Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Lompy w Grodkowie

 

Nawigacja

  • Zimowisko w Murzasichle
    Jak co roku grupa dzieci z gminy Grodków spędzała ferie pod opieką pań: B. Sikorskiej-Żyrek,  D. Babicz,  A. Białowąs. Do kadry dołączyła p. E. Szczepanowska. Tym razem pojechaliśmy zdobywać góry. Zamieszkaliśmy w uroczej miejscowości Murzasichle. Jest to wieś położona na skraju Tatrzańskiego parku Narodowego na wysokości 820-950 m n.p.m., w południowej części Skalnego Podhala, pomiędzy Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską. Sama nazwa wsi wywodzi się z połączenia dwóch nazw osad: Mur oraz Zasichle. Przez teren obecnej miejscowości przepływała niegdyś mała rzeka o nazwie Sichła. Niedaleko tej rzeki położona wieś, której nazwa wzięła się właśnie od jej położenia – Zasichle - za rzeką Sichłą. Pierwsza cząstka „mur” wzięła się od nazwy miejscowości położonej nieopodal Zasichla -  Mur. Jak dwie wsie połączyły się to powstała osada o nazwie Murzasichle. Tyle o nazwie.
     Główną atrakcją pobytu był aktywny wypoczynek. Polegał on na korzystaniu z wielu atrakcji zimowych. Uczestnicy zimowiska mieli okazję jeździć na nartach snowboardzie, pontonach no i oczywiście na „jabłuszkach”. Po wizycie  w Śnieżnym Labiryncie w Zakopanem sami zbudowaliśmy swoje lodowe twierdze. Byliśmy na Gubałówce, gdzie podziwialiśmy panoramę Tatr. W ostatnim dniu braliśmy udział w kuligu oraz doskonaliliśmy umiejętności pływackie w Aqua Park w Zakopanem. Tam też korzystaliśmy z walorów leczniczych znajdującej się tam wody, gdyż jej wyjątkowy skład (wapń, sód, siarka, magnez, potas i krzem) wpływają pozytywnie na dolegliwości reumatyczne, narządów ruchu, skóry, a ponadto poprawiają ukrwienie i obniżają ciśnienie krwi.
    Podczas pobytu nie zabrakło też nauki. Mieliśmy lekcje regionalizmu. Gospodarze p. Ewelina i p.  Mariusz udostępnili nam swoje góralskie stroje, które mogliśmy poprzymierzać, pooglądać.
    W trakcie pobytu bawiliśmy się wspólnie w różnego rodzaju zabawy, gry integracyjne oraz wykonywaliśmy gadżety do fotobudki.
    W drodze powrotnej zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Podziwialiśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora oraz majestatyczne i unikalne solne rzeźby. Pokonaliśmy blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów i byliśmy 135 metrów pod ziemią!!! Na szlaku zwiedziliśmy ponad 20 komór, w tym najpiękniejszą Kaplicę św. Kingi. Wpadliśmy w zadumę słysząc kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior. Po przejściu trasy udaliśmy się na podziemny obiad w karczmie. Po napełnieniu brzuszków mieliśmy okazję pobawić się w specjalnej Sali i kupić pamiątki. Następnie pan przewodnik odwiózł nas prawdziwą górniczą  windą na powierzchnię.
    Ferie zaliczamy do super udanych!!! (zdjęcia w Fotogalerii)

  • FERIE ZIMOWE
    13 lutego rozpoczynamy ferie zimowe. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.
    Do szkoły wracamy 27 lutego.

  • Zabawa jest nauką, nauka - zabawą …
    W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 Świetliki brały udział w różnorodnych zajęciach wspierających wszechstronny rozwój oraz akcjach społecznych, które kształtują prawidłowe nawyki i postawy. Aktywne uczestnictwo w zajęciach jest potwierdzeniem myśli Glenna Domana „Zabawa jest nauką, nauka - zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki". (zobacz: Fotogaleria)

  • „Moja babcia i mój dziadek"
    W mroźne, lutowe południe Świetliki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie zaprezentowały przed grodkowskimi seniorami przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W trakcie  spotkania panował bardzo ciepły i podniosły nastrój, który magnetycznie udzielił się  również pracownikom Domu Kultury. Wykonana dłońmi małych artystów dekoracja przykuwała uwagę publiczności oraz wzbogaciła wystrój sali. Świetliki zaprezentowały swój kunszt aktorski w dwóch inscenizacjach. W montażu słowno - muzycznym pt. "Moja babcia i mój dziadek", w sposób groteskowy uczniowie przedstawili historię babci i dziadka od czasów ich "zabawy w piaskownicy" po perypetie dnia codziennego. Scenariusz inscenizacji został opracowany w oparciu o wiersz D. Gellner pt. "Dziadek stołek i rosołek". Rolę zatroskanej babci zagrała Zofia Jurasz z kl. IIIb, natomiast w postać kurtuazyjnego dziadka wcielił się Wiktor Broda – również uczeń z kl. III b. Humorystycznie przedstawiona historia seniorów oraz przepiękny taniec z  błękitnymi szarfami w wykonaniu dziewczyn z klas III (Moniki Martynowicz, Otylii i Leny Wojas, Mai Wrzodek, Kasi Dendys, Amelki Skoczeń, Hani Stępień i Zuzanny Sobstel), wzbudziły radość i niepohamowaną nostalgię wśród publiczności. Natomiast powrót do czasów ich  młodości utrzymany w klimacie  szlagierów polskich z lat 70- tych dostarczył niesamowitych, fantastycznych i wyjątkowych wrażeń. Zdumiewający był fakt, że przeboje te- choć nadszarpnięte zębem czasu- były chętnie śpiewane przez większość dzieci odwiedzających świetlicę. To była też doskonała okazja do zapoznania współczesnych dzieci z modą i obyczajowością lat 70-tych.
    Dodatkową atrakcją również przygotowaną przez Świetliki była inscenizacja wiersza J. Tuwima pt. "Rzepka". W rolę narratora wcieliła się p. Ludwika Eliasz - świetny orator i fenomenalny kabareciarz. Rolę dziadka - ogrodnika zagrał Marcel Błoch - niekwestionowany artysta i wszechstronnie  utalentowany uczeń kl. III d. Natomiast rolę Babci - wesołej i niezwykle charyzmatycznej wcieliła się Izabela Narbutowicz, uczennica klasy V a. Rolę rzepki bardzo kreatywnie zagrały Zosia Ilów i Nikola Statkiewicz.  Dzięki pomocy przesympatycznych zwierzątek, w których role wcielili się uczniowie (Lena Nowak, Jakub Sobów, Marek Rytwiński, Layana Mitręga, Natalia Biesaga), w przepięknych i samodzielnie wykonanych strojach, Dziadek i Babcia przy ich pomocy zdołali wyrwać rzepkę z impetem. (zobacz: Fotogaleria) Agnieszka Popiela

  • „Królowie matematyki” w zerówce – grupa 0 c
    Dla dzisiejszego  społeczeństwa matematyka jest przede wszystkim kluczem do sukcesów w wielu dziedzinach naszego życia. Edukacja matematyczna jest dla dzieci ciężka do zrozumienia. W zerówce uczymy się przeliczać, prawidłowo odzwierciedlać i rozróżniać figury geometryczne czy też nabywamy umiejętności posługiwania się określeniami wskazującymi położenie i kierunek, czyli orientacja przestrzenna, klasyfikowania itd.. Dziś naszą wiedzę matematyczną powtarzaliśmy i przyswajaliśmy razem z przedszkolakami z grupy pięciolatków z sali 4 z Przedszkola Publicznego nr 2. Były zadania z figur geometrycznych, zabawa ruchowa w orientacji własnego ciała, wyszukiwanie figur geometrycznych w sali oraz przeliczanie. Zajęcia matematyczne skończyły się wyklejaniem cyfr z wcześniej przygotowanych elementów. Całość  zajęć skończyła się słodziutkim cukiereczkiem oraz wręczeniu grupom dyplomów. A. W. (zobacz: Fotogaleria)

  • Horror z happy endem w finale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców
    25.01.2017r. odbył się finał wojewódzki w mini piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych w Grodkowie. Do zawodów przystąpiły 4 szkoły: gospodarze i obrońcy tytułu: PSP 3 Grodków, PSP 3 Brzeg, PSP 1 Kolonowskie oraz PSP 2 Opole. Drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, co miało odzwierciedlenie w wynikach spotkań. Każdy z meczy był bardzo emocjonujący i o końcowym wyniku często decydowała 1 bramka. Do ostatniego meczu nie było wiadomo jaka będzie końcowa klasyfikacja. Po 5 kolejkach gospodarze mieli 2 punkty, Brzeg 4 punkty, Kolonowskie 3 punkty a Opole 1 punkt. Ostatni mecz rozgrywał się pomiędzy odwiecznymi rywalami – Trójką z Brzegu i Grodkowa. Brzeżanie nie stracili jeszcze punktu, a gospodarze po dramatycznych spotkaniach zanotowali 2 remisy. I ten mecz przysporzył wielu emocji zgromadzonym kibicom. Na 5 sekund przed końcem był remis, dający złoto „Tróce z Brzegu” a gospodarzom zaledwie brązowe medale. Jednak silny rzut z 9 metrów jednego z liderów ekipy z Grodkowa przechyliło szalę zwycięstwa na ich korzyść. Ten rzut był wart złotych medali i awans do Finałów Mistrzostw Polski. (zobacz: Fotogaleria)

    Lp.

    Godz.

    K

    Nazwa szkoły

     

    Wynik

     

     

     

     

     

     

     

     

    1

    ……-……

    1-4

    PSP 3 GRODKÓW

     

    PSP 1 KOLONOWSKIE

     

    10-10

     

     

     

     

     

     

     

     

    2

    ……-……

    2-3

    PSP 2 OPOLE

     

    PSP 1 BRZEG

     

    12-13

     

     

     

     

     

     

     

     

    3

    ……-……

    4-3

    PSP 1 KOLONOWSKIE

     

    PSP 1 BRZEG

     

    10-15

     

     

     

     

     

     

     

     

    4

    ……-……

    1-2

    PSP 3 GRODKÓW

     

    PSP 2 OPOLE

     

    13-13

     

     

     

     

     

     

     

     

    5

    ……-……

    2-4

    PSP 2 OPOLE

     

    PSP 1 KOLONOWSKIE

     

    8-18

     

     

     

     

     

     

     

     

    6

    ……-……

    3-1

    PSP 1 BRZEG

     

    PSP 3 GRODKÓW

     

    12-13

     

    Tabela  wyników

     

    1

    2

    3

    4

    mecze

    punkty

    miejsce

    PSP 3 GRODKÓW

     

    13-13

    13-12

    10-10

    3

    4

    I

    PSP 2 OPOLE

    13-13

     

    12-13

    8-18

    3

    1

    IV

    PSP 1 BRZEG

    12-13

    13-12

     

    15-10

    3

    4

    II

    PSP 1 KOLONOWSKIE

    10-10

    18-18

    10-15

     

    3

    3

    III

  • Cała Polska Czyta Dzieciom w grupie 0 c
    Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka, i to już od najmłodszych lat,  odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”  dzieci z grupy  0 „c” miały przyjemność wysłuchać wielu różnorodnych bajek, opowiadań, baśni, historyjek, legend czy mitów czytanych przez zaproszonych gości. Wśród nich byli nauczyciele z naszej placówki oraz z Przedszkola Publicznego nr 2 jak również rodzice Naszych dzieci. W przeciągu dwóch miesięcy było u Nas 21 gości. Każde czytanie bajki było wyjątkowe dla słuchających i czytających.  A.W. (zobacz:Fotogaleria)

  • Jasełka i nie tylko na DZIEŃ BABCI I DZIADKA w oddziale przedszkolnym 0b i 0c
    Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w przedszkolnym kalendarzu, jako dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu "śpieszą" się babcie i dziadkowie do swoich wnuków, ale tym razem, aby wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek, skeczy, życzeń i wspólnie pobawić się  oraz pośpiewać z wnukami. Z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka dzieci z oddziału przedszkolnego 0 „b” i 0 „c” przygotowały program artystyczny dla swoich ukochanych Dziadków i Babć, który został zaprezentowany w Domu Kultury. Dziadkowie z wielkim przejęciem i zainteresowaniem oglądnęli Jasełka oraz wysłuchali wierszy oraz piosenek specjalnie dla Nich przygotowanych. Na zakończenie otrzymali małe prezenty od swoich wnuków i wnuczek. A.W. (zobacz: Fotogaleria)

  • Dla Babci i Dziadka
    W związku z dużą liczbą nieobecności dzieci w szkole spowodowaną chorobą uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka została przełożona na dzień 1 lutego 2017r. W tym dniu dzieci należące do zespołu tanecznego „Grodkowiacy”, teatralnego „Chochliki” oraz uczniowie klasy III f i I a zaprosili swoje Babcie i Dziadków do Domu Kultury na uroczystość. Mimo, że na dworze było biało, mroźnie to podczas występów panowała ciepła i serdeczna atmosfera, a wszystko za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt. Wiadomo nie od dziś, że na wszelkie smutki „Dziadkowie” mają słodkie i pyszne rozwiązania oraz  znajdą radę na każde zmartwienie. W dowód wdzięczności dzieci przedstawiły specjalnie na tę okoliczność ułożony program. Dzieci podczas przedstawienia zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Przygotowany program wycisnął niejedną łzę. Jednak to nie był koniec niespodzianek. Każda babcia i dziadek otrzymali, przygotowane przez dzieci, medale, korale, laurki.
    Zaproszeni goście przybyli tak licznie, iż na koniec przy wspólnym zdjęciu musieliśmy wykonać je w trzech odsłonach, gdyż nie mieściliśmy się w kadrze.
    To było naprawdę wyjątkowe popołudnie, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. (zdjęcia w Fotogalerii)
    Opiekunki zespołów; p. B. Sikorska-Żyrek i p. J. Kuś

  • Symbole Narodowe
    2 lutego 2017 roku grupa O c wraz z wychowawcą udała się do Biblioteki Miejskiej, aby porozmawiać i przypomnieć symbole narodowe. Rozmawialiśmy o symbolach narodowych, tradycjach, zabytkach, miastach i krajobrazie naszej pięknej Polski. Dzieci wysłuchały też legendy „O Lechu i orle białym”. Całość spotkania skończyła się zajęciami plastycznymi oraz prezentacją multimedialną „Mały Polak”. A.W. (zobacz: Fotogaleria)

  • „Iskierki” i „True Lady” na Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Opolu
    1 lutego 2017r. Szkolne Zespoły Muzyczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie uczestniczyły w jedenastej  edycji Wojewódzkiego  Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Śpiewajmy razem" w Opolu.  Celem Festiwalu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych poprzez śpiew.  W tym roku zaprezentowaliśmy program złożony z utworów w języku angielskim i hiszpańskim.
    I miejsce w kategorii klas I – III zdobył prowadzony przez p. Grażynę Jakubowską zespół wokalny ISKIERKI, który zaprezentował się w utworze „The Bus Song”. W kategorii klas IV – VI  I miejsce zajął prowadzony przez  p.Wiesława Jakubowskiego zespół wokalny True Lady, który wykonał piosenkę „Sofia” z bardzo ciekawym, utrzymanym w stylu flamenco, układem choreograficznym, którym podbił serca festiwalowej publiczności oraz Jury festiwalu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania filmów i zdjęć z naszych występów na Kanale YouTube Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie: Psp Grodków, Fotogaleria





  • Zespół „True Lady” zaśpiewał kolędy w Kolnicy
    28 stycznia 2017r.szkolny zespół wokalny „True Lady” zaprezentował się w Koncercie Kolęd podczas zorganizowanego przez Caritas Polska spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Kolnicy.  Udział w spotkaniu w Kolnicy był zarazem ostatnim działaniem w ramach międzynarodowego projektu „Enjoy Christmas”. (zobacz: Fotogaleria)

  • MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA W MINI PIŁCE RĘCZNEJ
    Drużyna dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie 24 stycznia 2017 r., po zwycięskim przejściu wszystkich szczebli rywalizacji sportowej w piłce ręcznej, uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa w Mini Piłce Ręcznej w Otmuchowie. W finale wojewódzkim walczyły o tytuł mistrzowski cztery najlepsze drużyny: PSP Otmuchów,    PSSP nr 5 Krapkowice, PSP Strojec i PSP nr 3 Grodków. Poziom drużyn bardzo wysoki i wyrównany. Nasze dziewczęta były niezwykle zmotywowane, ale spokojne. Po epidemii grypy powróciły prawie wszystkie, osłabione, bez treningu, ale gotowe do walki. Zabrakło jednak jednej z liderek, no cóż jakoś trzeba sobie radzić. A poradziły sobie rewelacyjnie. Pierwszy mecz z Krapkowicami. Trudny przeciwnik, gdyż dziewczęta z tej drużyny grają ze starszymi- młodziczkami- w lidze wojewódzkiej. Grodkowianki wychodząc na boisko wiedziały czego chcą- zwycięstwa. Mecz był niezwykle zacięty. Jednak  nasze dziewczyny były lepsze i wygrały. Jakaż była nasza radość, tylko szkoda,  że krótka, bo czekał nas jeszcze mecz z drużyną gospodarzy – Otmuchowem. W szatni powtarzałyśmy „damy radę, damy radę” I co? Nadeszła chwila, w której musiałyśmy stanąć oko w oko z przeciwnikiem. Gwizdek sędziego i do boju. O jakże zacięty był ten bój! Bramka za bramkę, wynik ciągle na remisie. Druga połowa była niestety lepsza dla Otmuchowa, bo zostały cztery minuty do końca meczu, a my przegrywamy trzema bramkami. Rozpacz… nie! Dopiero wola walki. Przecież pracowałyśmy ciężko przez trzy lata i naszym celem było zdobycie mistrzostwa. Grodkowianki dostały takiego „powera”, tak walczyły, wyszarpywały piłkę, broniły i doprowadziły do remisu. Czasu coraz mniej, bo tylko jedenaście sekund, na szczęście piłka była w naszym posiadaniu. Wszystko potoczyło się w takim tempie, że trudno sobie wyobrazić. Na cztery sekundy przed zakończeniem meczu piłka wpada do bramki Otmuchowa. Radość, radość, radość. Chociaż mamy przed sobą jeszcze jeden mecz, to już wiemy ,że złoto jest nasze. Wielkie zwycięstwo. Dziewczyny zagrały rewelacyjnie, mądrze, bez konfliktów, przemyślanie. Chociaż warunki fizyczne nie są ich mocną stroną, to nie ma znaczenia. Ich moc jest w rozsądnym myśleniu w czasie gry, współpracy  grupowej, odpowiedzialności, pokorze i skromności. Oby tak pozostało jak najdłużej. Przed nami Mistrzostwa Polski, więc nie spoczywamy na laurach tylko dalej ciężko trenujemy.
    Skład drużyny :Maja Boruszek , Wiktoria Hałasa, Ania Kłos, Michasia Ksiądzyna, Dominika Kuśnierz, Maja Martynowicz, Małgosia Meller, Ola Mika, Marcelina Minkiewicz, Oliwia Pieniążek, Kamila Szczygieł, Ola Boruszek, Kalina Chudzik, Zuzia Maciejowska, Salomea Złota. Trener- Sabina Błoch (zobacz: Fotogaleria)
    Wyniki:
    PSP 3 Grodków- PSSP 5 Krapkowice – 13-7
    PSP Otmuchów- PSP 3 Grodków – 9- 10
    PSP 3 Grodków- PSP Strojec – 13- 11

    Zdjęcie

  • II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek
    26 stycznia 2017r. szkolne zespoły muzyczne (Iskierki, True Lady i INOX) oraz solistka Maja Jóźków wzięli udział w II Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się na scenie grodkowskiego Domu Kultury. Celem konkursu była pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, promocja twórców i wykonawców oraz  rozwijanie talentów oraz twórczych zainteresowań młodego pokolenia.
    I miejsce
    w kategorii solistów zajęła Maja Jóźków
    I miejsce w kategorii zespoły zajął chór INOX. 
    Jury przeglądu przyznało również wyróżnienia dla zespołów True Lady i Iskierki. (zobacz: Fotogaleria)

    Zdjęcie:




  • PLEBISCYT NA 10 NAJLEPSZYCH UCZNIÓW - SPORTOWCÓW WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2015/2016 DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH
    Dnia 13 stycznia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie odbył  się Plebiscyt na 10 Najlepszych Uczniów - Sportowców Województwa Opolskiego za rok szkolny 2015/2016. Oto wyniki: (zobacz: Fotogaleria)
    SZKOŁY PODSTAWOWE:
    1 - OLIWIER LESZCZYŃSKI – SP 4 NAMYSŁÓW – Janusz Czapla – LA
    2 - NATALIA BENTKA – SP 1 NYSA – Jacek Ryszewski – LA
    3 - ALEKSANDRA STRĄK - SP 1 NYSA – Jacek Ryszewski – LA
    4 - NADIA NOWAK – SP4 NAMYSŁÓW – Zygmunt Mikuśkiewicz – LA
    5 - JOANNA DOROŻYŃSKA – SP 4 NAMYSŁÓW – Zygmunt Mikuśkiewicz – LA
    6 - OŻÓG ALEKSANDRA – ZS NR 1 BRZEG – Dariusz Żak – p.nożna, unihokej
    7 - ALICJA RAK – PSP 12 K-KOŹLE – Renata Mańkowska – LA
    8 - MACIEJ RYSZEWSKI – SP 1 NYSA – Jacek Ryszewski – LA
    9 - PATRYK STUDZIŃSKI – PSP 3 GRODKÓW – Roman Smoliński – p. ręczna
    10 - ALEKSANDRA PINDEL – SP W SIDZINIE – Mirosław Tulik – unihokej
    SZKOŁY GIMNAZJALNE:
    1 -
    JAKUB BUJAK – PG 1 K- KOŹLE – Andrzej Saczko – LA
    2 - ALEKSANDRA LACH – PG7 OPOLE – Krzysztof Ziemba – LA
    3 - BARTOSZ GAŁĄZKA – GIM 1 GŁUBCZYCE – Andrzej Gogola – badminton
    4 - MACIEJ MATUSZ - GIM 1 GŁUBCZYCE – Andrzej Gogola – badminton
    5 - NATALIA PANCYLEJKO – PG 7 OPOLE - Krzysztof Ziemba – LA
    6 - JUSTYNA CHUDZIK – PG 7 OPOLE – Magdalena Lach – LA
    7 - JULIA TRUSZ – PG 10 OPOLE, Barbara Rajcic – szachy
    8 -KAMILA STACHERA – ZS 1 BRZEG – Anita Golda – LA
    9 - DANIEL OCHRYMCZUK – ZSS NYSA – Marcin Dykta – piłka siatkowa
    10 - STACHERA NICOLA – ZS NR 1 BRZEG - Anita Golda – LA
    SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
    1 - ANNA SZYMKOWICZ – DLH NYSA –Agata Wrona – LA , koszykówka
    2 - DARIA RANECKA – PLO VI OPOLE, Krzysztof Ziemba – LA
    3 - RAFAŁ JURCZYŃSKI – PLO VI OPOLE, Krzysztof Ziemba – LA
    4 - ALEKSANDRA DUBIEL – ZSO NYSA , Janusz Szura – piłka nożna
    5 - EWA DUDA - ZSO NYSA , Janusz Szura – piłka nożna
    6 - PATRYK GAMROT – ZSEk OPOLE, Krzysztof Bartnik – tenis stołowy
    7 - OLIWIA PACHOLAK – I LO KLUCZBORK, Piotr Głodziński – piłka siatkowa
    8 - DOMINIKA WŁOCHOWICZ – PLO VI OPOLE , Krzysztof Ziemba – LA
    9 - WIKTORIA BĄBEL – ZSEk OPOLE, Joanna Pyka , piłka siatkowa
    10 - POŁOSZCZAŃSKi DAWID- PLO II Opole, Małgorzata Franek – tenis stołowy
    Laureaci 44 Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców- Uczniów „Trójki” za 2016 rok
    1 - Piotr Zawadzki
    2 - Kamila Szczygieł
    3 - Patryk Krzyściak
    4. - Aleksandra Mika
    5 - Łukasz Garncarz
    6 - Mateusz Bielecki
    7 - Maja Boruszek
    8 - Brian Szefer
    9 - Dominika Kuśnierz
    10- Szymon Cygan
    Wyróżnienia
    Karol Studziński
    Julia Kożuch
    Konkurs plastyczny „Sport w wyobraźni ucznia”
    W klasach I-III
    I miejsce- Nina Majkowska
    II miejsce- Jakub Kubik
    III miejsce- Monika Martynowicz
    W klasach IV-VI
    I miejsce- Maja Martynowicz
    II miejsce- Oliwia Pieniążek
    III miejsce- Julia Jasińska

    Teleturniej „Na olimpijskim szlaku”
    1 - Milena Rutkiewicz
    2 - Piotr Zawadzki
    3 - Jakub Szymankiewicz
    Zdjęcie:

  • Chór „INOX” podsumował projekt „Enjoy Christmas”.
    6 stycznia 2017r. dziewczęta z chóru INOX z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie wraz ze swoimi opiekunami Grażyną i Wiesławem Jakubowskimi  udali się do miejscowości Červenka w Republice Czeskiej.  Był to już drugi wyjazd chóru INOX do Czech w tym roku szkolnym. Tym razem celem wyjazdu było podsumowanie międzynarodowego projektu „Enjoy Christmas”. Założycielami  projektu były Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grodkowie oraz Základní škola a Mateřská škola Červenka. Głównym beneficjentem projektu był chór „INOX” i dětský pěvecký sbor „Červeňáček”. To od współpracy  tych zespołów muzycznych rozpoczął się cały projekt.   Celem projektu było poznanie zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia kultywowanych w krajach uczestników projektu a  przede wszystkim poznanie kolęd, pastorałek i utworów świątecznych. Projekt zapoczątkowany przez polską i czeską szkołę z każdym dniem nabierał rozmachu i powiększał się o przystępujące do projektu szkoły z różnych krajów. Ostatecznie w projekcie poza polską i czeską szkołą wzięły udział dwie szkoły z Gruzji, jedna szkoła z Ukrainy, trzy szkoły z Rumunii, dwie szkoły z Włoch i jedna z Hiszpanii. 
    W Święto Trzech Króli spotkaliśmy się w czeskiej szkole na podsumowaniu projektu. Podsumowanie projektu rozpoczął Polsko – Czeski Koncert Kolęd, na który składały się polskie i czeskie kolędy oraz znane na całym świecie utwory „ Jingle Bells” czy „We wish you a Marry Christmas”. Integralną częścią koncertu były warsztaty muzyczne, podczas których uczyliśmy Czechów polskiej kolędy  „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. W koncercie brali udział również przedstawiciele władz samorządowych z Červenki.  Następnie dzieci udały się na warsztaty plastyczne – „Mędrcy świata, monarchowie”, podczas których wspólnie rysowały ilustracje przedstawiające postacie Trzech Króli. Efekty tych warsztatów można podziwiać na poprojektowych  wystawach, które powstały w każdej ze szkół.  Zakończeniem tego intensywnego dnia były warsztaty taneczne przeznaczone na naukę tańca integracyjnego „Belgijka”.  Po obiedzie udaliśmy się jeszcze na zwiedzanie Litovela.  Koordynatorami projektu po stronie polskiej byli Grażyna i Wiesław Jakubowscy a po stronie czeskiej Vlasta Potužáková, Iveta Šmídová i Eva Dostálová. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Burmistrzowi Grodkowa panu Markowi Antoniewiczowi radnej gminy Grodków pani Jolancie Szuchta oraz rodzicom członków chóru „INOX” za pomoc jakiej udzielili nam w realizacji projektu „Enjoy Christmas”.(zobacz:Fotogaleria i Nasz kanał YouTube)

    Zdjęcie:




  • Uczniowie klasy 2a uczą się kodowania
    Godzina Kodowania 2016, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.
    W grudniu uczniowie klasy 2a, którzy uczestniczą w innowacji pedagogicznej „Zabawy z programowaniem” prowadzonej przez Agnieszkę Nawrocką- Pałkę, wzięli udział w Godzinie Kodowania. Oprócz tej inicjatywy uczniowie podczas zajęć komputerowych i dodatkowych zajęć komputerowych poznają tajniki kodowania. (zobacz: Fotogaleria)

    Zdjęcie:

     

     

  • SuperKid.pl
    Klasa 2e wraz z wychowawczynią Ewą Wójcicką zdobyła nagrodę
    w konkursie organizowanym przez SuperKid.pl.
    Roczny abonament dla jednej osoby kosztuje 132 złote. Wszyscy uczniowie 2e otrzymali 365 dni abonamentu gratis.
    „SuperKid” to strona dla dzieci, rodziców i nauczycieli. To serwis dla tych, którzy chcą dbać o wszechstronny rozwój swoich dzieci lub małych podopiecznych. Są tu do dyspozycji olbrzymie ilości łamigłówek, ćwiczeń, kart pracy, wycinanek i innych materiałów edukacyjnych. Można tu szybko znaleźć  dla dziecka lekarstwo na bezczynność i nudę, i zapewnić  mu wartościową rozrywkę. Dzięki temu będzie rozwijało swoje mocne strony i doskonaliło swoje umiejętności. Wszystko tu jest w zasięgu kilku kliknięć myszką, o każdej porze dnia i nocy”.  
    SUPER
    UCZY
    POMYSŁY PODSUWA
    EDUKUJE DOROSŁYCH I DZIECI
    RADOŚĆ NIESIE
    KSZTAŁCI W RÓŻNYCH DZIEDZINACH
    INSPIRUJE NAUCZYCIELA
    DZIECIOM POMAGA
    Gratulujemy!

  • Spotkanie opłatkowe
    28 grudnia 2016r. szkolny zespół  wokalny „True Lady” wystąpił w hotelu „Grodek” z koncertem kolęd i pastorałek na spotkaniu opłatkowym z organizacjami z terenu Gminy Grodków: Związku Emerytów i Rencistów - Oddział w Grodkowie, Związku Nauczycielstwa Polskiego Sekcja Emerytów i Rencistów, Niezależnego Ruchu Kombatantów Armii Krajowej - oddział w Grodkowie, Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko – Gminne w Grodkowie, Związku Sybiraków Koło Terenowe w Grodkowie, Kresowiaków i Klubu seniora Zespół „True Lady” przywitał uczestników spotkania koncertem złożonym z tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz piosenek świątecznych. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz oraz Zastępca Burmistrza Pan Waldemar Wójcicki. Obecny był również Proboszcz Arkadiusz Markowski (zdjęcia w Fotogalerii)
    Zdjęcie:

  • Aby te święta, a także cały
    nadchodzący rok upływał Wam
    w harmonii i zadumie, by nigdy nie
    zabrakło Wam ciepła drugiej osoby,
    a każdy dzień był pełen
    niezapomnianych chwil
    życzą
    GRONO PEDAGOGICZNE,
    PRACOWNICY I UCZNIOWIE
    PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
    IM. JÓZEFA LOMPY
    W GRODKOWIE
    BOŻE NARODZENIE,2016R.

strona: