Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Tradycje świąteczne
    Dzieci z klasy 0 a, I a oraz z zespołów teatralnego „Chochliki” i tanecznego „Grodkowiacy” pod kierunkiem pań: J. Kuś i B. Sikorskiej-Żyrek wystąpiły z programem świątecznym w czasie jarmarku bożonarodzeniowego w dniu 15 grudnia w Domu Kultury oraz w dniu 16 grudnia dla osób starszych przebywających w Zakładzie Opieki Leczniczej w Grodkowie (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Koncert Mikołajkowy
    6 grudnia szkolne zespoły muzyczne – ISKIERKI, INOX i True Lady wystąpiły w grodkowskim Domu Kultury na Koncercie Mikołajkowym w ramach corocznego Spotkania z Mikołajem. (zdjęcia w Fotogalerii, filmy na Naszym Kanale YouTube)








     

  • Mikołaj w szkole
    6 grudnia obdarowuje się dzieci prezentami, często w nocy z 5go na 6go podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie. Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod nazwami : Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania). W naszej szkole również 6 grudnia klasy I a, O a oraz dzieci z zajęć teatralnych i tanecznych (pod kierunkiem pań: B. Sikorskiej-Żyrek i J. Kuś) przygotowały program mikołajkowy. Dzieci przybliżyły postać Św. Mikołaja wszystkim uczniom z klas 0-VI. Następnie Mikołaj który przybył  do szkoły mimo wichury,  rozdawał grzecznym dzieciom prezenty (zdjęcia w Fotogalerii).

     

  • Przedstawienie „Na straganie”
    3 grudnia grupa 0 „d” miała możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralno- wokalnych w  przedstawieniu pt. „Na straganie”. Na kameralną uroczystość przybyli wszyscy rodzice oraz pani dyrektor Jolanta Szuchta i pani v-ce dyrektor Jadwiga Tyc. Przedszkolaki doskonale odegrały swoje role. Wszyscy byli pięknie przebrani, a całą uroczystość uświetniła piękna dekoracja wykonana przez rodziców- p. Lucynę Bąk i p. Iwonę Bachryj. Serdecznie dziękujemy!


  • Sukces Mai Martynowicz w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
    Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy, że w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na plakat z hasłem na temat prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i zużytych akumulatorów wyróżnienie otrzymała Maja Martynowicz, uczennica klasy IIId. Sukces Mai cieszy niezmiernie, ponieważ na konkurs plastyczny wpłynęło aż 540 prac z 57 szkół naszego województwa! Nagrodzone i wyróżnione prace można będzie oglądać w grudniu na wystawie pokonkursowej w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu

  • Wycieczka do Fabryki Bombek w Ząbkowicach Śląskich
    Święta Bożego Narodzenia już blisko więc klasy:  0 a, I a, III b, III d Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie udały się na wycieczkę  do Fabryki Bombek w Ząbkowicach Śląskich, gdzie zapoznały się z techniką wykonywania bombek. Wszystkie ozdoby były wykonywane ręcznie.
    Stworzenie bombki choinkowej to proces bardzo złożony. Rozpoczyna się w dmuchalni, gdzie z rozgrzanej do czerwoności rurki szkła sodowego dmuchacz własnymi ustami kształtuje szklaną kulę, nadając jej przy tym kształt i wielkość.
    Następnie ozdoby są srebrzone od środka azotanem srebra, co nadaje im piękny srebrny kolor oraz sprawia, że lakiery nakładane następnie wyglądają wyraźniej i piękniej. Po wysrebrzeniu i polakierowaniu bombki trafiają na stoły artystów malarzy. Dekoratorzy, używając wysokiej jakości ekologicznych farb nadają im niepowtarzalny piękny wygląd.


  • Andrzejki 6-latków
    29 listopada wszystkie grupy przedszkolne świętowały w swoich salach Andrzejki. Grupa 0 „a” wraz z wychowawczynią p. Jolą Kuś zaprosiła wszystkich zerówkowiczów i pierwszaków na przedstawienie w ramach innowacji pedagogicznej teatralno- tanecznej pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Po przedstawieniu grupy udały się do swoich sal, by tam we własnym gronie świętować.
    Dzieci z grupy 0 „d”, które były w tym dniu przebrane według własnego pomysłu, przy pomocy wychowawczyń i pań z kuchni, piekły ciasteczka z wróżbami. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb andrzejkowych, takich jak „Serca”, wróżenie z kart, „Zawody”, „Szczęśliwe numerki”, „Kolory szczęścia”. Oprócz tego dzieci bawiły się na mini dyskotece w rytmach muzyki nowoczesnej. Zabawa była udana!
     

  • XVI Memoriał im. Tadeusza Gottfrieda w Ziębicach.
    Dnia 22.11.2013r. dziewczęta z klasy piątej PSP 3 Grodków brały udział  w XVI Memoriale im. Tadeusza Gottfrieda w Ziębicach. Był to turniej piłki ręcznej.
    Do rywalizacji przystąpiły razem z zespołami dziewcząt z: PSP 1 Brzeg,
    PSP Kobierzyce, PSP 3 Świebodzice i z gospodyniami turnieju PSP 4 Ziębice.
    Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, 2 x 15 minut. Pierwszy mecz nasze dziewczynki rozegrały z PSP 4 Ziębice. Początek meczu bardzo nerwowy, emocje brały górę. Już w drugiej minucie meczu jedna z naszych zawodniczek, Patrycja Korzeniowska, musiała opuścić boisko, gdyż zrobiło jej się słabo, mówiąc kolokwialnie „przytkało ją”. Brakowało tchu, nie mogła spokojnie oddychać. Całe szczęście po chwili rozmowy
    z nauczycielem, uspokojeniu nerwów i emocji, po kilku minutach weszła do gry. Ale to nie wszystko! Pod koniec pierwszej połowy meczu bramkarka Klaudia Skotnicka sygnalizowała, że chce zmiany. Też emocję wzięły górę. Na bramkę stanęła zawodniczka Paulina Bidzińska. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem dla Grodkowa 5:4. Mimo rozmowy
    z bramkarką Klaudią, przyjaznej atmosfery nie zdołała stanąć do walki już do końca turnieju. Drugą połowę meczu rozpoczęłyśmy z Pauliną w bramce, która świetnie broniła już
    we wszystkich meczach i w nieco lepszych humorach. Mecz wygrałyśmy spokojnie
    z wynikiem 13:6.

    Drugim naszym przeciwnikiem były zawodniczki z PSP 1 Brzeg. Bez problemu wygrałyśmy 19:6. Przyszedł czas na najsilniejsze nasze przeciwniczki z Kobierzyc. Mecz był bardzo zacięty, bo i poziom umiejętności podobny. Pierwszą połowę przegrałyśmy 4:5. Dziewczęta znowu zaczęły się denerwować. Druga połowa przebiegała bardzo nerwowo, bramka za bramkę. Mimo kilku rzutów trafnych sędziowie nie zaliczyli bramki, bo zawodniczki przekroczyły linię 6 m. Trudno. Mecz zakończył się wynikiem 9:10 dla Kobierzyc. Nasze dziewczęta zeszły z boiska w strugach łez. Ciężko było je uspokoić. Po długiej, spokojnej rozmowie w szatni, zmobilizowaniu dziewcząt do walki, wyszły na boisko by zmierzyć się
    z ostatnimi przeciwniczkami z PSP 3 Świebodzice. Tutaj nie było problemów. Spokojnie wygrałyśmy 21:4.
    I tak po ciężkich bojach z psychiką i własnymi słabościami zajęłyśmy drugie zaszczytne miejsce. Zwycięstwo było w zasięgu ręki, a może i bliżej. Jednak dziewczęta pokazały swój charakter, wolę walki, a także i to, że mają umiejętności do gry. Trzeba oczywiście jeszcze dużo pracować i nad techniką i psychiką, ale jesteśmy dobrej myśli na przyszłość.

    Po zakończeniu turnieju przyszedł czas na dekoracje medalowe. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, puchar, a miejsca na podium medale.

    Najwszechstronniejsza zawodniczką turnieju okazała się nasza Patrycja Korzeniowska, która otrzymała statuetkę, dyplom i nagrodę rzeczową.

    Początek turnieju bardzo nerwowy, ale zakończenie miłe choć z małą nutką niedosytu.  Cieszymy się, że mamy tak wspaniałe dziewczyny i liczymy, że w dalszych zmaganiach na różnych boiskach będą dawały z siebie wszystko. Gratulujemy.

    Naszą szkołę reprezentowały:

    Dominika Bąk, Paulina Bidzińska, Paulina Gortowska (6), Patrycja Korzeniowska (24),
    Ola Kwarta (17), Paulina Kwarta (2), Agata Lenartowicz, Wiktoria Rutkiewicz (9), Klaudia Skotnicka, Amelka Surgot, Klaudia Płonka (2). Trener – Sabina Błoch.

     

    I miejsce – PSP Kobierzyce

    II miejsce – PSP 3 Grodków

    III miejsce – PSP 4 Ziębice

    IV miejsce – PSP 1 Brzeg

    V miejsce – PSP Świebodzice

     

    Chłopcy swoje rozgrywki rozgrywali dzień wcześniej – 21.11.13 w czwartek. Przyjazd na coroczny memoriał T. Gottfrieda jest pierwszym poważnym sprawdzianem dla chłopaków z klas piątych ( rocznik 2002). Na tym turnieju nie ma faworytów, gdyż ci młodzi sportowcy są dopiero na początku swojej miejmy nadzieje długiej kariery.

    Nasze zmagania rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzami z SP 4 Ziębice. Do przerwy 11-3 dla naszych. Na boisku pojawiają się stopniowo zmiennicy, którzy absolutnie nie zwalniają tempa. Wynik końcowy – 21:7. Chłopcy grają z wielkim zaangażowaniem, bez kompleksów czy oznak strachu. Kolejny mecz z rywalem zza miedzy – PSP3 Brzeg. I tu bez problemu wygrywamy 20-8. Wyrastamy na faworytów turnieju, ale przed nami jeszcze 2 trudne mecze, więc studzę zapały naszych piłkarzy, że wyższość trzeba udowodnić na boisku. Nic samo się nie zrobi. Rozpędzeni i z wielką chęcią osiągnięcia sukcesu pokonujemy zespół Żagwi Dzierżoniów 24-8. Został najtrudniejszy przeciwnik – Śląsk Wrocław. Trener rywali prosi abyśmy szybciej rozpoczęli mecz, gdyż o określonej godzinie muszą być we Wrocławiu. Gramy fair play – zgadzamy się, mimo iż musimy grac 2 mecze pod rząd. Wychodzimy troszkę spięci, a może zmęczeni. Popełniamy masę błędów i do przerwy prowadzimy 11-10. Szybka reprymenda, motywacja na 2 połowę i „jedziemy” dalej! W 2 połowie wróciliśmy na właściwe tory pokonując silnego przeciwnika 20-14. Wygrywamy cały turniej z kompletem punktów. Odbieramy medale i okazały puchar. Najlepszym zawodnikiem turnieju zostaje MICHAŁ PAWLUS, Dawidowi Lachowi zabrakło 2 bramek do „króla strzelców” , a mimo iż nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał uczeń z Brzegu, to obserwatorzy zgodnie stwierdzili, że nasz Miłosz Muziewicz bronił rewelacyjnie.

    Chłopcy zagrali z wielkim zaangażowaniem od pierwszych do ostatnich minut. Widać ogromną ambicję i serce do gry, poparte pracą na treningach. Jako trener jestem bardzo zadowolony i dumny! Oby tak dalej!

    1.      PSP 3 Grodków

    2.      Śląsk Wrocław

    3.      PSP 3 Brzeg

    4.      Żagiew Dzierżoniów

    5.      SP 4 Ziębice

    PSP 3 Grodków: Miłosz Muziewicz, Maciej Bort – Michał Pawlus 27, Dawid Lach 26, Kamil Ksiądzyna 8, Michał Greń 6, Mateusz Jóźków 6, Radosław Jończyk 5, Emil Biernat 4, Paweł Sawicki 4, Wojciech Buczek, Dębowski Michał. Trener – Roman Smoliński

  • Światowy Dzień  Życzliwości i Pozdrowień
    21 listopada w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Po raz pierwszy ogłoszony został w 1973 rojku jako odpowiedź na konflikt egipsko-izraelski. W latach późniejszych święto zaczęło żyć swoim – nie związanym z polityką życiem. W Polsce po raz pierwszy dzień ten pojawił się w 2006 roku we Wrocławiu i tam jest obchodzony najhuczniej.
    Naukowcy już dawno udowodnili iż bycie życzliwym powoduje wzrost serotoniny u osoby obdarowanej życzliwością, u osoby która obdarza życzliwością oraz u osoby, która się temu przygląda.
    W tym roku w naszej szkole obdarowywali życzliwością uczniowie wszystkich klas szóstych. Zrobili oni okazjonalne „życzliwe czapki”, w których paradowali cały dzień. Bardzo pomocna okazała się  mama jednego z uczniów klasy 6a Michała – Pani Magda Osiadacz. Przygotowała ona piękne pajacyki, które następnie szóstoklasiści wręczyli dzieciom z „zerówki” . Nasi najmłodsi uczniowie mogli swój podarunek pomalować wedle uznania. Radość wszystkich uczestników tego przedsięwzięcia była ogromna. Jest to piękna inicjatywa, która staramy się kultywować co roku.(zdjęcia w Fotogalerii)

  • Konkurs plastyczny „Zaczarowany świat z bibuły”
    Klasy 0 a, I a, III d pod kierunkiem pań: Jolanty Kuś, Beaty Sikorskiej –Żyrek i Małgorzaty Antoniewicz wykonały pracę zbiorową związaną z naszą grodkowską rzeczywistością. Praca została nagrodzona. Tym bardziej cieszy nas wygrana, gdyż na konkurs wpłynęło ponad 400 prac.  W dniach 18-20 grudnia 2013 nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Urzędzie Marszałkowskim na Ostrówku w Opolu(zdjęcia w Fotogalerii).

     

  • Listopadowe Święto Pieśni
    15 listopada 2013r. chór INOX Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie wziął udział w koncercie „Listopadowe Święto Pieśni”, który odbył się w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.  Koncert „Listopadowe Święto Pieśni” był podsumowaniem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, w którym uczestniczymy od czterech lat. Nawiązując do patriotycznego charakteru uroczystości chór INOX zaprezentował utwór „O mój rozmarynie”, a koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem przez wszystkie uczestniczące w tym wydarzeniu chóry pieśni „Dzień dobry, biały ptaku”, „Marsz, marsz Polonia” i „Kocham cię Polsko”. (Zdjęcia w Fotogalerii, Filmy na Naszym Kanale Youtube)








  • Jesienne spotkania grupy 0 „d”
    Jesień upłynęła 6-latkom z grupy 0 „d” bardzo szybko i ciekawie. Dzieci miały okazję bywać w różnych miejscach, uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach i zabawach.
    W jeden z jesiennych poniedziałków 6-latki i grupa świetlików wraz z paniami  Agnieszką Nawrocką- Pałką i Agnieszką Popielą wybrali się na grodkowską pocztę z okazji Dnia Poczty Polskiej. Tam, dzięki uprzejmości pracowników, dzieci mogły zwiedzić każdy kąt poczty oraz dowiedzieć się, jaka jest droga listów i przesyłek, zanim dotrą do adresata. Na koniec każdy uczestnik wycieczki kupił znaczek pocztowy i wysłał wcześniej przygotowany przez siebie list.
    Innym razem, na zaproszenie grupy 5-latków z Publicznego Przedszkola nr 2 i p. Gosi Łucyszyn- Duk, grupa 0 „d” wybrała się do przedszkola przy ul. Elsnera na wspólne zajęcia. Dzieci usłyszały opowiadanie o „Kubusiu Puchatku i wietrze”, a następnie wzięły udział w zabawach przygotowanych przez swoich młodszych kolegów. Na koniec wszyscy wykonali„Balonowe stworki” i wymienili się podarunkami. 


  • Święto Niepodległości
    Obchody Święta Niepodległości na stałe zagościły w kalendarzu imprez naszej szkoły. Uczniowie klas szóstych przygotowali z tej okazji prezentację multimedialną dotyczącą tych ważnych dla Polski wydarzeń. W tym roku najciekawsze prezentacje wykonały uczennice: Ewa Michalska i Julia Bogucka z klasy VI c oraz Klaudia Sobów z klasy VI a, które efekt swojej pracy przedstawiły przed społecznością szkolną.
    Z okazji Święta Niepodległości szóstoklasiści wykonali na lekcjach plastyki projekt znaczka pocztowego. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane w holu szkoły.
    Wyróżnieni uczniowie to:
    1. Klaudia Sobów VI a
    2. Alicja Przedwojewska VI a
    3. Jakub Rogowski VI b

  • Złote Gody
    8 listopada 2013 r. w sali grodkowskiego Urzędu Miejskiego odbyła się uroczystość wręczenia nadanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale takie przysługują parom małżeńskim legitymującym się minimum 50 letnim stażem. Jubileusz uświetnili swoim występem, członkowie szkolnego zespołu wokalnego „True Lady” oraz recytatorzy z klasy IIIb ( Piotr Zawadzki, Agata Sochor, Pola Grzybowska) z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Jubilaci oprócz medali otrzymali pamiątkowe dyplomy, kosze kwiatów, a także życzenia kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości. (zdjęcia w Fotogalerii, filmy na Naszym kanale YouTube)



  • Konkurs rysunkowy – Grodków, w którym żyję
    We wtorek 22 października w grodkowskim kinie Klaps nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród. Był to pierwszy gminny konkurs rysunkowy pod hasłem: „Grodków w którym żyję”. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: Beaty Sikorskiej-Żyrek i Małgorzaty Antoniewicz brali w nim udział i zostali nagrodzeni.II miejsce- Emil Makowski klasa I a, III miejsce Maja Martynowicz klasa III d. Nagrodę i wyróżnienie otrzymał Kamil Migoń klasa I a. Ponadto nagrody otrzymali pozostali uczniowie, którzy brali udział w konkursie: Zuzanna Dudkowska, Wiktoria Bachryj, Michał Błauciak, Rafał Kopaniecki (uczniowie klasy I a) oraz Aleksandra Mika, Julia Kożuch i Oliwia Pieniążek (uczennice klasy III d). Wszystkie prace można pooglądać w konie Klaps.(zdjęcia w Fotogalerii)


     


     

  • Jesień blisko
    21 października 2013r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Ewą Wójcicką wybrali się do biblioteki miejskiej na zajęcia o jesieni. Obejrzeli prezentację multimedialną, rozmawiali o życiu zwierząt i ich przygotowaniach do zimy, rozwiązywali zagadki i krzyżówki, sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne oraz wykonywali prace plastyczne. Odwiedzili także Izbę Pamięci Ziemi Grodkowskiej i obejrzeli wystawę poświęconą naszemu miastu.(zdjęcia w Fotogalerii)



  • Chrzest Czwartaków 
    Tegoroczny Chrzest Czwartaków odbył się 17 października 2013r. i utrzymany był  w konwencji sportowej. Uczniowie klas czwartych mieli do wykonania wiele zadań z różnych dziedzin. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona klas starszych, co zostało potwierdzone odpowiednim dokumentem. Organizatorem Chrztu Czwartaków była klasa VIb z wychowawcą p. Romanem Smolińskim. W trakcie uroczystości zaprezentował się zespół wokalny True Lady i zespół taneczny DYNAMIK. (zdjęcia w Fotogalerii)



  • Dzień Edukacji Narodowej
    14 października 2013r. na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Otworzyła ją ,witając wszystkich przybyłych, dyrektor  szkoły pani Jolanta Szuchta. Po przemówieniu wręczone zostały nagrody Dyrektora Szkoły. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, która w tym roku odbywała się w konwencji telewizyjnych Wiadomości przygotowanych przez Szkolną Telewizję Kablową. W programie Wiadomości  wystąpiły również szkolne zespoły artystyczne: chór INOX, zespoły wokalne ISKIERKI i True Lady oraz zespół taneczny DYNAMIK. (Zdjęcia w  Fotogalerii, filmy na Naszym kanale YouTube)







  • Owocowe spotkanie
    11 października 2013r. dzieci z grupy 0d  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie razem z paniami Agnieszkami zaprosiły na owocowe spotkanie grupę 0b ze swoją wychowawczynią- panią Renatą. Było to doskonałe podsumowanie tygodnia, w którym dzieci mogły utrwalić zdobytą przez cały tydzień wiedzę. Sześciolatki wspólnie rozwiązywały zagadki o owocach, brały udział w różnych konkurencjach i zabawach, m.in. „Tajemniczym worku”, „Sałatce owocowej z polewą czekoladową”, a także w tańcach i pląsach. Były wspólne śpiewy i tańce przy piosence „Owocowy blues”. Na koniec spotkania wszystkie dzieci wspólnie usiadły do stolików, by z przygotowanych wcześniej owoców, wykonać pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Ależ to było pyszne spotkanie! (zdjęcia w Fotogalerii)



  • Dolnośląski Festiwal Dyni
    W niedzielę 13 października 2013r. uczniowie klasy 2c pod opieką wychowawczyni Ewy Wójcickiej oraz Iwony Dzienisieńko i Beaty Sobieraj wyjechali do Wrocławia. Brali udział w imprezach towarzyszących Dziesiątemu Dolnośląskiemu Festiwalowi Dyni oraz odwiedzili wrocławskie zoo.(zdjęcia w Fotogalerii)



strona: