Samorząd Szkolny SKO Szkolny Klub Sportowy OLIMP PCK Szkolny Klub Wolontariatu

Organizacje szkolne

Szkolny Klub Sportowy OLIMP

Celem klubu jest planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkoły oraz o pomoc organizacyjną i materialną rodziców i sympatyków klubu. Kultywujemy tradycję założyciela UKS OLIMP Grodków, trenera i nauczyciela naszej szkoły ś.p Zdzisława Zielonki.

Promujemy angażowanie uczniów do uprawiania różnorodnych form aktywności fizycznej, gdzie wiodącą dyscypliną będzie piłka ręczna. Dzięki temu osiągamy harmonijny rozwój psychofizyczny naszych dzieci. Umożliwiamy każdemu  aktywne spędzanie wolnego czasu, organizując rozgrywki klasowe czy szkolne.

Uczniowie biorą udział w wielu turniejach różnej rangi , z Mistrzostwami Polski włącznie. Dostają szansę rywalizowania z drużynami z całego kraju, jak również z zagranicy. Zdobywają medale, dyplomy oraz wiele nagród rzeczowych. Są wszechstronnie rozwijane, prowadzimy zajęcia z gier zespołowych, gimnastyki, lekkoatletyki jak również gier i zabaw. Dzieci uczą rywalizacji w duchu „fair play”, kreatywności, odwagi jak i umiejętności decyzyjnych.
Współpracujemy z różnymi organizacjami sportowymi. Od roku 2016 przy naszej szkole otwarty został Odział Akademii Małych Mistrzów Artura Siódmiaka, zrzeszająca ponad 60 dzieci z naszej szkoły. Pod okiem trenerów Olimpu uczniowie z klas 1-3 uczą się podstaw piłki ręcznej . Również w tym roku nasza szkoła ( jako jedna z 6 w województwie) została Ośrodkiem Szkolenia Piłki Ręcznej ( OSPR) , jako element wielkiego projektu pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Pamiętajmy , że na tym etapie jest to sport szkolny, który nie jest celem samym w sobie, ale środkiem wychowawczym. Zachęcając do uprawiania piłki ręcznej w młodym wieku, zapobiegamy problemom wychowawczym w przyszłości.

Opiekunowie UKS OLIMP

Przy PSP nr 3 w Grodkowie

Sabina Błoch i Roman Smoliński

Osiągnięcia naszych drużyn w roku szkolnym 2018/2019