Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • WALENTYNKI
    14 lutego obchodzimy dzień Zakochanych czyli popularne „Walentynki”. Tradycyjne walentynki, to święto zakochanych, ale coraz częściej traktuje się je jako okazję do wyrażania ciepłych uczuć także wobec przyjaciół czy najbliższych.
    Dla Samorządu Szkolnego i biblioteki szkolnej był to doskonały pretekst do zorganizowania szkolnego święta. Samorząd pod opieką pani Barbary Brody już kilka dni wcześniej rozpoczął przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Przygotowana została „Poczta Walentynkowa”, do której wrzucić można było walentynki. Tego dnia królował tylko jeden, walentynkowy kolor – „ognista czerwień”. Cała szkolna społeczność została zmobilizowana do ubrania czerwonego stroju lub też elementu walentynkowego. Czerwony kolor gościł nie tylko na ubraniach uczniów. Sale lekcyjne, gazetki ścienne również były udekorowane w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych. Klasa II b poświęciła dużo czasu na przygotowanie czerwonych serduszek, amorków i haseł w różnych językach, którymi zostały udekorowane korytarze szkoły i biblioteka.
    Nie zapomniano również o konkursach. Pani Magdalena Szafraniec przygotowała konkurs w formie testu z języka niemieckiego„VALENTINSTAG”,a pani Grażyna Białek sprawdziła wiedzę uczniów z języka angielskiego „VALENTINE’S DAY”.
    Dodatkowo można było zamówić dla „naszej sympatii”  lub przyjaciela balonik w formie serca. Co ważne, można było to zrobić anonimowo.

  • Potyczki słowno – muzyczno - sportowe
    2 lutego 2018r. naszej szkole klasy pierwsze biorąc udział w potyczkach słowno – muzyczno - sportowych zakończyły radosny czas Bożego Narodzenia. Skrzaty, Elfy i Renifery – bo w takie postacie wcieliły się pierwszaki wspólnie bawiąc się wykonywały różne zadania.
    A wszystko zaczęło się od przybycia do naszej szkoły świętego Mikołaja. 6 grudnia kl. 1b w imieniu wszystkich uczniów powitała Świętego przygotowując przedstawienie. Nad całością czuwały panie: M.Antoniewicz, L.Pelc, E.Wróbel. (zobacz: Fotogaleria)

  • Piżamowy dzień w klasach gimnazjalnych
     5.01.2018r. w klasach gimnazjalnych odbył się „Dzień Piżamowy”. Wszystko zaczęło się od „Dnia Kapciowego”, który odbył się w grudniu. Uczniowie postanowili przedłużyć ten sympatyczny dzień. I się udało! Cieplutkie piżamy i kolorowe szlafroczki królowały od pierwszych godzin lekcyjnych. Domowe bambosze, pluszowe maskotki i miłe w dotyku podusie były mile widziane tego dnia. To był wyjątkowy dzień. Na pewno go powtórzymy.

  • Konsultacje logopedyczne
    Zapraszamy zainteresowanych rodziców na konsultacje logopedyczne  z logopedą  szkolnym p. Agnieszką Popiela we wtorek - 20.02.2018 r  od 15.45 do 16.45 w małej świetlicy szkolnej.

  • Zabawy choinkowe
    W dniach 5-7.02.2018 r. w sali gimnastycznej pięknie udekorowanej przez Samorząd Uczniowski odbyły się zabawy choinkowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły. O oprawę muzyczną zadbał zatrudniony przez Radę Rodziców didżej Paweł.  Dzieci zklas I-III postarały się o ciekawe kostiumy oraz maski. Wśród przebierańców dostrzec można było: kotki, księżniczki, królowe, mumie, motyle, wróżki, pszczółki i wiele, wiele innych ciekawych postaci. Wszystkie dzieci wyglądały niepowtarzalnie. Starsi uczniowie postawili na elegancję i oryginalność. Nauczyciele – wychowawcy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów, często wspólnie bawiąc się z nimi.Rada Rodziców zapewniła wszystkim uczestnikom pyszne  soczki. Po dwóch  godzinach znakomitej zabawy  uczniowie opuszczali szkołę wytańczeni, wybawieni, pełni wrażeńi w świetnych humorach. Zabawę choinkową 2018 uważamy za udaną! 

  • Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.
    6 lutego 2018r. chór INOX oraz solistka Maja Jóźków reprezentowali Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Grodkowie na XII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „ŚPIEWAJMY RAZEM”, który odbył się na scenie amfiteatru w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5  z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu . Chór „INOX” prezentując się w piosence „The Lion Sleeps Tonight” zajął I miejsce w kategorii zespołów, a Maja Jóźków brawurowym wykonaniem piosenki  „Fight Song” z repertuaru  Rachel Platten wywalczyła  I miejsce w kategorii solistów.  Celem festiwalu jest: popularyzacja śpiewania piosenek w językach obcych, rozbudzanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci i młodzieży, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, wymiana doświadczeń między wykonawcami i nauczycielami  oraz rozwijanie talentów estradowych. (zobacz: Fotogaleria)

  • Projekt „Christmas celebrations exchange”
    5 lutego 2018 r. zakończyła się realizacja projektu „Christmas celebrations Exchange” , którego koordynatorami była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grodkowie oraz  Colegio Público Huertas Mayores z miejscowości Tudela w pólnocnej Hiszpanii. Koordynatorem ze strony polskiej była pani Grażyna Jakubowska, a ze strony hiszpańskiej pan Jose Antonio Pellicer. Celem projektu było poznanie tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia różnych europejskich krajów. Do projektu dołączyły również szkoły z Włoch, Republiki Czeskiej, Słowenii, Rumunii i Turcji. W ramach projektu uczniowie przygotowywali informacje o swoich tradycjach bożonarodzeniowych i dzielili się nimi z uczniami szkół biorących udział w projekcie. Jednym z zadań projektu było nagranie tradycyjnych kolęd w języku ojczystym, jednej kolędy w języku angielskim i umieszczenie ich na platformie eTwinning. Ponieważ uczestnikami projektu byli uczniowie z klasy IVa, śpiewający w chórze INOX, z tym zadaniem nie mieliśmy najmniejszego problemu. Dużo pracy natomiast włożyliśmy w przygotowanie własnoręcznie robionych kartek z życzeniami  świątecznymi, które wysłaliśmy do wszystkich uczestników projektu.

    Ogromną radość dawała nam każda przesyłka, w której znajdowały się kartki wykonane przez uczniów ze Słowenii, Hiszpanii, Włoch czy Turcji. Z kartek tych powstała wystawa, którą można zobaczyć w naszej szkole. Punktem kulminacyjnym projektu „Christmas celebrations exchange” była videokonferencja z udziałem uczniów polskiej i hiszpańskiej szkoły, podczas której mogliśmy się bezpośrednio poznać, zaśpiewać kolędy i wymienić informacjami. Projekt nie tylko poszerzył naszą wiedzę o informacje, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w innych krajach, ale zmotywował uczniów do nauki języka angielskiego. (zobacz: Fotogaleria)

  • Zimowisko w Murzasichle
    Jak co roku grupa dzieci z gminy Grodków spędzała ferie pod opieką pań: B. Sikorskiej-Żyrek (kierownik), A. Popiela, D. Babicz,  A. Białowąs. Zamieszkaliśmy w uroczej miejscowości Murzasichle. Główną atrakcją pobytu był aktywny wypoczynek. Polegał on na korzystaniu z wielu atrakcji zimowych. Uczestnicy zimowiska mieli okazję jeździć na nartach, snowboardzie, łyżwach, pontonach no i oczywiście na „jabłuszkach”. Wielką atrakcja byłą wizyta w Egzotycznym Zakopanem. Mieliśmy okazję do karmienia i przebywania wśród papug. Te ptaki okazały się niezwykle sprytne. Błażejowi urwały złoty guzik, pani Anetce rozpięły zamek w plecaku.Byliśmy też na Olczy w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Tam podziwialiśmy piękne witraże, rzeźby oraz wspaniałą szopkę.Zwiedzaliśmy najważniejsze zakątki Zakopanego. Podczas pobytu na zimowisku świętowaliśmy urodziny Laury i Błażeja, mieliśmy mnóstwo zabaw, gier, konkursów, zajęć plastycznych.  W ostatnim dniu byliśmy w Snowlandii – w labiryncie, zamku i mini ZOO.Doskonaliliśmy umiejętności pływackie w Termach w Chochołowie. Jest to największy kompleks basenów termalnych w Polsce. Znajdują się tam 3 baseny zewnętrzne (z których ochoczo korzystaliśmy) oraz 18 basenów wewnętrznych z wodami termalnymi i różnorodnymi atrakcjami.
    Podczas pobytu nie zabrakło też nauki. Mieliśmy lekcje regionalizmu w Izbie Regionalnej w Murzasichle.Pośród ciekawych informacji, przeplatanych legendami i dowcipami Pan Adam Gąsienica prezentował przyśpiewki góralskie, przygrywając na skrzypcach, gęślach, kozie i  końcówce. Ilustrację do opowieści stanowiły bogate zbiory rzemiosła artystycznego, pasterskiego, sprzętów użytkowych, strojów. Dopełnieniem opowieści była prezentacja multimedialna, która zawierała stare fotografie, przedstawiające historię Zakopanego i okolic oraz postaci związanych z regionem. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wawel i zjedliśmy pyszny obiadek w Krakowie.
    Ferie zaliczamy do super udanych!!! (zdjęcia w Fotogalerii)

  • WOŚP 2018
    Kolejny raz przy naszej szkole działał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia, pomimo mrozu, wolontariusze dzielnie kwestowali, zarówno w Grodkowie, jak i w pobliskich miejscowościach.  I jak co roku, odbyła się licytacja gadżetów podczas  Finałowego Koncertu WOŚP zorganizowanego przez OKiR w Grodkowie. Zebraliśmy ogromną sumę 22802,61 zł.,  tym samym ustanawiając rekord!
    Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy tak pięknie zagrać! (zobacz:Fotogaleria)
    Sztab WOŚP przy PSP 3 w Grodkowie.

  • III Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
    11 stycznia 2017r. chór INOX oraz solistka Maja Jóźków wzięli udział w III Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się na scenie grodkowskiego Domu Kultury. Celem konkursu była pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, promocja twórców i wykonawców oraz  rozwijanie talentów oraz twórczych zainteresowań młodego pokolenia.
    I miejsce
     w kategorii solistów zajęła Maja Jóźków
    I miejsce w kategorii zespoły zajął chór INOX.  
    (zobacz: Fotogaleria)


     

  • Wyniki  wojewódzkiego konkursu „Symbole Świąt Bożego Narodzenia”
    7 stycznia 2018 r. Lena Nowak (wraz z p. Beatą Sikorską-Żyrek) odbierała nagrodę laureata konkursu „Symbole Świąt Bożego Narodzenia” organizowanego przez OTLiA w Opolu. Na konkurs wpłynęło 375 prac. Komisja nagrodziła 9 prac po trzy w danej kategorii wiekowej. Wszystkie prace były wyeksponowane na dolnym i górnym foyer dużej sceny. W konkursie brali również udział: Weronika Czeredrecka, Hanna Śleboda, Bartek Mazurczak, Aurelia Bohdziul, Layana Mitręga, Zuzia Górska, Filip Wolny, Maja Jakubów, Natalia Drożdz, Tosia Badowska, Tymek Kożuch.
    Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, upominki ufundowane przez Prezydenta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego oraz zaproszenia dla całej rodziny na wybrany spektakl w OTLiA w Opolu. Nauczyciele przygotowujący dzieci otrzymali dyplomy i upominki. Była moc radości i wzruszeń. Na koniec laureaci wraz z nauczycielami i rodzinami wzięli udział w specjalnych warsztatach plastycznych prowadzonych przez modelarzy z pracowni plastycznej OTLiA. Powstały przepiękne kukiełki. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • „Aby święta Bożego Narodzenia były bliskością i spokojem,
    a  Nowy Rok – dobrym czasem” (K.I.Gałczyński:)
    życzą
    Pracownicy  PSP nr 3 
    w  Grodkowie

  • Świąteczne chwile w świetlicy szkolnej
    W ostatnich tygodniach przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera.  Piękne, dostojne choinki stojące na korytarzach witały rodziców, zjawiskowa szopka bożonarodzeniowa zapraszała uczniów do świetlicy. Świąteczne i wesołe piosenki  rozbrzmiewały w całej szkole,  umilając dzieciom czas w trakcie wykonywania przeróżnych stroików, ozdób i kartek świątecznych. W tym roku, po raz pierwszy Świetliki wraz z wychowawcami świetlicy oraz uczniowie ze wszystkich klas wspólnie z nauczycielami biblioteki szkolnej piekły smaczne pierniczki, którymi obdarowały wszystkich gości odwiedzających naszą szkołę. Zwieńczeniem naszych przygotowań świątecznych będzie ozdobienie świerków na grodkowskim rynku. (zobacz: Fotogaleria)

  • Świąteczne życzenia
    Dużymi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Uczniowie klasy 3e pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Wójcickiej robili domki z życzeniami dla Rodziców. Drzwi otwierają się i tam moc serdeczności z okazji nadchodzących świąt. (zobacz: Fotogaleria)

  • Jasełka w Domu Kultury
    Boże Narodzenie to czas magii i cudów. W tych szczególnych dniach spotykamy się z rodzinami i bliskimi przyjaciółmi, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie wspólnie życzenia, zasiąść do wspólnej świątecznej kolacji, zajadać się tradycyjnymi potrawami i wspólnie śpiewać kolędy. 14 grudnia w ten magiczny czas wprowadził zespół „Grodkowiacy” przedstawiając  jasełka dla klas I-III oraz zaproszonych gości. Na scenie wystąpiło 50 małych artystów (zdjęcia w Fotogalerii).

  • Wystawa o stroju śląskim
    15 grudnia uczniowie z klasy II a, którzy tworzą zespół taneczny „Grodkowiacy” razem z p. B. Sikorską-Żyrek uczestniczyli w wystawie o stroju śląskim pt. „Strój i ubiór ludowy na Śląsku Opolskim ze zbiorów Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu”. O stroju opowiedziała nam p. Ewa Eliasz- Kożuch. Dowiedzieliśmy się jak zmieniał się ubiór ludowy na terenach Śląska Opolskiego, czym różni się strój od ubioru, jak nazywały się poszczególne części odzieży damskiej i męskiej.Podczas wystawy porównywaliśmy nasze własne stroje do tych, które mogliśmy oglądać i podziwiać. Stwierdziliśmy, że niektóre nasze stroje są podobne do tych, jakie oglądaliśmy.W nagrodę za uważne słuchanie wykonaliśmy świąteczną pracę plastyczną. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Święta tuż, tuż….
    Klasie II a wraz z wych. p. B. Sikorską-Żyrek udzieliła się praca jaką wykonywali przed świętami bohaterowie „Dzieci z Bullerbyn” i tak jak oni wypiekali pierniczki. Pani Ewa zagniatała cisto, a pani Beata czytała fragmenty lektury dotyczące przygotowań do świąt w Szwecji. Wszyscy wykrawali przy pomocy foremek różnorodne kształty z masy piernikowej. Po upieczeniu pierniczków nastąpił twórczy fragment pracy, czyli ich zdobienie. Powstały małe arcydzieła cukiernicze. Wszystko było apetyczne, a w całej szkole unosił się wspaniały zapach świątecznych wypieków.
    Dziękujemy p. Ewie, że mogliśmy w ciekawy sposób połączyć czytanie z pracą.(zdjęcia w Fotogalerii)

  • Ozdoby Bożonarodzeniowe
    13 grudnia 2017r. klasa 3e wybrała się do Izby Pamięci Ziemi Grodkowskiej. Uczniowie pod okiem pani Marty Stopikowskiej i wychowawczyni  Ewy Wójcickiej wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Dziękujemy pani Marcie za wspaniałe zajęcia i przemiłą atmosferę. (zobacz:Fotogaleria)

  • Chór INOX w programie „Śpiewająca Polska”
    Udziałem w Koncercie Finałowym  w sali Miejsko – Gminnego  Ośrodka Kultury w Głogówku  chór „INOX” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie zakończył udział w tegorocznej edycji  Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. W koncercie tym wzięły również udział dwa najlepsze w tej chwili chóry regionu opolskiego „CAPRICOLIUM” z  Głuchołaz  i „CANTABILE” z Głubczyc.  Występ chóru „INOX”, na który składały się utwory  tak znanych wykonawców jak: Stanisław  Sojka, Kayah, Sound'n'Grace,  Queen oraz AC/DC, został entuzjastycznie przyjęty i nagrodzony owacją na stojąco przez publiczność zgromadzoną na sali koncertowej.  (zobacz:Fotogaleria)

    Tematem edycji 2017 Akademii Chóralnej była „Muzyczna opowieść”. Na całość projektu składały  się m.in. działania wchodzące w skład projektów Śpiewająca Polska i Polski Narodowy Chór Młodzieżowy oraz działania łączące i uzupełniające te projekty. Projekty koncertowe uzupełniane były  o zajęcia teoretyczne i warsztatowe, wzbogacające wiedzę o repertuarze.
    Chór INOX pod dyrekcją Wiesława  Jakubowskiego działał w programie „Śpiewająca Polska”  nieprzerwanie od ośmiu  lat dzięki ścisłej  współpracy Urzędu Miasta w Grodkowie i Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

    Dowodem na rozwój chóru i wielką satysfakcją dla uczniów  był bardzo aktywny udział chóru „INOX” w życiu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, miasta Grodkowa, powiatu brzeskiego i województwa opolskiego. Nowymi  doświadczeniami  dla chóru „INOX” było nawiązanie współpracy z dziecięcym chórem „Červeňáček” działającym przy Základní škola a Mateřská škola Červenka w Republice Czeskiej i realizacja zadania publicznego „Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami - współpraca międzynarodowa, w tym realizacja projektów z udziałem miast partnerskich” oraz  zajęcia w ramach  w Tygodnia Profilaktyki w Grodkowskiej Trójce – „Śpiewać każdy może…” i „Jaka to melodia…”

    Do sukcesów chóru INOX należy zaliczyć :
    - II miejsce na  Regionalnym Przeglądzie  Chórów Regionów Opole i Katowice Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna  - Śpiewająca Polska”
    - I miejsce  na XI Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Opolu
    - I miejsce w kategorii Muzyka  na XXIII  Powiatowym  Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkół
    - I miejsce na II Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek
    - I miejsce na VI Festiwalu  Piosenki Wakacyjnej
    - udział  chóru „INOX” w międzynarodowych  projektyach  eTwinning: „Enjoy Christmas”, „Music has brought us together”, „Music Station”, „Christmas Gingerbreads Full of Love”  oraz „Each Day a Different Child's Game”
    -realizacja  innowacji pedagogiczna z Muzyki „Od chórzysty do solisty” – rozwijanie  zdolności muzycznych uczniów w oparciu o działania szkolnego chóru „INOX”

    Na uwagę zasługuje również pełne zaangażowanie w rozwój chóru  uczniów oraz rodziców, a także bardzo duża ilość występów. Bardzo cenna jest możliwość rozwoju dyrygenta i chóru poprzez udział w warsztatach muzycznych oraz wspólnych koncertach z zaprzyjaźnionymi chórami Opolszczyzny i Śląska.

    Udziałem w Koncercie Finałowym  chór „INOX” podsumował 30 lat swojej działalności i zakończył współpracę z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach  Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”.

  • FAJOWY, SKO-WY PORTFELIK DLA PANCERNIKA HATETEPESA
    Antonina Sobstel  z klasy 3e zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym
    ,,FAJOWY, SKO-WY PORTFELIK DLA PANCERNIKA HATETEPESA"!
    Brawo Tosia!

strona: