalerii).


     

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia
    W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, we wtorek 25 listopada 6-latki z grup 0 a i 0 c wraz ze swoimi paniami Sylwią, Wiolą  i Agnieszką spotkały  się w Bibliotece Miejskiej. A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś”, to zaproszone dzieci przyniosły ze sobą swoje  ukochane pluszowe przytulanki -  misie. W bibliotece pani Ania  przygotowała i opowiedziała wiele ciekawostek nt. historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach i ich różnych zwyczajach w formie prezentacji multimedialnej. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek i wierszy z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”.  Były również zabawy z misiami, piosenki  i pląsy o misiach. Na zakończenie spotkania dzieci dostały do pokolorowania obrazki z misiami. Zadowolone i uśmiechnięte -  MISIOWĄ PARADĄ przeszły  przez miasto  i wróciły do szkoły. (zobacz: Fotogaleria)



  • Memoriał Tadeusza Gottfrieda
    21 listopada 2014r.  drużyna szkolna PSP 3 Grodków brała udział w corocznym ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej chłopców klas piątych Memoriał T. Gottfrieda. Jest to okazja do pierwszego poważnego sprawdzianu umiejętności tych młodych zawodników.  Pierwszy mecz, niemalże wprost z autobusu rozegraliśmy z gospodarzami. Bez większych problemów wygraliśmy 17-8, a wśród naszych brylował Michał Dębowski , zdobywca 7 bramek. Kolejne spotkanie z rywalem zza miedzy – „Trójką” z Brzegu. Tu również bez większych problemów zwyciężyliśmy 12-5. Niestety w 8 minucie meczu Michał Dębowski skręcił kostkę i był to dla niego koniec turnieju. Zdążył jeszcze solidnie nam pomóc w tym meczu zdobywając 4 bramki. Zostały jeszcze 2 spotkania, a tu brak najlepszego strzelca. Ale u nas gra zespół! Kolejny rywal to solidna Żagiew Dzierżoniów. Ciężar zdobywania bramek bierze na siebie Kamil Górny i Patryk Studziński , a w bramce cuda wyczynia Filip Kudzia. Wygrywamy 9-7. O złoto spotykamy się ze Śląskiem Wrocław, jedną z najlepszych ekip w swoim roczniku na Dolnym Śląsku. Robimy co możemy ale sił starcza tylko na niekorzystny wynik 7-11. Srebro jest nasze. Początkowo miny chłopaków marne, bo ambicja duża – ale z czasem zrozumieli jak duży jest to sukces, a najważniejsze jest kolejne doświadczenie jakie tu zdobyliśmy. Mamy też świadomość, że  w pełnym skaldzie mogliśmy zwojować ten turniej.
    Brawa dla Chłopaków – wykonali kawał dobrej roboty. Przy okazji zgarnęliśmy jeszcze nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju , którym został nasz Filip Kudzia!
    PSP 3 Grodków : Filip Kudzia – Kamil Górny 15 bramek, Patryk Studziński 12, Michał Dębowski 11, Dawid Witos 2, Kamil Kubicki 2, Karol Sobstel 1, Bartek Kuka 1, Bartek Bernat, Maciek Woszczyna, Michał Piętak. Piotrek Zawadzki (zobacz: Fotogaleria)



     

  • Świetlicowe wieści
    W naszej szkole jest świetlica, miejsce gwarne jak ulica, nam to jednak nie przeszkadza ...” -tymi słowami hymnu świetlicowego można wyrazić to wszystko, co dzieje się w świetlicy. W tym roku szkolnym do szkolnej świetlicy uczęszcza 170 uczniów, w tym 26 sześciolatków. Adaptacja świetlicy szkolnej w zakresie organizacji technicznej oraz metodycznej wymagała  dostosowania do wzrastającej z roku na rok liczby dzieci sześcioletnich. Przyjęcie dzieci sześcioletnich do szkoły wiąże się z wieloma okolicznościami wymagającymi ściślejszej, niż w przypadku dzieci starszych, współpracy wszystkich uczestników procesu wychowawczego i dydaktycznego. Świetlica szkolna, chcąc pomagać w tych procesach, podejmuje współpracę przede wszystkim z wychowawcami klas pierwszych , rodzicami dzieci, pedagogiem szkolnym, biblioteką szkolną, higienistką oraz dyrekcją szkoły. Mając na względzie dobre samopoczucie świetlików i potencjał drzemiący w dzieciach,  dyrektor szkoły wspólnie z wychowawcami świetlicy zmodernizowała pomieszczenia, w których uczniowie spędzają czas przed lekcjami lub po zakończonych zajęciach. Oprócz sali nr 17, w której mieści się główna świetlica, zaadaptowano salę nr 25. W pierwszej sali spędzają czas pierwszoklasiści, natomiast w drugiej drugo- i trzecioklasiści. Sale świetlicowe zostały zaadaptowane w taki sposób, by  zaspokoić wszystkie potrzeby uczniów.  Wyposażono je w nowy sprzęt zabawowo-rekreacyjny, pomoce dydaktyczne, funkcjonalne meble, krzesełka, sprzęt multimedialny, kolorowe dywany. (zobacz: Fotogaleria)

    W związku z  przyjęciem dzieci sześcioletnich do świetlicy wychowawcy  zmodyfikowali  zasady i organizację pracy świetlicy. Na podstawie formularzy przyjęcia dziecka do świetlicy oraz indywidualnych konsultacji z rodzicami starano się tak organizować  czas pracy świetlicy, aby w ramach przyznanych godzin optymalnie zagwarantować  opiekę dla dzieci przed i po zajęciach szkolnych. Plan pracy świetlicy szkolnej zakłada pomoc dydaktyczno-wychowawczą oraz sprawowanie opieki. Specjalnie dla uczniów sześcioletnich te zakresy planu pracy zostały zmodyfikowane.  Pomoc dydaktyczna opiera się na kontroli i pomocy w odrabianiu zadań domowych. Praca z dziećmi polega także na wyrównywaniu braków i kompensowaniu umiejętności. Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe wychowawców świetlicy pozwalają na prowadzenie zajęć w zakresie korekcyjno - kompensacyjnym. Zajęcia świetlicowe prowadzone są z wykorzystaniem elementów terapii pedagogicznej. Szczególnie w zakresie elementów prowadzących do wyciszenia, relaksacji i rozwijania zainteresowań oraz umiejętności twórczych. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w szerokim wachlarzu zajęć, które rozwijają ich zainteresowania, talenty. Prowadzone są zajęcia  muzyczne, czytelnicze, teatralne, taneczne, informatyczne, ruchowe, anglo- i niemieckojęzyczne oraz historyczne, zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia. Dzięki ścisłej współpracy z pedagogiem szkolnym uczniowie aktywnie uczą się, w jaki sposób asertywnie rozwiązywać  problemy i konflikty miedzy kolegami. W ramach współpracy z biblioteką szkolną w świetlicy odbywają się zajęcia biblioteczno-świetlicowe, które mają na celu zainteresowanie uczniów książką. Prowadzone są w myśl idei „Cała Polska czyta dzieciom”. Cykl zajęć czytelniczych  pod hasłem „Czytamy, ponieważ...lubimy”,  prowadzony przez wychowawców świetlicy,  ma na celu zaznajomienie dzieci z literaturą dziecięcą. Zajęcia te łączą czytelnictwo z innymi formami, takimi jak malowanie oraz krótkie formy teatralne. Zwieńczeniem  dwumiesięcznych zajęć teatralnych było wystawienie dwóch inscenizacji do wierszy J. Brzechwy: „Na straganie” oraz „Żuraw i czapla”. Dzieci  przebywające w świetlicy szkolnej są bardzo aktywne i chętnie uczestniczą w organizowanych zajęciach świetlicowych. Ważne wydarzenia z działalności świetlicy szkolnej są dokumentowane w kronice świetlicowej oraz na stronie internetowej szkoły. Dzięki zamieszczanym tam informacjom o działaniach i sukcesach wychowanków świetlicy rodzice obecnych i przyszłych uczniów mogą poznać i zweryfikować działalność opiekuńczo – wychowawczą świetlicy.

strona: