Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Spektakl świąteczny „Tajemnica Bożego Narodzenia”
    W sobotę 8 grudnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie w ramach Kiermaszu Świątecznego odbył się spektakl „Tajemnica Bożego Narodzenia” przygotowany przez uczniów klasy Va i członków szkolnego chóru „INOX”. W trakcie spektaklu uczniowie przedstawili polskie tradycje Świąt Bożego Narodzenia, a chór „INOX zaprezentował polskie  kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Scenariusz spektaklu przygotowała pani Grażyna Jakubowska, pan Wiesław Jakubowski oprawę muzyczną , a pani Ludmiła Rudnicka scenografię. (zobacz: Fotogaleria)

     

  • Kiermasz świąteczny
    W sobotę 8 grudnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie odbył się Kiermasz Świąteczny. W ramach Kiermaszu klasy przygotowały stoiska z przedmiotami wykonanymi własnoręcznie przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
    Imprezami towarzyszącymi Kiermaszowi były spektakl „Tajemnica Bożego Narodzenia” i Jarmarkowe zawody sportowe.  Celem tegorocznego Kiermaszu, organizowanego we współpracy z Radą Rodziców,  było  pozyskanie funduszy  na zakup szafek dla uczniów.  (zobacz: Fotogaleria)

  • W poszukiwaniu świętego Mikołaja
    6 grudnia klasy 2 a i 2 c pod opieką wychowawców p. Małgorzaty Wojdak, p. Jolanty Kuś
    i p. Doroty Ryby wybrały się na wycieczkę do Leśnictwa Dębina. Spotkaliśmy tam leśniczego, który oprowadził nas po lesie i opowiedział ciekawostki z życia jego mieszkańców.
    Jednak głównym celem wyjazdu było znalezienie świętego Mikołaja. Nasze poszukiwania zakończyły się sukcesem, biegając po lesie – znaleźliśmy, nie jednego, ale ośmiu Mikołajów. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali słodkie paczki. Potem były wspólne tańce, śpiewy, zabawy ruchowe i pieczenie kiełbasek. Ten dzień był pełen wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci. (zobacz - Fotogaleria)


  • Mikołajki klasy III a w Opolu
    W tym roku w ramach prezentów mikołajkowych wybraliśmy się na zajęcia z biblioterapii do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Opolu oraz Muzeum Piosenki Polskiej. W trakcie pobytu w bibliotece mogliśmy zapoznać się z nowościami książkowymi oraz uczestniczyć w zajęciach pt. „Każdy z nas jest inny”. W tym miejscu bardzo dziękujemy pani Justynie Jurasz za kreatywne zajęcia, podczas których wszyscy dobrze się bawili. Z kolei w Muzeum Piosenki Polskiej uczestniczyliśmy w warsztatach rytmicznych. Graliśmy na instrumentach perkusyjnych, nagrywaliśmy się, przymierzaliśmy stroje sceniczne oraz słuchaliśmy różnych piosenek. Ekspozycja muzeum przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki. Rolę odtwarzacza multimedialnego pełnią muzyczne ściany, na których umieszczone są monitory dotykowe wyświetlające teledyski, fragmenty koncertów, programów telewizyjnych, reportaży i wywiadów z artystami. Każdy z nas otrzymał zestaw składający się audioprzewodnika i komfortowych słuchawek, dzięki którym indywidualnie mogliśmy słuchać wybrane piosenki. Nasze mikołajki były w tym roku zupełnie inne, ale bardzo ciekawe. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Nasi uczniowie wyróżnieni w wojewódzkim konkursie
    „Opolska mama ma moc”

    Organizatorem konkursu „Opolska mama ma moc” był Zarząd Województwa Opolskiego, a koordynatorem Departament Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Celem konkursu było promowanie rodziny, więzi międzypokoleniowej, wartości rodziny i jej roli w życiu człowieka. Ponadto poznanie i promowanie atrakcji turystycznych naszego regionu. Konkurs został przeprowadzony w kategorii plakat, mapa oraz wiersz i opowiadanie. Na konkurs wpłynęło 918 prac z całego województwa opolskiego. Uczniowie z klasy III a PSP nr 3 w Grodkowie pod kierunkiem p.  Beaty Sikorskiej – Żyrek brali udział w kategorii plakat i mapa. Uczeń Filip Wolny w kategorii mapa otrzymał wyróżnienie specjalne. Natomiast wyróżnienia otrzymali Tymon Kożuch (w kategorii plakat) oraz Maja Jakubów (w kategorii mapa). Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. (zobacz: Fotogaleria)
    Beata Sikorska-Żyrek

  • The Hour of Code – Godzina Kodowania 2018
    W dniach od 3 do 7 grudnia 2018r. uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły wzięli udział w Godzinie Kodowania.
    Godzina Kodowania  organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.
    Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.
    W Polsce, dzięki zabiegom środowiska informatyków, od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole. Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.

  • Szkolny Klub Wolontariatu
    W lutym tego roku rozpoczął w naszej szkole działalność Szkolny Klub Wolontariatu. Zadaniem  Klubu jest zapoznanie uczniów z ideą wolontariatu, angażowanie dzieci i młodzież w dobrowolną, nieodpłatną i świadomą pomoc innym, wspieranie różnego typu inicjatyw charytatywnych i kulturalnych.
    Celem Klubu jest rozwijanie wśród młodzieży postaw: pomocy, otwartości, życzliwości, bezinteresowności i wrażliwości na potrzeby innych.Działania wolontariatu szkolnego będą skupiały się w obszarze pomocy koleżeńskiej na terenie szkoły ale także szerzej, na rzecz środowiska lokalnego. Klub Wolontariusza stwarza możliwość organizowania konkretnych sposobów pomocy  i tworzenie zespołów wolontariuszy do ich realizacji.
    Do chwili obecnej Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził dwie akcje. Jedną z nich było wyjście z grupą wolontariuszy na cmentarz miejski w dniu 29 października. Celem tej wyprawy było wyszukanie i uprzątnięcie zaniedbanych grobów. Młodzież wywiązała się z zadania celująco.
    Druga akcja odbyła się w minionym roku szkolnym, gdy nasi wolontariusze we współpracy z panem Wiesławem Jakubowskim i jego zespołem, zaprezentowali uczniom naszej szkoły przedstawienie pt.: „Warto być dobrym”. Przedstawienie promowało ideę wolontariatu. Wskazywało na piękno otaczającego nas świata i rolę człowieka w tym świecie. Członkowie klubu przygotowali także plakaty, które były zaprezentowane podczas przedstawienia. (zobacz:Fotogaleria)

    M. Tomaszewska, E. Tomala

  • Konkurs plastyczny „100 lat Niepodległości Polski”
    Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „100 lat Niepodległości Polski” zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie. Spośród wielu plakatów najwyżej oceniono prace Natalii Sajdutki – II miejsce i Mileny Rutkiewicz – III miejsce.

  • Wyniki szkolnego konkursu plastycznego
    ,,Bezpieczny odblaskowy”

    Niezwykłym powodzeniem cieszył się wśród uczniów klas 1-3 konkurs plastyczny pt. ,,Bezpieczny odblaskowy”. Pod kierunkiem wychowawców uczniowie przedstawili bardzo ciekawe spojrzenie na zagadnienie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz promowaniem noszenia elementów odblaskowych. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i dzieciom za trud i zaangażowanie oraz gratulujemy zwycięzcom!
                                                                           Grażyna Ostręga , Agnieszka Wolny
    Nagrody:
    I miejsce
    Maja Ćwik kl. 2 a
    II miejsce
    Bohdziul Ksawery kl. 1a
    Seligowska Marika kl. 1 a
    III miejsce
    Jończyk Jakub kl. 1 c
    Patrycja Zasimuk kl. 1 a
    Wyróżnienia:
    Lena Potoczna kl. 2 a
    Borys Nowak kl. 1 c
    Nikola Statkiewicz kl. 3b


  • PASOWANIE NA ŚWIETLIKA
    29 listopada 2018r. pierwszaki – świetliki były bohaterami uroczystości Pasowania na Świetlika. Aby dołączyć do świetlicowej gromady pierwszoklasiści w obecności dyrekcji, wychowawców świetlicy, kolegów i koleżanek oraz rodziców musieli przejść test wiedzy i umiejętności. Były to próby: śpiewu, sprawności, zgaduj – zgadula, muzyczno – gimnastyczna, smaku oraz gimnastyka języka. Dzieci chętnie brały udział w poszczególnych próbach i zaliczały je wspaniale, o czym świadczyły otrzymane gromkie brawa. Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci na świetlika złożyli ślubowanie i zostali pasowani świetlicową różdżką na świetlika przez panią dyrektor . Na koniec uroczystości odśpiewali hymn ,,Świetlicową Bałkanicę''. Dyrekcja wraz z wychowawcami życzy naszym świetlikom wielu sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym, bo przecież w naszej świetlicy ,, Super, extra jest, że ho, ho!”. (zdjęcia - Fotogaleria)

  • „Ja i Ojczyzna to jedno”
    Słowa te ,zaczerpnięte z utworu A.Mickiewicza, były mottem szkolnej uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie zaprezentowano uczniom naszej szkoły 13 listopada ,a 22 listopada spektakl wystawiono szerszej publiczności- władzom miasta,rodzicom występujących uczniów oraz zaproszonym gościom.
    Na scenie grodkowskiego domu kultury ci najmłodsi i ci nieco starsi uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który ukazywał dzieje naszego kraju od czasów najdawniejszych po współczesność. Można było zobaczyć zwycięskiego spod Grunwaldu Jagiełłę w towarzystwie swojego stryjecznego brata Witolda, wrzesińskie dzieci odważnie przeciwstawiające się germanizacji czy naczelnika państwa polskiego, Józefa Piłsudskiego. Piękne recytacje uczniów, śpiew szkolnego chóru, dostojne wykonanie „Murów”J. Kaczmarskiego, niezwykła prezentacja multimedialna i brawurowy taniec dziewcząt z flagami sprawiły, że wyjątkowo dostojnie i nad wyraz patetycznie uczciliśmy nasze rocznicowe święto niepodległości. (zobacz: Fotogaleria)

  • Świetliki z życzeniami w Domu Pomocy Społecznej
    22 listopada świetliki wraz z wychowawcami: p. Sylwią Gajewską, p. Jolantą Kuś i p. Dorotą Rybą wyruszyły w odwiedziny do do Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Seniora. Ku naszej ogromnej radości mieszkańcy przywitali nas z ogromnym entuzjazmem. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny w formie zabawnych wierszy, piosenek, tańców oraz bajkę o dobroci pt: ,, O koguciku i kurce”
    Inscenizacja uświadomiła wszystkim, że lekarstwem na wszelkie ich kłopoty jest śmiechoterapia i recepta na długie zdrowie. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować się przed tak wyjątkową publicznością, spowodować , aby w tym wyjątkowym dniu poczuli się bardzo ważni i sprawić im odrobinę radości wywołując uśmiech na twarzy. Młodzi artyści otrzymali za przygotowanie programu gromkie brawa od starszego pokolenia oraz słodycze. (zobacz - Fotogaleria)

  • Warsztaty Autoliv - „ Bezpieczny w samochodzie”
    Dnia 19 listopada 2018 roku uczniowie klasy 3b uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach, które były nagrodą dla zespołu za wykonanie samochodu z poduszkami powietrznymi.
    Projekt „ Bezpieczny w samochodzie” ma na celu zwiększenie świadomości na temat produktów Autoliv - „Poduszki bezpieczeństwa, pasy i moduły”. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, co to jest poduszka. Jak działa oraz po co są pasy w samochodzie. Najwięcej radości mieli, kiedy mogli usiąść w dużym samochodzie i podczas konstrukcji modeli. Na koniec za swoją pracę otrzymali nagrody. (zobacz: Fotogaleria)

  • Narodowe Święto Niepodległości
    W tym roku obchodzimy setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła przyłącza się aktywnie do tych obchodów. 9 listopada zebraliśmy się na boisku szkolnym w celu odśpiewania czterech zwrotek Hymnu Państwowego. Tym samym biliśmy Rekord dla Niepodległej. Uroczystość uświetniły sztandary, chorągiewki, flagi, kotyliony oraz stroje ludowe i w barwach narodowych.
    Kolejnym elementem obchodów był wspólnie zatańczony polonez na grodkowskim Rynku. 11 listopada uczniowie naszej oraz innych szkół, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy wraz z władzami miasta przeszli korowodem na Rynek, gdzie odtańczyli poloneza. (zobacz: Fotogaleria)

  • Rada Samorządu Uczniowskiego
    W tym roku odbyły się wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego, w wyniku których skład RSU prezentuje się następująco:
    Przewodniczący – Piotr Zawadzki
    Zastępca przewodniczącego – Mateusz Bielecki
    Członkowie:
    Milena Rutkiewicz
    Aleksandra Boruszek
    Patrycja Gardas
    Julia Hamrowicz
    Maja Boruszek
    Kamila Szczygieł
    Martyna Staszkiewicz
    Zuzanna Błaziak
    Zofia Hnatów
    Jakub Menzel
    Maciej Bujak

    opiekunowie: Joanna Walorska i Monika Popecka

  • Wymiana Pocztówkowa
    W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, zredagowaliśmy życzenia, które zostały wysłane do uczniów z  wybranych Szkół Podstawowych w ramach ogólnopolskiej akcji "Wymiana Pocztówkowa". Uczniowie życzyli swoim rówieśnikom godnego życia w niepodległym państwie, spokoju oraz poczucia dumy z bycia Polakiem. Czekamy na pocztówki zwrotne  od naszych nowych znajomych.

  • Piłkarzyki w świetlicy!!!
    Największą atrakcją  w  świetlicy szkolnej  jest  futbol stołowy  - PIŁKARZYKI ,  które świetlica dostała w prezencie od Zakładu Karnego w Grodkowie.  Wywołują wiele emocji podczas gry. Uczą, bawią, wymagają myślenia i cierpliwości,  pozwalają zapomnieć o codziennych obowiązkach  - nawet szkolnych. Jeśli chcesz podjąć ryzyko i rozpocząć przygodę z „piłkarzykami” zapraszamy do świetlicy. Serdecznie dziękujemy za trafiony podarunek. (zobacz: Fotogaleria).

  • Śniadanie daje moc
    Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Śniadanie daje moc!”. Podczas zajęć przeprowadzanych przez wychowawców klas I-III w ramach programu, dzieci zostały zapoznane z 12 zasadami zdrowego odżywiania. 8 listopada każda klasa przygotowała śniadanie.W tym wyjątkowym dniu postanowiliśmy uczcić warzywa i zorganizowaliśmy nasze śniadanie pod hasłem „Święto warzyw”. Przypomnieliśmy sobie, dlaczego jedzenie warzyw jest tak istotne dla organizmu oraz podkreśliliśmy znaczenie wody w życiu człowieka. W całej szkole w tym dniu oprócz wspólnego śniadania królowaływarzywa. Uczniowie z klas I-III prezentowali potrawy z warzyw.  Ponadto pojawiły się desery z warzyw: racuszki z cukinią, rogaliki z dynią, ciasto z dynią, ciasto marchewkowe oraz piernik z pomidorami.Dzięki temu dzieci miały zdrowe smakołyki.
    Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom i wychowawcom za udział i wspaniałe przygotowanie potraw z warzyw. (zobacz: Fotogaleria)
    Koordynator B. Sikorska-Żyrek

  • Świetlica jak dom !!!
    W  naszej  szkolnej świetlicy od początku roku szkolnego jest gwarnie, twórczo i wesoło. Tutaj się odprężamy i od lekcji odpoczywamy. We wrześniu obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA, bo mamy super przystojnych chłopaków. W październiku dzieciaki nie zapomniały o DNIU EDUKACJI NARODOWEJ wykonując piękny, kolorowy bukiet kwiatów dla wszystkich pracowników szkoły.  Wzbogaciły również wiadomości na temat POCZTY POLSKIEJi  samodzielnie zaprojektowały  znaczki pocztowe. Pamiętamy  także jak ważne jest zdrowe odżywianie i wiemy, że możemy mieć samo ZDROWIE NA TALERZU!!! . DZIEŃ POSTACI Z BAJEK  był  bajecznie kolorowy, dzieci chętnie opowiadały o Reksiu, kreciku, Czerwonym Kapturku i Kopciuszku.( zobacz: Fotogaleria.)

  • Śniadanie daje moc 2018
    Nasza szkoła  w sposób szczególny kładzie nacisk na promocję zdrowia. W tym roku szkolnym realizujemy następujące programy : Owoce i warzywa w szkole, Szklanka mleka, Lekki tornister mam, bo o swoje zdrowie dbam oraz przeciwdziałamy wadom postawy. Świetlica szkolna również prowadzi zajęcia dzięki, którym uczniowie poznają zasady prawidłowego odżywiania się.
    8 listopada uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem swoich wychowawców po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.Program organizowany jest przez koalicję Partnerstwo dla Zdrowia. Codzienne śniadanie pomaga dzieciom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki . Przykład, który może przemówić do wyobraźni dzieci? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo” i dlatego na korytarzach szkolnych pod opieką wychowawców uczniowie klas młodszych przygotowali wspaniałe, zdrowe śniadanie, aby pokazać, że posiłek ten jest najważniejszym posiłkiem dla każdego człowieka. Na naszych stołach królowały sery, zdrowe wędliny, warzywa, owoce, ziarna zbóż, orzechy, dżemy, miody. Dzieciaki będą miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci.
    Uczniowie po zjedzeniu zdrowego śniadania przygotowali piramidy żywieniowe. (zobacz: Fotogaleria)

    Grażyna Ostręga, Agnieszka Wolny

strona: