Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Czy wiem, jak zdrowo żyć?
    Dnia 13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się quiz pod hasłem "Czy wiem, jak zdrowo żyć?", adresowany do  uczniów klas pierwszych i drugich. Uczestników powitała Pani wicedyrektor Jadwiga Tyc, a następnie poprowadziły go P. Dorota Ryba i P. Renata Woroniecka. Celem konkursu było: propagowanie zdrowego stylu życia, szerzenie wiedzy na temat właściwego odżywiania, wyrabianie nawyku dbania o postawę ciała i odpowiednie pakowanie tornistrów. Całość miała charakter zabawowy. Dzieci rozwiązywały zadania w formie praktycznej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą. Życzymy im, aby wykorzystywali ją w codziennym życiu! (zobacz: Fotogaleria)

  • Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego
    5 kwietnia 2018 roku w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera  w Opolu z rąk Marszałka Województwa Opolskiego  Andrzeja Buły siedmiu uczniów naszej szkoły odebrało stypendia dla szczególnie uzdolnionej młodzieży w ramach programu „Wspieramy Najlepszych II”. Dyplomy wraz z gratulacjami otrzymali: Maja Martynowicz , Kamila Szczygieł, Wiktoria Hałasa uczennice kl. VII b oraz gimnazjaliści:  Miłosz Czaniecki z kl. II a, Klaudia Płonka z kl. III a, Karolina Chudoba z kl. III a i Paweł Schie z kl. III b. Na uroczystość zaproszeni zostali także Rodzice wyróżnionych uczniów i Dyrektorzy szkół. Ciesząc się z sukcesów tak wspaniałej młodzieży, życzymy nagrodzonym uczniom dobrych decyzji i dalszych sukcesów, a ich Rodzicom radości oraz satysfakcji z osiągnięć ich dzieci!

  • Gra miejska - Z przeszłości i teraźniejszości Miasta i Gminy Grodków
    9 kwietnia 2018 r. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie zorganizowała i przeprowadziła konkurs regionalny pod nazwą „Z przeszłości i teraźniejszości Miasta i Gminy Grodków. W konkursie uczestniczyło dziesięć trzyosobowych drużyn - uczniów klas drugich gimnazjum oraz klas siódmych grodkowskich i podgrodkowskich szkół podstawowych.  
    Konkurs przeprowadzony został w formie gry miejskiej. Uczestnicy wraz z opiekunami poruszali się po mieście, stosując się do podanych przez organizatora wskazówek. Drużyny rozwiązywały zadania, za które przyznawano punkty. Tematyka zadań  nawiązywała do tegorocznych obchodów 750-lecia powstania miasta. Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce XXI edycji konkursu regionalnego zdobyły ex aequo drużyny naszej szkoły z klas: VII A ( Amelia Niedzielska, Wiktoria Fieszak, Martyna Staszkiewicz) i VII B ( Małgorzata Meller, Mateusz Bielecki, Piotr Zawadzki). Drugie miejsce zajęła również drużyna z naszej szkoły, z klasy VII a w składzie: Patrycja Bielamowicz, Pola Grzybowska i Aleksandra Majka.Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

  • Wielkanocne potyczki
    Uczniowie naszej Szkoły dbają o to, aby pamiętać o tradycjach przekazywanych im przez przodków. Dlatego też 23 marca 2018r. uczniowie klasy I b pod kierunkiem p. M. Antoniewicz i p. E. Wróbel zaprosili młodych kolegów z Przedszkola nr 2, aby wspólnie z nimi przygotować piękne kolorowe palmy. Po twórczej pracy dzieci przygotowane przez siebie palmy zabrały do domu.
    28 marca 2018r. w naszej szkole odbyły się wielkanocne potyczki. Uczniowie klas I b, II a, II b wzięli udział w przygotowanych dla nich zadaniach mających na celu przypomnienie tradycji wielkanocnych. Nad całością czuwały p. Małgorzata, p. Ewa i p.Laura. (zobacz: Fotogaleria)

  • Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości .
    Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół
    życzą
    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
    i Społeczność Uczniowska PSP nr 3 w Grodkowie

  • Tradycje wielkanocne
    27 marca 2018r. klasy 3a i 3e wybrały się pod opieką pań: Ewy Wójcickiej, Renaty Woronieckiej, Beaty Sobieraj i Ludmiły Rudnickiej do miejscowości Staniszcze Małe. To bardzo malownicza i zadbana wieś niedaleko Opola. Spędziliśmy niezapomniane chwile w gospodarstwie agroturystycznym. Poznaliśmy wiele nieznanych zwyczajów wielkanocnych Śląska Opolskiego. Ozdabialiśmy koszyczki i robiliśmy zajączki z siana. Było dużo zabaw na świeżym powietrzu… i oczywiście szukaliśmy zajączka. Na koniec poczęstowano nas gorącą herbatą i kiełbaską. Dziękujemy Paniom za wspaniałe opowieści i ciekawe warsztaty. Polecamy to miejsce, bo panuje tam iście rodzinna atmosfera. (zobacz: Fotogaleria)

  • Święta tuż, tuż…
    W klasie 3e już pachnie świętami. Uczniowie wykonali ozdoby i stroiki wielkanocne dla najbliższych pod opieką Pani Ewy Wójcickiej - opiekuna SKO. Nie trzeba dużych pieniędzy, by sprawić radość innym. Nam to się udało! (zobacz: Fotogaleria)

  • Wielkanocny koszyczek
    W piątek zakończyła się akcja „Wielkanocny koszyczek”, której organizatorem jest opiekun PCK - Pani Beata Sobieraj. Uczniowie klasy 3e potrafią się dzielić i z ochotą przystąpili do zbiórki żywności. Dzięki tej akcji otwieramy swoje serca i wspieramy innych. Święta bowiempowinny być dla wszystkich radosne.

     

  • Jarmark wielkanocny w Grodkowie
    W Niedzielę Palmową 25 marca 2018r. szkolny chór „INOX” zaprezentował się na grodkowskim rynku w programie artystycznym podczas dorocznego Jarmarku Wielkanocnego. (zobacz: Fotogaleria)

  • Rekrutacja
    Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie ogłasza rekrutację do klasy pierwszej na trzy wolne miejsca. Wnioski należy pobrać ze strony  internetowej lub sekretariatu szkoły, wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły od 26 marca 2018 r. do 13 kwietnia 2018 r. Szczegółowy harmonogram w załączniku nr 3.
    Załączniki:

    1.Regulamin_rekrutacji__2018.doc
    2.Uchwala_Rady_Miejskiej___w_Grodkowie_.pdf
    3.Zarzadzenie_nr_BR.0050.665.2018_Burmistrz_Grodkowa.pdf
    4.Wniosek_o_przyjecie_do_klasy_pierwszej_dziecka_spoza_obwodu_szkoly.doc

  • TURNIEJ WIEDZY O POLSCE „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”
    16 marca  2018r. z okazji  obchodów w naszej szkole 100 rocznicy Odzyskania  Niepodległości  uczniowie klas pierwszych wzięli udział w TURNIEJU WIEDZY O POLSCE „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” .
    Turniej ten został  przygotowany i przeprowadzony przez wychowawczynie Małgorzatę Wojdak,Małgorzatę Antoniewicz i Jolantę Kuś. Konkurs składał się z 7 konkurencji. Każde prawidłowo wykonane zadania było punktowane. Dzieci miały możliwość wykazania  się znajomością legend. Układały puzzle przedstawiające znane miejsca oraz nazywały przedstawione miejsca, dobierając odpowiedni napis do każdego obrazka. Mogły popisać się również orientacja na mapie Polski. Była też zabawa w skojarzenia i quiz. Konkurencje przeplatały zabawy ruchowe. Po podliczeniu punktów okazało się, że  klasy mają ogromna wiedze o swoim kraju. W  nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz białe i czerwone balony. (zobacz: Fotogaleria)


  • W krainie miodu
    15 marca klasy 3a i 3e wzięły udział w warsztatach ekologicznych pod hasłem „W krainie miodu”, które prowadził pan Piotr Tworuszka z Centrum Aktywnego Wypoczynku i Sportów Niekonwencjonalnych „BRAFS”. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o małych zwierzątkach, które mają ogromny wpływ na przyrodę i życie człowieka. Mowa oczywiście o pszczołach. Uczniowie poznali ich życie i zwyczaje. Teraz z pewnością nie będą się ich bali i przede wszystkim odnosili się do nich z szacunkiem, bo wykonują ciężką i pożyteczną pracę. W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z przyrządami pszczelarza, poznali rodzaje miodu oraz dowiedzieli się, jakie produkty wytwarzają te małe owady. Na koniec każdy wykonał własną świecę z węzy pszczelej. Uczniowie klasy 3e obejrzeli jeszcze film „Jak powstaje miód?” i malowali pasiekę. (zobacz: Fotogaleria)

  • PLANOWANE FORMY OBCHODÓW 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI I 750 LECIA GRODKOWA W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JÓZEFA LOMPY
    PLANOWANE_FORMY_OBCHODOW_100_ROCZNICY_ODZYSKANIA_NIEPODLEGLOSCI.doc

  • Laureat konkursu wojewódzkiego
    Michał Jurasz z klasy 3e został laureatem I nagrody wojewódzkiego konkursu plastycznego „Projekt kartki wielkanocnej” Opole 2018. Gratulujemy! (zobacz:Fotogaleria)

  • Zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie PSP nr 3 w Grodkowie
    do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

    Odpowiedni dokument należy złożyć do 20 marca 2018 r. do sekretariatu szkoły.
    W przypadku braku możliwości pobrania dokumentów ze strony internetowej należy je pobrać w sekretariacie szkoły.
    Załączniki:

    Zgloszenie_dla_dziecka_siedmioletniego_z_obwodu_szkoly_2018.pdf
    Wniosek__dla_dziecka_szescioletniego_z_obwodu_szkoly_2018.pdf
    OBWOD_SZKOLY.pdf
    KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ.pdf

  • 63 OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
    13 marca 2018r. w grodkowskim Domu Kultury odbyły się miejsko – gminne eliminacje 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie wzięła udział bardzo duża reprezentacja naszej szkoły. Oto wyniki naszych uczniów: (zobacz: Fotogaleria)
    kategoria : RECYTACJA
    KLASY I-III

    I miejsce Emilia Czabaj
    I miejsce Karolina Łysik
    II miejsce Róża Adamowska
    III miejsce Szymon Kmieć
    III miejsce Magdalena Martynowicz
    KLASY IV-VII
    wyróżnienia:
    Pola Grzybowska
    Kinga Woroniecka

    kategoria: WYWIEDZIONE ZE SŁOWA
    I miejsce Emilia Szczepek
    III miejsce Julia Podstawka
    III miejsce Karol Podstawka
    kategoria: TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ
    II miejsce Maja Jóźków

  • Dzień Kobiet w Domu Pomocy Społecznej
    8 marca 2018 r. szkolne zespoły artystyczne „INOX” i „Grodkowiacy” oraz solistka Maja Jóźków dały koncert z okazji Dnia Kobiet dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Grodkowie. W programie znalazły się piosenki, tańce oraz recytacje w wykonaniu młodych artystów. Program zakończyły życzenia oraz gromkie „Sto lat” dla wszystkich pań. (zobacz: Fotogaleria)

  • Konkurs SKO
    Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Jestem przyjacielem przyrody”.
    Format: A4
    Termin: do końca marca
    Technika: dowolna
    Prosimy o dostarczenie 3 prac z klasy. Przy ocenie komisja będzie brała pod uwagę samodzielność wykonania pracy..
                                                                                                                                    Opiekunowie SKO
                                                                                                                                            Ewa Wójcicka
                                                                                                                                 Lucyna Hoszowska

  • Konkurs matematyczny „Co dwie głowy to nie jedna”
    21 lutego 2018 r. odbył się konkurs matematyczny dla klas czwartych „ Co dwie głowy to nie jedna”.  Każdą klasę reprezentowały dwie pary uczniów. Zawodnicy rozwiązywali zadania matematyczne w trzech turach: test wyboru, zadania z treścią i zadania praktyczne. Każda część trwała 20 minut. Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, zastosowanie poznanej wiedzy w praktyce, ukazanie wartości pracy zespołowej, uatrakcyjnienie procesu nauczania matematyki.(zobacz:Fotogaleria)
    Wyniki:
    I miejsce : Julia Salachna i Kasjana Borkowska z kl. 4c
    II miejsce : Karol Podstawka i Julian Cupriak  z kl. 4b
    III miejsce: Hanna Stępień i Lena Niedopytalska z kl. 4b

  • Narty biegowe – Jamrozowa Polana
    Klasy II a, I c, III a wraz z wychowawczyniami: p. B. Sikorską-Żyrek, J. Kuś i R. Woroniecką realizując program Przeciwdziałania Wadom Postawy wybrały się na wycieczkę do Dusznik Zdrój.  Naszym celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch na świeżym powietrzu.Dlatego wybraliśmy się na Jamrozową Polanę, gdzie znajduje się jeden z nowocześniejszych ośrodków sportów zimowych Duszniki Arena. JamrozowaPolana położona jest na Wzgórzach Lewińskich blisko Dusznik-Zdroju, w płytkiej dolinie pomiędzy szczytami Gajowej a Jeleniem. Rozciąga się wśród lasów świerkowych na południowy zachód od zbocza Gajowej na wysokości 650–675 m n.p.m. Ośrodek Duszniki Arena stworzony został z myślą o biathlonistach, ale dostępny jest także dla wszystkich biegających na nartach biegowych. Podczas biegania na nartach silnie angażują się mięśnie górnych partii ciała (obręczy barkowej, klatki piersiowej, górnych partii grzbietu), które często są zaniedbywane. Poza oczywistymi korzyściami dla naszego zdrowia narty biegowe dają także możliwość obcowania z naturą, aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół oraz odprężenia psychofizycznego.Uczniowie po raz pierwszy rozpoczęli naukę jazdy na nartach biegowych pod kierunkiem instruktora narciarstwa biegowego pana Arkadiusza Ogorzałak (w tym miejscu bardzo dziękujemy Panu Arkowi za wspaniałe lekcje, dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla dzieciaków).
    Oprócz nauki na nartach bawiliśmy się na śniegu, pokonaliśmy na pieszo jedną z tras biegowych podziwiając jednocześnie piękno otaczającej nas przyrody. Następnie udaliśmy się do sanatorium Jan Kazimierz w Dusznikach Zdrój, aby skorzystać z zabiegów w grocie solno- jodowej. Okazało się, że jeden seans 45 minutowy to trzy dni nad morzem. Wspaniale, byliśmy w górach i jednocześnie nad morzem.Cudownie zrelaksowani odwiedziliśmy także Pijalnię, gdzie kosztowaliśmy wody lecznicze o nazwach Jan Kazimierz i Pieniawa Chopina. Na koniec wycieczki zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Fryderyka Chopina obok Dworku jego imienia (gdzie w 1826 r. koncertował sam Fryderyk Chopin). Dzień szybko minął, aż żal było wracać, gdyż w Grodkowie zimy ze śniegiem nie ma.
    Za udział i pomoc w wycieczce dziękujemy także p. dyrektor Jadwidze Tyc oraz rodzicom: p. Agnieszce Kurowskiej, p. Anecie Kożuch oraz p. Katarzynie Bukała-Pająk. (Zdjęcia w Fotogalerii).

strona: