Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w klasie 2d –
    Europäischer Tag fürgesundeErnährungundgesundesKochen

    Dnia 6 listopada 2015r. klasa 2d aktywnie uczestniczyła w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w akcji Śniadanie Daje Moc. Wspólnie przygotowaliśmy zdrowe, smaczne
    i kolorowe kanapki. Przy okazji zostały omówione zasady dotyczące wartości odżywczych warzyw i owoców oraz innych niezbędnych dla organizmu produktów.Poznaliśmy także 12 zasad  zdrowego żywienia.

    Przy okazji tego przedsięwzięcia doskonaliliśmy znajomość języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej przez p. Magdalenę Szafraniec. Uczniowie dobierali podpisy produktów  w języku niemieckim, nazywali czynności i w zabawnym quizie rozpoznawali różne smaki.
    Po wspólnym śniadaniu z ogromną energią uczestniczyliśmy w wychowaniu fizycznym, gdzie podczas gier i konkurencji zespołowych utrwalaliśmy zdobytą wiedzę z wykorzystaniem piłek eduball. Zabawa była doskonała.
    Na koniec dnia wykonaliśmy plakat promujący zdrowy i aktywny tryb życia oraz podsumowaliśmy zdobytą wiedzę w konkursie klasowym. Wszyscy uczestnicy niecodziennego wydarzenia otrzymali dyplomy potwierdzające aktywny udział w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC, a rodzice zasponsorowali nam w nagrodę wyjazd na basen, który odbył się już w poniedziałek 9 listopada.
    (Zapraszamy do obejrzenia zdjęć).

  • Aktywna sobota z kijami
    Regularne marsze z kijami, jak i inne formy aktywności ruchowej, z pewnością poprawiają naszą sprawność i ogólną kondycję fizyczną organizmu.
    Dodatkowo nordic walking wzmacnia mięśnie grzbietu i kręgosłupa. Dzięki temu możemy pozbyć się lub zmniejszyć uporczywe bóle pleców. Marsze z kijami wzmacniają układ sercowo-naczyniowy i poprawiają jego pracę, obniżają ryzyko zapadnięcia na cukrzycę. Pomagają obniżyć ciśnienie, poprawiają wydolność serca i zaopatrzenie komórek w tlen. Warto podkreślić, iż nordic walking jest formą rekreacji wyjątkowo bezpieczną dla stawów i całego aparatu ruchu. Podczas marszu część ciężaru przenoszona jest na obręcz barkową, co odciąża stawy i kręgosłup. My też propagujemy ten rodzaj aktywności wśród dzieci i rodziców. 7 listopada wyruszyliśmy mimo opadów deszczu w trasę dookoła Grodkowa. Nasza trasa przebiegała od PSP nr 3 – stacja benzynowa „Pieprzyk”, Mleczarnię, Półwiosek, ulicą Żeromskiego, ulicą Fornalskiej do Wieży Ciśnień, a tam boczną drogą do Tarnowa Grodkowskiego. Tutaj niespodzianką okazały się przygotowane kiełbaski oraz pieczony chlebek- oczywiście pełnoziarnisty przez nasze kochane mamusie p. Basię Faron i p. Agatę Bigas. Natomiast Pani Lidia Faron udostępniła nam świetlicę oraz zapewniła ciepłą herbatkę i muzyczkę (bardzo dziękujemy za wsparcie naszej aktywnej soboty z kijami). Po  odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną w kierunku szkoły. Dzisiaj zrobiliśmy 10 km. Mimo deszczu czujemy się świetnie. Już w grudniu kolejna aktywna sobota. Zapraszamy. (zobacz: Fotogaleria)

  • Bijemy Rekord Guinnessa w „Śniadanie daje moc”
    Uczniowie klas 1-3 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie wraz z innymi klasami ze  szkół podstawowych z całej Polsce próbowali pobić Rekord Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania  w dniu 6 listopada 2015 r.
    Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko, gdyż w wydarzeniu musi wziąć udział minimum 4613 uczestników. W tym roku w akcji wzięło udział 900 szkół z całej Polski w tym także PSP nr 3 w Grodkowie.
    Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z żywieniem dzieci. Z badań wynika, że co czwarte dziecko w ogóle nic nie je przed wyjściem z domu, a aż 90 procent dzieci nie je w szkole drugiego śniadania. Niedożywienie dzieci może w ekstremalnych sytuacjach powodować apatię, gorsze wyniki w nauce, agresywne zachowanie, wykluczenie z grupy rówieśników. Często od spostrzegawczości nauczyciela zależy szybka interwencja w sytuacji, gdy uczeń regularnie nie przynosi do szkoły drugiego śniadania i na lekcjach jest głodny.
    6 listopada punktualnie o godzinie 10:00 zasiedliśmy do bardzo nietypowej lekcji zdrowego odżywiania. Tego dnia, zamiast tradycyjnych zeszytów i piórników, na stołach znalazły się składniki do przygotowania zdrowych śniadaniowych potraw – a były to rzeźby twarożkowe, owocowe szaszłyki i pełnoziarniste, pożywne kanapki. W naszej szkole uczestnikami lekcji gotowania śniadania było 201 uczestników z klas: Ia (wych. p. A. Nawrocka-Pałka), I c (wych. P. Magdalena Górak), I e (wych. P. Ewa Wójcicka), IIa (wych. P. Grażyna Jakubowska), II b (wych. P. Małgorzata Antoniewicz), II f (wych. P. Jolanta Kuś), III a (wych. P. Beata Sikorska-Żyrek), III c (wych. P. Małgorzata Wojdak). Ponadto w akcji brali udział powołani świadkowie pan vice burmistrz Waldemar Wójcicki, pani Katarzyna Budziar, a także stewardzi: p. Anna Zając, p. Monika Jagusz, p. Paweł Birecki, p. Reda Selim. Częścią dotyczącą nagrywania filmu oraz zdjęciami zajął się p. Wiesław Dubaniowski – instruktor Domu Kultury w Grodkowie. Tłumaczeniem dokumentów z j. polskiego na j. angielski zajęła się p. Joanna Walorska. Na całością akcji czuwała koordynator p. Beata Sikorska-Żyrek.
    W tym miejscu dziękujemy: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole z oddziałem w Grodkowie za zasponsorowanie białego sera do bicia rekordu, Ośrodkowi Rekreacji i Kultury w Grodkowie za wypożyczenie krzeseł oraz nagrywanie całej akcji. Ponadto podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy zaangażowali się w bibie rekordu. Teraz mocno trzymamy kciuki, aby udało się pobić rekord. O tym dowiemy się za  około trzy miesiące. (zobacz: Fotogaleria)

  • Etap Szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
    Dnia 27. października odbył się w naszej szkole pierwszy, szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Na wypełnienie arkusza konkursowego, zawierającego różne pytania sprawdzające wiedzę zarówno gramatyczną jak i leksykalną, uczniowie mieli 60 minut. Poradzili sobie świetnie! Podium prezentuje się następująco:
    I miejsce: Piotr Borzykowski, kl. IV b
    II miejsce: Aleksandra Zając, kl. V d
    III miejsce: Marcel Olbryt, kl. VI a

    Zajmując I miejsce i zdobywając regulaminowe 75% punktów Piotr przeszedł do etapu miejsko-gminnego,który już w styczniu. Już zaczęliśmy przygotowania do tego konkursu. Trzymajcie kciuki za Piotra w kolejnym etapie.(zobacz: Fotogaleria)

  • Bezpieczeństwo dziecka na drodze
    30 października 2015r. odbył się apel pod hasłem: ,,Bezpieczeństwo dziecka na drodze’’ przygotowany przez klasę II c pod kierunkiem wychowawczyni Doroty Ryby. Uczniowie przedstawili zasady poruszania się po drogach, zaprezentowali  jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, przypomnieli znaki drogowe. Pomogli zrozumieć jak ważną sprawą jest bezpieczeństwo i  że w dużej mierze  zależy ono od nas samych i naszego zachowania. Zaapelowali do koleżanek i kolegów ,,Bądźcie uważni i ostrożni na drodze ’’.( zobacz: Fotogaleria)

  • Jesienna Olimpiada Sportowa dla dzieci z zerówki i nie tylko
    04.listopada 2015 w ramach współpracy z Przedszkolem Publicznym nr 2 w Grodkowie została zorganizowana Jesienna Olimpiada Sportowa dla dzieci. Wzięły w niej udział dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 3 – sześciolatki oraz dwie grupy z przedszkola, byli to czterolatkowie wraz z Panią Moniką Jodłowską oraz Panią Eweliną z grupą trzylatków. Aby szanse były wyrównane w konkurencjach sportowych dzieci zostały wymieszane wiekowo. Olimpiada rozpoczęła się od przywitania przez organizatora i prowadzącą Panią Agnieszkę Wendę wszystkich przybyłych dzieci oraz ich Pań. Po czym uczestnicy złożyli uroczyste ślubowanie: Obiecuję – wykonywać wszystkie zabawy uczciwie.  Nie popychać się, nie okłamywać, nie płakać, jeśli nie uda mi się wygrać. Obiecuję, że będę starać się wykonywać wszystkie zabawy do końca i dokładnie.  Dla dzieci przygotowane zostały trzy konkurencje sportowe: bieg z przeszkodami, marsz z podrzucaniem piłki oraz czworakowanie. Kolejnym zadaniem dzieci  było wymienienie jak najwięcej różnych konkurencji sportowych, gdzie dzieci wykazały się niesamowicie dużą znajomością i wiedzą dotyczącą dyscyplin sportowych. Kolejnym ich zadaniem było zaśpiewanie piosenki. W Olimpiadzie nie było przegranychJ Dzisiaj WSZYSTKIE DZIECI zwyciężyły i zostały za wspaniałą zabawę nagrodzone cukiereczkami oraz dyplomami. (zobacz: Fotogaleria)

  • Pstrokate sałatki
    Pysznie, zdrowo, kolorowo  było  w klasie 1b. Dzieci wiedzą jak należy dbać o zdrowie, dlatego samodzielnie  przygotowały kolorowe sałatki owocowe. Starannie pokroiły umyte wcześniej owoce i razem wymieszały. A później z wielkim apetytem rozpoczęły degustację. Praca przy krojeniu owoców była nie tylko okazją do wielu pytań o jakość owoców, ich smak i wygląd, ale przede wszystkim do wzajemnej integracji i wspólnej radości.  (zobacz:Fotogaleria)

  • XVIII Memoriał Tadeusza Gottfrieda
    W dniach 22-23 października uczniowie piątych klas PSP 3 Grodków ( zawodnicy UKS OLIMP Grodków) uczestniczyli w XVIII Memoriale Tadeusza Gottfrieda, turnieju piłki ręcznej chłopców i dziewcząt z rocznika 2004 i młodszych. Zawody odbywały się w Ziębicach.
    Pierwszego dnia na parkiet wybiegli chłopcy. Podopieczni Romana Smolińskiego wygrywali mecz za meczem. Na początek rozprawili się , po ciężkim boju, z gospodarzami z SP 4 Ziębice 17-13. Rozpędzeni pokonali PSP 3 Oborniki Śl 12-5 oraz „7” Legnica 16-3. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, ale los sprawił, że w ostatnim meczu zawodów spotkały się drużyny niepokonane: nasza „Trójka” z Grodkowa oraz „Trójka” z Kłodzka. Potkanie bardzo wyrównane, opiewające w wiele pięknych zagrań, szybkich ataków i parad bramkarzy. Wyczuć można było, ze o końcowym wyniku może decydować 1 bramka. Tak też się stało. Nasz zespół po bardzo ładnej grze uległ swoim rywalom 13-12.
    Chłopcy dostają srebrne medale, piękny puchar oraz . nagrodę dla najlepszego zawodnika dla „naszego” Szymona Cygana.
    Końcowa klasyfikacja turnieju chłopców:
    1. Trójka „Lew” Kłodzko
    2.PSP 3 Grodków
    3. PSP 3 Oborniki Śl
    4. Sp 4 Ziębice
    5. Siódemka Legnica
    Drugiego dnia do zmagań przystąpiły dziewczyny, podopieczne Sabiny Błoch. Chciały co najmniej wyrównać wysokie miejsce swoich kolegów. I udało im się to w niemalże identycznych okolicznościach. Osiągnęły zwycięstwa z:  PSSP 5 Krapkowice, KPR Kobierzyce oraz PSP 3 Świebodzin. O końcowym sukcesie zadecydował mecz z gospodyniami. Spotkanie zacięte i bardzo wyrównane. Niestety przy dopingu licznej publiczności zawodniczki z Ziębic wygrały 15-14 rzucając ostatnią bramkę na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem. Naszym walecznym dziewczętom wystarczył remis do wygrania całego turnieju. Tak jak ich koledzy z dumą przyjęły srebrne medale, okazały puchar, a dla odmiany „nasza” Julia Kożuch zdobyła nagrodę dla najskuteczniejszej zawodniczki turnieju.
    Końcowa klasyfikacja dziewcząt:
    1. SP 4 Ziębice
    2. PSP 3 Grodków
    3. PSSP 5 Krapkowice
    4. KPR Kobierzyce
    5. PSP 3 Świebodzin
    Zarówno chłopcy jak i dziewczyny to w znacznej większości uczniowie klasy 5b o poszerzonej liczbie godzin z wychowania fizycznego , profil – piłka ręczna.  (zobacz: Fotogaleria)

  • W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono Halloween.
    Praca z dziećmi na etapie edukacji wczesnoszkolnej niesie ze sobą nieustanne wyzwania oraz wdrażanie nowych pomysłów, które mają na celu rozbudzenie ciekawości i motywacji uczniów. Mając świadomość różnic kulturowych dzielących kraje, zdecydowałam  się uczestniczyć z uczniami klasy 1g w Halloween. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem zadeklarowali chęć uczestnictwa w całej gamie różnorodnych postaci.
    Muszę  przyznać, że pomysłów na straszne stroje nasi mali uczniowie  mieli bez liku.  Królowały czarownice, diabełki oraz duszki.
    Tego dnia nasza GRODKOWSKA TRÓJKA  wyglądała jak ,,STRASZNY DWÓR”.
    Wokół panowała ekscytacja, podniecenie, dreszczyk emocji, ale było również wiele śmiechu  i radości
      ( obrazują to zdjęcia).
    Serdecznie pragnę podziękować RODZICOM za pomoc w przygotowaniu ciekawych kreacji.
                                                                                                                                              Beata Duda

  • Ceremonia Pasowania na Ucznia
    16 października 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr3  im. Józefa Lompy w Grodkowie odbyła się Ceremonia  Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.
    16 października 2015r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się CEREMONIA PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH Publicznej Szkoły Podstawowej nr3 im. Józefa Lompy w Grodkowie.
    Uczniowie klas 1a,1b,1c,1d,1e,1f,1g (161 uczniów) wraz z wychowawcami p. Agnieszką Nawrocką- Pałką, p. Sylwią Gajewską, p. Magdaleną Górak, p. Czesławą Michałków,  p. Ewą Wójcicką, p. Danutą Ułasewicz, p. Beatą Dudą przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. W szkole  od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie wszystkich klas pierwszych ubrani w stroje galowe, przepiękne dekoracje gabinetów lekcyjnych, sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby pasowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
     Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia.
    Uroczystość prowadziła pani Grażyna Ostręga opiekun grupy wiekowej PACHOLĘTA”.
    Powitała zaproszonych gości, w-c  burmistrza p. Waldemara Wójcickiego, przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Opieki Społecznej p. Miłosza Kroka, dyrektor  Publicznego Przedszkola nr 2 p. Violettę Rutkowską-Litwiniuk, dyrektor szkoły p. Katarzynę Telęgę- Romian, w-c dyrektor szkoły p. Jadwigę Tyc, nauczycieli, rodziców i uczniów.
    Po oficjalnym powitaniu gości do sali gimnastycznej wprowadzono poczet szkoły. Ku zdziwieniu wszystkich, uczniowie klas pierwszych samodzielnie odśpiewali hymn państwowy, "Mazurka Dąbrowskiego". Pokazali dorosłym, jak należy poprawnie  i z szacunkiem śpiewać Hymn Narodowy. Była to piękna lekcja patriotyzmu. Wszyscy byliśmy wzruszeni.
    Pani dyrektor szkoły K. Telęga –Romian jeszcze raz powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych, którym "oddała głos".
    Uczniowie klas IV ( Milena Rutkiewicz, Jakub Szymankiewicz, Natalia Kaczmarska i Emilia Zielińska) prowadzili część artystyczną, na którą przybyła Dobra Wróżka ze swoimi pomocnikami. Obdarowując uczniów: DARAMI  PRZYJAŹNI,  UŚMIECHU, ŻYCZLIWOŚCI,  PRACOWITOŚCI i OSTROŻNOŚCI.
    Ogromne zaskoczenie wywołało pojawienie się na sali Złej Wróżki, która chciała zakłócić uroczystość, ale na szczęcie uratowała nas  Dobra Wróżka, która odwiedzała z uczniami różne krainy i przeprowadzała  trudne egzaminy. Pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
     O tym poinformowała wszystkich pierwszaków Dobra Wróżka. Za WSPANIAŁE wykonanie zadań, Zła Wróżka zgodziła się na to, aby pani dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na uczniów.
    Nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani dyrektor K. Telęga- Romian i w-c dyrektor p. J. Tyc, ogromnym ołówkiem, pasowały każde dziecko na ucznia mówiąc:„Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr3 im. Józefa Lompy w Grodkowie " dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
    Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
    Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Nauczyciele klas pierwszych z rąk dyrekcji szkoły otrzymali pamiątkowe pióra  z życzeniami dalszej owocnej pracy.
    Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Wręczyli swoim pociechom tuby wypełnione słodkościami. Potem uczniowie klas III wręczyli upominki dla pierwszaków. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe  i indywidualne.
    Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem w gabinetach lekcyjnych i dyskoteką  w sali gimnastycznej. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, uczniowie udali się do domów. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. (zobacz: Fotogaleria)

  • Chrzest Czwartaków
    Motywem przewodnim tegorocznego Chrztu Czwartaków, który odbył się 23 października 2015r. był „Dziki Zachód”. Uczniowie klas czwartych mieli do wykonania wiele zadań z różnych dziedzin. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona klas starszych, co zostało potwierdzone odpowiednim dokumentem. Organizatorem Chrztu Czwartaków była klasa VIb z wychowawczynią Marzanną Dawid Arszyńską. W trakcie uroczystości zaprezentował się chór INOX i zespół taneczny DYNAMIK.(zobacz: Fotogaleria)

  • Zabawy logopedyczne w świetlicy

    Prawidłowy rozwój mowy dziecka rządzi się swoimi prawami. Przebiega określonymi etapami, które mają swoje charakterystyczne cechy i określony czas pojawiania się. Dzieci rozpoczynające naukę szkolną powinny już wymawiać wszystkie głoski, budować logiczne, poprawne pod względem gramatyki i składni zdania. Ich mowę powinien cechować właściwy akcent, rytm, melodia. Jednakże nie u wszystkich dzieci rozwój mowy przebiega harmonijnie i według przyjętych norm. Są dzieci, u których zauważamy nieprawidłowości w rozwoju mowy, jej zaburzenia. Stanowi to dla nich poważną przeszkodę w funkcjonowaniu w roli ucznia i kolegi. Często nie są w stanie sprostać społecznym, emocjonalnym, poznawczym wymaganiom, które stawia przed nimi szkoła. Ta trudna sytuacja nie sprzyja ich rozwojowi.
    Świetlica jest doskonałym miejscem na wdrożenie licznych ciekawych zabaw logopedycznych, których głównym celem jest kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej wypowiedzi oraz  doskonalenie wymowy już ukształtowanej. Podejmowane działania logopedyczne, które obejmują dzieci są prowadzone równolegle z uświadamianiem rodziców w zakresie profilaktyki logopedycznej.
    W listopadzie podczas wywiadówek odbędą się prelekcje dla rodziców uczniów 6-letnich. Będą one podejmowały problem wpływu wad wymowy na specyficzne problemy w czytaniu     i pisaniu.  Zapraszam również do lektury kącika logopedycznego, który znajduje się w korytarzu obok świetlicy nr 17. Zamieszczone tam są ciekawe propozycje zabaw logopedycznych. (zobacz: Fotogaleria)


  • Świetlicowe wieści
    Piękna złota jesień już dawno zawitała do świetlicy szkolnej. Dzieci zgromadziły wiele darów jesieni, które wzbogaciły wystrój świetlicy. Łańcuch kolorowych liści oplatał całą salę. Kasztanowe Ludziki, Sówki i zwierzaczki tajemniczo spoglądały na wszystkich. Jesienne dni sprzyjały również pogadankom o zmianach zachodzących w przyrodzie o tej porze roku, jak również obserwowaniu przyrody podczas spacerów. Wspólnie z nauczycielem biblioteki uczniowie odkrywali zwyczaje zwierząt i ptaków porą jesienną. Słoneczne popołudnia sprzyjały spacerom uliczkami naszego pięknego miasta, skąpanego w złotym dywanie z różnobarwnych liści. (zobacz: Fotogaleria)

  • Spotkanie z Policjantem
    W poniedziałek 19.10.2015 roku do oddziału przedszkolnego zawitał przedstawiciel Komisariatu Policji w Grodkowie mł. asp. Henryk KAŁUŻA.  Pan Policjant  opowiedział dzieciom z zerówki o swojej pracy, przypomniał również najmłodszym o zasadach w ruchu drogowym, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy pieszo i na rowerze, jak bezpiecznie i przyjaźnie się wspólnie bawić w sali przedszkolnej oraz na świeżym powietrzu. Dzieci z wielkim zainteresowanie słuchały porad Pana Policjanta. Na zakończenie spotkania dzieci z oddziału zerówkowego wręczyły Naszemu Gościowi mały prezencik – była to książeczka zrobiona przez dzieci. W książeczce znajdowały sie rysunki dzieci na temat pracy Pana Policjanta. Nasz gość był wzruszony a dzieci szczęśliwe, że mogły coś podarować. (zobacz:Fotogaleria)

  • Jesienne rewolucje
    W piątek 09 października dzieci z zerówki  ogarnęło jesienne szaleństwo. Z zebranych darów jesieni wykonywały różne rzeczy, między innymi Panią Jesień z liści. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się kasztany, żołędzie oraz jarzębina, z których dzieci przy pomocy nauczyciela Agnieszki Wendy wykonywały ludziki kasztanowe, ale nie tylko – Bartuś wykonał z żołędzi i kawałków szyszek rybkę oraz palmę z kokosami dodając do tego plastelinę wykonał małą wyspę z wodą, czy też Zuzia wykonała kasztanową księżniczkę. Zapraszam wszystkich do oglądnięcia zdjęć, gdyż wszystkie prace dzieci są niezwykle piękne oraz pomysłowe. (zobacz: Fotogaleria)

  • Zajęcia  w Bibliotece Miejskiej
    Rok 2015 jest rokiem promocji czytelnictwa. Do tej pory w programie znalazły się zarówno ogólnopolskie akcje czytelnicze („Cała Polska czyta dzieciom”, „Tydzień Bibliotek”), jak również spektakularne imprezy miejskie skierowane do masowego odbiorcy, konkursy literackie, spotkania autorskie, wystawy i warsztaty tematyczne organizowane w naszym mieście. Nasi nauczyciele także brali udział w czytaniu „Lalki” B. Prusa.
    Klasa III a wraz z wych. B. Sikorską-Żyrek uczestniczyła w warsztatach związanych z akcją „Październik miesiącem przyjaźni ze zwierzętami”. Na zajęciach wyszukiwaliśmy książek, czasopism związanych ze zwierzętami. Następnie zapoznawaliśmy się z ofertą biblioteczną. Po przejściu do czytelni czytaliśmy książkę „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, słuchaliśmy audiobooka i rozwiązywaliśmy zagadki związane z przeczytanymi i wysłuchanymi fragmentami książki.Warsztaty miały na celu upowszechnianie czytelnictwa oraz rozbudzanie potrzeb i nawyków czytelniczych, szczególnie wśród dzieci, a także wdrażanie do poszanowania książki i regularnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
    Zajęcia bardzo się wszystkim podobały.
    Działania organizowane przez Bibliotekę Miejską w Grodkowie przyczyniają się do kreowania wizerunku biblioteki jako instytucji przyjaznej, nowoczesnej, oferującej różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu i uczestnictwa w kulturze. W tym miejscu dziękujemy Pani Alicji Biesadze za zaproszenia oraz wspaniałe wprowadzanie dzieci w „zaczarowany świat książek”. (zdjęcia w Fotogalerii)

  • AKTYWNA SOBOTA
    Zapraszamy uczniów i rodziców  w dniu  7.11.2015 w  godz. 12.00 do 15.00 do udziału w „Aktywnej sobocie”
    Zbiórka z kijami – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3
    Nordic Walking
    Trasa: PSP nr 3  Grodków – GZWM, Półwiosek, Wieża Ciśnień, Tarnów Grodkowski
    Zapisy prowadzi p. B. Sikorska-Żyrek – koordynator programu przeciwdziałania wadom postawy u dzieci i młodzieży  

  • Dzień Edukacji Narodowej
    Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
    Dnia 14 października 2015r.o godzinie 10.00 pracownicy i nauczyciele wraz z uczniami udali się do Domu Kultury aby uczestniczyć w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły oraz zespół „Grodkowiacy” i chór „INOX”.(zobacz: Fotogaleria i Nasz Kanał  Youtube)




  • Oszczędzamy w SKO
    SKO działające przy nasze szkole po raz trzeci z rzędu otrzymało nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności.
    Przypominamy!
    Opiekun SKO w klasach I-III pani Ewa Wójcicka przyjmuje wpłaty na książeczki w gabinecie 23 w każdy dzień.
    Opiekun SKO w klasach IV-VI pani Lucyna Hoszowska przyjmuje wpłaty na książeczki
    w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 11  w gabinecie 6. 
    Uczniowie, którzy chcą założyć konta SKO proszeni są o kontakt z opiekunami SKO na dowolnej przerwie.

  • Francja 2016 na lekcji matematyki w klasie VIb
    W niedzielę 11 października oglądałam mecz naszej reprezentacji. Emocji było sporo.  Słuchając „pomeczowych” dyskusji, pomyślałam o sportowej klasie VIb. Jak ich „ogarnąć” w poniedziałek na matematyce, przecież też oglądali mecz i pewnie przeżywali bardziej niż ja… Z tych moich rozmyślań narodził się pomysł – zbudują stadion z użyciem klocków reko.
    Pomysł został zaakceptowany. Zaczęła się praca .Uczniowie mieli do dyspozycji klocki, planszę styropianu i tylko 45 minut lekcji. W ciągu tego czasu podzielili się na dwie grupy, przygotowali stanowiska , porozdzielali pracę i wykonali dwie makiety stadionu.  Wykazali się kreatywnością, rozwijali umiejętność współpracy i współodpowiedzialności. Kształcili wyobraźnię przestrzenną dobierając odpowiednie klocki do budowania bramek, trybun i oświetlenia. Wykazali się umiejętnością wyszukiwania informacji w Internecie i ich zapisywania – w tym przypadku były to zdjęcia piłkarzy. Wycinali, konstruowali i rozmawiali o meczu Polska – Irlandia. I było coraz głośniej i głośniej … niestety. Lekcję uważam za udaną, uczniowie ćwiczyli kompetencje ponadprzedmiotowe i dobrze się bawili. Teraz ich prace mogą oglądać inni, gdyż są wystawione na korytarzu szkolnym. (zobacz:Fotogaleria)                                 Lucyna Hoszowska


strona: