Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Szkoła Roku
    Szanowni Państwo miło mi poinformować, że nasza szkoła zdobyła najwięcej głosów w powiecie brzeskim i walczy dalej o miano Szkoły Roku.
    Pani Jolanta Kuś i Beata Sikorska - Żyrek zajęły pierwsze i drugie miejsca. Obu Paniom serdecznie gratulujemy.
    Pani Jola przeszła do dalszego etapu i walczy o miano Nauczyciela Roku.
    Trzymamy kciuki i zachęcamy do głosowania.

  • SZKOŁA ROKU
    Szanowni Państwo na stronie www.nto.pl/nauczyciel  nasza szkoła została zgłoszona do tytułu SZKOŁA ROKU. Zachęcamy do głosowania.

  • WSPIERAMY NAJLEPSZYCH
    W ramach projektu „WSPIERAMY NAJLEPSZYCH” Marszałek Województwa Opolskiego wręczył stypendia najlepszym uczniom naszego województwa. Wśród nich znalazły się uczennice naszej szkoły: Aleksandra Martynowicz, Aleksandra Zając, Kamila Szczygieł, Nikola Ostrowska oraz Martyna Staszkiewicz. SERDECZNIE GRATULUJEMY.

  • Światowy Dzień Walki z Otyłością
    W środę, 24 października w murach naszej szkoły, w ramach Światowego Dnia Walki z Otyłością odbyło się spotkanie z dietetykiem, panią Olgą Kapinos oraz lekarzem Ewą Raczyńską.
    Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Tylko wypracowane, zdrowe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zgrabną sylwetką oraz zdrowiem. Ważną sprawą jest też łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.
    Formą spotkania był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną. Prowadzące omówiły główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie. Ten pierwszy posiłek dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Słuchacze uzyskali informacje, co powinny dzieci zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się witalnością i dobrym samopoczuciem. Specjaliści przekazali w bardzo interesujący i przystępny sposób informacje, w jaki sposób zamieniać „złe" produkty na lepsze, małokaloryczne i zdrowe zamienniki.
    Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali broszurki, które zawierały materiały edukacyjne dotyczące zdrowego stylu odżywiania się.

  • Europe Code Week 2018
    W dniach od 8 do 19 października 2018r. uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania rozwiązując zadania obejmujące podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne.
    Nauka kodowania pomaga uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także pozwala zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.
    Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską. Akcja realizowana jest przez wolontariuszy w całej Europie i ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania.
    Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany.
    Nasze działania w ramach
    Europejskiego Tygodnia Kodowania zostały uhonorowane przyznaniem międzynarodowego certyfikatu  „Europe Code Week 2018” oraz zdobyciem gier edukacyjnych. (zobacz: Fotogaleria)

  • „Grodkowiacy” w TVP 3 Opole
    Ekipa programu „O!polskie na żywo” w dniu 20 października odwiedziła Grodków. Można było dowiedzieć się o zbliżającym się festiwalu Muzyczna Jesień, pięknym muralach, zawodnikach UKS Olimp Grodków, pasjach modelarskich. Natomiast na terenie Pałacu w Sulisławiu zaprezentował się w tańcu narodowym zespół taneczny „Grodkowiacy” prowadzony przez panie B. Sikorską-Żyrek i J. Kuś. Dzieci jeszcze przed swoim występem miały okazję zapoznać się z techniką nagrywania i skorzystać z mobilnego studia TVP 3 Opole, gdzie pozdrawiały wszystkich widzów oraz swoich najbliższych. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Dzień Edukacji Narodowej
    12 października 2018r. w Domu Kultury klasy IIc, IIIa, V b, zespół „Grodkowiacy” oraz chór przygotowały część artystyczną. W tym roku miał program uroczystości miał charakter kabaretowy. Było posiedzenie rady uczniowskiej na której odczytano wnioski z poprzedniego posiedzenia, dokonano rzeczowej oceny nauczycieli oraz przedstawiono żale uczniowskie. Następnie reporterzy zaprezentowali regionalną telewizję i migawki z życia szkolnego. Nad całością programu czuwały panie: B. Sikorska-Żyrek, J. Kuś, W. Kujawińska i E. Węgrzyn-Moroń. (zdjęcia w Fotogalerii).

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
    28.09.2018 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie uroczyście obchodzono VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Po raz kolejny uczniowie świetnie się bawili, ćwicząc przy okazji tę niezwykle ważną umiejętność. Były uzupełnianki, gry planszowe, układanki, kolorowanki, rzuty wielościenną kostką. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Egzaminatorzy, uczniowie klas VIIa, VIIb i VIIc, uważnie sprawdzali poprawność wykonania zadań. Zadania były nagradzane, można było otrzymać piątkę z matematyki. Dorośli także mogli sprawdzić, czy znają bezbłędnie tabliczkę mnożenia. Byli przepytywani przez czwartoklasistów-egzaminatorów  pod czujnym, lecz życzliwym okiem ósmoklasistów- asystentów. Proszę wierzyć, duży stres dla dorosłych. Wszystkie stanowiska zadaniowe cieszyły się powodzeniem i były oblegane przez dzieci, które mogły się sprawdzić nie tylko w znajomości tabliczki mnożenia po polsku, ale także po angielsku i niemiecku. (zobacz:Fotogaleria)

    Korytarze szkolne były ustrojone pomysłowymi plakatami wykonanymi przez uczniów.  Było kolorowo i "matematycznie". Nasi egzaminatorzy wybrali się również do Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie, gdzie przepytywali licealistów. Wszystkim nauczycielom i wspaniałym uczniom pomagającym w przeprowadzeniu tego matematycznego święta serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.
    Koordynatorzy Grażyna Ostręga, Lucyna Hoszowska i Monika Tomaszewska .

  • „Grodkowiacy” na uroczystościach w Starym Grodkowie
    29 września delegacja zespołu „Grodkowiacy” brała udział w uroczystościach upamiętniających 72 rocznicę komunistycznej zbrodni dokonanej we wrześniu 1946 roku na żołnierzach ze Zgrupowania NSZ Henryka Flamego ps. „Bartek” w Starym Grodkowie.
    W trakcie uroczystości podpisano Akt Erekcyjny, wkopano Kamień Węgielny pod pomnik oraz złożono wiązanki kwiatów. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • „Kolejkowa” wycieczka do Wrocławia
    W dniu 28 września 2018r. klasy III a, II c i III b wybrały się wraz z paniami (B. Sikorską-Żyrek, J. Kuś, G. Ostręgą i E. Wróbel) na wycieczkę pociągiem do Wrocławia. Była to atrakcja, gdyż większość dzieci jechała po raz pierwszy tym środkiem lokomocji. Następnie dzieci udały się na przystanek tramwajowy, aby dotrzeć tramwajem do Dworca Świebodzkiego. Tam właśnie znajduje się Kolejkowo. Uczniowie oglądali miniaturowy świat składający się z 510 m torowisk, 15 jeżdżących pociągów, 60 wagonów, 242 budynków (w tym miniatur autentycznych budowli z Dolnego Śląska), 3473 figur ludzi i zwierząt. Mogli to wszystko podziwiać w ciągu dnia, który trwa w kolejkowie 9 minut i 4 minut w ciągu nocy. Pan przewodnik zadawał zagadki, które wszyscy wspaniale odgadywali. Następnie uczniowie na warsztatach wykonywali samodzielnie zabytkowe kamieniczki z Wrocławia, otrzymując zaszczytny dyplom „Małego Modelarza”. Kto wie, może kiedyś ktoś z nich będzie wykonywał inne wspaniałe budowle do tego miejsca? (zdjęcia w Fotogalerii)

    Pan Janek, który był naszym przewodnikiem po Wrocławiu zaprowadził nas do Muzeum Farmacji. Tam mogliśmy dowiedzieć się jak kiedyś leczono ludzi, jak wyglądały urządzenia i przedmioty służące do tego celu.
    Po konsumpcji udaliśmy się na dalsze zwiedzanie. Tym razem pan Janek zaprowadził nas na rynek i tam opowiadał nam o kamieniczkach (tych które wcześniej sami wykonywaliśmy). Szukaliśmy również krasnali. Ostatnim etapem było zwiedzanie dworca i zapoznawanie się z rozkładem jazdy pociągów. Wszyscy umieli przeczytać z jakiego peronu będzie odjeżdżał nasz pociąg powrotny. Kiedy udaliśmy się na odpowiedni peron okazało się, że podróżnych do tego samego pociągujest dość dużo. Jednak mimo to szczęśliwie dotarliśmy do domu.
    Wycieczka była bardzo udana. Mam nadzieję, że teraz częściej uczniowie wraz z rodzicami będą korzystać z takiego środka lokomocji i zwiedzać różne zakątki naszego regionu.                                                                        Beata Sikorska-Żyrek

  • II memoriał Zdzisława Zielonki
    14 września 2018r.odbył się II memoriał Zdzisława Zielonki – turniej piłki ręcznej organizowany przez klub UKS OLIMP Grodków, Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie oraz PSP nr 3 Grodków . Są to cykliczne zawody, które mają uczcić pamięć naszego wspaniałego pedagoga, który z grodkowską młodzieżą sięgał po wiele medali Mistrzostw Polski.
    W tym roku turniej był podzielony na 2 etapy. 1 września swoje zmagania mieli seniorzy. Nasi zawodnicy wygrali zmagania pokonując 2-ligowe zespoły: Żagiew Dzierżoniów , SKS Orlik Brzeg oraz MUKS Zagłębie Sosnowiec. Po dwóch tygodniach nadszedł czas na turniej główny – na hali im Zdzisława Zielonki odbywał się turniej główny , zmagania juniorek młodszych. Na hali przy ul. Klubowej swoje mecze rozgrywały chłopcy młodsi.


    Zanim jednak do głosu doszła sportowa rywalizacja nastąpiło uroczyste rozpoczęcie imprezy, które to przygotowała nasza szkoła. Przywitanie gości i przepiękne występy artystyczne nastroiło wszystkich bardzo pozytywnie. O ile wśród starszych dziewczyn spotkania rozgrywały się „ o stawkę”, czyli przyznawano poszczególne miejsca, to wśród dzieci wszyscy byli zwycięzcami. W turnieju brały udział 4 drużyny z naszej gminy: PSP 3 Grodków, PSP 1 Grodków, PSP Jędrzejów oraz PSP Kolnica . Graliśmy każdy z każdym, ale wynik nie był liczony. Najważniejsza była dobra zabawa i propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Każda drużyna odebrała z rąk Pana Burmistrza taki sam puchar, nagrody rzeczowe i pożegnała się sportowymi okrzykami.

  • Apel klas I-III „Bezpiecznie w szkole i poza nią”
    20 września 2018r. odbył się apel najmłodszej grupy wiekowej „Pacholęta”. Klasa III a i III b przedstawiła krótkie scenki dotyczące bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły. Opiekun grupy wiekowej przedstawił regulamin grupy wiekowej klas I-III. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w apeluuczestniczyłrównież policjant, rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie oraz przeprowadził praktyczne zajęcia ze wszystkimi klasami pierwszymi. Natomiast Pani dyrektor Katarzyna Telęga-Romian zwróciła uwagę na powstający nowy plac zabaw i bezpieczne korzystanie z niego. (zdjęcia w Fotogalerii).

  • Wspomnienia z kolonii w Dźwirzynie
    Dnia 19sierpnia 2018 roku grupa kolonistów z gminy Grodków licząca 50 osób plus 5 osób kadry ruszyła na podbój Dźwirzyna.  Po przyjeździe na miejsce każdy zakwaterował się w swoim pokoju. Już w dniu przyjazdu poszliśmy przywitać się z morzem. Przez kolejne dni zażywaliśmy kąpieli morskich pod czujnym okiem pana ratownika. Bałtyk w tym roku był wyjątkowo ciepły. Dzięki temu oprócz kąpieli mogliśmy bawić się,zbierać muszelki, grać w piłkę wodną. Chustę Klanzę podczas kolonii wykorzystywaliśmy dość często zarówno nad morzem jak i w ośrodku. (zobacz: Fotogaleria)
    Wzorem lat ubiegłych postawiliśmy na aktywny wypoczynek, sport i dobrą zabawę. Napięty program nie pozwalał na nudę ani tęsknotę za bliskimi.
    Dużą atrakcją była wycieczka do „Dzikiego Zachodu”. Jest to teren położony w pobliżu Kołobrzegu, na którym znajduje się wioska indiańska, miasteczko westernowe, mini zoo, stadnina koni oraz place zabaw. Wszystkie atrakcje przeszły nasze oczekiwania. Bawiliśmy się cały dzień. Była to super przygoda. Nawet panie jeździły w chmurach na rowerze.
    Ponadto organizowaliśmy rozgrywki sportowe, warsztaty malarskie, rzeźbiarskie (materiałem był piasek). Braliśmy udział w zajęciach integracyjnych, tanecznych. Uczestniczyliśmy w: Randce w ciemno, Karaoke oraz „Grze terenowej” zorganizowanej przez pana Janka.

    Oczywiście pływaliśmy też statkiem, który nazywał się „Pirat”, odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych (głównymi atrakcjami były odwzorowane figury ludzi, którzy zapisali się w kinowej, politycznej i sportowej historii ludzkości m.in. Robert Lewandowski, Donald Trump, Rowan Atkinson), a także muzeum 6D. Miejsce to nie jest zwykłym muzeum, gdyż nie ma tu zakazu dotykania eksponatów. Koloniści mieli możliwość dowiedzenia się co to jest maszoperia, szyper oraz checza. Wzrok przyciągały malowidła 3D, a słuch legenda o morska. Niespodzianką na molo okazał się występ na żywo młodej skrzypaczki. W tanecznym rytmie udaliśmy się na zwiedzanie latarni morskiej i muzeum minerałów.
    Podsumowaniem kolonii był chrzest kolonistów. We wtorek 28.08.2018r., po obiedzie, na uczestników, którzy po raz pierwszy byli na kolonii zostały przygotowane Neptunalia. Wszyscy poprzebierani przemaszerowali w pochodzie po Dźwirzynie, na którego czele szła para królewska w osobie: Król-Oliwier, Królowa-Maja, wyrocznie: Natalka i Karolina oraz cała świta. Na wszystkich czekała nie lada przeprawa. Każdemu udało się wypełnić zadania i ostatecznie zostali przyjęci przez Neptuna do grupy pełnoprawnych kolonistów.Po wieczornym ognisku wręczone zostały nagrody dla wszystkich uczestników. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad w Świebodzinie i tam mieliśmy okazję obejrzeć figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pod tą monstrualną rzeźbą.
    Mamy nadzieję, że nagromadzona energia wystarczy na następny rok szkolny.
    Kierownik kolonii B. Sikorska-Żyrek

  • Wakacje tuż, tuż
    Dnia 20.06.2018 odbył się ostatni w tym roku szkolnym apel młodszej grupy wiekowej. Tematyka związana była oczywiście z nadchodzącymi wakacjami. Klasy: 3a i 3c pod kierunkiem P. Renaty Woronieckiej i P. Doroty Ryby w wesołym, letnim nastroju nawiązały do ulubionych zabaw dzieci oraz najchętniej odwiedzanych podczas wakacji miejsc. Najważniejszym jednakże przesłaniem apelu były przestrogi wakacyjne, aby podczas letniego wypoczynku uczniowie pamiętali o bezpieczeństwie własnym i innych. Przypomniano zasady postępowania w sytuacjach niebezpiecznych oraz numery alarmowe. Życzymy wszystkim  wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku! (zobacz: Fotogaleria)

  • Chór INOX w Republice Czeskiej
    14 czerwca 2018r. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie śpiewający w chórze „INOX” wraz ze swoimi opiekunami Grażyną i Wiesławem Jakubowskimi oraz p.Moniką Tomaszewską udali się do miejscowości Červenka w Republice Czeskiej na podsumowanie tegorocznej edycji polsko – czeskiego projektu „Połączyła nas muzyka”. Był to już czwarty  wyjazd chóru INOX do Czech, który po raz kolejny odbywał się w ramach realizacji zadania publicznego i był kontynuacją współpracy nawiązanej w czasie Światowych Dni Młodzieży. Tym razem okazją i motywem przewodnim spotkania chórów „INOX” i „Červeňáček” było 130 – lecie szkoły w Července i 30 – lecie działalności chóru „Červeňáček”. W ramach zadania odbyły się warsztaty chóralne z nauką utworów w języku polskim, czeskim i angielskim, a podsumowaniem warsztatów były dwa  polsko – czeskie koncerty „Połączyła nas muzyka”  w wykonaniu chórów „INOX” i „Červeňáček”. Pierwszy koncert skierowany był do uczniów i przedszkolaków Základní a Mateřska škola Červenka, a drugi do mieszkańców  Červenki. W przerwie między koncertami znaleźliśmy jeszcze czas by udać się na zwiedzanie Litovela.

    Realizacja zadania publicznego miała na celu wspieranie działań służących rozwijaniu integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między chórem „INOX” działającym przy Publicznej Szkole podstawowej nr 3 w Grodkowie oraz dziecięcym chórem „Červeňáček” działającym przy Základní škola a Mateřská škola Červenka. Adresatami zadania byli uczniowie z klas 4-7 należący do chóru „INOX”, a miejscem realizacji zadania była Základní škola a Mateřská škola Červenka w Republice Czeskiej.
    Wszystkie działania skierowane były na propagowanie polskiej i czeskiej tożsamości  kulturowej, a także akceptację i zrozumienie dla tradycji, kultury oraz zwyczajów sąsiadujących ze sobą narodów. Koordynatorami warsztatów  po stronie polskiej byli Grażyna i Wiesław Jakubowscy, a po stronie czeskiej Vlasta Potužáková, Iveta Šmídová i Eva Dostálová.
    Dotychczasowa współpraca chórów „INOX” i „Červeňáček” rozwija się bardzo dobrze przede wszystkim ze względu na zbliżony profil zespołów i wiek uczestników oraz duże doświadczenie prowadzących obydwa zespoły nauczycieli i mamy nadzieję, że dalszym ciągu będzie się rozwijać.
    W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miasta w Grodkowie, Stowarzyszeniu „Grodkowska Trójka”, Bankowi Spółdzielczemu Grodków-Łosiów z siedzibą w Grodkowie, radnemu powiatu panu Tomaszowi Róża, rodzicom członków chóru „INOX”, państwu Tomaszowi i Damianie Grzybowskim-Biuro Podróży „Dantur” oraz pani dyrektor Katarzynie Telędze – Romian za pomoc w realizacji projektu „Połączyła nas muzyka”. (zobacz: Fotogaleria)

  • „Grodkowiacy” w Koszęcinie – w siedzibie zespołu „Śląsk”
    14 czerwca zespół uczestniczył w wycieczce do Koszęcina w ramach projektu: „Wspieranie działań edukacyjnych, rozwijających zainteresowania i pasje wśród dzieci i młodzieży”.
    „Grodkowiacy” poszerzyli umiejętności taneczne pod okiem pani choreograf z zespołu „Śląsk” uczestnicząc w zajęciach warsztatowych z zakresu tańca ludowego. Poprzez zajęcia taneczne dzieci kształciły estetykę ruchu, doświadczały doznań natury kinestetycznej, psychicznej i estetycznej.Dzięki warsztatom dzieci miały okazję rozszerzenia śląskiej tanecznej tradycji ludowej. Ponadto otoczenie pałacowe i klimat jaki panował spowodował, że rezultatem wykonania zadania publicznego było wspieranie i popularyzowanie lokalnego dorobku artystycznego poprzez udział ludowego zespołu tanecznego „Grodkowiacy” w profesjonalnych zajęciach choreografii i tańca na terenie siedziby zespołu „Śląsk” w Koszęcinie. Dzieci poznały kroki tańca śląskiego „Trojak”.Dowiedziały się o zwyczajach panujących na Śląsku, jakie były noszone stroje przez dziewczęta, młodych chłopaków, mężatki i mężczyzn. O tym wszystkim w izbie regionalnej opowiedziała dzieciom p. Ewa. Wszystkie działania pozwoliły na rozwijanie pasji i zainteresowań u dzieci i były atrakcyjną formą funkcjonowania w realnym świecie.

    Następnie uczestnicy wycieczki udali się w dalszą podróż do Częstochowy, a dokładnie na Jasną Górę. Tam oglądali największy skarb Jasnej Góry jakim jest Cudowny Wizerunek Matki Bożej. Dzięki niemu miejsce to od XV wieku jest jednym z największych sanktuariów maryjnych w Polsce. O historii tego niezwykłego miejsca opowiadał dzieciom ks. Zbigniew, któremu wszyscy bardzo dziękują. Po zwiedzaniu i zakupie pamiątek zespół wrócił do Grodkowa (zdjęcia w Fotogalerii).

  • 25 - lecie zespołu tanecznego „Grodkowiacy”
    9 czerwca 2018 r. zespół taneczny „Grodkowiacy” obchodził swój jubileusz 25-lecia. Nasza uroczystość była częścią obchodów 750-lecia miasta Grodkowa. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście oraz tancerze, którzy obecnie tańczą w zespole oraz ci którzy kiedyś tańczyli. Jubileusz rozpoczął się od zatańczenia narodowego tańca korowodowego jakim jest „Polonez”. Honory otwarcia jubileuszu pełnił pierwszy tancerz zespołu, obecnie nauczyciel PSP nr 3 w Grodkowie Roman Smoliński oraz najmłodsza tancerka, która rozpoczęła przygodę z tańcem Judyta Gajek. Następnie głos zabrali niektórzy z zaproszonych gości: Pan Burmistrz Marek Antoniewicz, dyrektor Domu Kultury Pan Paweł Garncarz, Pani dyrektor PSP nr 3 w Grodkowie Katarzyna Telęga-Romian wraz z Panią viecedyrektor Jadwigą Tyc oraz panie ze Stowarzyszenia Kobiet na czele z panią Lidią Faron i Alfredą Zarzeczną. Do życzeń dołączyli się także rodzice i dzieci tańczące. Następnie zespół liczący 50 osób prezentował swój dorobek taneczny na scenie. Mogliśmy podziwiać dzieci w pięknych strojach w następujących tańcach: „Krakowiaku”, „Kowalu”, „Siała baba”, „Grożonym”, „Krakowiance”, „Elektrycznym szoku”. Delegacja zespołu odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii taniec na Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej. Niespodzianką od rodziców i byłych tancerzy było przygotowanie dwóch tańców i odtańczenie ich na scenie.

    Następnie zespół z zaproszonymi gośćmi przeniósł się do Sali w Domu Kultury, gdzie wręczono nagrody w konkursie plastycznym „25 lat zespołu „Grodkowiacy”. Cieszy fakt, że oprócz dzieci udział w konkursie mieli także dorośli. Po nagrodach na Sali pojawiły się jubileuszowe torty, jeden z nich upiekła pani Mariola, mama tancerki. W trakcie oglądania wystawy oraz prezentacji multimedialnej wszyscy zajadali się tortami oraz ciastami, które upiekły mamusie obecnych tancerzy jak również tych, co kiedyś tańczyli delektując się kawką, herbatką oraz lodami i owocami. W tak miłej atmosferze rozmawiano, wspominano, robiono kolejne zdjęcia do następnych jubileuszy, jak również przeglądano kroniki. Teraz czekamy na kolejne wspaniałe jubileusze (zdjęcia w Fotogalerii)
    Beata Sikorska-Żyrek i Jolanta Kuś

  • Festiwal Piosenki Wakacyjnej
    I miejsce chóru INOX i III miejsce solistki Mai Jóźków to rezultaty udziału szkolnych zespołów muzycznych w VII edycji Festiwalu Piosenki Wakacyjnej, który odbył się 5 czerwca 2018r. Festiwal organizowany przez działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Grodkowie Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Świt” ma charakter integracyjnego pikniku, podczas którego rywalizującym na scenie wykonawcom towarzyszy wiele atrakcji min.: warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, dogoterapia, wata cukrowa, popcorn czy grill , z których mogą korzystać wszyscy uczestnicy festiwalu. (zobacz: Fotogaleria)

strona: