Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Zielona Szkoła w Karkonoszach
    30 maja klasy 3a i 3 b udały się na Zieloną Szkołę w Karkonosze. Pierwszego dnia dzieci odwiedziły miasteczko Western City, a po południu przeżyły niezapomniane chwile na letnim torze saneczkowym  „Kolorowa”. Wieczorem odbyła się integracyjna dyskoteka. Pogoda dopisała  i wszystkie dzieci są zdrowe. Drugiego dnia dzieci udały się na zwiedzanie  Zamku Chojnik, a następnie przeszły szlakiem przez  Wodospad Szklarki do Żelaznego Tygla Walońskiego, gdzie do dzisiejszego dnia kultywuje się stare obyczaje i podtrzymuje się tradycje rzemieślnicze. Następnie udały się do Leśnej Huty na pokaz wytwarzania szkła artystycznego.  Wieczorem miały miejsce gry i zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu. Apetyty i humory dopisują, pogoda również. (zobacz: Fotogaleria)

  • Grand Prix dla chóru „INOX”
    31 maja 2017r. szkolne zespoły muzyczne (INOX, True Lady oraz solistka Maja Jóźków)  zaprezentowały się na Festiwalu Piosenki Wakacyjnej. Grand Prix festiwalu Jury przyznało dla chóru „INOX” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Zespół True Lady zajął II miejsce w kategorii zespoły wokalne , a solistka Maja Jóźków zajęła II miejsce w kategorii solistów. (zobacz: Fotogaleria)

  • Pieniądz kruszcowy
    Początkowo funkcję płatniczą pełniły towary powszechnego użytku. Później pojawił się pieniądz kruszcowy. Na początku rolę pieniądza pełniły metale nieszlachetne, a później złoto, srebro i platyna.
    Tego wszystkiego uczniowie klasy 2a i 2e dowiedzieli się podczas wycieczki do Złotego Stoku. Dzieci zwiedziły kopalnię i średniowieczną osadę górniczą. Obserwowały wybijanie monet oraz szukały złota i diamentów. Pogoda i dobry humor dopisały. (zobacz: Fotogaleria)


  • „ZWIERZAKI”
    Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami XVII Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Zwierzaki”. Ich prace zostały nagrodzone w kategorii plastycznej.
    Antonina Staruch, 2e – nagroda – nauczyciel Ewa Wójcicka
    Nikola Zagórowska, 3c – wyróżnienie – nauczyciel Dorota Ryba
    Jagoda Jasińska, 6d – wyróżnienie – nauczyciel Ewa Gielas
    Gratulujemy!


  • Zawód bibliotekarz
    Oddział przedszkolny z grupy O „c” wraz z wychowawcą Agnieszką Wenda był na zajęciach w naszej Bibliotece Miejskiej . Wspólnie z Panią Anią Bogucką rozmawialiśmy o bibliotece, zawodzie bibliotekarza, zasadach wypożyczania książek i zawodach związanych powstawaniem i rozpowszechnianiem książek. Dzieci wspaniale odgadywały zagadki literackie. Na koniec spotkania każde wykonało zakładkę do książki. (zobacz: Fotogaleria)

  • Konkurs recytatorski w języku niemieckim
    Spieszymy poinformować o sukcesie uczennicy naszej szkoły! W dniu 11.05.2015 roku uczennica klasy 5b Milena Rutkiewicz zajęła III miejsce w eliminacjach rejonowych XXIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” / „Jugend trägt Gedichte vor“ i tym samym zakwalifikowała się do finału tego konkursu. Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale, który odbędzie się w dawnym kościele ewangelickim w Prószkowie 7. czerwca 2017 roku. (zobacz: Fotogaleria)

  • Festiwal Twórczości Artystycznej - MUZYKA
    16 maja 2017r. szkolne zespoły muzyczne „Iskierki”, „True Lady”, chór „INOX” oraz solistka Maja Jóźków zaprezentowały się w grodkowskim Domu Kultury na Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej Szkół. Decyzją Jury festiwalu wszystkie nasze prezentacje zostały zakwalifikowane do koncertu finałowego, który odbędzie się 3 czerwca 2017r.o godz. 16.30 na scenie w parku za Domem Kultury w Grodkowie. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. (zobacz: Fotogaleria, Nasz kanał YouTube)






  • XX JUBILEUSZOWY Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas III
    21 kwietnia 2017r. w „Grodkowskiej Trójce” odbył się XX JUBILEUSZOWY Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem:„ Nie bądź natury wrogiem, zostań ekologiem”.
    Wzięło w nim udział sześć dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy :
    - PSP Gałązczyce
    - PSP Gnojna
    - PSP 3 Grodków
    - PSP Jędrzejów
    - PSP Kopice
    - PSP Lipowa

    Głównym celem konkursu było rozwijanie szacunku do przyrody i umiejętności harmonijnego współżycia z nią. Konkurs miał charakter pisemno - turniejowy. Drużyny rozwiązywały test składający się z pytań dotyczących ekologii, ochrony środowiska i otaczającej przyrody. Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą dotyczącą zagadnień związanych  z ochroną środowiska. Wspaniale integrowali się, świetnie bawili, rozwiązując rebusy i zagadki przyrodnicze. Ciekawie zaprezentowali się podczas prezentacji swoich plakatów o ochronie środowiska. Poziom był bardzo wyrównany. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości przełożą się na działania praktyczne i młodzi ekolodzy staną się w swoim środowisku zaczynem troski o „Jeden wspólny świat”.
    Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
    - wicedyrektor  p. Jadwiga Tyc  
    -
    p. Beata Duda
    - p. Sylwia Gajewska  
    - p. Joanna Siubiś 
    Po zakończeniu konkursu drużyny udały się przed budynek szkolny, aby tam zasadzić  drzewka. Następnie  dzieci udały się na zasłużony słodki poczęstunek oraz uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi przygotowany przez klasy IId i IIf  pod kierunkiem p. Czesławy Michałków i p. Danuty Ułasewicz. Podczas  apelu wyłoniono zwycięzców konkursu.
    Oto wyniki:
    Laureatami  Gminnego Konkursu Ekologicznego zostali :
    I miejsce PSP Gnojna
    II miejsce PSP Grodków

    III miejsce PSP 3 Kopice
    Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i cennymi nagrodami rzeczowymi. Nagrody wręczyli: burmistrz p. Marek Antoniewicz, dyrektor p. Katarzyna Telęga- Romian oraz wicedyrektor p. Jadwiga Tyc.
    Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie, a nauczycielom - opiekunom za przygotowanie dzieci.  Zapraszamy za rok.!
    Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą zagadnień związanych w ochroną środowiska.
    Jesteśmy świadomi, że edukacja ekologiczna jest niezmiernie istotna. Żyjemy w świecie, o który trzeba się troszczyć, począwszy od segregacji śmieci, oszczędzania wody i energii. Taki będzie nasz świat w przyszłości, jacy będą ludzie, których już teraz wychowujemy.
    Konkurs przygotowały panie: Beata  Duda i  Sylwia Gajewska, a  nad  jego przeprowadzeniem czuwała wicedyrektor Jadwiga Tyc. (zobacz:Fotogaleria)

    Geneza Gminnego Konkursu Ekologicznego kl. I-III

    18 kwietnia 1997 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Józefa Lompy  w Grodkowie odbył się I Gminny Konkurs Ekologiczno-Plastyczny dla uczniów kl. I-III  pod hasłem” „Zdrowe Środowisko - Zdrowy Człowiek - Radość Życia”. Od tego momentu rokrocznie odbywają się te konkursy w grodkowskiej „TRÓJCE”.  Twórcą konkursu jest  wicedyrektor szkoły, pani Jadwiga Tyc, która od 20 lat sprawuje opiekę nad organizacją konkursów ekologicznych.

    Cele jakie przyświecały konkursom to:

    ·         popularyzacja wiedzy ekologicznej wśród najmłodszych dzieci,

    ·         wyrabianie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska naturalnego,

    ·         rozbudzanie wrażliwości na przejawy negatywnej działalności człowieka,

    ·         wykorzystanie zdobytej wiedzy uczniów nt. różnych form ochrony środowiska naturalnego,

    ·         kształtowanie u dzieci poczucia harmonii ze środowiskiem i jego wpływ na nasze zdrowie,

    ·         rozwijanie proekologicznych postaw wobec przyrody,

    ·         wdrażanie zasad zdrowej rywalizacji zespołowej.

     

    W kolejnych latach organizowano i przeprowadzono Gminne Konkursy Ekologiczne:

    1998 r. – „Myśl nowocześnie – ratuj Ziemię”

    1999 r. – „Żyjmy zdrowo – chrońmy Ziemię”

    2000 r. – „Miłośnik Zielonej Ziemi – Przyjaciel Przyrody”

    2001 r. – „Na ratunek Ziemi”

    2002 r. – „Ziemia to nasz wspólny dom”

    2003 r. – „Żyj z przyrodą w zgodzie”

    2004 r. – „Ziemia zielona planeta”

    2005 r. – „Mały ekolog – przyjaciel Ziemi”

    2006 r. – „Pomóżmy bezbronnej przyrodzie”

    2007 r. – „Nie pozwólmy Ziemi płakać”

    2008 r. – „Nasza Ziemia – nasze jutro”

    2009 r. – „Środowisko naszych marzeń’

    2010 r. – „Nasza Ziemia – nasze jutro”

    2011 r. – „Człowiek – cząstką przyrody i niszczyciel jej urody”

    2012 r. – „Okaż kulturę  i chroń naturę”

    2013 r. – „Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko”

    2014 r. – „Miej serce dla przyrody”

    2015 r. – „Eko sprawa: zdrowie i zabawa”

    2016 r. – „Ochrona środowiska każdemu dziecku bliska”

    2017 r. – „Nie bądź natury wrogiem, zostań ekologiem”.

     

    W konkursach tych brały udział zespoły reprezentujące następujące szkoły: PSP w Kopicach, PSP w Kolnicy, PSP w Lipowej, PSP Bąków, PSP Więcmierzyce, PSP Gnojna, PSP Jędrzejów, PSP nr 1, nr 2 i nr 3 z Grodkowa.

    W chwili obecnej w konkursie uczestniczą zespoły uczniowskie z siedmiu szkół podstawowych: PSP Lipowa, PSP Kopice, SP Gałązczyce, PSP Gnojna, PZS Jędrzejów, PSP nr 3 , PSP Kolnica.

    Konkursy miały charakter pisemno-praktyczny (turniejowy). W części pisemnej dzieci rozwiązywały różne zadania, krzyżówki, rebusy, podpisywały ilustracje i odpowiadały na pytania. Obecnie udzielają odpowiedzi na pytania w formie pracy testowej. W części praktycznej rozwiązują zadania turniejowe.

    Autorkami zadań, regulaminów i dyplomów I Gminnego Konkursu Ekologicznego były: Jadwiga Tyc i Wiesława Kujawińska. W następnych latach przygotowaniem zadań konkursowych zajmowały się panie: Beata Duda, Danuta Ułasewicz i Wiesława Kujawińska. Panie z okazji JUBILEUSZU 20-LECIA GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZEGO  otrzymały z rąk burmistrza p. Marka Antoniewicza pamiątkowe statuetki.

    Za całą stronę organizacyjną, pozyskiwanie środków finansowych na nagrody dla dzieci, poczęstunek i regulaminy odpowiedzialna była Jadwiga Tyc.

    Na przełomie 20 lat istnienia  Gminnego Konkursu Ekologicznego kl. I-III wspaniały zespół nauczycieli nauczania początkowego miał w nim istotny udział, gdyż również był współautorem zadań i dyplomów. Należały do nich następujące osoby: Beata Sikorska-Żyrek, Czesława Michałków, Ewa Wójcicka, Małgorzata Antoniewicz, Dorota Ryba, Jolanta Kuś, Grażyna Ostręga, Sylwia Gajewska i Małgorzata Wojdak.

    Nad oprawą plastyczną konkursów czuwała  p. Ewa Gielas, natomiast oprawą muzyczną zajmował się p. Wiesław Jakubowski. Nauczyciele ci otrzymali z rąk burmistrza p. Marka Antoniewicza pamiątkowe podziękowania.

    Część artystyczną związaną z hasłem konkursów przygotowywali nauczyciele nauczania początkowego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Były one zawsze piękne i profesjonalnie przygotowane. Uczniom bardzo podobały się występy naszych dzieci, za co otrzymywały brawa i gratulacje.

    Aby nasze konkursy mogły przebiegać tak pięknie, potrzebne były fundusze, które otrzymywaliśmy przede wszystkim od: Burmistrza Grodkowa, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grodkowie, Rady Rodziców, Spółki „Bort-Wimar” i indywidualnych sponsorów.

    Wicedyrektor szkoły

    Jadwiga Tyc

  • ŚWIĘTA MAJOWE
    Klasa 2e wraz z wychowawczynią Ewą Wójcicką udała się do biblioteki miejskiej na lekcję biblioteczną poświęconą majowym świętom. Rozmawialiśmy o Święcie Pracy, Dniu Flagi, Konstytucji 3 Maja oraz o symbolach narodowych. Obejrzeliśmy prezentację, wykonywaliśmy różne ćwiczenia oraz uczestniczyliśmy w zajęciach plastyczno-technicznych. Dziękujemy pani Ani Boguckiej za ciekawą lekcję historii. Mieliśmy także okazję obejrzeć wystawę naszych prac do wierszy pani Magdaleny Mordel. (zobacz: Fotogaleria)

  • Śpiewać każdy może…
    W ramach Tygodnia Profilaktyki odbyły się zajęcia „Śpiewać każdy może” oraz „Jaka to melodia” podczas, których uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje uzdolnienia wokalne śpiewając  ulubione piosenki w języku polskim i językach obcych oraz popisać się znajomością literatury muzycznej.  (zobacz: Fotogaleria)

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
    21 kwietnia 2017r. uczniowie klas I-III obejrzeli apel poświęcony Światowemu Dniu Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Przedstawienie przygotowały klasy 2d i 2f pod kierunkiem pań Czesławy Michałków i Danuty Ułasewicz. W bogatej scenerii leśnej mogliśmy spotkać nie tylko wycieczkę szkolnych dzieci, zwierzęta, ale także Kosmitów, którzy przybyli na Ziemię w poszukiwaniu uzdrawiających ziół dla swojego chorego towarzysza. Kosmici zdobyli ogromne uznanie wśród publiczności. W swoich kosmicznych kombinezonach prezentowali się niezwykle interesująco. Polubili naszą planetę i postanowili tutaj pozostać, bo przecież „Na Ziemi jest życie ciekawsze, powtarzam to każdemu…”
    Obchody Dnia Ziemi zbiegły się z dwudziestoleciem Gminnego Konkursu Ekologicznego.
    Uczestnicy konkursu wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście z burmistrzem Markiem Antoniewiczem mieli również możliwość zobaczenia naszego apelu. (zobacz: Fotogaleria)

  • Zajęcia otwarte
    W marcu obchodziliśmy piękne święto poświęcone wszystkim Paniom. Temu właśnie dedykowana była lekcja w klasie 2f poprowadzona przez wychowawcę Danutę Ułasewicz. Na zajęcia otwarte przybyły nie tylko mamy, ale również niektóre babcie. Uczniowie byli bardzo aktywni w czasie lekcji, wykazali się dużą wiedzą na temat zawodów jakie wykonują kobiety w dzisiejszych czasach. Wykonali własnoręcznie laurkę z życzeniami dla swoich mam. Po zakończonej lekcji były wiersze i piosenka dla zaproszonych Pań. (zobacz: Fotogaleria)

  • „Zdrowy styl życia” w klasie 2e
    Klasa 2e pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Wójcickiej brała udział w warsztatach „Zdrowy styl życia” – w ramach Tygodnia Profilaktyki. W trakcie zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, malowali, wycinali, segregowali… Rozmawiali na temat zdrowia i zdrowego stylu życia w oparciu o własne doświadczenia oraz wypracowane w czasie zajęć materiały. Porządkowali zachowania sprzyjające i zagrażające zdrowiu. Omówili piramidę zdrowia oraz rolę drugiego śniadania, a także potrzebę spożywania owoców i warzyw. Przedstawili środkami plastycznymi temat „ Zdrowe środowisko to zdrowy człowiek”. Ewaluacja przeprowadzona na koniec zajęć pozwala na stwierdzenie, że uczniowie 2e dbają o własne zdrowie. (zobacz: Fotogaleria)

  • Podsumowanie konkursu plastycznego SKO
    „Planeta Ziemia - nasze wspólne dobro”
    Prace nagrodzone:
    1.Zofia Kowalczyk – klasa 3a
    2.Lena Wojas – klasa 3c
    3. Milena Staruch – klasa 2a
    4. Katarzyna Hankus – klasa 2e
    Gratulujemy!(zobacz: Fotogaleria)
    Dziękujemy pani Ani Tyczyno za wybór najciekawszych prac.

  • Och, Emil!
    Kasa 2e wystawiła w Domu Kultury spektakl „Och, Emil!” według scenariusza pana Lacha Chojnackiego z Teatru Lalek we Wrocławiu. To historia małego chłopca, który jest bardzo żywy, czasem wręcz niesforny. Ma sto pomysłów na minutę i zaskakuje nimi całą rodzinę. Nie wie kim zostanie w dorosłym życiu… żołnierzem, szybkobiegacze, wszystkozjadaczem, a może lekarzem… Na koniec sam dochodzi do wniosku, że kariera zaczyna się jednak w szkole.
    Spektakl przygotowały pani Teresa Laszkiewicz i Wanda Siemińska. O piękne stroje zadbali rodzice głównych aktorów. Wszystkich zachwyciła dekoracja, którą przygotowała rodzina Emila i mama ciotki Antoniny.  (zobacz: Fotogaleria)
    Serdeczne podziękowania za piękne chwile oraz trud włożony w przygotowanie tego zabawnego i wzruszającego spektaklu. Brak mi słów, by wyrazić swój zachwyt. Dziękuję Wszystkim! Wychowawczyni Ewa Wójcicka

  • „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy”
    24 kwietnia 2017 r. w oddziałach przedszkolnych odbył się turniej ekologiczny pod hasłem „Przedszkolak mały i duży przyrodzie służy.” Celem konkursu było kształtowanie czynnej postawy wobec ochrony przyrody – wypracowanie gotowości i umiejętności działań
    w środowisku przyrodniczym mającym na celu jego ochronę oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecenia środowiska.
    Zadania konkursowe sprawiły, że dzieci:
    • rozumieją konieczność ochrony przyrody przed negatywną ingerencją człowieka,
    • znają zasady zachowania w lesie,  
    • potrafią segregować śmieci,
    • znają sposoby wykorzystania surowców wtórnych w zabawie,
    • integrują się z dziećmi, wesoło się bawią,
    • umieją współdziałać w zespole z przyzwyczajaniem do przegrywania i wygrywania.
    Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy otrzymali plakietkę „Przyjaciel przyrody”. (zobacz: Fotogaleria)

  • Konkurs matematyczny „ Co dwie głowy to nie jedna”
    Jak co roku na wiosnę odbył się konkurs matematyczny dla klas czwartych „ Co dwie głowy to nie jedna”.  Każdą klasę reprezentowały dwie pary uczniów. Zawodnicy rozwiązywali zadania matematyczne w trzech turach: test wyboru, zadania z treścią i zadania praktyczne. Każda część trwała 20 minut. Wyniki kolejnych etapów uczniowie mogli zobaczyć na tablicy. Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, zastosowanie poznanej wiedzy w praktyce,ukazanie wartości pracy zespołowej, uatrakcyjnienie procesu nauczania matematyki. (zobacz: Fotogaleria)
    Wyniki:
    I miejsce : Emilie Szczepek i Marcin Białek z kl. 4b
    II miejsce :Maciej Bujak i Szymon Adamowicz z kl. 4c
    III miejsce: Michał Błauciak i Nikodem Kotas z kl. 4b

  • Wycieczka do banku PKO BP
    Klasa 5b odwiedziła odnowioną siedzibę banku PKO BP. Uczniowie dowiedzieli się jak działa bank i jakie produkty oferuje klientom. Poznali nowe pojęcia związane z finansami. Sprawdzili, jak wydrukować bilet kolejkowy i załatwić sprawę przy okienku. Pan dyrektor zaprosił uczniów do swojego gabinetu i opowiedział o swojej pracy. Dzieci wiele się nauczyły i były bardzo zadowolone. (zobacz: Fotogaleria)

  • SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY
    6 kwietnia 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas trzecich pod hasłem „Wszyscy wygramy, gdy o środowisko zadbamy”.
    Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekologicznej, kształtowanie świadomego stosunku do  środowiska  naturalnego, wskazywanie pozytywnych   i negatywnych zachowań oraz ich wpływu na przyrodę, rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska lokalnego. Konkurs przygotowały panie Danuta Ułasewicz i Czesława Michałków. Nad jego przebiegiem czuwała wicedyrektor Jadwiga Tyc. (zobacz: Fotogaleria)
    Wyniki przedstawiają się następująco:
    I miejsce – Jaromir Karwat kl.3a – 68 pkt
    II miejsce – Karol Podstawka kl.3d – 67,5 pkt
    III miejsce – Marcel Błoch kl.3d – 61,5 pkt
    Pozostali uczestnicy:
    Edyta Calów kl.3b – 59 pkt
    Kaja Chudak kl.3a – 59 pkt
    Maja Seremet kl.3c – 53,5 pkt
    Julia Tomczyk kl.3e – 53 pkt
    Kamil Kurek kl.3e – 52 pkt
    Justyna Żak kl.3c – 49,5 pkt
    Aleksandra Cygan kl.3f – 47,5 pkt
    Igor Pasierbek kl.3b – 43,5 pkt
    Maja Zarzeczna kl.3f – 41 pkt

    Gratulujemy wszystkim Uczestnikom!

  • Niech Wam, mili, będzie wiosennie, słonecznie, świątecznie!
    Niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki i wielkanocne baranki.
    Niech się w Śmigus Dyngus woda na Was leje,
    a  zając przyniesie radość, pokój  i nadzieję!


    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
    i Społeczność Uczniowska PSP nr 3 w Grodkowie

strona: