Projekt „Christmas poems and songs” 25 stycznia 2019r. zakończyła się realizacja przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie projektu „Christmas poems and songs”, którego założycielamibyły litewska szkoła „Sietuvos“ progimnazja w Wilnie oraz szkołaOŠ Elvire Vatovec Prade z miejscowości Koper w Słowenii. Koordynatorem ze strony polskiej był pan Wiesław Jakubowski, a konsultantem językowym pani Grażyna Jakubowska, Celem projektu było poznanie tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia różnych europejskich krajów. W projekcie uczestniczyły 24 szkoły z Litwy, Słowenii, Włoch, Grecji, Albanii, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy, Republiki Czeskiej, Rumunii i Turcji. W ramach projektu uczniowie przygotowywali informacje o swoich tradycjach bożonarodzeniowych i dzielili się nimi z uczniami szkół biorących udział w projekcie. Jednym z zadań projektu było nagranie tradycyjnych kolęd w języku ojczystym i umieszczenie ich na platformie eTwinning. Punktem kulminacyjnym projektu był przygotowany przez uczniów klasy 5a spektakl „Tajemnica Bożego Narodzenia” oraz udział zespołu „INOX” w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolęda raz jeszcze”, podczas którego solistka Emilia Czabaj zajęła I miejsce w kategorii solistów, a zespół „INOX” I miejsce w kategorii zespołów. Projekt nie tylko poszerzył naszą wiedzę o informacje, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w innych krajach, ale zmotywował uczniów do nauki języka angielskiego. (zobacz: Fotogaleria)
„Grodkowiacy” – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem było zakupienie nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.
W Domu Kultury w Grodkowie zespół „Grodkowiacy” poprzez występy zgromadził liczną publiczność, która hojnie licytowała na rzecz Orkiestry. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć WOŚP. (zdjęcia w Fotogalerii)
„Grodkowiacy” – Dzień Babci i Dziadka W dniu 21 stycznia 2019r. dzieci należące do zespołu tanecznego „Grodkowiacy”, zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do Domu Kultury na uroczystość. Podczas występów panowała ciepła i serdeczna atmosfera, a wszystko za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt. Wiadomo nie od dziś, że na wszelkie smutki „Dziadkowie” mają słodkie i pyszne rozwiązania oraz znajdą radę na każde zmartwienie. W dowód wdzięczności dzieci przedstawiły specjalnie na tę okoliczność ułożony program. Dzieci podczas przedstawienia zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Przygotowany program wycisnął niejedną łzę. Jednak to nie był koniec niespodzianek. Każda babcia i dziadek otrzymali, przygotowane przez dzieci obrazki, laurki.
Zaproszeni goście przybyli tak licznie, iż na koniec przy wspólnym zdjęciu musieliśmy wykonać je w trzech odsłonach, gdyż nie mieściliśmy się w kadrze.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. (zdjęcia w Fotogalerii)
Opiekunki zespołu: p. B. Sikorska-Żyrek i p. J. Kuś
I znowu zagraliśmy pięknie czyli rekord za rekordem! Słota, wiatr, nic nie zniechęci naszych młodych wolontariuszy. W tym roku kwestowali zarówno w Grodkowie, jak i w bardzo wielu miejscowościach całej gminy (w niektórych po raz pierwszy), a było to możliwe dzięki współpracy ze szkołami w Lipowej i Jędrzejowie. I efekty są oszałamiające, padł fantastyczny rekord - zebraliśmy 45 818,44 zł. , prawie dwa razy tyle co w zeszłym roku. Grodkowski OKiR jak zwykle przygotował piękny Koncert Finałowy, podczas którego brawurowo prowadzona licytacja gadżetów doprowadziła do ustanowienia następnego rekordu – ponad 11 tyś. zł.! W tym roku podczas koncertu Fundacja DKMS rejestrowała potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarejestrowało się kilkudziesięciu dawców. Brawo!
Brakuje słów, aby opisać nasz podziw i wdzięcznośćdla wolontariuszy i ich opiekunów, darczyńców, społeczności,która tak hojnie wypełniała puszki, licytowała gadżety orazwszystkich, którzy pomogli w pracach sztabu. (zobacz: Fotogaleria)
Dzięki, dzięki, dzięki!
Sztab WOŚP przy PSP 3 w Grodkowie
Plebiscyt na 10 Najlepszych Uczniów – Sportowców Opolszczyzny za rok szkolny 2017/2018. W piątek17 stycznia, w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie, odbył się kolejny plebiscyt na 10 Najlepszych Uczniów – Sportowców Opolszczyzny za rok szkolny 2017/2018. Konkurs obejmował trzy kategorie: igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży szkolnej oraz licealiadę. Przyznano również nagrody najlepszym uczniom-sportowcom PSP 3 Grodków. Jak co roku imprezie tej towarzyszyły przepiękne występy artystyczne różnych grup tanecznych i wokalnych grodkowskiej trójki. Warto nadmienić, że całość prowadzili uczniowie naszej szkoły, którzy na początku oddali głos Pani Dyrektor. Przywitano wszystkich młodych sportowców oraz znakomitych gości, mi.in: przedstawicieli władz gminnych i wojewódzkich, szkolnego związku sportowego, kuratorium oświaty czy dyrektorów poszczególnych szkół i przedszkoli. Jak co roku zaszczycili nas swoją obecności polscy olimpijczycy. (zobacz:Fotogaleria)
Mieczysław ŁOPATKA- Jako jedyny do tej porypolski koszykarz czterokrotnie uczestniczył w IgrzyskachOlimpijskich- w Rzymie, Tokio, Meksyku i Monachium.Multimedalistą mistrzostw Polski oraz Europy. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polskiza wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiego ruchu olimpijskiego
Bożena Bąk - Olimpijka z Barcelony. Badmintonistka. Wielokrotna Mistrzyni Polski, uczestniczkaMistrzostw Europy i Świata
Polska hokeistka na trawie, olimpijka z Moskwy, dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Polski na otwartym stadionie- Małgorzata Lipska
Ryszard Podlas - Lekkoatleta, olimpijczyk z Montrealu , gdzie zajął 2 miejsce w sztafecie 4x400 m. Dwukrotny wicemistrz Europy w sztafecie z Pragi i Mediolanu
Leszek Swornowski - Szermierz, srebrny medalista olimpijski z Moskwy, brązowy medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, dwukrotny mistrz i wicemistrz Polski
Walczył lewą ręką.. Zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski, wielokrotnie triumfował także w drużynie. – Andrzej Lis
Jan Klimków - Piłkarz ręczny, rodowity Grodkowianin, wychowanek naszego klubu UKS OLIMP Grodków skąd przeszedł do superligowej Gwardii Opole. Jako kadrowicz był uczestnikiem juniorskich Mistrzostw Europy w Słowenii i Mistrzostw Świata w Gruzji. Miesiąc temu oficjalnie zadebiutował w pierwszej reprezentacji Polski u Piotra Przybeckiego
Po przejmującym ceremoniale olimpijskim i części artystycznej, nadszedł czas na rozstrzygnięcia. Przyznawanie nagród rozpoczęto od konkursu „Sport w wyobraźni ucznia”. Wyróżnione prace były wyświetlane na prezentacji multimedialnej, aby każdy mógł podziwiać wielkitalent plastyczny młodych uczniów. Następnie swoje laury odebrali uczestnicy turnieju wiedzy sportowej „Na olimpijskim szlaku”:
1.Milena Rutkiewicz
2.Jakub Szymankiewicz
3.Piotr Zawadzki
Kolejno przyznano nagrody w szkolnym plebiscycie:
I.Milena Rutkiewicz,
II. Kamila Szczygieł,
III. Piotr Zawadzki,
IV. Dominika Kuśnierz,
V. Aleksandra Mika,
VI. Piotr Kuka,
VII. Łukasz Garncarz,
VIII. Kalina Chudzik,
IX. Kacper Pietryka,
X. Maja Boruszek,
XI. Marcin Wisła,
XII. Aleksandra Boruszek,
XIII. Jakub Szymankiewicz,
XIV. Gabriela Zając,
XV. Bartosz Jończyk.
Nadszedł czas na zwycięzców w wojewódzkich plebiscytach:
Igrzyska Dzieci:
LP.
Imię i nazwisko -SZKOŁA
WYNIK
1
Sobalak Liwia- ur.2006
SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie
Nauczyciel –Zygmunt Mikuśkiewicz
I m Sztafetowe biegi przełajowe
I m -4-bój LA
I m –Mini Piłka Nożna
I m – sztafeta 4x100m
I m –rzut piłeczką palantową
V m – Ogólnopolskie biegi sztafetowe
VII m – Krajowy 4 bój LA
VIII m – Mini piłka nożna dziewcząt -krajowe
2
Romaniuk Dominika- ur.2005
SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie
Nauczyciel –Zygmunt Mikuśkiewicz
I m Sztafetowe biegi przełajowe
I m -4-bój LA
I m –Mini Piłka Nożna
I m – sztafeta 4x100m
II m – skok w dal
V m – Ogólnopolskie biegi sztafetowe
VII m – Krajowy 4 bój LA
VIII m – Mini piłka nożna dziewcząt -krajowe
3
Schreiber Piotr-ur.2005
PSP nr 5 w Krapkowicach
Nauczyciel- Adam Czyż
I m- halowa piłka nożna
I m – wędkarstwo spławikowe –drużynowo
II m -w biegu na 500 m
II m w 4-boju LA
III m w unihokeju
4
Grzejszczak Dawid -ur.2005
PSP nr 5 w Krapkowicach
Nauczyciel- Agnieszka Gerlach
I m- w skoku w dal
I m – w 4-boju LA indywidualnie
II m -w biegu na 100 m
II m w 4-boju LA druzynowo
III m w unihokeju
5
Turko Marta –rok ur. 2005 –
SP Domaszowice
Nauczyciel -Halina Kwaśnicka
I m- w biegach przełajowych Lasocice
I m – La w biegu na 300 m
6
Jurczyk Julia –ur.2005
PSP w Dalachowie
Nauczyciel- Karol Włóka
I m – Ind. tenis stołowy
I m – drużynowe mistrzostwa w tenisa stołowego
XV m – Ogólnopolski Finał drużynowy w tenisie stołowym
7
Zachara Jakub –ur.2006
PSP nr 1 w Głuchołazach
Nauczyciel –Paweł Pieróg
I m – Lasocice
II m 110 m ppł.
IV m- 3-bój LA
8
Olszowa Dominika–ur.2005
PSP w Dalachowie
Nauczyciel- Karol Włóka
II m – Ind. w finale woj. tenisa stołowego
IIm – drużynowe mistrzostwa w tenisa stołowego
XV m – Ogólnopolski Finał drużynowy w tenisie stołowym
9
Janko Maja –ur.2007
SP 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Głubczycach
Nauczyciel Przemysław Krawiec
II m – Druzynowo Badminton
I m- Mini Badminton
10
Rutkiewicz Milena – ur.2006 r
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grodkowie
Nauczyciel -Sabina Błoch
I m – Mini Piłka Ręczna
IX m Ogólnopolski Finał Mini Piłki Ręcznej
I m – Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
LP.
Imię i nazwisko -SZKOŁA
WYNIK
1
Furmański Bartłomiej –ur.2002
SP nr 2 w Namysłowie III klasa Gimnazjum
Nauczyciel Mirosław Kaczmarek
I m – w biegu na 600 m w LA
II m – sztafeta 4x100 m
II m – w drużynowych woj. w LA
III m – w sztafetowych biegach przełajowych
II m – półfinał w piłce siatkowej
2
Kołcz Wiktor- ur.2003 r.
SP nr 2 w Namysłowieuczeńklasy Gimnazjalnej
Nauczyciel Mirosław Kaczmarek
II m – w drużynowych woj. w LA
III m – w sztafetowych biegach przełajowych
II m – w sztafecie 4x100
II m – w biegu na 200 m p.pł.
3
Fiała Igor–ur.2002
SP nr 2 w Namysłowie III klasa Gimnazjum
Nauczyciel Mirosław Kaczmarek
II m – skok wzwyż
II m – w drużynowych woj. w LA
III m – w sztafetowych biegach przełajowych
II m – półfinał w piłce siatkowej
4
Ranecka Kamila-ur.2002 r.
Gimnazjum nr 7 /Publiczne Liceum Ogólnokształcące IX
Nauczyciel –Magdalena Lach
I m- w biegu na 200 m ppł.
IIIm – w sztafecie 4x100
IV m – w skoku w dal
5
Ściera Paweł-ur.2002 r.
Gimnazjum nr 7 /Publiczne Liceum Ogólnokształcące IX
Nauczyciel –Magdalena Lach
I m- w biegu na 200 m ppł.
IIIm – w sztafecie 4x100
IV m – w koku w dal
6
Nowak Nadia–ur.2004
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie
Nauczyciel- Zygmunt Mikuśkiewicz
II m- w biegu przełajowym na 1500m
V m- w biegu na 200 m p.pł.
VI m- w skoku w dal
7
Mróz Maja –ur.2004
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie
Nauczyciel- Zygmunt Mikuśkiewicz
I miejsce w skoku wzwyż
8
Ożóg Aleksandra –ur.2003
PSP nr 6 Brzeg
Nauczyciele-Dariusz Żak/Anita Golda
III m – Ind. biegi przełajowe
III m – sztafetowe biegi przełajowe
Licealiada
LP.
Imię i nazwisko -SZKOŁA
WYNIK
1
Lach Aleksandra-ur. 2000
PLO VI OPOLEPubliczne Liceum Ogólnokształcące nr VI w Opolu
Nauczyciel –Łukasz Ryniak
I m- w Ind. Mistrzostwach Woj. w skoku wzwyż
I m- w trójskoku
II m- w sztafecie 4x100 m
II m- w Ind. biegach przełajowych
IV m – sztafetowe biegi przełajowe
2.
Chodura Marcel –ur.1999 r.
Zespół Szkół Olesno
Nauczyciel – Krzysztof Galus
I m –woj. ind. biegi przełajowe
I m – w sztafetowych biegach przełajowych
VI m- w Mistrzostwach Polski w biegu na 800 m
3
Osyra Wiktoria Zofia-ur.2001 r–Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie ,
II Liceum OgólnokształcąceOlesno
Nauczyciel Damian Sowa
I m w biegach przełajowych
III m – w sztafetowych biegach przełajowych
II mw biegu na 1500 m
4
Konrad Noga – ur.2000 r.- Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie
Nauczyciel- Waldemar Półrolniczak
I miejsce – rzut dyskiem
I m- pchnięcie kulą
V m- Mistrzostwa Polski Juniorów pchnięcie kula
5
Mikuśkiewicz Julian- ur.2001
Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie
Nauczyciel-Roman Baran
Im Mistrzostwa woj. w La – skok w dal
I m –Mistrzostwa Woj. w LA –trójskok
III m – OOM w LA –trójskok
6
Biliński Robin-ur.2001
LO Zespół Szkól w Dobrzeniu Wielkim
nauczyciel -Jacek Dziuba
I m - 200 m w LA
III m - 400 m LA
7
Aleksandra Szymczykowska – ur.2001 r.
Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie
Nauczyciel- Małgorzata Szołdra
II m Mistrzostwa woj. w La – skok w dal
II m –Mistrzostwa Woj. w LA -trójskok
8
Mucha Marek-ur. 2001
PLO VI OPOLE Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VI w Opolu
Nauczyciel –Łukasz Ryniak
I m- w Ind. Mistrzostwach Woj. w rzucie oszczepem
I m w MistrzostwaPolski Juniorów rzut oszczepem
I m – Mistrzostwa Europy rzut oszczepem
9
Migda Jakub – ur.2001 r.
SzkołaBranżowa Łambinowice
Nauczyciel Andrzej Gandziała
VII m Mistrzostwa Polski w unihokeju
10
TomaszewskiPatryk ur.2001
SzkołaBranżowa Łambinowice
Nauczyciel Andrzej Gandziała
VII m -Mistrzostwa Polski w unihokeju
Laureaci tegorocznych plebiscytów odebralipamiątkowe statuetki, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Każdemu z młodych sportowców osobiście pogratulowali również nasi olimpijczycy. Po uroczystości nadszedł czas na poczęstunek dlawszystkich wyróżnionych oraz zaproszonych gości.
Tej wspaniały spektakl nie odbyłby się , gdyby nie wielkie zaangażowanie wielu pracowników grodkowskiej „trójki” , którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania oraz sponsorom bez których pomocy impreza nie odbyłaby się. Wszystkim serdecznie dziękujemy!
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego Dziewiątego stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Brało w nim udział 5 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i kompetencjami językowymi. Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Piotr Borzykowski – klasa VIIc
II miejsce – Kamila Szczygieł – klasa VIIIb
III miejsce – Pola Grzybowska – klasa VIIIa
Serdecznie gratulujemy!
Przegląd Kolęd i Pastorałek 17 stycznia 2019r. w grodkowskim Domu Kultury odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek „Kolęda raz jeszcze”. Naszą szkołę reprezentowali: (zobacz:Fotogaleria) - Emilia Czabaj (I miejsce w kategorii solistów)
- zespół „INOX” (I miejsce w kategorii zespołów).
Wojewódzki Konkurs Historyczny 7 stycznia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kopicach odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice z klas VIII. Trzy z nich zajęły czołowe miejsca:
I miejsce - Amelia Niedzielska - klasa VIII a
II miejsce - Pola Grzybowska - klasa VIII a
III miejsce - Maja Martynowicz - klasa VIII b
Gratulujemy!
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W KLASIE 1 C Klimat Świąt Bożego Narodzenia można było poczuć podczaswarsztatów bożonarodzeniowychw klasie 1 c przygotowanych przez Danutę Ułasewicz i Agnieszkę Wolny. Celem warsztatów było poznanie tradycji i zwyczajów świątecznych, ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi rodzinnych i budowanie magicznego, świątecznego nastroju w klasie. Na zajęciach dzieci były bardzo pracowite, bowiem piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonywania ciasta oraz zasady bezpieczeństwa. Dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wykrawały ciasteczka i dekorowały upieczone pierniczki. Wspólne przygotowanie ciasteczek bardzo się podobało dzieciom. Wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który unosił się po całej klasie wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. (zobacz:Fotogaleria)
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Gwiazdkopisanie” Ośmioro uczniów z klasy III a pod kierunkiem p. Beaty Sikorskiej -Żyrek brało udział w ogólnopolskimkonkursie „Gwizadkopisanie” zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom. Konkurs miałna celu przywołać zimowe wspomnienia napisane w formie listu, bajki, opowiadania, kartki z pamiętnika. Komisja konkursowa w składzie Justyna Bednarek, Martyna Chuderska i Grzegorz Kasdepke wyłoniła trzy nagrody główne i wyróżnienia. Uczennica z naszej szkoły Lena Nowak otrzymała wyróżnienie, a szkoła znalazła się na liście nagrodzonych placówek. Ponadto prace nagrodzone i wyróżnione zostały umieszczone w formie PDF.(zobacz:Fotogaleria)
Grudzień w świetlicy szkolnej Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały okazję 3 i 4 grudnia uczestniczyć w zajęciach związanych z górniczym świętem – Barbórką. Przeprowadzono pogadankę na temat pracy górników i korzyści płynących z pracy w kopalni. Uczniowie dowiedzieli się kim była patronka górników oraz jak ciężka i niebezpieczna jest praca pod ziemią. W trakcie zajęć czytelniczych uczniowie wysłuchali legendy „Skarbnik - duch kopalni”. Na zajęciach plastycznych kolorowały postać górnika w stroju galowym i roboczym oraz rysowały węglem. W związku z Mikołajkami dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć przybliżających im postać Świętego Mikołaja, omawiali tradycje mikołajkowe w Polsce i w innych krajach oraz pisali listy do Mikołaja, prosząc o wymarzone prezenty. Na zajęciach plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali techniką wydzieranki z kolorowego papieru i waty portret Świętego Mikołaja. Kolorowali również pastelami rysunki związane z Mikołajkami. Z tekturowej rurki wykonali piękne papierowe Mikołaje. W przedświątecznym okresie odbyły się różnorodne zajęcia tematycznie związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci zapoznały się z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce i na świecie. Najwięcej radości sprawiły im zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykonywali świąteczne ozdoby. Na gazetce pojawiła się duża choinka, którą udekorowały własnoręcznie pokolorowanymi bombkami. Z kółek różnego koloru powstał łańcuch na choinkę. Z zielonego koloru uczniowie wycinali i składali choineczki, wycinali świąteczne witraże. Wszystkie te zajęcia oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów dzieci wprowadziły wychowanków świetlicy w świąteczny nastrój. Prace plastyczne uczniów posłużyły do wykonania gazetki ściennej.(zobacz: Fotogaleria)
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery w rodzinnym gronie, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą nam wszystkim przez cały 2019 rok
Projekt „Christmas Cards Exchange” 23 grudnia 2018 r. zakończyła się realizacja międzynarodowego projektu „Christmas Cards Exchange”, którego koordynatorami była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grodkowie oraz Colegio Padre Torres Silva z miejscowości Jerez de la Frontera w południowej Hiszpanii. Koordynatorem ze strony polskiej był pan Wiesław Jakubowski, a ze strony hiszpańskiej pani Rosa Ana Muñoz Pérez. Celem projektu była wymiana ręcznie robionych przez uczniów kartek świątecznych oraz poznanie tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia różnych europejskich krajów. Do projektu dołączyły również szkoły z Włoch, Grecji, Litwy, Wielkiej Brytanii, Republiki Czeskiej, Słowenii, Słowacji, Rumunii, Turcji i Polski. Bardzo dużo pracy włożyli uczniowie klas IV - VIII, którzy pod opieką pani Ewy Gielas i pani Grażyny Jakubowskiej własnoręcznie przygotowali kartki z życzeniami świątecznymi w języku polskim i angielskim, które następnie wysłaliśmy do wszystkich uczestników projektu. W ramach projektu uczniowie przygotowywali również informacje o swoich tradycjach bożonarodzeniowych i dzielili się nimi z uczniami szkół biorących udział w projekcie.
Ogromną radość dawała nam każda przesyłka, w której znajdowały się kartki wykonane przez uczniów z Włoch, Hiszpanii, Grecji, Litwy, Wielkiej Brytanii, Republiki Czeskiej, Słowenii, Słowacji,Rumunii i Turcji. Punktem kulminacyjnym projektu było przygotowanie wystawy kartek świątecznych wykonanych przez uczestników projektu, którą można zobaczyć w naszej szkole. Projekt nie tylko poszerzył naszą wiedzę o informacje, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w innych krajach, ale zmotywował uczniów do nauki języka angielskiego.(zobacz: Fotogaleria)
Przygotowania do świąt Na początku grudnia uczniowie klas drugich wzięli udział w gminnym konkursie na dekorację drzewek na grodkowskim Rynku. Nasze choinki spodobały się jurorom i zajęliśmy II miejsce. Nagroda pieniężna, którą zdobyliśmy została przeznaczona na zakup klocków "Wafelków" na świetlicę szkolną. Zabawa klockami umila nam czas w chłodne, zimowe dni.(zobacz:Fotogaleria)
SZLACHETNA PACZKA Kolejna „Szlachetna paczka” za nami! Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim którzy zechcieli się w nią zaangażować: tym wszystkim którzy zechcieli być ofiarnymi darczyńcami, tym którzy poświęcili swój czas i swoje serce, aby paczki były gotowe na czas i aby mogły dotrzeć do rodziny, którą w tym roku postanowiliśmy, jako społeczność szkolna, wesprzeć.
Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz społeczność uczniowska szkoły serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kiermaszu bożonarodzeniowego. Zebrana kwota przeznaczona zostanie na zakup szafek uczniowskich. Szczegółowe rozliczenie zostanie podane na najbliższej Radzie Rodziców. BARDZO DZIĘKUJEMY
Zafascynowani biologią Podczas zajęć z biologii w klasach piątych, uczniowie poznawali budowę komórkową organizmów. Zapoznawali się z różnicami w budowie komórek: zwierzęcej, roślinnej, grzybowej oraz bakterii. Natomiast uczniowie klas ósmych zgłębiali tajniki genetyki i planowali w jaki sposób można wykonać model cząsteczki DNA.(zobacz:Fotogaleria) A oto wyniki ich pracy:
„Nauczyciel na medal”. Pani Jolanta Kuś została NAUCZYCIELEM ROKU w Plebiscycie ogłoszonym przez NTO. Nasza szkoła zajęła I miejsce w powiecie brzeskim. Pani Joli gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.
Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy oddali na mnie swój głos, wspierali mnie podczas głosowania w plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej „Nauczyciel na medal”. Dziękuję !!!Jolanta Kuś
Nagrody w konkursie „CodeWeek – 2018” Nasza szkoła została laureatem konkursu Ministerstwa Cyfryzacji , ogłoszonego w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania „CodeWeek – 2018”. W nagrodę za swoje osiągnięcia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania „CodeWeek – 2018” uczniowie naszej szkoły otrzymali z Ministerstwa Cyfryzacjigry edukacyjne Cody Roby służące rozwijaniu umiejętności kodowania. (zobacz: Fotogaleria)