Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019r. o godzinie 900 na boisku „Orlik”

    W razie deszczu:
    godz. 900 – klasy I – III – sala gimnastyczna
    godz. 1000 – klasy IV – VIII – sala gimnastyczna

  • KOMUNIKAT W SPRAWIE UBEZPIECZENIA NNW UCZNIÓW w roku szkolnym 2019/2020

    Szanowni rodzice

    Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również inne organy szkoły, do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW.

    W obecnym stanie prawnym jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem NNW dzieci i młodzieży szkolnej jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia uczestnika wycieczki lub imprezy zagranicznej. Obowiązek taki wynika z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz.U.2001 Nr 135, poz. 1516), zmienionego w powyższym zakresie rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 sierpnia 2014 r.(Dz.U. 20104 poz. 1150).

    To rodzice rozstrzygają, czy należy ubezpieczyć dziecko i od nich zależy sposób wyboru ubezpieczyciela oraz wybór oferty.

    Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) ma zatem charakter dobrowolny.

    Obecne ubezpieczenie uczniów obowiązuje do 31 sierpnia 2019r.

    Prosimy o ubezpieczenie dziecka w wybranej przez siebie firmie.

  • Wyprawka ucznia klasy I – 2019/2020

    Informacje dla rodziców dotyczące wyprawki ucznia klasy I w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce „Informacje dla rodziców”

  • Wakacje tuż, tuż...
  • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19.06.2019r.

    - I tura – godz. 8:45 – 10:15  - klasy 7, 8 i 3 G
    - II tura  - godz.  10:30 – 11:30  - klasy 1 – 3
    - III tura  - godz.  11:45 – 12:45  - klasy 4 - 6

  • Naukowa Szkoła Ignacego

    12 czerwca 2019r. w Warszawie w siedzibie PGNiG odbyła się uroczysta gala, podczas której nasza szkoła otrzymała tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.
    W III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, wzięło udział ponad 20 000 uczniów z 1300 szkół. 
    Tym bardziej jest nam miło poinformować, iż zwycięzcami konkursu o tytuł naukowej szkoły Ignacego w programie edukacyjnym Fundacji PGNiG „Być jak Ignacy – zostań bohaterem nauki” została klasa 1c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im.Józefa Lompy w Grodkowie. 

    W gali brała udział cała klasa wraz z wychowawcą Danutą Ułasewicz, nauczycielem wspomagającym Agnieszką Wolny i dyrektor szkoły panią Katarzyną Telęgą – Romian. Było to dla wszystkich ogromnie ważne wydarzenie. Jako jedyni na gali reprezentowaliśmy nasze województwo. Oprócz nagrody pieniężnej wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Po uroczystości uczniowie obejrzeli pokazy eksperymentów i odwiedzili naukobus.
    A wszystko zaczęło się na początku roku szkolnego, kiedy klasa przystąpiła do projektu. Stworzono koło naukowe o nazwie Odkrywcy 1. W ramach tegorocznej edycji programu uczniowie poznali historię wybitnych polskich naukowców. Do Ignacego Łukasiewicza, który wprowadzał dzieci w świat nauki, dołączyli Jan Szczepanik – polski Thomas Edison, Kazimierz Funk – autor terminu  witaminaMarian Rejewski – współautor zasady umożliwiającej złamanie szyfru Enigmy, oraz Henryk Magnuski – konstruktor stacji radiowej dla wojska tzw. handie-talkie, które umożliwiło pracę nad kolejnym urządzeniem radiowym – walkie-talkie. Projekt składał się z czterech etapów. Każdy z nich był dokumentowany i rejestrowany w postaci zdjęć lub filmików. W czasie trwania projektu gościliśmy u siebie różne osoby, które wprowadzały nas w świat eksperymentów. Uczyliśmy się zasad szyfrowania i stworzyliśmy swój własny telefon ze sznurka. Uczestniczyliśmy w warsztatach komunikacji, gdzie rozwiązywaliśmy zadania z komunikowania się miedzy sobą. Dzisiaj  już wiemy, że nic nie przychodzi łatwo i szybko. Uczyliśmy się cierpliwości w dążeniu do celu. Ta cecha jest przecież domeną wynalazców!  Nadal chcemy bawić się ucząc i uczyć się bawiąc!
    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu! Szczególne podziękowania kierujemy do Gminy Grodków i Pana Burmistrza za wynajęcie i opłacenie autokaru, którym mogliśmy pojechać do Warszawy.
    Udział w projekcie był dla nas niezwykłym doświadczeniem. Dziękujemy, że mogliśmy wszyscy zobaczyć i podziwiać naszą stolicę, która powitała nas piękną, słoneczną pogodą.
                                                                                                     Klasa 1c

  • Projekty „Grodkowiaków”

    Od marca 2019 r. dzieci należące do zespołu „Grodkowiacy” realizowały dwa projekty.
    1. Wspieranie i propagowanie działań w zakresie ochrony dóbr kultury, dziedzictwa narodowego i lokalnego dorobku artystycznego.
    Celem pierwszego zadania było podejmowanie działań na rzecz edukacji artystycznej w Grodkowie:
    - zachęcanie do uczestniczenia w codziennej aktywności kulturalnej,
    - ukazanie wielopoziomowego i integralnego pojmowania rękodzieła jako sztuki,
    - zaangażowanie dzieci w kultywowanie tradycji ludowych własnego regionu,
    - promowanie wychowania dzieci i młodzieży przez sztukę,
    wzrost świadomości wśród uczestników „zadania” korzyści płynących z rozwijania sztuki ludowej,
    nabierania nawyków aktywności i włączania się w życie publiczne,
    kształtowanie umiejętności planowania pracy,
    rozwijanie wyobraźni twórczej i estetyki,
    kształtowanie sprawności manualnych,
    kształtowanie umiejętności bezpiecznego posługiwania się narzędziami i przyborami.
     

    Zajęcia artystyczne z rękodzieła sprzyjały w nabywaniu nowych umiejętności, kultywowaniu tradycji, prezentacji własnych umiejętności artystycznych, a jednocześnie były alternatywą na ciekawe spędzanie wolnego czasu. W ramach zadania odbyły się 2 warsztaty wykonywania obrazków metodą scrapbookingu – wycinankową dla dzieci z zespołu „Grodkowiacy”. Dzieci za pomocą specjalnej maszynki i odpowiednich wykrojników tworzyły kolorowe kompozycje. Wycięte elementy przyklejały przestrzennie na płótnie, papierze i kartonie. Uczyły się w ten sposób o rodzajach materiałów i narzędziach potrzebnych do wykonania prac.

    2. Organizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, propagującego ideę trzeźwego oraz zdrowego stylu życia.
    Celem drugiego zadania były warsztaty kulinarne (zdrowe odżywianie) oraz  warsztaty taneczne, rekreacyjne, specjalistyczne z zakresu profilaktyki dla dzieci z rodzinami.
    Rezultatem wykonania zadania publicznego było
    - nabycie przez uczniów świadomości zagrożeń we współczesnym świecie i umiejętności radzenia sobie z nimi,
    zapobieganie szkodom wynikającym z różnych uzależnień przez prowadzenie specjalistycznych zajęć,
    budowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia,
    możliwość odkrywania pasji i zainteresowań,
    uczenia się kompetencji społecznych, w tym szczególnie pracy w zespole,
    nabierania nawyków aktywności i włączania się w życie publiczne,
    nabycie przez uczniów nawyków zdrowego stylu życia.
    Odbyły się warsztaty podczas których były realizowane treści dotyczące profilaktyki, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz propagujące ideę trzeźwego oraz zdrowego stylu życia:
    warsztaty kulinarne (zdrowe odżywianie) od kwietnia do maja.
    warsztaty taneczne, rekreacyjne, specjalistyczne z zakresu profilaktyki dla dzieci z rodzinami.
    zakupiono 8 kamizelek chłopięcych – element stroju śląskiego chłopięcego.
    Powyższe działania wzbogaciły ofertę edukacyjną szkoły,  przyczyniły się do indywidualnego rozwoju każdego ucznia poprzez pracę metodą projektową.
                                                                                                                      Beata Sikorska-Żyrek

  • Kółko młodego chemika

    Zajęcia kółka organizowane były w ramach projektu pt. „Organizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży propagującego idee trzeźwego oraz zdrowego stylu życia” i skierowane do chętnych uczniów klas VII.
    Na początku przypomnieliśmy sobie przepisy BHP, regulamin pracowni chemicznej oraz jak wygląda szkło i sprzęt laboratoryjny.
    Podczas zajęć sporządzaliśmy mieszaniny i badaliśmy sposoby ich rozdzielania. Przeprowadzaliśmy: sączenie, sedymentacje, dekantację oraz chromatografię bibułową, która uwidoczniła nam kolor niebieski i fioletowy ukryty w barwie czarnego flamastra.
    Badaliśmy także przewodzenia prądu przez roztwory, zmianę barwy wskaźników w różnych roztworach, wykonywaliśmy testy wody deszczowej i pitnej pod kątem zawartości bakterii  oraz przeprowadzaliśmy filtrację wody. Otrzymywaliśmy tlen i sprawdzaliśmy jego właściwości, a także obserwowaliśmy zjawisko dyfuzji. Prowadziliśmy zabawne reakcje z sodą oczyszczona i octem – wulkan, reakcje  z olejem – lampa lawa oraz doświadczenie zegar jodowy.
    Zajęcia kółka rozwinęły aktywność uczniów i ukształtowały samodzielności w działaniu poprzez poznanie metody badawczej oraz sposób opisu uzyskanych wyników. Podstawowym zadaniem na zajęciach doświadczalnych jest rozbudzanie aktywności poznawczej, odkrywanie wiedzy przez ucznia poprzez wykonywanie powierzonych mu zadań. Praktyki te uczą samodzielności w podejmowaniu decyzji i przewidywaniu zaistniałych zjawisk.

  • Nagrody w Gminnym Konkursie Plastycznym „Baśnie, Bajki i Bajeczki”

    W dniu 11 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grodkowie odbył się VIII Festiwal Piosenki Wakacyjnej i podsumowanie gminnego konkursy plastycznego. Organizatorem obu imprez było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Świt. Uczniowie z klas I-III brali udział w konkursie plastycznym. W galerii znalazło się wiele prac naszych uczniów. I miejsce zdobył Filip Wolny z klasy III a, praca namalowana pod kierunkiem p. Beaty Sikorskiej -Żyrek. II miejsce zdobył Ksawery Bohdziul z klasy I a, praca namalowana pod kierunkiem p. Ewy Wójcickiej. Uczniowie otrzymali piękne dyplomy i książeczki. Ponadto uczestniczyli w festiwalu jako widzowie, korzystali z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

  • Festiwal Piosenki Wakacyjnej

    I miejsce zdobył zespół INOX podczas VIII edycji Festiwalu Piosenki Wakacyjnej, który odbył się 11 czerwca 2019r. Festiwal, organizowany przez działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Grodkowie Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Świt”, ma charakter integracyjnego pikniku, podczas którego rywalizującym na scenie wykonawcom towarzyszy wiele atrakcji min.: warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, dogoterapia, wata cukrowa, popcorn czy grill , z których mogą korzystać wszyscy uczestnicy festiwalu. Ze względu na panujące upały organizatorzy zadbali również o kurtynę wodną i dużą ilość wody dla każdego uczestnika festiwalu.

  • Święto rodziny

    5 czerwca 2019 r. w Domu Kultury dzieci z zespołu „Grodkowiacy” oraz klasy III a, II c wraz z. p. Beatą Sikorską -Żyrek i p. Jolantą Kuś przygotowały program artystyczny z okazji Święta Rodziny.  Dzień Mamy i Dzień Ojca to szczególne święta, które każdy z nas zna i szanuje. Z okazji tych wyjątkowych dni recytowaliśmy wiersze, przedstawiliśmy sztukę teatralna oraz zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy krakowiaka, poloneza warszawskiego, kowala i taniec śląski krakowiankę. Następnie dzieci wręczyły prezenty – obrazki, kartki z życzeniami wykonane w czasie projektu „Wspieranie i propagowanie działań w zakresie ochrony dóbr kultury, dziedzictwa narodowego i lokalnego dorobku artystycznego” metodą scrapbookingu. Uroczysta część Dnia Rodziny zakończyła się wspólnym zdjęciem. Po części oficjalnej udaliśmy się na plac za Domem Kultury, gdzie mogliśmy wspólnie spędzić czas na zabawach, nauce i degustacjach. Każdy miał wyznaczone zadanie i punkty przy których mogliśmy „coś robić”. Pani dietetyk Monika Konieczna oraz pani Agnieszka Sobów miały punkt „Zdrowe przekąski”. Były tam zagadki, krzyżówki, degustacje zdrowych przysmaków. Wspaniałe przekąski przygotowywały dzieci: Michał, Kuba, Lena, Layana, Hania, Marek i Tymek.
    Były punkty sportowe, malowania, gier zręcznościowych oraz niespodzianek. Tatusiowe zajęli się ogniskiem, gdzie pieczone były kiełbaski, chlebek i pianki.
    Mimo przelotnego deszczu bawiliśmy się wspaniale.  
    Brawo Dzieci!!!  Brawo Mamusie!!! Brawo Tatusiowie!!!

  • Gra terenowa „Zagadkowy Grodków”

    Izba Pamięci Ziemi Grodkowskiej przygotowała dla mieszkańców oraz wszystkich chętnych do zwiedzania Grodkowa nową atrakcję: jest nią terenowa gra „Zagadkowy Grodków”. Ma ona formę mapki, na której zostały zaznaczone i opisane wybrane grodkowskie zabytki. W dniu 6 czerwca klasa III a wraz z wych. B. Sikorską-Żyrek oraz prowadzącymi paniami: E. Eliasz-Kożuch i M. Stopikowską zwiedzały nasze miasta korzystając z przygotowanej mapki rozwiązując zagadki i krzyżówki. Dzięki temu uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o historii Grodkowa, zabytkach i ciekawych miejscach, a nawet o pięknych okazach roślinnych. Duże zainteresowanie i dreszczyk emocji wzbudziła historia opowiedziana przez p. Ewę a dotycząca budynku „Piast”. „Żółte Czapeczki” wspaniale poradziły sobie z zagadkami i zapracowały sobie na tytuł „Odkrywcy Grodkowa”. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek i wszyscy udaliśmy się na pyszne lody. Bardzo dziękujemy za wspaniałą grę.

  • Gminny Konkurs Czytelniczo-Ortograficzny dla klas trzecich

    8 czerwca 2019r. reprezentanci klas III – A.Bohdziul, Z.Ilów i W.Myrta wraz z wych. B. Sikorską-Żyrek i G. Ostręgą brały udział w gminnym konkursie czytelniczo-ortograficznym w Kopicach. Trzeba było wykazać się doskonałą wiedzą z zakresu lektur a także niemal nienaganną znajomością ortografii. W tym jakże trudnym konkursie okazało się, że rywalizacja była tak wyrównana, że pierwsze miejsce zajęły jednocześnie drużyny ze szkół PSP nr 3 w Grodkowie i Kolnicy. Nagrodami były oczywiście książki dla wszystkich uczestników  oraz dyplomy dla szkół, a dla opiekunów przygotowujących do konkursu podziękowania za włożoną pracę.

  • Dni Grodkowa – koncert „Dzieci Dzieciom”

    1 czerwca 2019 r. zespół taneczny „Grodkowiacy” i zespół wokalny „INOX” wystąpiły na scenie plenerowej Domu Kultury podczas Dni Grodkowa jak również dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Zespół taneczny „Grodkowiacy” zaprezentował cztery układy taneczne: Krakowiak, Polonez Warszawski, Kowal i Krakowianka.
    Młodych tancerzy mogliśmy podziwiać w pięknych strojach i nowych choreografiach tanecznych. Dzieci w ramach dodatkowych zajęć uczyły się kroków, układów tanecznych jak również dopasowywania strojów do charakteru danego tańca.
    Zespół „INOX” zaprezentował się w programie złożonym z piosenek znanych z filmów Walta Disney’a – „Vaiana” i „Zootopia”.
    Opiekunowie zespołów: B. Sikorska-Żyrek, J. Kuś, W. Jakubowski

  • „Mini zielona szkoła” klasy III a

    Klasa III a w dniach 30-31 maja 2019 r. swoją zieloną szkołę odbywała w Zatorze i Inwałdzie klasa III a wraz z p. Beatą Sikorską-Żyrek i p. Agnieszką Popielą. W największym parku rozrywki bawiliśmy się i jednocześnie uczyliśmy. Pokonywaliśmy strach, pomagaliśmy sobie wzajemnie. Korzystaliśmy ze wszystkich urządzeń dostosowanych do naszego wzrostu i wieku. W krainie bajek spotykaliśmy ulubione postacie. Uczestniczyliśmy w przedstawieniach muzycznych, żonglerskich, akrobatycznych. Po całodniowym pobycie w parku, ciuchcią dotarliśmy na miejsce noclegu czyli to „Western camp”. Jest on usytułowany na północ od Wadowic. Stylizowany jest na klasyczną wioskę z amerykańskiego Dzikiego Zachodu. My spaliśmy w namiotach tipi, jak prawdziwi Indianie. Zorganizowaliśmy wieczorne ognisko z kiełbaskami i pieczonym chlebem. Następnie w strefie relaksu na leżakach pooglądaliśmy film w kinie plenerowym. Niestety deszcz spowodował, że musieliśmy schować się w tipi. Szybko zasnęliśmy, gdyż po obfitym śniadaniu ruszyliśmy w dalszą drogę. Naszym celem był Inwałd.

    W ciągu jednego dnia zwiedziliśmy najważniejsze zakątki Polski i świata. Byliśmy w Australii, Grecji, Włoszech, Chinach, Francji, Meksyku. Większość miniatur w Parku Miniatur wykonana jest w skali 1:25, kompleks watykański – Plac św. Piotra i Bazylika św. Piotra – w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka 1:10. Wiele śmiechu było w zielonym labiryncie. Ślepe zaułki i skomplikowany system zielonych korytarzy wcale nie pomaga w odnalezieniu wyjścia. Jednak wszyscy poradzili sobie znakomicie pomagając sobie wzajemnie. Dużą atrakcją byłe lekcja edukacyjna o starożytnym Egipcie. Przewodnik opowiadał dzieciom o budowlach, piramidach, życiu władców Nilu.
    Następnie przenieśliśmy się do czasów średniowiecza i zwiedzaliśmy zamek. Na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.
    Mieliśmy zajęcia z garncarzem lepiącym gliniane naczynia, tkaliśmy krajki na bardkach, u kowala pomogliśmy wykuć  serduszko a u powroźnika skręciliśmy powróz. Zabawiliśmy się też w stylu średniowiecznym – czyli postrzelaliśmy z łuku, zakręciliśmy się na karuzeli beczułce, przymierzyliśmy zbroję. A na zamku zwiedzisz komnatę damy, salę tortur, zbrojownię.  Atrakcją były też ruchome smoki a zwłaszcza jeden, który mówił, śpiewał, zionął ogniem i opryskał nas wodą.
    Po tak wielu atrakcjach ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wszystkie przygody i to czego nauczyliśmy się uwieczniliśmy na zdjęciach.

  • Polsko – czeski projekt „Połączyła nas muzyka - Hudba nás spojuje”

    27 maja 2019r. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie śpiewający w chórze INOX wraz ze swoimi opiekunami Grażyną i Wiesławem Jakubowskimi udali się do miejscowości Červenka w Republice Czeskiej. Był to już piąty  wyjazd chóru INOX do Czech. Wizyta odbyła się w ramach realizacji projektu „Połączyła nas muzyka” w oparciu o realizację przez chór „INOX” z grodkowskiej „trójki” zadania publicznego: Współpraca międzynarodowa, w tym realizacja projektów z udziałem miast partnerskich i była kontynuacją współpracy nawiązanej w czasie Światowych Dni Młodzieży.
    Realizacja zadania publicznego miała na celu wspieranie działań służących rozwijaniu integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między chórem „INOX” działającym przy Publicznej Szkole podstawowej nr 3 w Grodkowie oraz dziecięcym chórem „Červeňáček” działającym przy Základní škola a Mateřská škola Červenka. Adresatami zadania byli uczniowie z klas 4-5 należący do chóru „INOX”, a miejscem realizacji zadania była Základní škola a Mateřská škola Červenka w Republice Czeskiej.

    W ramach zadania odbyły się warsztaty chóralne z nauką utworów w języku polskim, czeskim i angielskim, warsztaty plastyczne poświęcone postaciom z baśni braci Grimm i Hansa Christiana Andersena. Podsumowaniem warsztatów był polsko – czeski koncert pod dwujęzycznym  tytułem „Połączyła nas muzyka - Hudba nás spojuje”  oraz wystawa prac plastycznych „W świecie baśni” w każdej ze szkół uczestniczących w warsztatach. Warsztaty miały charakter integracyjny z wykorzystaniem języka polskiego, czeskiego i angielskiego.

    Wszystkie działania skierowane były na propagowanie polskiej i czeskiej tożsamości  kulturowej, a także akceptację i zrozumienie dla tradycji, kultury oraz zwyczajów sąsiadujących ze sobą narodów. Koordynatorami warsztatów  po stronie polskiej byli Grażyna i Wiesław Jakubowscy, a po stronie czeskiej Vlasta Potužáková, Iveta Šmídová i Eva Dostálová.

    Dotychczasowa współpraca chórów „INOX” i „Červeňáček” rozwija się bardzo dobrze przede wszystkim ze względu na zbliżony profil zespołów i wiek uczestników oraz duże doświadczenie prowadzących obydwa zespoły nauczycieli i mamy nadzieję, że dalszym ciągu będzie się rozwijać.

    W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miasta w Grodkowie, Stowarzyszeniu „Grodkowska Trójka”, Bankowi Spółdzielczemu Grodków-Łosiów z siedzibą w Grodkowie, radnemu powiatu panu Tomaszowi Róża, rodzicom członków chóru „INOX” oraz państwu Tomaszowi i Damianie Grzybowskim-Biuro Podróży „Dantur” za pomoc jakiej udzielili nam w realizacji całego projektu. (zobacz: Fotogaleria)

  • Dzień otwarty dla przedszkolaków

    2 i 14 maja 2019 roku w Grodkowskiej Trójce odbył się Dzień Otwarty  dla dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie 1. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Katarzyna Telęga – Romian, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Następnie dzieci pod opieką pani Doroty Ryby i Beaty Sikorskiej – Żyrek ruszyły zwiedzać szkołę. Organizatorki pokazały dzieciom sześcioletnim jak wygląda szkoła od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Zajęcia na świetlicy szkolnej przeprowadziła  p. Sylwia Gajewska.  Dzieci bawiły się podczas muzyki tanecznej Jast Dance oraz z wielkim zaangażowaniem i ciekawością grały w futbol stołowy, który jest największą atrakcją na świetlicy szkolnej. Rysowały po tablicy kolorową kredą i podpisały się samodzielnie. Wzięły również udział w zajęciu plastycznym o tematyce wiosennej. Na zakończenie spotkania zostały poczęstowane słodyczami. Pobyt gości z Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie dostarczył wszystkim wiele miłych emocji. Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci  i  pełni zapału we wrześniu 2019 roku. ZAPRASZAMY !!!! (Zobacz: Fotogaleria)

  • Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”


    4 kwietnia 2019r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie odbył się rejonowy etap Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”. Naszą szkołę reprezentowało tam 4 uczniów. Byli to: Aleksandra Boruszek, Milena Rutkiewicz, Izabela Staruch i Jakub Szymankiewicz. Wszyscy są uczniami klasy 7b.
    Wrażenie robiła już sama liczba uczestników tego etapu konkursu - ponad 80 osób. Warto podkreślić fakt, że nasi reprezentanci byli jedynymi uczestnikami konkursu, którzy uczą się języka niemieckiego jako języka obcego. Pozostali byli uczniami szkół mniejszości niemieckiej.
    Komisja konkursowa wysoko oceniła kompetencje językowe naszych uczniów, ich wymowę i interpretacje wierszy. Wyróżniony został Jakub Szymankiewicz, który  popisał się piękną recytacją wiersza Friedricha Schillera „Hoffnung” i Katarzyny Kubiak „MeinWeg”.
    Serdecznie gratulujemy wszystkim recytatorom! (zobacz: Fotogaleria)

  • INFORMACJA

    Udostępnienie sprawozdań rocznych  za 2018 rok czyli: bilans, informacja dodatkowa, rachunek zysków i strat oraz zestawienie zmian w funduszu jednostki, na stronie GZSziP GRODKÓW. (gzszip.grodkow.pl/bip/budzet.html)

  • Festiwal Muzyczny „Mikrofon i Ty” w Opolu

    II miejsce w kategorii zespołów zajął zespół INOX, który prezentując się w piosence „Krawiec”  reprezentował w dniu 14 maja 2019r. Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Grodkowie na XIV Festiwalu Muzycznym „Mikrofon i Ty” w Opolu
    Festiwal odbył się na scenie amfiteatru w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5  z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu . Celem festiwalu jest: popularyzacja polskiej piosenki, rozbudzanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci i młodzieży, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, wymiana doświadczeń między wykonawcami i nauczycielami  oraz rozwijanie talentów estradowych. (zobacz:Fotogaleria)

strona: