Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Miej serce dla przyrody”
    Pod takim hasłem 25 kwietnia2014r.przebiegał Gminny Konkurs Ekologiczny, którego byliśmy organizatorami. Do zmagań testowo-turniejowych przystąpiło pięć szkół z naszej gminy: PSP Gnojna, PSP Grodków, PSP Jędrzejów, PSP Kopice i PSP Lipowa. Uczniowie rozwiązywali test, a następnie zadania turniejowe. Prezentowali też plakat związany z hasłem konkursu. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat ekologii i zachowań proekologicznych.
    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

    I miejsce – PSP nr3 Grodków
    II miejsce – PSP Kopice
    III miejsce – PSP Jędrzejów
    Zadania konkursowe przygotowały panie Beata Duda i Danuta Ułasewicz. Nad całością czuwała wicedyrektor Jadwiga Tyc. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Grodkowie. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział. (Zdjęcia w Fotogalerii)


     

  • Nasi skrzydlaci przyjaciele
    Uczennice uczęszczające na kółko przyrodnicze, prowadzone przez panią Katarzynę Telęgę-Romian, przeprowadziły w klasie 2c zajęcia o ptakach żyjących w Polsce. Dzieci poznały cechy charakterystyczne ptaków, rozpoznawały je na zdjęciach oraz rozwiązywały rebusy i krzyżówki. Z zainteresowaniem wykonywały wszystkie zadania. (zdjęcia w Fotogalerii)
    Dziękujemy – uczniowie i wychowawczyni Ewa Wójcicka


     

  • Apel z okazji Dnia Ziemi
    Klasa 2c pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Wójcickiej przygotowała apel z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Dbaj o Ziemię! W lesie”. Część artystyczną zaprezentowano uczniom klas I-III, dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz na spotkaniu z rodzicami.(Zdjęcia w Fotogalerii)

  • Radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, optymizmu i siły płynącej z odradzającego się życia  wszystkim Nauczycielom ,Uczniom
    i Rodzicom z okazji  Świąt Wielkanocnych życzy
                                                                                           dyrektor szkoły
                                                                                          Jolanta Szuchta

  • Święta tuż, tuż...
    Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Ewą Wójcicką robili świąteczne stroiki. Nie trzeba dużych pieniędzy, by wykonać ładną ozdobę... A ile przy tym radości! (Zdjęcia w Fotogalerii)

  •                                                                                                                Grodków, 14.04.2014r.
    Ogłoszenie

    Działając na podstawie § 5 ust. 4 Regulaminu rekrutacji do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie dyrektor szkoły informuje, iż do klasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015 zostały przyjęte wszystkie dzieci z obwodu szkoły.
    Jednocześnie informuję, że dla dzieci spoza obwodu wszczyna się postępowanie rekrutacyjne. 

  • Konkurs plastyczny „Pani Wiosna”
    3 kwietnia 2014r. w sali nr 2 grupy 0 „d” odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, na które przybyły pani dyrektor Jolanta Szuchta oraz pani wicedyrektor Jadwiga Tyc. Do konkursu zgłoszono dziewięć prac. Wszystkie zgłoszone prace były wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Wybór był bardzo trudny. Dlatego jury w składzie: p. Renata Woroniecka- wychowawczyni grupy 0 „b”, p. Ewa Gielas- nauczycielka plastyki oraz p. Agnieszka Nawrocka- Pałka- organizator konkursu, zdecydowało o przyznaniu nagród wszystkim uczestnikom. Każda z prac jest oryginalna i wyjątkowa, każda z nich zasłużyła na nagrodę. Nagrodzeni uczestnicy to :
    Aleksandra Kos- 0 „b”
    Lena Niedopytalska- 0 „b”
    Piotr Sznajder- 0 „b”
    Monika Martynowicz- 0 „c”
    Maciej Mazurek- 0 „c”
    Lena Wojas- 0 „c”
    Otylia Wojas- 0 „c”
    Maja Zarzeczna- 0 „c”
    Kasjana Borkowska- 0 „d”
    (zdjęcia w Fotogalerii)



     

  • Taekwondo w „zerówce”
    W środę 26 marca 2014r.  grupę 0c w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie odwiedził pan Marek Wyka instruktor taekwondo. Pan Marek opowiedział dzieciom co to jest taekwondo, jak wyglądają treningi, zawody, obozy.  Nie zabrakło też krótkiej lekcji języka koreańskiego. Zainteresowanie dzieci było ogromne. Zadawały mnóstwo pytań, na które pan Marek cierpliwie odpowiadał.  Na koniec spotkania dzieci podarowały  panu Markowi złoty medal godny mistrza!!!(Zdjęcia w Fotogalerii)


     

  • Wycieczka do opery na spektakl  „Sid, wąż, który chciał śpiewać”
    25 marca 2014r. uczniowie klasy 2c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie  pod opieką wychowawczyni Ewy Wójcickiej oraz Iwony Dzienisieńko i Beaty Sobieraj byli w operze na spektaklu  „Sid, wąż, który chciał śpiewać. Przedstawienie odniosło ogromny sukces w krajach angielskojęzycznych (ponad 4000 przedstawień) i  w Stanach Zjednoczonych – jedna z najczęściej wykonywanych oper współczesnych. Twórcą dzieła jest brytyjski  kompozytor Malcolm Fox. Największym marzeniem głównego bohatera jest śpiew. Sid trafia w różne miejsca na świecie i próbuje odnaleźć własny styl. Polecamy!(zdjęcia w Fotogalerii)

  • Szkolny konkurs ekologiczny
    24 marca 2014r. odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie szkolny konkurs ekologiczny dla klas trzecich.
    Celem konkursu było:
    - kształtowanie świadomego stosunku do środowiska przyrodniczego,

    - rozwijanie aktywnych postaw wobec przyrody i jej ochrony,
    - rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska lokalnego,
    - poczucie własnej wartości i przydatności dla środowiska.
    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
    1 miejsce Maja Martynowicz klasa III d
    2 miejsce Małgorzata Meller klasa III b
    (uczennice te będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Ekologicznym)
    3 miejsce Julia Kożuch klasa III d
    Pozostali uczestnicy to: Wiktoria Fieszak klasa IIIc, Przemysław Pater klasa III b, Diana Zolota klasa III a, Anna Kłos klasa III c, Paulina Kołodziej klasa III a.

    Konkurs przygotowały panie: Beata Sikorska-Żyrek i Ewa Wójcicka. (Zdjęcia w Fotogalerii)

     

  • Wycieczka zerówkowiczów
    18 marca 2014r. grupa 0 „b” i 0 „d”  wraz ze swoimi opiekunami- Renatą Woroniecką, Beatą Sobieraj, Darią Chowaniec, Agnieszką Popielą i Agnieszką Nawrocką- Pałką, wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Na początku przedszkolaki odwiedziły Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, gdzie obejrzały spektakl pt. „Historia potworzasta z parasolkowego miasta”. Po przedstawieniu przyszła pora na odrobinę zabawy. Zerówkowicze udali się do sali zabaw „Piotruś” i tam przez dwie godziny korzystali ze zjeżdżalni, basenów z kulkami, dmuchanych zamków. Wyjazd był bardzo udany! (zdjęcia w Fotogalerii)


     

  • Witamy Cię Wiosno!

    21 marca przychodzi do nas Wiosna. Tego roku czekaliśmy na nią również. Przyszła!
    Klasy 2a i 2b pod kierunkiem pań Danuty Ułasewicz i Czesławy Michałków przygotowały apel właśnie z tej okazji. Główna bohaterka przedstawienia Zielony Kapturek wyruszyła na poszukiwanie Wiosny. Spotkała na swej drodze Krasnoludki, Zajączki i Niedźwiadki, lecz nikt jeszcze nie widział Pani Wiosny. Usiadła na pieńku i smutno zaśpiewała. Śpiew Kapturka usłyszały Panie Zima i Wiosna. Pani Zima przybyła w towarzystwie swoich sióstr, Pani Wiosna również. Zima pięknie podziękowała za gościnę i odeszła. Wtedy rozpoczęła królowanie radosna, ciepła Pani Wiosna.(zdjęcia w Fotogalerii)


     

  • Bajkoterapia w świetlicy
    W wiosenne popołudnie w świetlicy gościliśmy panią Justynę Jurasz - nauczycielkę  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu. Podczas spotkania poznaliśmy przygody oraz  bohaterów opowiadania pt. "Lena chce lalkę Barbie".
    Zachowanie Leny uświadomiło nam, jak należy postąpić w przypadku, gdy zdarzy nam się przywłaszczyć cudzą rzecz, a potem bardzo tego żałujemy i chcemy naprawić swój błąd. Opowieść prezentuje pewne cechy( między innymi odwagę, dobroć), które pozwalają dziecku zachować się w takich sytuacjach przytomnie i postąpić godnie -  zwrócić czyjąś własność. Ta historia mówi  także o sposobie pomocy  osobie chcącej naprawić swój błąd poprzez analizę własnych, dziecięcych uczuć. Opowiadanie to z serii przygód familijnych poruszało ważny problem wychowawczy i stanowiło pretekst do zajęć oraz dyskusji z dziećmi na przedstawiony w opowieści temat. Słuchając audiobooka, dzieci ćwiczyły wyobraźnię i koncentrację. Ale ukazana w tekście historia miała także inne cele- wychowawcze : uczyła empatii, wrażliwości na drugiego człowieka, właściwych  relacji z rówieśnikami i starszymi kolegami, odróżniania przez dzieci dobra od zła. Ponadto prezentowała takie  wartości,  jak: koleżeństwo, przyjaźń, szacunek do ludzi. Przygoda tej literackiej bohaterki porusza bardzo konkretne problemy dzieci. Ciekawa fabuła sprawiła, że uczniowie w świetlicy słuchali jej z zainteresowaniem i w dużym skupieniu.
    Po wysłuchaniu utworu rozpoczęła się dyskusja na temat problemów w nim zawartych. Okazało się, że zagadnienia te nie są uczniom obce i z chęcią dokonywali oni interpretacji  oraz ocen zachowań bohaterów.
    Następne zajęcia z tej serii będą miały formę zajęć plastycznych.

  • Konkurs recytatorski
    10 marca 2014r. w grodkowskim Domu Kultury odbyły się miejsko - gminne eliminacje  59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jak co roku reprezentacja naszej szkoły była bardzo liczna i zdobyła czołowe lokaty.(zdjęcia w Fotogalerii)




    Oto wyniki:
    Turniej Recytatorski
    - I miejsce- Agata Glegoła
    - II miejsce- Piotr Zawadzki
    - III miejsce-  Pola Grzybowska
    Wyróżnienia – Dominika Stolarska, Michał Wróbel, Dominika Borkowska
    Turniej- Wywiedzione ze słowa
    - I miejsce- Klaudia Sobów
    - II miejsce- Wiktoria Gula
    - III miejsce-  Wiktoria Rutkiewicz
    - III miejsce-  Monika Pater
    Wyróżnienia – Paulina Krems, Karol Sobstel
    Turniej Poezji Śpiewanej
    - I miejsce- Weronika Jagusz
    - II miejsce- Monika Pater
    - III miejsce-  Agata Sochor

     

  • Dzień Kobiet

    W klasie pani Ewy Wójcickiej powiało wiosną. Chłopcy z 2c obdarowali swoje koleżanki tulipanami i słodkościami. Wspaniale mieć takich kolegów!
    (zdjęcia w Fotogalerii)

  • „Księżniczka na ziarnku grochu” – przedstawienie Świetlików
    „Czytamy, ponieważ....lubimy” – pod takim hasłem w świetlicy szkolnej prowadzone były cykliczne zajęcia czytelnicze, których celem była popularyzacja literatury dziecięcej oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. Poznaliśmy wiersze między innymi: Brzechwy, Tuwima,  bajki: la Fontaine’a,  Krasickiego, baśnie: Andersena, braci Grimm, opowiadania: Sempe i Gościnnego, Kasdepke . Utwory te  pobudzały nas do myślenia , często bawiły, kiedy indziej uczyły. Ale miały podstawowe cele – pobudzić naszą   wyobraźnię, przenieść nas w baśniowy świat pełen mądrych sentencji, szlachetnych zachowań i bohaterskich, a czasem zabawnych postaw.


    Cykl realizowanych zajęć miał swój finał 12 lutego 2014r. w małej sali gimnastycznej. Tego dnia wystawiliśmy prawdziwą sztukę na podstawie bajki muzycznej J. Brzechwy, pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” na  motywach baśni Ch.H. Andersena. W role postaci baśniowych wcielili się wychowankowie świetlicy z klas I-V. Młodzi aktorzy doskonale poradzili sobie z wyzwaniem, przed jakim stanęli. Pięknie zagrali swoje partie, melodyjnie zaśpiewali piosenki stanowiące tło muzyczne przedstawienia.  Największe uznanie zdobyły dwie pary taneczne , które brawurowo odtańczyły walca wiedeńskiego do utworu  J. Straussa ( A.Surgot i  B. Ciach oraz K. Płonka w parze z B. Rudykiem – uczniowie klasy Vc).
    Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia, a przede wszystkim:
    - panu T. Róży – za przygotowanie komnaty królewskiej
    - paniom : J. Kuś i B. Sikorskiej – Żyrek ,T. Laszkiewicz -  za użyczenie niektórych strojów i rekwizytów
    - panu W. Jakubowskiemu i chłopcom z klasy 6c – za nagłośnienie
    - publiczności z klas 0 –III – za życzliwe przyjęcie i oklaski(Zdjęcia w Fotogalerii)
                                  dziękują Świetliki oraz panie Barbara Sikora – Pondo i Agnieszka Popiela

  • Walentynki
    Dzień 14 lutego jest okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. My się bardzo lubimy i dlatego ten dzień każdego roku z przyjemnością obchodzimy. My – czyli klasa 2c wraz z wychowawczynią Ewą Wójcicką. Było przyjemnie i słodko...(Zdjęcia w Fotogalerii)



     

  • Walentynki w zerówce
    14 lutego z okazji walentynek do grupy 0d zawitali przyjaciele z grupy 5-latków z sali nr 11 z PP nr 2 w Grodkowie. Przedszkolaki wręczyły 6-latkom walentynkę, a także- przy okazji „serduszkowego” święta- promowały zdrowy tryb życia. Gospodarze odwdzięczyli się drobnym prezentem i zaprosili gości na słodki poczęstunek.(Zdjęcia w Fotogalerii)



     

  • Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Opolu
    Z dorobkiem dwóch złotych i jednego srebrnego medalu  wróciły 13 stycznia 2014r. z ósmej edycji  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Śpiewajmy razem" w Opolu Szkolne Zespoły Muzyczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie.  Celem Festiwalu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych poprzez śpiew.  W tym roku zaprezentowaliśmy program złożony z trzech utworów w języku angielskim. Na festiwalu wystąpił prowadzony przez p. Grażynę Jakubowską zespół wokalny ISKIERKI, który zaprezentował się w utworze  „The Lion Sleeps Tonight” oraz zespół wokalny True Lady, który  wykonał  piosenkę  „Juliet”. W wykonaniu chóru INOX, pod dyrekcją  p.Wiesława Jakubowskiego, uczestnicy festiwalu usłyszeli piosenkę z repertuaru Michaela Jacksona  „Heal The World”. Wszystkie nasze występy zostały gorąco przyjęte przez festiwalową publiczność i bardzo wysoko ocenione przez jury Festiwalu. Zespół ISKIERKI– II miejsce, chór INOX – I miejsce  oraz zespół True Lady – I miejsce. Wszystkich zapraszamy do oglądania filmów i zdjęć z naszych koncertów na Kanale YouTube Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie: Psp Grodków, Fotogaleria


  • Dzień Babci w świetlicy szkolnej
    W tym szczególnym dniu zaszczyciła nas swoją obecnością p. Anna Paks - wieloletni nauczyciel naszej szkoły, a prywatnie babcia dwójki wnucząt. Pani Ania oczarowała wszystkich anegdotami z dawnych szkolnych czasach, kiedy jako mała dziewczynka z warkoczykami, zmagała się z piórem i kałamarzem. Dla dzieci były to niesamowite przeżycie. Pani Ania przeczytała nam bajkę pt. "Babcia na hulajnodze", Świetliki z ogromną ciekawością  wysłuchały jej, następnie rozwinęła się ciekawa rozmowa na temat treści zawartych w utworze. Wyrazem wdzięczności dzieci był występ artystyczny. Następnie uczniowie wraz z naszą "Babcią Świetlikiem" wybrali się do Sali Wspomnień, która mieści się w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Grodkowie. Dzięki uprzejmości p. dyrektor Elżbiety Sarabon-Pałce oraz nauczyciela p. Mirosławy Lońskiej, mogliśmy obejrzeć wiele eksponatów z dawnych szkolnych lat. W pomieszczeniu tym zgromadzone zostały pamiątki, stare dokumenty, zdjęcia – wszystko, co składa się na wieloletnią historię szkoły. Stare, drewniane ławki, zeszyty, książki, pióra do pisania, tornistry, fartuszki szkole, sprawiły, że odżyły wspomnienia w sercach nauczycieli - dając początek refleksjom nad dawnymi szkolnymi  latami. Dzieci z ogromną ciekawością wysłuchały tych rozważań, które  na długo pozostaną w ich pamięci.

strona: