Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • „Jasełka” w wykonaniu „Grodkowiaków”
    9 grudnia podczas kiermaszu zespół „Grodkowiacy” wystawił jasełka pod tytułem „W niebie i w piekle”. Pokazano obraz przygotowań narodzin Jezusa od strony aniołów i diabłów. We śnie aniołom i diabłom ukazały się awangardowe postaci Maryi i Józefa. To była totalna awangarda!!! Na szczęście był to tylko zły sen i wszystko dobrze się skończyło. Na koniec wszyscy zaśpiewali kolędy oraz zatańczyli tańce śląskie.  (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Robimy domki piernikowe
    Przez dwa piątki gościliśmy na zajęciach z edukacji plastycznej w klasie II a p. Martę Stopikowską – instruktora plastyki z Domu Kultury w Grodkowie. Uczniowie zapoznali się z kolorystyką jaka występuje w rzemiośle ludowym. Każdy otrzymał od p. Marty wzornik ludowych motywów oraz makietę domku piernikowego. Po instruktażu uczniowie przystąpili do pracy.
    Klasa II a wraz z wych. Beatą Sikorską-Żyrek  bardzo dziękuje p. Marcie za ciekawe zajęcia (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Pasowanie na Świetlika
    Tradycją naszej szkoły jest organizowanie ważnej uroczystości,   Pasowania na Świetlika - dla mniej wtajemniczonych dodam, że to przyjęcie najmłodszych do gromady świetlicowej. W tym roku szkolnym uroczystość ta odbyła się 27 listopada. Na Pasowanie przybyły piękne nimfy leśne, które również bardzo chciały przyłączyć się do gromady świetlicowej. Jednakże musiały wykazać się sprytem, odwagą i kreatywnością. Kolorowe wianki otulały ich głowy a błyszczące suknie zwiewnie falowały wokół ich smukłych talii. Duża sala gimnastyczna stała się  leśną, bajkową krainą, w której  piękne dekoracje kapeluszy jesiennych oraz dary jesieni wypełniły to miejsce po brzegi, a ogromny plakat, wiszący nad zgromadzonymi gośćmi, obwieszczał, że dziś odbędzie się oficjalne Pasowanie na Świetlika. (zobacz: Fotogaleria)

    Dzieci bardzo przeżywały swój występ. Na kilka tygodni przed uroczystością w świetlicy szkolnej odbywały się wielkie przygotowania: wspólne spacery w poszukiwaniu darów jesieni, z których stworzyliśmy piękne kapelusze oraz płaszcze jesienne. Piosenki, wiersze i tańce towarzyszyły nam każdego dnia. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy  panią dyrektora szkoły, Katarzynę Telęgę-Romian, panią wicedyrektor Jadwigę Tyc, nauczycieli oraz rodziców Świetlików. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną, ukazującą najważniejsze wydarzenia z życia świetlicy, tradycje, obrzędy związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, obchody Dnia Poczty Polskiej, Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, spotkania z miłośnikami zwierząt oraz liczne zabawy ruchowe, integracyjne, dzięki którym dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności.
    Całą uroczystość prowadziła Julia Socha, która wykazała się ogromnym kunsztem aktorskim. W roli Samochwały doskonale odnalazła się Jowita Pająk, przechwalając się swoim czarem osobistym i niesamowitymi zdolnościami aktorskimi i recytatorskimi.
    Młodzi artyści zaprezentowali się także w inscenizacji utworu J. Brzechwy pt. „Na straganie”. Każdy aktor z pełnym zaangażowaniem, przejęciem i oddaniem przedstawił swoją rolę. Pierwszaki pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki poznane w świetlicy. Pokaz mody jesiennej na czerwonym dywanie w  wykonaniu naszych milusińskich wzbogacił całą imprezę. Kolorowe, jesienne suknie, samodzielnie wykonane przez dzieci (oczywiście z pomocą osób dorosłych) swobodnie falowały w rytm melodii Black’a – Wonderful life. Pokaz ciekawych eksperymentów z barwnymi cieczami o przeróżnej konsystencji wprawił w zaciekawienie zarówno gości jak i uczestników zabawy.
    Tancerki z klasy III d: Julia Galus, Dobusia Mierniczek oraz Agatka Zimecka przeniosły nas w wakacyjne klimaty, prezentując latynoskie tańce.
    Nimfy leśne były pod ogromnym wrażeniem wystąpienia dzieci, żywiołowo dopingowały, podskakiwały, radośnie przeżywały cały występ.  Zaszczepiły także w Świetlikach chęć sportowej rywalizacji, pełniąc opiekę nad wyścigami rzędów.
    Uroczystego pasowania najmłodszych Świetlików dokonała pani dyrektor szkoły, Katarzyna Telęga-Romian. Na pamiątkę Świetliki otrzymały dyplomy i słodką niespodziankę.
    Bardzo dziękuję wszystkim  nauczycielom oraz rodzicom za pomoc zaangażowanie w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia
    Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada, był motywem przewodnim różnorodnych zajęć zorganizowanych w świetlicy szkolnej w ostatnich tygodniach. Dla uczczenia tego święta, Świetliki przyniosły swoje ulubione pluszaki, aby wspólnie z nimi wesoło spędzić czas po zakończonych lekcjach. Dzieci obejrzały pokaz multimedialny, wysłuchały historii Pluszowego Misia, dowiedziały się dlaczego zdobywa on sympatię kolejnych pokoleń oraz jak należy dbać o pluszaki. Rozwiązywały także zagadki oraz brały udział w konkurencjach sprawnościowych. To, co przeżyły podczas zajęć wyrazili za pomocą twórczości plastycznej. Misie z plasteliny, portrety wyklejane kulkami krepiny poza elementami dekoracyjnymi sali świetlicy były także doskonałym ćwiczeniem sprawności manualnych zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy od kilku miesięcy stawiają dzielnie czoło swoim pierwszym literkom. Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia i radość towarzysząca tworzeniu z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. (zobacz: Fotogaleria)

  • Szkolny Konkurs Komunikacyjny
    Dnia 30 listopada 2017r. o godz. 1110 w sali nr 22 odbył się Szkolny Konkurs Komunikacyjny dla klas III. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do prawidłowego poruszania się po drodze, znaków drogowych i sygnałów znajdujących się w określonych miejscach np. na drodze ucznia ze szkoły oraz wyłonienie 3 osobowej reprezentacji, która będzie brała udział w Gminnym Konkursie Wiedzy O Ruchu
    Drogowym. Zadania konkursowe obejmowały: rozwiązywanie krzyżówek , rebusów i pytań konkursowych . Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut.
    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
    Igor Nadbrzeski – 35pkt. - I miejsce
    Arkadiusz Kózka - 33 pkt. - II miejsce
    Paweł Kurpiel- 32pkt. - III miejsce

    Pozostali uczestnicy konkursu:
    Caputa Oliwia, Hondzel Patryk, Yanchyshyn Nazarii, Kicak Błażej, Kusek Filip, Kużel Julia, Maćkowski Kryspin, Marchwicki Bartosz, Serwata Alan, Śliwa Lena, Wenda Alan

  • Wycieczka do krainy bombek klasy II a i I c
    29 listopada 2017r. klasy II a i I c wraz z wych. p. Beatą Sikorską-Żyrek i p. Jolantą Kuś wybrały się do Krośnic – Szklanego Świata Bombek.  Spółdzielnia Socjalna „Szklany Świat” powstała w 2009 roku. Szklane bombki produkuje się tu przez cały rok, tradycyjną ręczną metodą. W związku z tym, że jest to coraz mniej popularny zawód w Polsce i na świecie nasza wycieczka miała na celu zapoznania się z tworzeniem od podstaw ozdób choinkowych. Oprócz zwiedzania fabryki nasi uczniowie podczas warsztatów sami tworzyli swoje bombki. Doświadczając pracy stwierdzili, iż zrobić piękną bombkę nie jest łatwo. To prawdziwa sztuka!!! Każde dziecko z wycieczki przywiozło bombkę z imieniem oraz bombkę własnoręcznie ozdobioną. W drodze powrotnej w atmosferze przedświątecznej oglądaliśmy dekoracje, ozdoby na jarmarku świątecznym we Wrocławiu. Dzieciom najbardziej spodobały się bajeczne ozdoby, ruchome aniołki, kolejka, opowieść o „Kopciuszku”, a przede wszystkim ogromna choinka. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Wróżby andrzejkowe w klasie II a
    30 listopada 2017r. w klasie panowała atmosfera wróżb, magii i czarowania. Uczniowie wspaniale przygotowali się do tych zajęć. Większość dzieci przebrała się i przygotowała wspaniałe samodzielne przygotowane wróżby. Na koniec pałaszowaliśmy ciasta przygotowane przez mamusie z klasy II a. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Wróżby andrzejkowe
    „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”
    29 listopada 2017r. w bibliotece zapanowała magiczna atmosfera. Całe piętro opanowały wróżby i przepowiednie, podczas których uczniowie gimnazjalnych klas mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło wróżenia z kart,  magicznych kubeczków, wróżb z wykorzystaniem kości, szpilek prawdy i mowy kwiatów. Odkrywaliśmy sekrety tkwiące w cyfrach - dacie urodzenia, losowaliśmy karteczki z imionami płci przeciwnej. Wróżki i wróżbici bardzo starannie przygotowali czytelnię - zapachowe świece, w półmroku mrugające lampki, w kącikach miotły i kule, oczywiście odpowiedni strój.
    Dzięki pracy gimnazjalistów dzień ten zostanie na długo zapamiętany a czas pokaże ile wróżb się spełniło. (zobacz: Fotogaleria)

  • Międzynarodowy Dzień postaci z Bajki
    W tym dniu duży i mały z chęcią przypomniał sobie swoje pierwsze książeczki i ulubione postaci. Gimnazjaliści postanowili przyłączyć się do obchodów tego święta. W klasach grasowały czarownice i czarodzieje, po korytarzach z uśmiechem spacerowały księżniczki, Kopciuszek oczywiście na bosaka i z miotłą oraz Czerwony Kapturek z koszyczkiem dla babci. Śpiąca królewna zdrzemnęła się gdzieś w kąciku, Alladyn poszukiwał lampy, a ślimak spieszył się na następną lekcję.
    Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia był udział w konkursie na „Najciekawszy strój postaci z bajek”. Uczniowie musieli zaprezentować swoją postać i opowiedzieć o niej.
    Organizatorzy przygotowali dla uczestników słodkie nagrody. Każdy, który brał udział w konkursie dostał dyplom. (zobacz: Fotogaleria)

  • Międzynarodowy Dzień postaci z Bajki
    W tym dniu duży i mały z chęcią przypomniał sobie swoje pierwsze książeczki i ulubione postaci. Gimnazjaliści postanowili przyłączyć się do obchodów tego święta. W klasach grasowały czarownice i czarodzieje, po korytarzach z uśmiechem spacerowały księżniczki, Kopciuszek oczywiście na bosaka i z miotłą oraz Czerwony Kapturek z koszyczkiem dla babci. Śpiąca królewna zdrzemnęła się gdzieś w kąciku, Alladyn poszukiwał lampy, a ślimak spieszył się na następną lekcję.
    Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia był udział w konkursie na „Najciekawszy strój postaci z bajek”. Uczniowie musieli zaprezentować swoją postać i opowiedzieć o niej.
    Organizatorzy przygotowali dla uczestników słodkie nagrody. Każdy, który brał udział w konkursie dostał dyplom. (zobacz: Fotogaleria)

  • Miesiąc Bibliotek Szkolnych
    Tegoroczne obchody Miesiąca Bibliotek upłynęły pod hasłem „Zabawa w podchody’. Gimnazjaliści bawili się w poszukiwaczy zaginionego kolegi. Klasy podzielone zostały na zespoły i kierując się wskazówkami, rozwiązując po drodze rebusy, krzyżówki lub wymyślone przez organizatorów rymowanki, odnajdywały szczegóły rysopisu Jonnego. Zespołom przydały się umiejętności plastyczne, bo ich kolejnym zadaniem było narysowanie portretu kolegi. Przydała się również wiedza ogólna - przedstawiciele grup losowali pytania z różnych dziedzin. Na podstawie zebranych punktów w poszczególnych konkurencjach zostali wyłonieni zwycięzcy. Wszyscy spisali się na medal. Największa ilość punktów zdobyły aż cztery drużyny.
    Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą zabawę. A przedstawicielom klasy II b za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników oraz przygotowanie i poprowadzenie imprezy.

  • Laureaci wojewódzkiego konkursu plastycznego „Sport w wyobraźni ucznia”
    W tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Sport w wyobraźni ucznia” brało udział 25 szkół. Wpłynęło 760 prac. Wśród laureatów znalazło się 8 uczniów z naszej szkoły.  23 listopada 2017r. uczniowie z klasy II a: Zuzia Górska, Hanna Śleboda, Filip Wolny, Gabriel Paulo wraz z wychowawczynią p. Beatą Sikorską-Żyrek oraz uczniowie z klasy I c: Oliwia Babicz, Julia Blicharz, Andrzej Wołk –Łaniewski, Kamil Solski wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Antoniewicz odbierali nagrody. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • ANDRZEJKI w klasie 3e
    W szkole było ciemno i cicho, ale w sali 23 panowała gorąca atmosfera… Były oczywiście wróżby i tańce. Rodzice przygotowali napoje i słodki poczęstunek. Tak bawiła się klasa 3e pod opieką wychowawczyni Ewy Wójcickiej. (zobacz:Fotogaleria)

  • Bądź bezpieczny na drodze!
    22 listopada 2017 r. klasy 3b i 3d pod kierunkiem pani Sylwii Gajewskiej i pani Czesławy Michałków przygotowały bardzo pouczający apel dotyczący bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie omówili ogólne zasady dotyczące pieszych, zaprezentowali  jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, przypomnieli znaki drogowe…i zachwycili nas pięknymi piosenkami, trafnie dobranymi do omawianej tematyki. Wszystkie te rady i zalecenia wydają się nam dorosłym oczywiste i zrozumiałe. Niestety… Trudno je czasem wyegzekwować od dzieci.  Kamizelki odblaskowe, które miały dzieci podczas występu, uświadomiły nam wszystkim, że listopad bywa bury i ponury…, a dzięki nim jesteśmy widoczni i tym samym bezpieczniejsi. Dziękujemy! (zobacz: Fotogaleria)

  • Nagrody SKO
    22 listopada nagrodzono uczniów klas młodszych za systematyczne oszczędzanie. Dziewczynki dostały dyplomy i piórniki. Przyłącz się i Ty! Deklaracje można pobrać u opiekunów SKO: pani Ewy Wójcickiej (klasy młodsze) oraz u pani Lucyny Hoszowskiej (klasy starsze).
    Nagrodzonym gratulujemy!

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
    Uczniowie klasy 3e wykonali prace plastyczne i rozdawali serduszka pracownikom szkoły,
    a wszystko to pod kierunkiem opiekuna SKO – Ewy Wójcickiej. Naszą klasę odwiedzili licealiści i obdarowali nas drobnymi upominkami oraz piłką z uśmiechniętą buźką.
    Taką akcję przeprowadziła także pani Ludmiła Rudnicka z gimnazjalistami. Oni także obdarowali pracowników szkoły serduszkami, a kolegów i koleżankiuśmiechniętymi buźkami. Na drzwiach sal lekcyjnych porozwieszali przysłowia o życzliwości. Każda klasa przygotowała dla losowo wybranej klasy jakiś miły akcent, np. cukierki. Gimnazjum miało nawet swoją „życzliwą pocztę” – były tylko same miłe liściki.
    To był bardzo miły dzień przepełniony wzajemną życzliwością! Każdy dzień powinien być taki!
    (zobacz: Fotogaleria)

  • Dzień gier planszowych
    17 listopada 2017r. odbyło się pierwsze spotkanie uczniów szkoły i rodziców w ramach akcji „Dzień gier planszowych”. Pomysłodawcami akcji są rodzice, którzy w ten sposób chcą zaproponować dzieciom ciekawe formy  spędzania wolnego czasu.  W czasie zajęć uczniowie grali między innymi w warcaby, szachy, Eurobusiness, 5 sekund, BrainBox, Dixit, Duuuszki. Uczmy się poprzez zabawę.
    Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy ponownie w grudniu. (zobacz: Fotogaleria)

  • „Grodkowiacy” w akcji „SPORTBONUS”
    Drogi Rodzicu, przyjaciele, znajomi - "Grodkowiacy" biorą udział w akcji Sportbonus Dzieciom! Zbieramy głosy, aby wygrać sprzęt sportowy, wyjazd na zimowisko czy spotkanie z polskimi olimpijczykami przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi dla naszych podopiecznych! Nie zwlekaj z decyzją, oddaj swój głos na "Grodkowiacy"! https://www.sportbonus.pl/klub/grodkowiacy-1981
    Opiekunki zespołu – p. B. Sikorska-Żyrek i p. J. Kuś

  • Św. Marcin – legenda w wykonaniu „Grodkowiaków”
    „Święty Marcin błoniem, jeździ siwym koniem”
    12 listopada 2017r. dzieci z zespołu „Grodkowiacy” przedstawiły podczas mszy św. Legendę o Św. Marcinie.Biskup z Tours był patronem ubogich. Z jego osobą wiąże się legenda o wypieczeniu w Poznaniu pierwszych rogali świętomarcińskich, których tony spożywane są przez poznaniaków każdego roku w dniu 11 listopada, kiedy cała Polska świętuje Dzień Niepodległości. My również uczciliśmy ten dzień smakowitymi rogalami oraz na koniec „Grodkowiacy” uroczyście zatańczyły poloneza (zdjęcia w Fotogalerii).
    Opiekunowie zespołu: p. B. Sikorska-Żyrek i J. Kuś

strona: