Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • WIELKANOCNE  STROIKI
    Nie trzeba dużych pieniążków, by przygotować stroik na wielkanocny stół lub obdarować najbliższych drobnym upominkiem. Tak właśnie pracowali uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni Agnieszki Nawrockiej-Pałki – opiekuna bloga SKO oraz uczniowie 2e pod opieką wychowawczyni i opiekuna SKO – Ewy Wójcickiej. Robienie stroików sprawiło im ogromną radość. Mamy nadzieję, że najbliżsi także się ucieszą.  (zobacz: Fotogaleria)

  • ZWYCZAJE WIELKANOCNE
    Klasa 4c skorzystała z zaproszenia pracowników Izby Pamięci w Grodkowie  i wybrała się na lekcję dotyczącą dawnych zwyczajów i zachowanych tradycji związanych z Wielkanocą. Dzieci dowiedziały się np. jak odróżnić kroszonki od pisanek, co symbolizują poszczególne potrawy zanoszone w koszyczku do święcenia, dlaczego chłopcy oblewają dziewczyny w drugi dzień świąt. Następnie każdy samodzielnie wykonał piękną kartkę świąteczną, którą mógł zabrać na pamiątkę
    Zdjęcie

  • Wielkanocne tradycje w grupie 0 c
    11 kwietnia 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 0 c udały się do Izby Pamięci Ziemi Grodkowskiej, gdzie poznały ludowe zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Święcenie koszyczka z pokarmami, pisanki i kruszonki,  pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały a przy okazji dowiedziały się także nowych obyczajów zwianych z tymi świętami. Na koniec spotkania dzieci wykonały piękne kurczaczki, które przyozdobią ich dom w te piękne i radosne święta. A.W. (zobacz: Fotogaleria)

  • Jarmark wielkanocny
    W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017r. szkolny zespół wokalny „True Lady” wystąpił na grodkowskim rynku prezentując program muzyczny w ramach tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego (zobacz: Fotogaleria)

  • Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par
    W marcu odbył się   konkurs  „Matematyczno – Przyrodniczy  Czar  Par”.  W etapie szkolnym wzięło udział 8 par , z których 4 zakwalifikowały się do kolejnego etapu. 
     W etapie gminnym uczniowie naszej szkoły zajęli cztery czołowe miejsca:
    I miejsce - Gabriela Zając i Jakub Szymankiewicz          klasa 5b  
    II miejsce - Natalia Kaczmarczyk i Piotr  Wróbel        klasa 5d
    III miejsce - Kalina Chudzik  i Aleksander  Kubieniec      klasa 5b
    IV miejsce -  Aleksandra Czyżewska  i  Stanisław Sitnik  klasa 5c
    (zobacz: Fotogaleria)

  • „Srebrne Pasmo” dla chóru INOX
    1 kwietnia 2017r. chór INOX z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie  zdobył „Srebrne  Pasmo” w kategorii szkół podstawowych na Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska”, który odbył się w sali Miejsko – Gminnego  Ośrodka Kultury w Głogówku. Chór INOX działa w programie „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska”, której tegorocznym tematem są „Opowieści chóralne”, nieprzerwanie już od kilku lat dzięki ścisłej współpracy Urzędu Miasta w Grodkowie i Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
    Chór pod dyrekcją Wiesława Jakubowskiego zaprezentował się w opowieści pt: „Wędrówką życie jest człowieka”, na którą składały utwory: „The Bus Song” (utwór a’capella), „We wtorek po sezonie” (w układzie na dwa głosy), utwór obowiązkowy pt. „Legenda o smoku” przeplatane opowieściami dyrygenta chóru o różnych aspektach ludzkiej wędrówki.  
    Podsumowaniem tegorocznego przeglądu było wykonanie przez wszystkich jego uczestników utworów „Hymn III Tysiąclecia” oraz Gaude Mater Polonia”. Tegoroczny przegląd stał na bardzo wysokim poziomie i był podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy chóru w kolejnej edycji programu „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska” oraz realizacji innowacji pedagogicznej „Od chórzysty do solisty”. (zobacz: Fotogaleria i Nasz kanał YouTube)





  • Szlakiem krasnali i wody
    Uczniowie klasy 2a i 2e wybrali się w ostatnim czasie na fascynującą wycieczkę do Wrocławia.
    Swoją przygodę rozpoczęli na wrocławskim rynku, gdzie z przewodnikiem szukali krasnali. Przy okazji mogli poznać niektóre zabytki Wrocławia. Następnie tramwajem nr 3 dotarli do HYDROPOLIS. Podczas zwiedzania dowiedzieli się różnych ciekawostek o wodzie i o tym, że trzeba nią rozumnie gospodarować, bo stale jej ubywa. Na zakończenie wzięli udział w warsztatach.(zobacz: Fotogaleria)

  • „Młodzież recytuje poezję” 
    Dnia 28.03.2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach do konkursu recytatorskiego „Jugend trägt Gedichte vor“, czyli "Młodzież recytuje poezję". 
    W języku niemieckim recytowali po dwa wiersze znanych i lubianych nie tylko przez dzieci niemieckich poetów, m.in. "Zwölf Pferde" Thomasa Koppe, "Mondnacht" Josepha von Eichendorffa czy "Storch und Spatz" Karla Enslina.
    Po dyskusjach zapadła decyzja: 
    I miejsce zajął Jakub Szymankiewicz z klasy Vb
    II miejsce zajęła Aleksandra Zając z klasy VId
    III miejsce zajęła Milena Rutkiewicz z klasy Vb
    Do konkursu dzieci przygotowywała pani Magda Szafraniec, a w komisji zasiedli pani Ewa Wróbel, pani Teresa Laszkiewicz oraz ksiądz Zbigniew Goźliński.
    Życzymy sukcesów naszym młodym recytatorom w kolejnych etapach konkursu oraz w nauce języka niemieckiego.

    Zdjęcie

     

  • Aktywnie spędzony PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
    Jak każdego roku zerówkowicze 21 marca udali się w poszukiwanie wiosny. Pomimo nie najlepszej pogody i mało jeszcze słonecznych dni udało się Nam znaleźć pierwsze oznaki wiosny, jak również miło i aktywnie spędzić czas na Cegielni. A.W. (zobacz: Fotogaleria)

  • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 IM. JÓZEFA LOMPY W GRODKOWIE
    REGULAMIN REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 im. Józefa Lompy W GRODKOWIE
    Regulamin_Rekrutacji_do_kl.I__2017.pdf
    Zgłoszenie  dziecka do I klasy (dla dziecka z obwodu szkoły)
    zgloszenie_-rekrutacja_2017-2018-_Zal_nr_1_do_Reg._rekr._.pdf
    Wniosek o przyjęcie dziecka sześcioletniego do I klasy (dla dziecka z obwodu szkoły)
    wniosek_dla_dziecka_szescioletniego_zal_nr_1a_do_Reg._Rek..pdf
    Wniosek o przyjęcie dziecka do I klasy (dla dziecka spoza obwodu szkoły jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami)
    wniosek_-_rekrutacja_2017-2018_zal.nr_2_do_Reg.Rekr..pdf
    Obwód szkoły
    OBWOD_SZKOLY.pdf

  • Dzień Ziemi 2017 - akcja SKO

  • Wiosna w Bibliotece Miejskiej
    Klasa pani Ewy Wójcickiej witała wiosnę w Bibliotece Miejskiej. Po drodze dzieci szukały jej pierwszych oznak. Nie było ich zbyt wiele, chociaż pogoda była iście wiosenna. Zobaczyliśmy mnóstwo przebiśniegów i krokusów, kilka żonkili, dwa kosy i pąki na krzewach. W bibliotece czekała na nas pani Ania Bogucka i jej niezwykły gość – pani Magdalena Mordel – mieszkanka Grodkowa, która pisze piękne wiersze dla dzieci. Jest osobą otwartą i potrafi zainteresować swoją twórczością najmłodszych. Dzisiaj właśnie zapoznała nas z tekstami o wiośnie. Były też zagadki, piosenki i ciekawostki przyrodnicze. Potem dzieci malowały ilustracje do wysłuchanych wierszy. Pani Ania miała dla nas kolejną niespodziankę – kolorowe kwiatki, listki – z nich dzieci tworzyły kompozycję wiosenną. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do kwiaciarni i kupiliśmy do klasy pachnącego żonkila. To były bardzo pouczające zajęcia.
    Wiemy, że o przyrodę trzeba dbać, by była piękna i długo nam służyła. (zobacz: Fotogaleria)

  • Dzień Języka Angielskiego
    16 marca 2017r. w Domu Kultury oddziały przedszkolne 0a,0b,0c miały przyjemność uczestniczyć w Dniu Języka Angielskiego. Wspólnie odbyliśmy ciekawą podróż do Londynu, gdzie czekała na nas królowa Elżbieta II . Uroczystość została zorganizowana  wraz z nauczycielkami z Publicznego  Przedszkola nr 2 w Grodkowie. (zobacz: Fotogaleria)

  • Lekcja niemieckiego inaczej niż zwykle.
    Dnia 9. marca2017r. naszych trzecioklasistów odwiedziły uczennice z Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie, aby przeprowadzić ciekawą lekcję języka niemieckiego. Maturzystki pod okiem pani Katarzyny Kendik - nauczycielki języka niemieckiego z grodkowskiego liceum przygotowały wspaniałe materiały na temat rodziny, a uczniowie klasy 3d zaskakiwali wiedzą i znajomością słówek.
    Zajęcia odbyły się w ramach innowacji z języka niemieckiego, jaka jest prowadzona w tej klasie od roku szkolnego 2015/2016. (zobacz: Fotogaleria)

  • 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
    13 marca 2017r. w Domu Kultury odbyły się eliminacje miejsko- gminne do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
    Kategoria TURNIEJ RECYTATORSKI klasy I-III
    I miejsce Emilia Czabaj (PSP 3 Grodków) – kl. 2e
    I miejsce Zuzanna Hoheisel (PSP 3 Grodków)- kl. 2a
    II miejsce Róża Adamowska (PSP 3 Grodków)- kl. 2e
    III miejsce Kaja Chudak (PSP 3 Grodków) – kl. 3a
    III miejsce Filip Mikocik (PSP 3 Grodków) – kl. 3a
    wyróżnienia otrzymali :
    Julita Conio (PSP 3 Grodków) – kl. 3a
    Antonina Kulbaczewska (PSP 3 Grodków) – kl. 3a

    Kategoria POEZJA ŚPIEWANA -
    II miejsce Maja Jóźków (PSP 3 Grodków)
    – kl. 6c
    Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! (zobacz:
    Fotogaleria)

  • Wiosna tuż, tuż
    Klasa 2e założyła w swojej klasie mały ogródeczek z bazylią. 
    Wszyscy wiemy, że bazylia ma ciekawe walory smakowe . Używamy jej w kuchni jako dodatek do różnych sałatek, potraw z ryb, omletów, makaronów, pizzy. Stosuje się ją także w lecznictwie, chociażby na ból głowy, gorączkę czy infekcję gardła. Ma zbawienny wpływ na układ trawienny oraz nerwowy. Działa też jako odstraszacz na owady. Warto o niej poczytać i mieć ją w swoim domu. 
    Uczniowie pani Ewy Wójcickiej postanowili zaoszczędzić pieniążki i zasiać ją w klasie. Dzieci poobserwują, jak rośnie, a potem zabiorą, by wykorzystać ją w domowej kuchni. (zobacz: Fotogaleria)

  • Zapraszam klasy I – III do udziału w konkursie SKO
    „Planeta Ziemia - nasze wspólne dobro”
    Format: A4
    Termin: do 12 kwietnia
    Technika: dowolna
    ProszęWychowawców o wybór  3 prac z klasy.
    Przy ocenie komisja będzie brała pod uwagę samodzielność wykonania.
    Opiekun SKO:Ewa Wójcicka

    http://spmichowice.pl/aktualnosci/sko.jpg

  • KONKURS ORTOGRAFICZNY
    2 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla trzecioklasistów. Jego głównym celem było rozbudzanie u uczniów czujności ortograficznej. Konkurs przygotowały Agnieszka Nawrocka-Pałka oraz Ewa Wójcicka.
    Nad przebiegiem czuwała wicedyrektor Jadwiga Tyc.
    Wyniki przedstawiają się następująco
    Klasa 3a:
    Jaromir Karwat - 106 punktów - I miejsce
    Zofia Kowalczyk - 103 punkty - III miejsce

    Klasa 3b

    Katarzyna Dendys - 98 punktów
    Maciej Gazdowicz - 104 punkty - II miejsce
    Klasa 3c

    Martyna Krawczyk - 89 punktów
    Marcel Porębski - 102 punkty
    Klasa 3d
    Kacper Sibiński - 98 punktów
    Zuzanna Włodarczyk - 90 punktów
    Klasa 3e
    Kacper Wajda - 89 punktów
    Emilia Bednarz - 77 punktów
    Klasa 3f
    Amelia Bakinowska - 98 punktów
    Kasjana Borkowska - 82 punkty
    Gratulujemy Uczestnikom bardzo dobrych wyników!
    (zobacz: Fotogaleria)

  • „Narty Dzieciom”
    W dniu 3 marca 2017 r. klasy I a, III e, III f wraz z wych. p. B. Sikorską-Żyrek, p. R. Woroniecką i p. J. Kuś swoje zajęcia lekcyjne odbywały na świeżym powietrzu, a konkretnie w Lądku Zdrój na nartach.
    Stacja Narciarska Lądek Zdrój jest niewielkim ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach Trojaka. Wyciąg znajduje się na wysokości 600m, a różnica poziomów między początkiem, a końcem stoku wynosi 120m. Od części zdrojowej Lądka Zdroju, ośrodek oddalony jest ok. 300m.
    Dzięki temu, iż stok usytuowany jest na północno zachodniej stronie góry Trojak panują tu wyśmienite warunki śniegowe. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowanych jest sześć tras zjazdowych - cztery z nich dla narciarzy początkujących (niebieskie), jedna dla bardziej wymagających (czerwona) oraz trasa dla dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na nartach znajdująca się przy wyciągu Baby Lift. Na wyciągu zainstalowano nowoczesne oświetlenie i system sztucznego naśnieżania, dzięki czemu można tu szusować do późnego wieczora.
    „Narty Dzieciom” to aktywny wypoczynek połączony ze zdobyciem trudnej umiejętności jazdy na nartach, dla każdego dziecka albo przede wszystkim dla dzieci, które nigdy nie miały nart na nogach.
    Nasze zajęcia rozpoczęły się od przyjazdu grupy około godziny 9.30 na Stację Narciarską, przywitaniu się i zorientowaniu  jakie umiejętności narciarskie posiada każdy z uczniów. Następnie dzieci w wypożyczalni dobierały sprzęt w postaci butów, nart i kasków. Instruktorzy oraz panie pomagały w ubieraniu butów narciarskich, bo dla osób początkujących to nie lada wyzwanie. Dla bezpieczeństwa każdy był ubrany w kamizelkę z napisem „Grodków”, żeby być widocznym na stoku zarówno dla instruktorów, jak i pozostałych uczestników. Potem wszyscy wspólnie udali się na stok narciarski, gdzie grupa została podzielona na mniejsze grupki , które pod okiem instruktora uczyły się obycia z nartami.  Osoby początkujące rozpoczynały swoją przygodę narciarską na specjalnie do tego przygotowanym terenie tzw. Kubusiowej Polanie. Uczniowie, którzy radzili sobie i nie byli już nowicjuszami, szusowali na nartach wraz z instruktorami na większym stoku. O godzinie 12 cała grupa udała się na obiad, a po obiedzie nadal wszyscy doskonalili swoje umiejętności. Sukcesem grupy były wjazdy kanapą na górę  stoku i zjazdy z instruktorami na dół.
    Zajęcia trwały 4 godziny, które upłynęły bardzo szybko w wesołej, miłej atmosferze. Dzieci były zadowolone i stwierdziły na koniec, że takie lekcje mogłyby odbywać się codziennie.
    Organizatorem wyjazdu była p. Beata Sikorska-Żyrek, która jest koordynatorem programu „Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci”. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Braliśmy czynny udział w V edycji biegu„Tropem Wilczym”
    Ponad 200 uczestników wzięło udział w biegu „Tropem Wilczym”, który 26-02-2017 r. w Grodkowie zorganizował Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego.Głównym organizatorem biegu w całej Polsce jest Fundacja Wolność i Demokracja. W 240 miejscowościach pobiegło około 60 tysięcy osób. Bieg jest częścią narodowych obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych.
    Grupa 50 dzieci z PSP nr 3 wraz z nauczycielami p. dyrektor K. Telęgą-Romian, p. B. Sikorską-Żyrek, p. J. Kuś, p. R. Woroniecką, p. S. Gajewską i rodzicami brała udział w tym  biegu. Podczas biegu włączyliśmy się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz Darii. Mieliśmy identyfikatory akcji - kartkę z napisem „biegnę dla Darii”.
    O godz. 12.00 z grodkowskiego Rynku wystartowaliśmy na odległość 1963 m, pół godziny później wystartowali grodkowianie, którzy do pokonania mieli 5 kilometrów.Wszyscy otrzymali piękne koszulki, pamiątkowe podziękowania i medal po zakończeniu biegu. Następnie udaliśmy się na gorący posiłek.
    W tym miejscu dziękujemy p. Danucie Trzaskawskiej za wspaniałą organizację podczas biegu. (zdjęcia w Fotogalerii)  
    koordynator Beata Sikorska-Żyrek

     

strona: