Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono 12 listopada. W tym celu uczniowie klasy 8b, 8c oraz zespół muzyczny INOX przygotowali program słowno – muzyczny, który zaprezentowali uczniowskiej społeczności. Przypomniano, podczas krótkiej prezentacji, wydarzenia które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości, a w szczególności przedstawiono sylwetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wszystko było przeplatane pięknymi utworami patriotycznymi, które wyśpiewał zespół INOX pod okiem i uchem pana Wiesława Jakubowskiego. Nie zabrakło oczywiście dekoracji, która podkreśliła wyjątkowość i powagę tego dnia. Tym pięknym elementem obchodów zajęła się pani Ewa Gielas.

    Kolejną częścią obchodów Święta Niepodległości była gra edukacyjna „Droga do wolności”. Drużyna z każdej klasy musiała pokonać sześć stanowisk reprezentujących drogę do wolności jaką musieli przejść Polacy. Na każdym stanowisku było do rozwiązania zadanie, np. trzeba było rozpoznać na którym portrecie jest Marszałek Józef Piłsudski, albo ułożyć piosenkę legionową, należało wykazać się również znajomością hymnu państwowego. Była nawet Bitwa Warszawska, czyli konkurencja sportowa. Na koniec okazało się, że wszystkie drużyny zdobyły po 101 punktów i wszyscy byliśmy zwycięzcami! Przypadek?
    Nad całością czuwali uczniowie z klas 8b i 8c wraz z wychowawcami.

  • Szkoła do hymnu

    W piątek, 8 listopada 2019r. o symbolicznej godz. 11:11 nasza szkoła włączyła się aktywnie w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Przedsięwzięcie to było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

  • Śniadanie daje moc – nasze kanapki

    Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Śniadanie daje moc!”. Podczas zajęć przeprowadzanych przez wychowawców klas I-III w ramach programu, dzieci zostały zapoznane z 12 zasadami zdrowego odżywiania. 8 listopada 2019 r. każda klasa przygotowała śniadanie.W tym wyjątkowym dniu postanowiliśmy uczcić kanapki i zorganizowaliśmy nasze śniadanie pod hasłem „Nasza kanapka”. Przypomnieliśmy sobie, dlaczego jedzenie warzyw jest tak istotne dla organizmu oraz podkreśliliśmy znaczenie wody w życiu człowieka. W całej szkole w tym dniu oprócz wspólnego śniadania królowały warzywa. Uczniowie z klas I-III prezentowali potrawy z warzyw.  Ponadto pojawiły się desery z warzyw: racuszki z cukinią, rogaliki marchewkowe, ciasto z dynią, ciasto marchewkowe oraz ciasteczka owsiano- rodzynkowo- dyniowe.Dzięki temu dzieci miały zdrowe smakołyki.
    Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom i wychowawcom za udział i wspaniałe przygotowanie potraw z warzyw.                                 Koordynator B. Sikorska-Żyrek

  • Się gra się ma...

    Świetlica szkolna bierze udział w  ogólnopolskiej akcji
    Się gra się ma… Bezpieczny Playroom!
    Akcja ta daje placówkom oświatowym szansę na przemianę świetlicy w nowoczesną salę gier dla dzieci a także promuje bezpieczne zachowania.
    Gorąco zachęcamy wszystkich do głosowania
    na Naszą świetlicę, https://www.siegrasiema.com a każdy głos z paragonem za zakup gry Hasbro w Empiku to dodatkowe 50 punktów!

  • Dzień świętego Marcina w klasie 2a

    11 listopada przypada Dzień świętego Marcina. Jest on patronem  dzieci, hotelarzy, jeźdźców, kawalerii, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, tkaczy, podróżników, więźniów, właścicieli winnic, żebraków i żołnierzy. Jedna z legend o świętym Marcinie opowiada o podróży rycerza po skutej mrozem ziemi, podczas której spotkał żebraka proszącego o jałmużnę. Święty Marcin dał biedakowi kawałek swojego ciepłego płaszcza i sakiewkę pieniędzy. Pomysł na lampiony został zaczerpnięty od Pani Ewy Wojtan, która tworzy jeden z najbardziej kreatywnych blogów dla dzieci. Dziękujemy mamie Laury, Oliwii, Franka, Mai i Patrycji za pyszne rogale i ciasta.

  • 11 LISTOPADA – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

    W naszej szkole 08.11.2019 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Świetliki w atmosferze powagi uczciły to jakże ważne dla każdego Polaka święto. Uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu zapoznanie ich z symbolami narodowymi oraz pokazanie im jak ważna jest dla nas historia i pamięć o bohaterach. Na zajęciach plastycznych wykonali kotyliony w barwach narodowych.

  • Śniadanie daje MOC!

    Klasa 2a z PSP nr 3 gościła u siebie klasę 2a z PSP nr 1. To kolejne nasze spotkanie. Tym razem miało związek z akcją Śniadanie daje MOC! Dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania oraz wykonały piramidę zdrowego odżywiania. Następnie wykonały kanapki i wspólnie zjadły drugie śniadanie.

  • Palą się znicze…

    Palą się znicze…

    Przypominają.

    Że ktoś odchodzi,

    Inni zostają.

    Pośród cmentarzy..

    Cichych uliczek

    Jak wierna pamięć –

    Palą się znicze…

  • Europe Code Week 2019

    W dniach od 6 do 17 października 2019r. uczniowie klas IV – VIII przystępując do projektu „Jak kodować to kodować” uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania rozwiązując zadania obejmujące podstawy kodowania oraz rozwój kluczowych kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, takich jak rozwiązywanie problemów, współpraca i umiejętności analityczne.
    Nauka kodowania pomaga uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także pozwala zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.
    Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską. Akcja realizowana jest przez wolontariuszy w całej Europie i ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania.
    Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany.
    Nasze działania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania zostały uhonorowane przyznaniem międzynarodowego certyfikatu „Europe Code Week 2019”.
    Bardzo dziękuję za pomoc w realizacji projektu „Jak kodować to kodować” nauczycielom informatyki – koordynator Wiesław Jakubowski

  • Świetlicowe Wieści - promujemy zdrowy tryb życia

    W październiku świetlica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie prowadziła zajęcia, które miały na celu propagowanie wiedzy na temat zdrowego i aktywnego stylu życia, dzięki któremu możemy zapobiegać wielu problemom zdrowotnym. W naszej szkole koncentrujemy się na zdrowym odżywianiu , bogatym w owoce i warzywa, jedzeniu zdrowych produktów oraz piciu odpowiednich napojów. Uczniowie na zajęciach plastyczno- technicznych wykazali się wielką inwencją twórczą wykonując pomysłowe prace, które zdobią gazetki ścienne w holu szkoły, na korytarzu szkolonym oraz na gazetce ściennej przed wejściem do świetlicy.

  • Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

    16 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Koordynatorkami projektu były panie: Agnieszka Wolny i Beata Sikorska-Żyrek. W obchodach brały udział klasy I-III wraz z wychowawczyniami.  Światowy Dzień Żywności ustanowiony został w 1979 roku przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Jest obchodzony corocznie, na całym świecie w dniu 16 października. Jego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.
    Polska znajduje się na 5 miejscu w Unii Europejskiej w marnowaniu żywności. Niestety jest to miejsce niechlubne, bo pokazuje jak dużo jedzenia nadal wyrzucamy.  Rocznie każdy Polak wyrzuca do śmieci 235 kg jedzenia!!!

    W dniach od 9 do 18 października z  okazji Światowego Dnia Żywności uczniowie klasy I-III zachęcali wszystkich do zmiany swoich nawyków oraz racjonalnego żywienia.  Zostały wykonane plakaty, wykonywaliśmy kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, „Jesienne tosty”. Pracowaliśmy ze scenariuszami „Od uprawy do potrawy”, realizując zadania. Uczyliśmy się, że idąc na zakupy robimy listę i planujemy co potrzebujemy kupić. Również do przygotowania naszych przedsięwzięć robiliśmy listę produktów. ”. W naszym wydarzeniu brali udział również rodzice, którzy pomagali nam w przygotowaniach oraz przy pieczeniu kolorowych tostów. Przestawiono w formie żartobliwej – wierszyk „Na straganie” w wykonaniu klasy II c.
    Walorami edukacyjnymi naszych działań były:
    a) Jesteśmy eko – przetwarzamy, nie marnujemy,
    b) Uświadamianie roli dużego marnowania żywności i wprowadzania zmian w tym temacie,
    c) Razem możemy wiele - pogłębienie świadomości dzieci i dorosłych na temat globalnych problemów żywnościowych,
    d) Wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i ubóstwem, zwłaszcza dzieci.
    e) Proszenie na stołówce o mniejsze porcje – dla tych, którzy czegoś nie lubią.
    f) Przemyślane zakupy, robienie listy potrzebnych rzeczy, zwracanie uwagi na terminy spożycia.
    g)Pomysły na przetwarzanie produktów- nie marnujemy . 

  • Dzień Edukacji Narodowej – 14 października 2019 r.

    Dzień nauczyciela to święto, które obchodzimy każdego roku. Od wielu lat uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowują program artystyczny, w trakcie którego wszyscy bawią się wspaniale. W tym roku uczniowie klas piątych, zespoły „Inox” (opiekun p. W. Jakubowski) i „ Grodkowiacy” (opiekunowie p. B. Sikorska –Żyrek i J. Kuś) przywitali przybyłych  na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycieli oraz zaproszonych gości słowami: „A wdzięczność nasza bez granic”. Tematem przewodnim była podróż marzeń na … HAWAJE. Scena przypominałam hawajska plażę z wielkimi palmami i kolorowymi parasolami. Turyści (w tej roli nauczyciele) mogli odpocząć, zrelaksować się przy dźwiękach muzyki hawajskiej, a przede wszystkim podziwiać kunszt artystyczny uczniów PSP nr 3 w Grodkowie.
    Program artystyczny był ciepło przyjęty przez zgromadzoną na sali publiczność. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas: 5a, 5b, 5c, 5d oraz ww. zespoły artystyczne. Nad całością czuwały panie: Marzanna Dawid-Arszyńska, Jadwiga Leszczyńska, Beata Duda oraz Jolanta Rzepecka-Lejczak. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, a w szczególności: p. Ewie Gielas, p. Ewie Wróbel, p. Grażynie i Wiesławowi Jakubowskim, p. Beacie Sikorskiej-Żyrek, p. Jolancie Kuś oraz pracownikom grodkowskiego domu kultury.

  • Chrzest Czwartaków

    11 października 2019 r. w naszej szkole odbył się „Chrzest Czwartaków”. Tego dnia starsi koledzy przyjęli czwartoklasistów do grupy wiekowej klas 4 – 8. Uroczystość przygotowali uczniowie klas 8a i 8b pod opieką Pani Beaty Sobieraj
    W tym roku było nieco inaczej niż zwykle, ponieważ mamy tylko jedną klasę czwartą. Chrzest śmiało można określić mianem – bajkowy. Uczniowie klasy 4a byli przebrani za bohaterów różnych bajek. Obok królewny można było zobaczyć smoka. Przy Czerwonym Kapturku stał Kopciuszek. Wszyscy prezentowali się pięknie i kolorowo. Również ich starsi koledzy mieli wesołe przebrania

    Na początku uroczystości Pani Dyrektor Irena Gorczyca powitała serdecznie uczniów, nauczycieli i rodziców. Życzyła także udanej zabawy. Następnie uczniowie klasy 4a zostali podzieleni na trzy grupy. I między tymi grupami toczyło się współzawodnictwo w konkurencjach sportowych, umysłowych i artystycznych. Każda z grup była świetna i rywalizacja zakończyła się remisem. Oczywiście ósmoklasiści docenili talent i zaangażowanie młodszych kolegów. Dlatego też wręczyli im świadectwo oficjalnie dokumentujące przynależność do starszej grupy wiekowej. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.
    W zorganizowanie imprezy włączyli się także rodzice klasy czwartej, którzy pięknie ozdobili klasę, przygotowali pyszny poczęstunek oraz uwiecznili radosne chwile na zdjęciach.
    Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że „ Chrzest czwartaków” tak wspaniale się udał, serdecznie dziękujemy.
    Uczniowie klasy 4a z wychowawcą Iwoną Bukowską

  • Innowacja „Jogowe żabki”

    Odbiorcami innowacji: w roku szkolnym 2019/2020 są uczniowie klasy I a, w roku szkolnym 2020/2021 będą uczniowie  klasy II a i w roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy III a oraz rodzice. Autorką innowacji jest p. Beata Sikorska-Żyrek.
    Aktywność fizyczna jest czynnikiem kształtującym organizm człowieka i jego funkcje. Rozwija i wzmacnia wszystkie układy organizmu, wywierając wpływ na ich budowę i sprawność. Człowiek potrzebuje aktywności fizycznej tak samo jak pożywienia i powietrza.
    Jednak dzisiaj wcale nie jest łatwo wspierać i rozwijać naturalną potrzebę ruchu u dzieci. Rozwój techniki sprawia, iż uczniowie wolą spędzać czas przed tabletem, smartfonem, komputerem. Brak doświadczeń ruchowych w wieku wczesnoszkolnym ma katastrofalne skutki, kilkugodzinny brak ruchu przyczynia się do powstawania zaburzeń ruchowych u dzieci do powstawania wad postawy. Dlatego alternatywą będą zajęcia jogowe dla dzieci. Joga jest nauką, która nierozerwalnie łączy zdrowie fizyczne, psychiczne, moralne i duchowe człowieka. Zawiera w sobie uniwersalne wartości, takie jak: prawda, cierpliwość, szacunek dla życia.

    Joga dla dzieci to proste i przyjemne ćwiczenia dzięki którym ciało dziecka staje się sprawniejsze i silniejsze. Zajęciom jogi  towarzyszy radość i zadowolenie dzieci, nie ma tu miejsca na współzawodnictwo i rywalizację. Wartością samą w sobie jest ruch, zabawa i kreatywność których doświadczają dzieci na zajęciach. To co najbardziej ich motywuje  to czerpanie radości z zabawy, odkrywanie, ciekawość tworzenia i chęć zdobywania nowych doświadczeń.
    CEL INNOWACJI:
    Głównym celem innowacji jest kształtowanie u dziecka ogólnej sprawności fizycznej, nabywanie umiejętności interpersonalnych poprzez ćwiczenia jogi oraz rozwijanie potencjalnych możliwości ukrytych w mózgu. Dzięki ćwiczeniom jogi, dzieci łatwiej skupiają uwagę, są bardziej świadome własnego ciała, skoncentrowane. Powtarzanie asan dobrze wpływa na pamięć, pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Dzieci na zajęciach uczą  się szacunku do siebie i innych. Każdy ćwiczy jak umie. 
    Uczniowie ćwiczą w trakcie zajęć różne umiejętności. (zdjęcia w fotogalerii)

  • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    4 października 2019 r. obchodziliśmy w Naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
    Jest to międzynarodowa akcja, w którą angażują się ludzie z całego świata, aby uświadomić innym, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
    W naszej szkole zostały przeprowadzone prze Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w piątek zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi.
    Każda osoba, która zdała egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskała tytuł: "Eksperta Tabliczki Mnożenia". Akcja ta wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, a wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki.
    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia.
    Zwycięzcom gratulujemy!
    Ćwiczcie zawsze i wszędzie tabliczkę mnożenia!!!
                                                                                 Barbara Broda

  • Innowacja pedagogiczna „CZYTAM Z KLASĄ”

    „Czytam z klasą lekturki  spod chmurki” to ogólnopolski projekt edukacyjny
     wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III
    Imię i nazwisko autora projektu: Honorata Szanecka
    Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego innowację: Beata Sikorska-Żyrek
    Pani Beata Sikorska-Żyrek wraz ze swoją klasą I a bierze udział w innowacji pedagogicznej, pt: CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki. To ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów w klasach I-III. Innowacja obejmuje czas od 2 września 2019 roku do 26 czerwca 2020 roku. Współpracować ze sobą będą placówki oświatowe zgłoszone do projektu z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych
    GŁÓWNE CELE PROJEKTU:
    - rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
    - rozwijanie aktywności czytelniczej,
    - doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
    - zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
    - integracja zespołu klasowego,
    W czerwcu 2020 roku nastąpi podsumowanie projektu.

    Ewaluacja projektu odbędzie się z wykorzystaniem następujących narzędzi:
    - lekturnik dla każdego ucznia z umieszczoną w niej kartą samooceny po każdym module i na zakończenie,
    - ankieta dla rodziców po zakończonym projekcie.
    CO PRZYNIESIE EWALUACJA?
    Szczegółowa analiza wyników ankiety oraz kart samooceny uczniów pozwoli ocenić stopień realizacji zamierzonych celów. Działania te pomogą wyciągnąć wnioski, zaplanować pracę i ewentualnie zmodyfikować metody pracy.
    Podjęta zostanie także decyzja o ewentualnej kontynuacji innowacji w tej grupie.
    Wszystkie wyniki i uwagi zostaną opracowane w sprawozdaniu końcowym oraz udostępnione dyrektorowi szkoły.
    Ponadto klasa III b na zajęciach świetlicowych pod opieką pań: B. Sikorskiej-Żyrek, E. Wróbel i E. Węgrzyn- Moroń bierze udział w tym  projekcie.
    W pierwszym module została wybrana książka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych). Do tej pory stworzyliśmy kącik czytelniczy, wykonaliśmy „Czytusie”, wprowadziliśmy lekturnik, wykonaliśmy zakładki. (zdjęcia w fotogalerii)

  • Pasowanie na Ucznia PSP nr 3 w Grodkowie

    Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie są już pełnoprawnymi uczniami. 4 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień w którym nie mogło zabraknąć Pana Burmistrza Marka Antoniewicza jak również Dyrekcji szkoły w osobie Pani Ireny Gorczycy i Dyrekcji przedszkola w osobie Pani Renaty Miller.
    Pani Dyrektor przywitała gości, a przede wszystkim przywitała wszystkich małych bohaterów, życząc im wszystkiego co najlepsze, radości ze zdobywania wiedzy i żeby szkoła stała się miejscem, gdzie młodzi ludzie będą mogli znaleźć prawdziwą naukę życia, przyjaciół, rozwijać pasje. Nagle uroczystość przerwała wizyta niespodziewanych przybyszów z Kosmosu. Okazało się, że statek kosmiczny zepsuł się i musiał wylądować w szkole, zakłócając uroczystość. Był problem z pomocą w naprawie statku kosmicznego, więc kosmici porwali Panią Dyrektor. Na szczęście pierwszoklasiści spisali się rewelacyjnie i Pani Dyrektor została uwolniona. Scenariusz Pasowania opracowała Pani Beata Sikorska-Żyrek. Klasy pierwsze przygotowały panie: I a – p. B. Sikorska-Żyrek, I b – p. S. Gajewska, I c- p. G. Ostręga. Uroczystość prowadziła p. Jolanta Kuś. Wspaniałą grą aktorską popisały się Julita Pająk i Julka Socha, wcielając się w kosmitki oraz Szymon Pochwała  jako komputer pokładowy. Aktorów oraz dekoracje przygotowała pani Jolanta Kuś.

    Po części artystycznej nastąpił moment Pasowania na ucznia. Pani dyrektor wraz z panem Burmistrzem pasowali wszystkich pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Następnie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, tarcze oraz prezenty od uczniów klas III i rodziców (zdjęcia w Fotogalerii)

  • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
  • Nasza kolorowa świetlica

    Do świetlicy jesień zawitała, która piękne barwy świetlikom rozdała. A te barwy można ujrzeć w pracach plastyczno-technicznych wykonanych przez dzieci na zajęciach pod czujnym okiem ich wychowawców.

  • Wspomnienia z kolonii w Dźwirzynie

    W sierpniu 2019 r. p. Beata Sikorska-Żyrek zorganizowała dwa turnusy kolonii dla dzieci z gminy Grodków w miejscowości nadmorskiej Dźwirzyno. W obu turnusach brało udział 100 kolonistów pod opieką pań: Darii Babicz, Wiesławy Kujawińskiej, Jolanty Kuś, Agnieszki Kurowskiej, Anny Ilów, Dominiki Romaniuk i Dominiki Babicz.
    Każdy z kolonijnych dni wypełniony był licznymi atrakcjami i niespodziankami. Pani Beata zapewniła bogaty program turystyczny. W Kołobrzegu zwiedzaliśmy port, latarnię morską oraz podczas rejsu statkiem można było poczuć klimat morskiej przygody. Ogromną atrakcją były warsztaty z bursztynem gdzie każdy uczestnik mógł sam nauczyć się zbierać przy pomocy odpowiedniej latarki bursztyny (każdy uczestnik nazbierał ich sporą ilość). Przez jeden dzień wszyscy  przenieśli się do Dzikiego Zachodu gdzie spotkaliśmy prawdziwych kowboi, zobaczyli westernowe show, napad na bank, pokazy kaskaderskie. W Ogrodach Hortulus Spectabilis podziwialiśmy przyrodę, rozwiązywaliśmy zagadki w zielonym labiryncie. Braliśmy udział w wielkiej maskaradzie „Dzień Świra”. Cała kolonia z drugiego turnusu była przebrana. Z ogrodów otrzymaliśmy nagrodę.

    Post z Ogrodów Hortulus Spectabilis
    „Znamy wyniki konkursu na najlepsze przebranie Dnia Świra 2019!
    Poziom tegorocznej maskarady był wyjątkowo wysoki dlatego komisja konkursowa postanowiła dodatkowo nagrodzić:

     Grupę z Grodkowa z piratkami na czele - za niezwykłe poczucie humor oraz odgrywanie bajkowych inscenizacji ;) Na Waszą świetlicę powędruje gra planszowa Labirynt Mocy.
    Dzień dobry, było nam bardzo miło gościć Państwa w Ogrodach, tacy wychowawcy jak Panie to skarb W ramach nagrody możecie dodatkowo zgłosić 5-osobową drużynę do Dyniowej Gonitwy. Bieg odbędzie się podczas Dyniowego Garden Party (29 września)”.
    Ponadto uczestniczyliśmy w Dniu Indii oglądając piękne przedstawienia, stroje. Braliśmy udział w grze terenowej po Dźwirzynie. Doskonaliliśmy swoją zręczność w parku linowym. Zorganizowaliśmy Neptunalia, a całość uzupełniały kąpiele w morzu (pod okiem ratownika) konkursy, zabawy intergracyjne. W drodze powrotnej jedna grupa zwiedzała Świebodzin, a druga Biskupin. (zdjęcia w Fotogalerii)
    Dziękuję wychowawcom oraz wszystkim uczestnikom za wszystkie kolorowe dni podczas naszych kolonii – Beata Sikorska-Żyrek

strona: